ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Поделите нове 23андМе резултате!

<< < (3/12) > >>

НикПав:
23andme је можда тренутно и најбоља опција за аутосомално тестирање, али нажалост није доступан у Србији.
Предности су што можете видети хаплогрупе ваших поклапања, база која је дупло већа у односу на Myheritage и недостатак чудних поклапања којима је MH претрпан.
Мане су што у бесплатној верзији можете видети само 1500 поклапања и релативно оскудни генеаолошки алати.

Ово су наши резултати:

Тетка по мајци



И региони које је добила



Десет најближих поклапања (без X поклапања) су из околине Црне Траве, Трна, Сурдулице, прилично логично знајући наше порекло.

Две интересантне хаплогрупе међу ближим поклапањима су R-Z209 из Трна и N-L731 из Софије.

Тетка по оцу

Њена најближа поклапања су мање причљива, а нису ни стављали места, па за већину не знам одакле су, али су наши.





Мој резултат





Мојих 10 најближих је разноврсно. Мало Шумадија, мало Црна Трава, Санџак, Црна Гора и Албанија (или КиМ).

нцп:
 Све им је одлично, осим некадашње БиХ јер њу приказују кроз само три ентитета. Па остаје нејасно о којим ужим регијама или општинама је реч.

НикПав:

--- Цитат: нцп  Август 21, 2022, 07:31:41 пре подне --- Све им је одлично, осим некадашње БиХ јер њу приказују кроз само три ентитета. Па остаје нејасно о којим ужим регијама или општинама је реч.

--- Крај цитата ---

БиХ је мало компликована због другачијег уређења ентитета, вероватно би онда морали да иду на општине, а било би их баш пуно.

нцп:

--- Цитат: НикПав link=topic=4029.msg175571#msg175571 date=166103834
23andme је



Tетка по мајци

[url=https://postimg.cc/8fWF2Y6f ---[/url]

И региони које је добила



Десет најближих поклапања (без X поклапања) су из околине Црне Траве, Трна, Сурдулице, прилично логично знајући наше порекло.

Две интересантне хаплогрупе међу ближим поклапањима су R-Z209 из Трна и N-L731 из Софије.

Тетка по оцу

Њена најближа поклапања су мање причљива, а нису ни стављали места, па за већину не знам одакле су, али су наши.





Мој резултат





Мојих 10 најближих је разноврсно. Мало Шумадија, мало Црна Трава, Санџак, Црна Гора и Албанија (или КиМ).

--- Крај цитата ---

И ко чини ту Грчку која се добија (имам је и ја) и тај Пелопонез?

Грци - Грци, Грци - Власи, Грци - Арванити, Грци - Словени? Или микс свих њих?


НикПав:

--- Цитат: нцп  Август 22, 2022, 07:26:48 пре подне ---И ко чини ту Грчку која се добија (имам је и ја) и тај Пелопонез?

Грци - Грци, Грци - Власи, Грци - Арванити, Грци - Словени? Или микс свих њих?

--- Крај цитата ---

По ономе што сам видео, то је неки микс, пошто је добијају и неки Румуни и Бугари и наши.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију