Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Шарићи / Сињ / Свети Никола

<< < (3/4) > >>

Ojler:
Зрно, видим да си већ изменио чланак о Бајагићима на порталу. Да ли је поуздана информација да је Шарића још увек било у селу 1948. године? Ови моји су у Војводину стигли као избеглице из Македоније где су насељени још у првој колонизацији између два рата.

Зрно:

--- Цитат: Velibor  Септембар 22, 2017, 12:02:21 пре подне ---Зрно, видим да си већ изменио чланак о Бајагићима на порталу. Да ли је поуздана информација да је Шарића још увек било у селу 1948. године? Ови моји су у Војводину стигли као избеглице из Македоније где су насељени још у првој колонизацији између два рата.

--- Крај цитата ---

Па пише број 31..толико их је било :) И на пописима становништва све до 1991. године био је мањи проценат Срба у Бајагићу. Значи да их је било дефинитивно и вероватно их има и данас.

Pavo:

--- Цитат: Velibor  Септембар 22, 2017, 12:02:21 пре подне ---Зрно, видим да си већ изменио чланак о Бајагићима на порталу. Да ли је поуздана информација да је Шарића још увек било у селу 1948. године? Ови моји су у Војводину стигли као избеглице из Македоније где су насељени још у првој колонизацији између два рата.

--- Крај цитата ---

Je li u pitanju Aleksandrovo kod Prilepa?  Danas se zove Slavej, ja mislim.

Зрно:
Неки су из Далмацији добили земљу код Струмице, према Дојранском језеру. Великом већином Срби из залеђа Сплита (Броћанац, Вучевица). Има и списак.

Зрно:
Пардон, ови код Струмице су ишли одмах након Првог св рата и мислим да су били углавном католици из Каштела. А ови, претежно Срби, добили су дозволу средином 1936. године и не наводи се у који део Македоније иду. На списку нема Шарића, али могуће да је то било баш у то време - 1936.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију