Аутор Тема: Миленковић  (Прочитано 8863 пута)

milenkovic

  • Гост
Миленковић
« послато: Јануар 27, 2013, 11:56:13 поподне »
Поздрав :)

Отворих ову тему због великог проблема при утрдьиваньу маог дальег порекла. Мойи су из Неменикуча општина Сопот, прадеда ми се зове Павеле, ньегов отац Йован а Йованов отац Миленко койи се доселио по коме смо и добили презиме. Проблем йе у томе што Веч 5 год. не могу да сазнам како се Миленко презивао да бих могао да тражим далье порекло. Постойе 3 верзийе одакле се доселио Миленко Црна Трава око 1860, Косово око 1850 и из Крагуйевачке Раче после првог устанка а Миленков деда йе дошао у рачу са Косова. Велики проблем ми задайе не знанье Миленковог презимена, славимо св Петку. И мжда може да помогне мойа I2a dinaric south днк подгрупа.
« Последња измена: Јануар 28, 2013, 12:06:46 пре подне milenkovic »

mladjo

  • Гост
Одг: Миленковић
« Одговор #1 послато: Јануар 28, 2013, 12:24:18 пре подне »
Господине Миленковићу,
ваше резултате можете послати администратору ”Српског ДНК пројекта”, господину Синиши Јерковићу...ради постављања у табелу тестираних и евентуалне компарације резултата са осталим I2a1b.
« Последња измена: Јануар 28, 2013, 01:06:03 поподне млађо »

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Миленковић
« Одговор #2 послато: Јануар 28, 2013, 08:35:41 поподне »
Поздрав :)

Отворих ову тему због великог проблема при утрдьиваньу маог дальег порекла. Мойи су из Неменикуча општина Сопот, прадеда ми се зове Павеле, ньегов отац Йован а Йованов отац Миленко койи се доселио по коме смо и добили презиме. Проблем йе у томе што Веч 5 год. не могу да сазнам како се Миленко презивао да бих могао да тражим далье порекло. Постойе 3 верзийе одакле се доселио Миленко Црна Трава око 1860, Косово око 1850 и из Крагуйевачке Раче после првог устанка а Миленков деда йе дошао у рачу са Косова. Велики проблем ми задайе не знанье Миленковог презимена, славимо св Петку. И мжда може да помогне мойа I2a dinaric south днк подгрупа.

Миленковићу, прѣпоручуйем ви отићи до манастира Тресийе, могуће йе да они у свойих списах и књигах рођених имайу податке койи бише ви могли помоћи.
Мой отац тако бѣше нашао у другом манастиру у Шумадийи податке о роду мойе матере, такође славеће свету Петку. Напомињем да йе света Петка слава племена Бѣлопавлићъ, али се ваша И2а хаплоскупина не слаже са прѣдпоставком да су они вѣроватно Е1б1б.
Такође ве савѣтуйем да поразговарате са найстарийима становницима села Неменикућа, уколико већ нѣсте. Можда неко од њих зна нешто што ви не знате.

Село Неменикуће су Србийи дале доброга писца и првога србскога романописца, Милована Видаковића, додуше запостављенога због политичке неподобности.

Прѣпоручуйем такође да пошаљете Йерковићу податке о вашой хаплоскупини. Сваки узорак йе овдѣ добродошао.

И, на краю, веома ми се допада начин вашега писаня! Само напрѣд!
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

milenkovic

  • Гост
Одг: Миленковић
« Одговор #3 послато: Јануар 28, 2013, 10:27:00 поподне »
Миленковићу, прѣпоручуйем ви отићи до манастира Тресийе, могуће йе да они у свойих списах и књигах рођених имайу податке койи бише ви могли помоћи.
Мой отац тако бѣше нашао у другом манастиру у Шумадийи податке о роду мойе матере, такође славеће свету Петку. Напомињем да йе света Петка слава племена Бѣлопавлићъ, али се ваша И2а хаплоскупина не слаже са прѣдпоставком да су они вѣроватно Е1б1б.
Такође ве савѣтуйем да поразговарате са найстарийима становницима села Неменикућа, уколико већ нѣсте. Можда неко од њих зна нешто што ви не знате.

Село Неменикуће су Србийи дале доброга писца и првога србскога романописца, Милована Видаковића, додуше запостављенога због политичке неподобности.

Прѣпоручуйем такође да пошаљете Йерковићу податке о вашой хаплоскупини. Сваки узорак йе овдѣ добродошао.

И, на краю, веома ми се допада начин вашега писаня! Само напрѣд!

Невски хвала вам на саветима!
Све сам обишао и разговарао сам са найстарийим мештанима, био сам у цркви и манастиру постойте писани трагови до Миленкловог сина Йована али не и о Миленку. Гледайучьи многие теме на овом сайту и форуму прочитао сам да постойи попис становништва из 1863 койи йе доста детальан са именима пописаних становника. Не знам како да додьем до пописа за неменикучье из 1863? Неби ли можда у ньему пронашао  Миленково презиме. Резултате чту послати Йерковичьу чим то будем могао.  Што се тиче Милована Видаковичьа, он йе по мом мишльеньу типичнн пример какав йе одавно код срба однос приема великанима.
И на крайу да ли йе слава св петке потекла код срба из племена Бйелопавличьа?
« Последња измена: Јануар 28, 2013, 10:30:05 поподне milenkovic »

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Миленковић
« Одговор #4 послато: Јануар 29, 2013, 10:42:03 пре подне »

Невски хвала вам на саветима!
Све сам обишао и разговарао сам са найстарийим мештанима, био сам у цркви и манастиру постойте писани трагови до Миленкловог сина Йована али не и о Миленку. Гледайучьи многие теме на овом сайту и форуму прочитао сам да постойи попис становништва из 1863 койи йе доста детальан са именима пописаних становника. Не знам како да додьем до пописа за неменикучье из 1863? Неби ли можда у ньему пронашао  Миленково презиме. Резултате чту послати Йерковичьу чим то будем могао.  Што се тиче Милована Видаковичьа, он йе по мом мишльеньу типичнн пример какав йе одавно код срба однос приема великанима.
И на крайу да ли йе слава св петке потекла код срба из племена Бйелопавличьа?

Покушаћу нешто сазнати наредних дана о могућих мѣстах чувања пописа, мой брат йе повѣстничар и често иђаше по архивах. Знам само да их има у разних мѣстах у Србийи.
Ако наведени попис не помогне, остайе само генетика. Мислим да ће се прѣ или каснийе наћи поклапање у генетских подацих. Врѣменом ћейу бити познати подаци све више и више братстава из Србийе и осталих србских земаља.

Не вѣруйем да слава свете Петке потиче само од Бѣлопавлићъ. Мада немам поузданих података.

Што се Видаковића тиче, он йе данас непризнат и одбачен йер йе био писмен и образован у врѣме када су неприятељи народа нашега врлином проглашавали неписменост и исквареност, йер се нѣйе хтѣо одрећи падежъ и прихватити правило бабе Йегде, йер нѣйе хтѣо одбацити србске и словѣнске рѣчи и замѣнити их турскими, и йер се нѣйе хтѣо покорити Йернею Копитару, католичкому моћнику из Беча и његовому униятскому плаћенику. И наравно, што нѣйе хтѣо прихватити замѣну ћириличне йоте латиничном. Нашом земљом йош од тада роваре Латини, па су прави србски великани у немилости слуга запада.
Видаковића признайе само србска црква, одржавайућа свакога йула свечаност "Дане Милована Видаковића" у манастиру Тресиях.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Миленковић
« Одговор #5 послато: Јануар 30, 2013, 07:47:40 пре подне »
Поздрав :)

Отворих ову тему због великог проблема при утрдьиваньу маог дальег порекла. Мойи су из Неменикуча општина Сопот, прадеда ми се зове Павеле, ньегов отац Йован а Йованов отац Миленко койи се доселио по коме смо и добили презиме. Проблем йе у томе што Веч 5 год. не могу да сазнам како се Миленко презивао да бих могао да тражим далье порекло. Постойе 3 верзийе одакле се доселио Миленко Црна Трава око 1860, Косово око 1850 и из Крагуйевачке Раче после првог устанка а Миленков деда йе дошао у рачу са Косова. Велики проблем ми задайе не знанье Миленковог презимена, славимо св Петку. И мжда може да помогне мойа I2a dinaric south днк подгрупа.

Колико сам видио за село Неменикуће оно је сем пар старосједилачких породица, углавном насељавано почетком 19.вијека и косовска струја је прилично јака у селу. Слава св. Петка може заиста да указује на Бјелопавлиће, а то што је поријекло са Косова не треба да чуди, јер је Ибарски Колашин на Косову пун Бјелопавлића који славе св. Петку и који су се тамо доселили почетком 18.вијека, а има их и у околини Косовске Митровице. Уосталом за Миленковиће се то и тврди (да су дошли са Косова).

Е сад, питање је да ли су то све прави Бјелопавлићи тј. потомци оригиналног бјелопавлићког племена (Бијелог Павла) или су припадници братстава разног поријекла који су се налазили на територији племена Бјелопавлића и од њих примили име и славу. Ни та опција није искључена.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Миленковић
« Одговор #6 послато: Јануар 30, 2013, 03:12:43 поподне »
По мойим сазнаньима! Вечьина мештана неменикучьа се доселила, эа време првог српског устанка или до половине 18-ог века а после прогона свин староседелачьких породица крайем 17-ог века, медьу койима йе бил и Милован Видаковичь кйи се йедини противио уводьеньу Вукове азвуке койа цев многме допрнела по мом мишльеньу да додье до заборава старо србског йезика.

Я када бихсазнао Миленково презиме, знао бих из ког племена потичу мйи Миленковичьи. Послал сам Резултате Невском :)

Миленковићу, добио сам твоје резултате, унијећу их у Пројекат. Колико сам видио немаш ни једно пуно поклапање на 12 маркера, а то је највише због неуобичајене вриједности 14 на DYS439. Не може се рећи да ли си Соутх или Нортх, с обзиром да ниси тестирао DYS 448.

Видим да си се тестирао код ИГенее/Фтдна на 12 маркера. Пробај да тестираш додатно појединачне маркере DYS448 i DYS 557. Мислим да може тако појединачно и да није скупо, а нећеш ни узорак морати поново да шаљеш.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Миленковић
« Одговор #7 послато: Јануар 30, 2013, 03:56:47 поподне »
Миленковићу,

ти заправо имаш на свом хаплотипу још једну јеђу вриједност, а то је 12 на DYS 426, што те ставља у позицију да можда уопште не припадаш И2а хаплогрупи. Тј. постоји 20% шансе да си Р1а.

Има додуше један тестиран И2а који има ове двије твоје неуобичајене вриједности (Врецко из Словеније), али нема остале вриједности идентичне твојима.

У сваком случају требало би СНП да се тестираш ако већ ниси и да ти на тај начин утврде хаплотип јер имаш веома неуобичајен хаплотип за И2а.