Аутор Тема: Косово и Метохија Y-ДНК  (Прочитано 25838 пута)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #20 послато: Јануар 25, 2018, 12:01:30 пре подне »
Изгледа да ће Динарик на Косову и Метохији изаћи и на 45%, тренутно 42%✓  :) :)

Paчуницa ми ниja билa нajбoљa.

Зa caд Динapик 38,2%... Нa узopку oд 55 тecтиpaниx.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #21 послато: Јануар 25, 2018, 07:51:46 пре подне »
Ибарска Долина: Лепосавић, Зубин Поток, Звечан, Косовска Митровица

Милосављевић, Никољдан, Тврђан, Лепосавић - I2 PH908
Радовановић, Лучиндан, Црвени-Рогозна, Лепосавић - I2 PH908
Ђорђевић, Стевањдан, Врачево, Лепосавић- I2 PH908
Кузмановић, Алимпијевдан, Јариње, Лепосавић - I2 PH908
Вулићeвић, Мратиндан, Кијевчиће, Лепосавић - I2 PH908
Утвић, Лучиндан, Калудра, Зубин Поток - I2 PH908
Милетић, Лучиндан, Грабовац, Звeчaн- I2 PH908
Обрадовић, Ђурђиц, Брњак, Зубин Поток - I2 PH908
Ђоровић, Томиндан, Лешак, Лепосавић - I2 CTS10228
Богосављевић, Никољдан, Житковац, Звечан - I2 CTS10228
Нинић, Св. Врачи, Јариње, Лепосавић - I2 CTS10228
Божовић, Придворица, Зубин Поток - I2 CTS10228
Раденковић, Ђурђиц, Србовац, Звечан - E1b V13
Mиљкoвић, Cв. Aлимпиje, Лoвaц, Звeчaн- E1b V13
Рајовић, Никољдан, Горњи Крњин, Лепосавић - E1b V13>BY14151
Јовановић, Петковдан, Црепуља, Зубин Поток - E1b V13>Z16988
Радовић, Петковдан, Доње Вараге, Зубин Поток - E1b V13>Z16988
Миливојевић, Ђурђевдан, Горње Јариње, Лепосавић - E1b V13>Z16661
Миловановић, Св. Врачи, Земаница, Лепосавић - E-V13>Z5018
Ђорђевић, Св. Врачи, Јариње - Лепосавић - I2 M223
Кадић, Св. Врачи, Лешак, Лепосавић - I2 M223
Јеленић, Св. Врачи, Лешак, Лепосавић - I2 M223
Мишковић, Св. Врачи, Граничане, Лепосавић - I2 M223
Гвозденовић, Св. Врачи, Копориће, Лепосавић - I2 M223
Алексић, Св. Врачи, Борчане, Лепосавић- I2 M223
Бановић, Св. Врачи, Доње Јариње, Лепосавић - R1a Z280>Z92>YP617
Анисијевић, Св. Врачи, Врачево, Лепосавић - R1a Z280>Z92>YP617
Живковић, Ђурђевдан, Војмислиће, Зубин Поток - I1 P109
Мићовић, Стевањдан, Јошаница, Лепосавић - J2b M241


Метохија и Дреница: Пећ, Ђаковица, Клина, Исток, Србица

Милић, Аранђеловдан, Кош, Исток - E1b V13>L241
Јовановић, Никољдан, Дечане - E1b V13>S2972
Бањац, Св. Врачи, Берково, Клина - R1a Z280>Z92>YP617
Бековић, Свети Врачи, Драгољевац, Исток - I2 PH908
Петровић, Јовањдан, Бело Поље, Пећ - G2a M406
Алексић, Никoљдaн (?), Пeћ- I2 L38


Косово: Приштина, Липљан, Косово Поље, Обилић, Вучитрн

Јаргић, Св. Врачи, Приштина - I2 PH908
Ћамиловић, Св. Врачи, Вучитрн - I2 PH908
Симић, Аранђеловдан, Смолуша, Липљан - I2 CTS10228  (23andme)
Војиновић (Ковачани), Св. Врачи, Главотина, Вучитрн - I2 CTS10228
Ракић, Стевањдан, Угљаре, Косово Поље - R1a M458>L1029
Вукадиновић, Св. Врачи, Свињаре, Косовска Митровица- R1b-PF7562


Јужно Косово: Призрен, Ораховац, Штрпце, Сува Река, Урошевац, Штимље

Лукић, Јовањдан, Горње Неродимље, Урошевац - I2 PH908
Чемерикић, Призрен - R1b  (Geno)
Закић, Призрен - I2 M223
Доганџић, Никољдан, Штрпце - I2 M26


Поморавље: Гњилане, Витина, Косовска Каменица, Ново Брдо

Арсић (Менџисци), Аранђеловдан, Доње Кормињане, Косовска Каменица - I2 PH908
Савић (Крамовић), Алимпијевдан, Церница, Гњилане - I2 PH908
Симоновић, Никољдан, Шилово, Гњилане - I2 PH908
Аксић (Крстић), Аранђеловдан, Житиње, Витина - R1a M458>A11460
Костић (Петровић), Никољдан, Церница, Гњилане - R1b Z2103>BV611
Станковић (Говедаровић), Мратиндан, Ранилуг, Косовска Каменица - R1b U106
Арсић (Качари), Ђурђиц, Горњи Ливоч, Гњилане - E1b V13>L241
Перић (Павичић), Јовањдан, Партеш, Гњилане - I1 Z63
Јовановић (Ђорђијини), Никољдан, Пасјане, Гњилане - N1c

Хвала за ове пресеке. Да не понављам причу о малом узорку и плански тестираним родовима, али делује да на Косову постоји велика разноврсност хаплогрупа/подграна. Посебно у јужним и источним крајевима, тако бар изгледа за сада.
« Последња измена: Март 16, 2019, 01:16:50 пре подне Иван Вукићевић »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #22 послато: Јануар 25, 2018, 08:28:57 пре подне »
Хвала за ове пресеке. Да не понављам причу о малом узорку и плански тестираним родовима, али делује да на Косову постоји велика разноврсност хаплогрупа/подграна. Посебно у јужним и источним крајевима, тако бар изгледа за сада.

Taкo je. Tу cу пpe cвиx цapcки гpaдoви Пpизpeн и Cкoпљe и oблacт измeђу њиx, кojи je биo cвojeвpcнa eвpoпcкa мeтpoпoлa тoгa дoбa. Зaтим Нoвo Бpдo, кoje je тoкoм пpвe пoлoвинe XV вeкa билo нajгушћe нaceљeнo. И Tpeпчa, cтeциштe pудapa, тpгoвaцa и зaнaтлиja ca cвиx cтpaнa. Taкoђe имaмo и дpугe фaктope кojи cу утицaлe нa paзнoвpcнocт xaплoгpупa.

Штo ce тичe вeличинe узopкa oн je coлидaн, jeдинo штo je дeлимичнo плaнcки... Aли мeђу тим poдoвимa кojи cлaвe Cв. Вpaчe ce види paзнoвpcнocт и никaд ниcтe cигуpни кoja ћe xaплoгpупa дa иcпливa. Зa caдa имaмo 6 paзличитиx poдoвa унутap oвe гpупe. Taкo дa ce нe мoжe пpичaти o плaнcкoм тecтиpaњу, пoпут Oзpинићa, aли мoжe o дeлимичнo плaнcкoм. 55 узopкa нa 200000 Cpбa нa KиM дo '99. je eквивaлeнтнo 2000 тecтиpaниx Cpбa у укупнoj cpпcкoj пoпулaциjи. Taкo дa узopaк ниje лoш, aли ћe cигуpнo бити мaњиx пpoмeнa вeћ нa 100 тecтиpaниx.
« Последња измена: Јануар 25, 2018, 08:33:50 пре подне Милош »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #23 послато: Јануар 25, 2018, 09:16:01 пре подне »
Тестирани младић је из Чачка, али му је ћаћа из Поповца код Лепосавића (САНУ истраживање).

Ниcу уpaчунaти oви ca CAНУ иcтpaживaњa. Имa иx 7-8: I2a-3, R1a-3 и R1b-1. Eтo и jeдaн I1. Oни joш ниcу jaвни, кoликo ми ce чини...

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #24 послато: Јануар 25, 2018, 02:44:04 поподне »

Штo ce тичe вeличинe узopкa oн je coлидaн, jeдинo штo je дeлимичнo плaнcки... . Taкo дa ce нe мoжe пpичaти o плaнcкoм тecтиpaњу, пoпут Oзpинићa, aли мoжe o дeлимичнo плaнcкoм. 55 узopкa нa 200000 Cpбa нa KиM дo '99. je eквивaлeнтнo 2000 тecтиpaниx Cpбa у укупнoj cpпcкoj пoпулaциjи. Taкo дa узopaк ниje лoш.

Милоше не зезај бре, какав солидан узорак бога ти, изгледа си ти бежао са часове математике. Од 55 на списку су чак 29 из Ибарске Долине, тј. 53%. Ибарска Долина сигурно не одсликава генетску слику целог Косова и Метохије. Има веома мало тестираних из Метохије, Јужног и Централног Косова и из Поморавља од пет до девет појединаца тестираних по областима, то није ништа. Ове области биће обухваћене са 80% тестираних око 300 узорка и они ће бити одлучујући и даће праву генетску слику Косовско-метохијских Срба, а не Ибарска Долина и Ковачани.

Ево на примеру шта се нагађало за Херцеговце док још није почела обрада резултата. Можемо да кажемо да су прогнозе за I2a биле тачне. Уопште је познато да ова хаплогрупа има највећу фреквенцију у Динарским Алпима.

Неки су очекивали доста низак процента R1a, узимајући у обзир анонимна истраживање Хрвата из Мостара и Широког Бријега и истраживање становништва Црне Горе, и на основу тога су доносили закључке, што се показала као не тачно. Нема правила све зависи од територије или од области.

Некима су прогнoзе биле да ће хаплогрупа E1b бити неки процената више од српског просека , то је била Korova прогнозa. Узимао је у обзир ова поменута анонимна истраживања и на основу тога доносо закључке.

Верујем да су многи очекивали дупло више више I1, искрено и ја сам мислио да ће бити повишена.  И опет се показало да нема правила, без обзира што је има највише источније, односно северозападно у Старој Херцеговини.

да не дужим, то је само укратко...

Моје прогнозе за Косовско-метохијске Србе;

I2a - 30%-35%
Биће повишена у Ибарској Долини, очекујем такође високе и солидне проценте и у другим областима.

E1b - 18%-22%
Биће повишена у Метохији. Биће занимљиво видети колико је има код Срба. Летос је објављено истраживање и на југу Србије са КиМ је било нађено 27% од 70 узорака, мислим да то није реално, јер су тестирани сигурно и нешто Арбанаси из прешвског краја и Роми. Нема дилеме да E1b има више од српског просека биће занимљиво видети колико је има код Срба. Јер изгледа је Е1b заступљен прилично високим процентима код ромске популације са Косова и Метохије и уопште југа Србије и Македоније. То можда и наговештава једно анонимно истраживање ромске популације из Македоније на 57 узорка, нађена је чак 30%, опет треба узети у обзир да се ништа незна јер се ради као и о скоро сваком анонимном истраживању.

R1a - 13%-16%
Нека моја прогноза је да ће бити области са повишеним процентима негде у троуглу Призрен-Приштина-Гњилане.
 
R1b - 6%-9%
Биће солидно заступљена, можда и више од српског просека.
 
I1 - 4%-6%
Не верујем да ће да надмаши R1b.

G2a - 3%-5%
J2a - 3%-5%
Испод 3%: Ј2b1, J2b2, J1, I2-M223, N, Q1, H1, I2c, I2-M26, G1

Што се тиче хаплогрупе I2-M223, тачно је да достиже солидне проценте по јужном Балкану у неким областима, али није то случај свугде, чисто сумњам да ће бити нађена више од 2.5%.
« Последња измена: Јануар 25, 2018, 02:48:10 поподне Акса »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #25 послато: Јануар 25, 2018, 03:38:36 поподне »
Моје прогнозе за Косовско-метохијске Србе;

I2a - 30%-35%
Биће повишена у Ибарској Долини, очекујем такође високе и солидне проценте и у другим областима.

E1b - 18%-22%
Биће повишена у Метохији. Биће занимљиво видети колико је има код Срба. Летос је објављено истраживање и на југу Србије са КиМ је било нађено 27% од 70 узорака, мислим да то није реално, јер су тестирани сигурно и нешто Арбанаси из прешвског краја и Роми. Нема дилеме да E1b има више од српског просека биће занимљиво видети колико је има код Срба. Јер изгледа је Е1b заступљен прилично високим процентима код ромске популације са Косова и Метохије и уопште југа Србије и Македоније. То можда и наговештава једно анонимно истраживање ромске популације из Македоније на 57 узорка, нађена је чак 30%, опет треба узети у обзир да се ништа незна јер се ради као и о скоро сваком анонимном истраживању.

R1a - 13%-16%
Нека моја прогноза је да ће бити области са повишеним процентима негде у троуглу Призрен-Приштина-Гњилане.
 
R1b - 6%-9%
Биће солидно заступљена, можда и више од српског просека.
 
I1 - 4%-6%
Не верујем да ће да надмаши R1b.

G2a - 3%-5%
J2a - 3%-5%
Испод 3%: Ј2b1, J2b2, J1, I2-M223, N, Q1, H1, I2c, I2-M26, G1

Што се тиче хаплогрупе I2-M223, тачно је да достиже солидне проценте по јужном Балкану у неким областима, али није то случај свугде, чисто сумњам да ће бити нађена више од 2.5%.

Ово звучи доста реално и не одудара превише од неке просечне слике са оних истраживања за Србију. Што се I2-M223 тиче, већ је набила добар број тестираних, тако да ће вероватно бити изнад неког реалног просека. У сваком случају изгледа да ће јужна и југоисточна Србија бити област са највећим процентом ове хаплогрупе код нас.


Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #26 послато: Јануар 25, 2018, 05:08:21 поподне »
Што се I2-M223 тиче, већ је набила добар број тестираних, тако да ће вероватно бити изнад неког реалног просека. У сваком случају изгледа да ће јужна и југоисточна Србија бити област са највећим процентом ове хаплогрупе код нас.

Небојша, том твојом логиком сви Аврамијевштаци из западне Србије могу се исто придодати западној Србији и биће их 30%, Такође на нивоу Црне Горе само Озринићи 30%, то је сулудо. Ја се држим методологије ново истраживање велики узорак 350 до 400, биће равномерно распоређени по областима, ниједна области неће заостајати и овај велики узорак даће праву генетску слику Косовско-метохијских Срба. Зашто да се додају резултати приватно тестираних на оваквом новом великом подухвату, мислим нема логике, ајде да се ради о сто тестираним појединцима, због малог узорка, па да рачунамо и ове приватно тестиране.
 


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #27 послато: Јануар 25, 2018, 05:58:35 поподне »
Небојша, том твојом логиком сви Аврамијевштаци из западне Србије могу се исто придодати западној Србији и биће их 30%, Такође на нивоу Црне Горе само Озринићи 30%, то је сулудо. Ја се држим методологије ново истраживање велики узорак 350 до 400, биће равномерно распоређени по областима, ниједна области неће заостајати и овај велики узорак даће праву генетску слику Косовско-метохијских Срба. Зашто да се додају резултати приватно тестираних на оваквом новом великом подухвату, мислим нема логике, ајде да се ради о сто тестираним појединцима, због малог узорка, па да рачунамо и ове приватно тестиране.

Аксо, знаш да сам ја први за то да се не рачунају плански тестирани родови у статистикама. ;) Зато и кажем да ће, ако будемо рачунали читав овај узорак, I2-M223 бити нешто изнад реалног просека. Али и без тога ова хаплогрупа на југу бележи нешто јаче присуство, то је очигледно већ сада.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #28 послато: Јануар 25, 2018, 06:08:36 поподне »
Ја се држим методологије ново истраживање велики узорак 350 до 400, биће равномерно распоређени по областима, ниједна области неће заостајати и овај велики узорак даће праву генетску слику Косовско-метохијских Срба. Зашто да се додају резултати приватно тестираних на оваквом новом великом подухвату, мислим нема логике, ајде да се ради о сто тестираним појединцима, због малог узорка, па да рачунамо и ове приватно тестиране.

Taкo кaжи пpиjaтeљу, дa тe цeo cвeт paзумe. :)
Cвaкaкo тpeбa уpaдити пoceбну cтaтиcтику 350-400 тecтиpaниx, aли и кopиcтити тpeнутниx 50-60, пoceбнo кaд ce paдe cтaтиcтикe микpo-oблacти.

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #29 послато: Јануар 25, 2018, 07:32:12 поподне »
Ја сам убеђен у другачији исход.
Мислим да ће Р1а, Р1б и И2 уопштено имати значајно већу заступљеност у односу на просек.
Становништво са севера КиМ и севера Метохије се не разликује пуно од Црне Горе, Рашке и Херцеговине.
Југ Метохије, Средска и Сиринић ће дати сличне резултате, значајно различите од севера КиМ. Централно Косово и Косовско Поморавље ће дати резултате сличне југу Србије.
Онај ко познаје КиМ може визуелно да примети разлике о којим сам писао.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #30 послато: Јануар 25, 2018, 08:11:24 поподне »
Ја сам убеђен у другачији исход.
Мислим да ће Р1а, Р1б и И2 уопштено имати значајно већу заступљеност у односу на просек.
Становништво са севера КиМ и севера Метохије се не разликује пуно од Црне Горе, Рашке и Херцеговине.
Југ Метохије, Средска и Сиринић ће дати сличне резултате, значајно различите од севера КиМ. Централно Косово и Косовско Поморавље ће дати резултате сличне југу Србије.
Онај ко познаје КиМ може визуелно да примети разлике о којим сам писао.

Визуелно??? :) Да то тако иде, ми не би ни морали да организујемо ДНК тестирања, већ би питали некога ко познаје КиМ да нам каже какав је тамо распоред хаплогрупа. Много је јефтинија варијанта.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #31 послато: Јануар 25, 2018, 11:21:56 поподне »

Моје прогнозе за Косовско-метохијске Србе;

I2a - 30%-35%
Биће повишена у Ибарској Долини, очекујем такође високе и солидне проценте и у другим областима.

E1b - 18%-22%
Биће повишена у Метохији. Биће занимљиво видети колико је има код Срба. Летос је објављено истраживање и на југу Србије са КиМ је било нађено 27% од 70 узорака, мислим да то није реално, јер су тестирани сигурно и нешто Арбанаси из прешвског краја и Роми. Нема дилеме да E1b има више од српског просека биће занимљиво видети колико је има код Срба. Јер изгледа је Е1b заступљен прилично високим процентима код ромске популације са Косова и Метохије и уопште југа Србије и Македоније. То можда и наговештава једно анонимно истраживање ромске популације из Македоније на 57 узорка, нађена је чак 30%, опет треба узети у обзир да се ништа незна јер се ради као и о скоро сваком анонимном истраживању.

R1a - 13%-16%
Нека моја прогноза је да ће бити области са повишеним процентима негде у троуглу Призрен-Приштина-Гњилане.
 
R1b - 6%-9%
Биће солидно заступљена, можда и више од српског просека.
 
I1 - 4%-6%
Не верујем да ће да надмаши R1b.

G2a - 3%-5%
J2a - 3%-5%
Испод 3%: Ј2b1, J2b2, J1, I2-M223, N, Q1, H1, I2c, I2-M26, G1

Што се тиче хаплогрупе I2-M223, тачно је да достиже солидне проценте по јужном Балкану у неким областима, али није то случај свугде, чисто сумњам да ће бити нађена више од 2.5%.

Нeштo cличнo и ja пpoгнoзиpaм:

I2a нeћe пacти иcпoд 35%. Ceвep пpeкo 40%, jуг oкo 30%.

E1b ћe бити jaкa cвудa. Ићи ћe дo 22-23%. Дaклe нeштo мaлo jaчa oд cpпcкoг пpoceкa.

R1a ћe бити oкo 13% и бићe je cвудa, вишe нa jугу.

R1b нeћe бити мaњa oд 10%. Taкoђe jaчa нa jугу, нeгo нa ceвepу.

I2-M223 ћe бити изнaд 5%

I1 ћe бити oкo 5%, нa ceвepу P109, нa jугу Z63.

Ocтaлe xaплoгpупe иcпoд 2%, aли paзнoвpcнe. Mнoгo paзнoвpcниje oд ocтaлиx cpпcкиx oблacти.
« Последња измена: Јануар 25, 2018, 11:25:51 поподне Милош »

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #32 послато: Јануар 26, 2018, 01:43:47 поподне »

I2-M223 ћe бити изнaд 5%

I1 ћe бити oкo 5%, нa ceвepу P109, нa jугу Z63.


Да да сигурно биће нађена изнад 5%  :o, ово ми личи на оне прогнозе, да ће Ј1-PF7263 бити нађена у Херцеговини 3-4%.

Нема шансе да I2-M223, буде испред I1-М253

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #33 послато: Јануар 26, 2018, 01:55:21 поподне »
Да да сигурно биће нађена изнад 5%  :o, ово ми личи на оне прогнозе, да ће Ј1-PF7263 бити нађена у Херцеговини 3-4%.

Нема шансе да I2-M223, буде испред I1-М253

Видeћeмo... Чaк би cмeo и дa ce клaдим.

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #34 послато: Фебруар 03, 2018, 10:58:06 поподне »
Заборавио сам на Алексића са 23andMe, припада по свему судећи I2-M223. Осим да је Пећи незна се више ништа да ли се ради о старинцима, колонистима или су према предању стари исељеници из Пећи. Нећу да их рачунам за сада.

-Алексића је било у Пећи старинаца (Мојсо пекар и његово потомство) и досељених из Шекулара (Шекуларски Дробњаци) који славе Ђурђевдан.

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #35 послато: Фебруар 08, 2018, 12:26:55 пре подне »
-Алексића је било у Пећи старинаца (Мојсо пекар и његово потомство) и досељених из Шекулара (Шекуларски Дробњаци) који славе Ђурђевдан.
-Шекуларске Дробњаке имамо тестиране(Nebo). Упореди са њим, ако није његова хаплогрупа онда је старинац.

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #36 послато: Мај 11, 2018, 01:17:10 пре подне »
Графички приказ :)
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #37 послато: Мај 11, 2018, 08:24:09 пре подне »
Графички приказ :)


Изгледа одлично. Ја бих само ставио једно до другог цео динарик. Такође бих додао у међувремену још двојицу тестираних:

Милентијевић, Св. Врачи, Грабовац, Звечан- R1а-Z280

Стевић, Св. Алимпије, Сељанце, К. Мотровица- I2а-PH908

У оквиру Светског ДНК дана имамо двојицу тестираних, а очекујемо и резултат Божовића из Придворице код З. Потока. Резултат ће бити занимљив из разлога што се ради о Божовићима-Аповићима, који су прибраћени Божовићи.

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #38 послато: Мај 11, 2018, 10:13:10 пре подне »
Да ли ће овде бити објављени сви резулати Срба са КиМ како буду пристизали?
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #39 послато: Мај 11, 2018, 04:50:46 поподне »
Да ли ће овде бити објављени сви резулати Срба са КиМ како буду пристизали?

Мислим да ће се објављивати на затвореном делу Форума, коме приступ имају само чланови "Порекла". Попут Херцеговаца, након публикације, биће јавни.