Аутор Тема: Порекло презимена Тимотијевић  (Прочитано 784 пута)

Ван мреже Timotije

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Порекло презимена Тимотијевић
« послато: Март 19, 2022, 11:11:04 поподне »
Здраво свима,
Од скоро истражујем своје порекло и видим да Тимотијевића има доста и са више страна.
Интересујеме да ли је неко од Тимотијевића радио ДНК?
Да објасним одмах и зашто.
Прво ја  планирам да урадим ДНК па ме интересује искуство  и да ли можда има нека  хаплогрупа
Друго с обзиром да има доста разнородних грана Тимотијевића који су са више страна па и земаља да ли имамо бар заједничко пра-  географско порекло и да ли је неко на ову тему већ нешто радио?

Ван мреже Деус Вулт

  • Ст. Рашка и Ст. Влах
  • Почетник
  • *
  • Поруке: 49
Одг: Порекло презимена Тимотијевић
« Одговор #1 послато: Март 25, 2022, 10:35:32 пре подне »
Знам за Тимотијевиће из села Захумско(Сјеница) слава: Никољдан, њихово старо презиме би требало да је Гувељић или су Род са Гувељићима.

Ван мреже Timotije

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Порекло презимена Тимотијевић
« Одговор #2 послато: Април 08, 2022, 06:41:39 поподне »
Могли би овде у групи свако ко има сазнања о својим Тимотијевићима да напише основне податке коју Славу славе,о својим прецима уназад лплико имају сазнања како су им се звала деца и одакле потичу као и да ли су урадили ДНК.
Можда сами можемо да  помогне и евентуално допунимо своја сазнања о пореклу Тимотијевића и одакле потичемо-

Ван мреже Timotije

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Порекло презимена Тимотијевић
« Одговор #3 послато: Април 09, 2022, 07:30:58 поподне »
Ја сам Драган рођен у Пећи као и мој пок отац Растко Тимотијевић  и он је рођен у Пећи.
Мој деда Теофил (Саво)Тимотијевић.рођ 10.јуна 1882 год у Соколици  тако пише у изводу матичне књиге венчаних.
Родитељи Теофила су отац  Тимотијевић Саво, мајка Тимотијевић Јелена из Велике Плане тако пише у Изводу венчаних.
Наша крсна слава је  св Никола.
Из приче рођака једино што знам да је Теофил имао рођеног брата и сестру.