Аутор Тема: Савезничко бомбардовање Београда  (Прочитано 2896 пута)

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 523
Одг: Савезничко бомбардовање Београда
« Одговор #20 послато: Фебруар 22, 2022, 10:20:36 поподне »
Ни у једној земљи се она није десила искрено нити свеобухватно. Једино су за све криви комунисти и Руси, за све било тачно или не, узмимо Пољску где су им Руси и Стаљин криви за све, а спасили их тоталног уништења и још им протетали Немце и дали велики део Балтика.

Па не бих баш рекао да су их спасили од тоталног уништења. Прво су их окупирали заједно са Немцима тј. познато је да је по споразуму Рибентроп-Молотов договорена подела Пољске између Немачке и СССР-а. Иначе је СССР тада заузео нешто већу пољску територију него Немци. Бријан-Келоговим пактом од 1928. на америчку иницијативу изражена је спремност одређеног броја држава да се одрекну рата као средства решавања конфликта. Међу потписницама су били Пољска и СССР. Пољско-совјетским споразумом о ненападању из 1932. та декларација је продубљена једним билатералним споразумом који је СССР седам година касније прекршио (као и Хитлер немачко-совјетски споразум о ненападању). Мени је иначе занимљиво како се совјетска пропаганда током пољско-совјетског рата 1919-1922 позивала на хришћанство, покушавајући тако да анимира православне Русе да са већом мотивацијом ратују против католичких Пољака, вршећи истовремено погром над РПЦ.

Пољаци су, као што је познато, имали два покрета отпора. С једне стране републиканску Армија Крајову и с друге стране комунисте. Армија Крајова је била далеко активнија, јача и популарнија међу Пољацима, него комунисти, али је Пољска ипак, противно вољи већине, завршила у оквиру Варшавског пакта. Патент је био сличан као у Југославији. Заједничка прелазна влада састављена од комуниста и представника пољске предратне владе, затим истискивање некомунистичких елемената из исте и потпуно преузимање власти 1946. уз увођење једнопартијског система и диктатуре. Иначе, 1946. су у Шлезији избили велики антикомунистички нереди, који су прилично брутално угушени. Када на све то додамо и присилно пресељавање Пољака из Галиције у Шлезију, масакр над Пољацима у Катинској шуми, те пољско-руску предисторију, онда је јасно да ту не може бити говора о некој великој љубави. За Пољаке је победа пољске војске против Црвене Армије 1920. у бици за Варшаву највећи празник у земљи.

Укратко речено ти односи Русије и Пољске су толико оптерећени сукобима у прошлости да је немогуће очекивати било какву објективност са једне или са друге стране. То међутим не мења чињеница да је Пољска направила добар потез када је законом забранила пропагирање и величање национал-социјализма, фашизма и комунизма тј. прописала казне за такве поступке. Наравно да ту има и претеривања али где га нема?

Све државе које су се нашле у комунизму требало би да прођу процес декомунизације из простог разлога што ће само тако бити у стању да изграде један функционалан државно-политички систем који се неће заснивати на култу личности него на једном систему који ће функционисати у сваком тренутку независно од тога да ли је на власти странка А, Б или В. Западнословенске државе су добрим делом у томе успеле али јужнословенске нису. Посебно српски народ није и зато се стално врти у круг тражећи новог "вођу" којег дигне до нивоа божанства па га на крају баци у блато.

Ни мени се не свиђа изражена русофобија у Пољској, Чешкој или Словачкој али исто тако морам да кажем да то није наш српски проблем јер су сва три наведена народа изузетно србофилна и то сам могао да видим сваки пут када сам посетио неку од ових земаља.

На мрежи CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Савезничко бомбардовање Београда
« Одговор #21 послато: Фебруар 23, 2022, 06:11:41 пре подне »
А у ствари, нису отишли никада и данас владају Србијом. И како ствари стоје, дошли су да остану дуже...
Садашњост и будућност су изван опсега теме и форума. Искористио сам Јешину дефиницију комуниста да укажем на догађаје који су били важнији од бомбардовања за долазак комуниста на власт у Србији и одлазак са ње. Лично мислим да само оне који раде на успостављању комунизма треба звати комунисти. Они су претходну владајућу класу - буржоарску истиснули с власти и делимично физички уништили, тако да је нова владајућа класа - феудална могла да настане само из редова екскомуниста.

Када је реч о бомбардовању, чак и уз употребу сателита, ГПС-а, дронова, АВАКСА-а, ласерског навођења долази до цивилних жртава. А у време док су немачке ракете падале по Лондону, мислим да Британцима није био приоритет колико ће цивила погинути у "српском Манчестеру" или Србији уопште. Веровали су да ће побити пуно Немаца, требало је и наградити Стаљина неком територијом, а боље му дати Југославију у којој већ постоји јака комунистичка герила. Локални комунистички команданти су се изгледа трудили да баш њихови градови буду бомбардовани. Да ли су се хтели да елиминишу само непријатељске трупе или и непријатељску класу? Вероватније од тога да је Дража тражио да се бомбардују фабрике да би побио раднике.

"Ускршња честитка на бомби" се помиње у разним новинским чланцима, ако је неко видео неку озбиљнију референцу, нека објави. За сада изгледа као "лажна вест".