Аутор Тема: Путешествије од ФТДНА до мене  (Прочитано 10716 пута)

Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #20 послато: Март 07, 2018, 08:38:08 поподне »
Uzi, Поручен је 14.фебруара, а 19. су послали.

Занимљиво. Мени је путем tracking-a стизала информација где се тренутно налази пакет, кад је напустио САД, стигао у Европу па напустио складиште у Немачкој итд.  Чудно ми је да шаљу различитим службама, али ако је сад стигао онда би требао и мој ускоро.

Да. Не бих све ово знао да нисам од FTDNA тражио tracking number, нису ми га сами послали, по слању пакета. По одласку из САД-а, нисам знао шта је са пакетом, док није дошао у Србију.

Данас сам послао кит назад из поште у Угриновачкој. Уз мало натезање на шалтеру (и чуђење шалтерске раднице чега се све није нагледала у животу) и одлазак у царинску испоставу где су одобрили слање, успешно је послат назад у Хјустон.

Ван мреже kapri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • R1b-U152
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #21 послато: Март 26, 2018, 12:08:04 поподне »
Хитно ми треба помоћ!
Полудећу од ове царине!!  Прво сам чекао од 28.фебруара на царини пошиљку, да би после месец дана у петак послали најзад према мени(и то после уложеног приговора) , и очекивао сам да данас добијем пакет на адресу.
Међутим "паметњаковићи" из поште су ме обавестили путем мејла да је "отпремљена из Новог Сада у циљу враћања пошиљаоцу, због недозвољеног увоза"?!

Јел зна неко шта да радим?!

Како да објасним нестручним лицима да се ради о обичном тесту за днк порекло, а не о нечем недозвољеном ? ::)

Јел имао неко слично искуство, да знам шта ми је чинити.

На мрежи нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #22 послато: Март 26, 2018, 05:52:14 поподне »
Хитно ми треба помоћ!
Полудећу од ове царине!!  Прво сам чекао од 28.фебруара на царини пошиљку, да би после месец дана у петак послали најзад према мени(и то после уложеног приговора) , и очекивао сам да данас добијем пакет на адресу.
Међутим "паметњаковићи" из поште су ме обавестили путем мејла да је "отпремљена из Новог Сада у циљу враћања пошиљаоцу, због недозвољеног увоза"?!

Јел зна неко шта да радим?!

Како да објасним нестручним лицима да се ради о обичном тесту за днк порекло, а не о нечем недозвољеном ? ::)

Јел имао неко слично искуство, да знам шта ми је чинити.


Слутим да ће и убудуће ту бити проблема!

Моје и искуство од прошле недеље.Од ФТДНА наручени пакет са прибором за мог оца 03. марта стигао је обичном поштом 19. марта на означену адресу  (дакле неких 15-ак дана).

Одмах сутрадан 20. марта покушах да пошаљем узорак натраг за Хјустон у мојој малој пошти (где без икавих проблема успех обичном поштом али препоручено 08. 03. да пошаљем узорак за Y sеc-она два штапића које поштанске службенице погледаше, питаше шта је то- ја рекох прибор за букални брис - они пустише - и ја добих обавест од Y sеc да им је стигло 15. марта и сада чекамо резултате).

Међутим, наиђох  на проблем. Поштанска службеница упита (њих две): Шта је у тим бочицама?

 Ја: то је прибор за бикални брис!

Они мени: Каква је то течност у тим бочицама? Да ли је медицински материјал?

Ја: Не!

Они: Хоћете да преварите пошту? То је забрањено! Ми можемо да одговарамо!

Ја: Свашта!

Они: Можемо на вашу одговорност да пошалемо, па када вам буде стајало на царини 15 дана и када вам врате и то вам пропадне, немојте нама да се жалите!

Ја се ту сморих, одох у Угриновачку,  тамо су завиривали, запиткивали, шта је то, ја послушах савете овдашње, рекох прибор за букални брис, они да није узорак, не може то физичко лице да шаље правном лицу, ја њима да је то правно лице послало физичком лицу-показах им коверту, онда ме послаше на царину ту попуних царинску декларацију, рекоше да попуним на енглеском шта шаљем, ја њима   - па не знам толико енглески-они онда - па пишите на српском - па ме опет чикали да није узорак- ја на крају написах прибор за букални брис и писмо.

Сморих се најстрашније!

Мислим да треба писати само пластични прибор и писмо!

Сад сам и у сумњи шта ће бити са том пошиљком за ФТДНА? За Y sеc је отишло без проблема!



Ван мреже kapri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • R1b-U152
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #23 послато: Март 26, 2018, 07:30:20 поподне »
Ау, колико малтретирања због обична два бриса. Јако су нестручни и погубљени. И мени је за yseq била лаганица, пошаљеш обичним писмом и стигло за 5 дана, а ово ужас !

http://www.rpk-subotica.org.rs/uploads/editor/Zakonska%20regulativa/ODLUKA%20O%20ODRE%C4%90IVANJU%20ROBE%20ORIGINAL.pdf
Овде нема ништа ни налик оном што садржи ФТДНА кит, према томе, не може бити забрањен.

Данас сам звао царинску службу и насупрот мом надању да је пошиљка још увек у Србији и да могу да уложим жалбу, они су господа већ послали назад у ПЕТАК?!

Пакет је већ у Немачкој, на путу за Хјустон.

Пазите како поручујете јер можете проћи као ја. Поднео сам захтев за новим кит-ом, па сад како фтдна одлучи јер се пакет враћа њима.

Само да не прођемо као Руси и још неке земље где ће се додатно наплаћивати "руковање" са днк китом.
« Последња измена: Март 26, 2018, 07:32:04 поподне kapri »

На мрежи нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #24 послато: Март 26, 2018, 07:42:52 поподне »
Ау, колико малтретирања због обична два бриса. Јако су нестручни и погубљени. И мени је за yseq била лаганица, пошаљеш обичним писмом и стигло за 5 дана, а ово ужас !

http://www.rpk-subotica.org.rs/uploads/editor/Zakonska%20regulativa/ODLUKA%20O%20ODRE%C4%90IVANJU%20ROBE%20ORIGINAL.pdf
Овде нема ништа ни налик оном што садржи ФТДНА кит, према томе, не може бити забрањен.

Данас сам звао царинску службу и насупрот мом надању да је пошиљка још увек у Србији и да могу да уложим жалбу, они су господа већ послали назад у ПЕТАК?!

Пакет је већ у Немачкој, на путу за Хјустон.

Пазите како поручујете јер можете проћи као ја. Поднео сам захтев за новим кит-ом, па сад како фтдна одлучи јер се пакет враћа њима.

Само да не прођемо као Руси и још неке земље где ће се додатно наплаћивати "руковање" са днк китом.

Хм!http://www.rpk-subotica.org.rs/uploads/editor/Zakonska%20regulativa/ODLUKA%20O%20ODRE%C4%90IVANJU%20ROBE%20ORIGINAL.pdf

G) ROBA ČIJI SE UVOZ, ODNOSNO IZVOZ VRŠI NA OSNOVU DOZVOLE
Tarifna oznaka Naimenovanje Jed. mere
1 2 3
1211 Bilje i delovi bilja (uključujući semenje i plodove), vrsta koje se prvenstveno upotrebljavaju u
proizvodnji mirisa, farmaciji ili za insekticide, fungicide ili slične svrhe, sveţe ili sušeno, sečeno ili
celo, drobljeno ili nedrobljeno, u prahu ili ne:
1211 40 00 00 - Slama od maka -
2933 Heterociklična jedinjenja samo sa hetero-atomom (atomima) azota:
- Jedinjenja koja imaju nekondenzovan pirazolov prsten u strukturi (hidrogenizovana ili
nehidrogenizovana):
2933 54 00 00 - - ostali derivati maloniluree (barbiturna kiselina); njihove soli -
3001 Ţlezde i ostali organi za organoterapeutske svrhe, sušeni, u prahu ili ne; ekstrakti od ţlezda ili
ostalih organa ili od njihovih sekreta za organo-terapeutske svrhe; heparin i njegove soli; ostale
ljudske ili ţivotinjske materije, pripremljene za terapeutske ili profilaktičke svrhe, nepomenute niti
obuhvaćene na drugom mestu
3001 90 - Ostalo:
3001 90 20 - - ljudskog porekla:
3001 90 20 90 - - - ostalo

Знам да на крају попуних рубрику-остало!

Хвала на овом прилогу!

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #25 послато: Март 26, 2018, 08:16:46 поподне »
Нису дали да прибор уђе у земљу? Свашта. Иначе, било би добро, уколико је неко упућен, да нам овде напише шта је тачно тај раствор у који се стављају брисеви, чисто да знамо. Претпостављам, свакако не нешто што не би смело да се шаље преко границе? Али ево, овде није крив наш човек наручилац, већ је пакет заустављен на улазу у земљу. Ко зна, можда више нећемо моћи да се тестирамо код ФТДНА, из Србије.



Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #26 послато: Март 26, 2018, 08:22:20 поподне »
Хитно ми треба помоћ!
Полудећу од ове царине!!  Прво сам чекао од 28.фебруара на царини пошиљку, да би после месец дана у петак послали најзад према мени(и то после уложеног приговора) , и очекивао сам да данас добијем пакет на адресу.
Међутим "паметњаковићи" из поште су ме обавестили путем мејла да је "отпремљена из Новог Сада у циљу враћања пошиљаоцу, због недозвољеног увоза"?!

Јел зна неко шта да радим?!

Како да објасним нестручним лицима да се ради о обичном тесту за днк порекло, а не о нечем недозвољеном ? ::)

Јел имао неко слично искуство, да знам шта ми је чинити.

Заиста није нормално да у једној држави за исту ствар постоје различити проблеми и различито тумачење како да се нешто третира. Познато је да овде са царином се никад не зна, да они имају толику моћ да за две исте ствари различито поступају. Мени је на царини све завршено у току једног дана, а теби се то одужило. Не знам коме би се могао жалити, ово је заиста фрустрирајуће.

Кад видим какве проблеме наводите, мислим да сам имао баш срећу. Пре неки дан, 21. марта су добили узорак који сам им послао, тачно 2 недеље од мог слања (7. март), те очекујем разултате између 18. априла и 2. маја.

« Последња измена: Март 26, 2018, 08:26:55 поподне felix »

Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #27 послато: Март 26, 2018, 08:30:16 поподне »
Нису дали да прибор уђе у земљу? Свашта. Иначе, било би добро, уколико је неко упућен, да нам овде напише шта је тачно тај раствор у који се стављају брисеви, чисто да знамо. Претпостављам, свакако не нешто што не би смело да се шаље преко границе? Али ево, овде није крив наш човек наручилац, већ је пакет заустављен на улазу у земљу. Ко зна, можда више нећемо моћи да се тестирамо код ФТДНА, из Србије.

То би била јако лоша вест за нас.

Иначе тај раствор вероватно служи да се брис не убуђа, не знам шта је, то вероватно није нека опасна хемикалија.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #28 послато: Март 26, 2018, 08:41:47 поподне »
Заиста није нормално да у једној држави за исту ствар постоје различити проблеми и различито тумачење како да се нешто третира. Познато је да овде са царином се никад не зна, да они имају толику моћ да за две исте ствари различито поступају. Мени је на царини све завршено у току једног дана, а теби се то одужило. Не знам коме би се могао жалити, ово је заиста фрустрирајуће.

Кад видим какве проблеме наводите, мислим да сам имао баш срећу. Пре неки дан, 21. марта су добили узорак који сам им послао, тачно 2 недеље од мог слања (7. март), те очекујем разултате између 18. априла и 2. маја.

Незнање је увек извор проблема.

То би била јако лоша вест за нас.

Иначе тај раствор вероватно служи да се брис не убуђа, не знам шта је, то вероватно није нека опасна хемикалија.

Служи да се узорак не контаминира у било ком смислу.



На мрежи нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #29 послато: Март 26, 2018, 09:23:53 поподне »
Незнање је увек извор проблема.

Служи да се узорак не контаминира у било ком смислу.

Да , мислим да је то у питању!

Мада, питаћу сестру која је лекар у канади, која ми свашта нешто преводи и која се тестирала преко 23 анд ме!

Иначе на самом упутству ми је писало да чак и да течност из тих малих бочица исцури-штапић са узорком ставим у бочицу и пошалем назад!

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #30 послато: Март 26, 2018, 11:42:50 поподне »
Ova tema trebalabi da ima naslov koi je naj bezbolniji način. Jasam u decembru poručio na adresu rođaka u U.S.A.
On donio u torbi i vratio u torbi.  Postarina naplaćena i za vraćanje u startu nešto preko 10$.
To je naj jednostavnije i naj bezbolnije.
Madasam za to da se pošalje jedno zvanično pismo upravi carina i pošta.
Pa ako bude odgovor zadovoljavajući dobroje ako ne već sam napisao štanam je činiti.
Pa nek se pošta sikira zašto joj opadaju prihodi....  Ako država udara po dzepu udaraj i ti nju opet po
njenom džepu....

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #31 послато: Март 30, 2018, 08:32:42 поподне »
7. марта ми је стигао прибор, 9. марта сам послао узорак. Још нема информације да је стигло до ФТДНА.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #32 послато: Март 31, 2018, 08:46:20 поподне »
7. марта ми је стигао прибор, 9. марта сам послао узорак. Још нема информације да је стигло до ФТДНА.
Moj kit je stigao 23.marta u FTDNA a rezultatiće biti između 14-28 Maja. čisto da imaš orjentaciju.

Демића страна

  • Гост
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #33 послато: Април 04, 2018, 10:33:41 поподне »
7. марта ми је стигао прибор, 9. марта сам послао узорак. Још нема информације да је стигло до ФТДНА.

У мом случају тест на 12 маркера је наручен 29.01.2014. године, а прибор су послали наредног дана.
Нисам сигуран колико је путовао до мене (мислим да је ријеч о неке три седмице), али знам да је код њих у лабораторију поново стигао 22.03.2014. године. Обрада узорка је почела након три дана, а резултати су стигли 18.04.2014. године.

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #34 послато: Април 07, 2018, 09:24:43 поподне »
Стигао је јуче узорак у ФТДНА.  :)


Демића страна

  • Гост
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #35 послато: Април 07, 2018, 09:38:20 поподне »
Стигао је јуче узорак у ФТДНА.  :)

Најгори дио је прошао! :)
Резултати ће вјероватно стићи до половине маја мјесеца.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 984
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #36 послато: Април 08, 2018, 04:19:58 поподне »
Потпуно се слажем.
Сада је на реду чекање, али сасвим извесног  :D

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #37 послато: Април 08, 2018, 09:20:22 поподне »
Најгори дио је прошао! :)
Резултати ће вјероватно стићи до половине маја мјесеца.
Nećeš rezultat dobiti do 15. Juna. Otvori nalog za 7 dana i vidjećeš raspored obrade...

Ван мреже Теократија

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
    • Theocracy Now
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #38 послато: Април 17, 2018, 01:59:15 поподне »
ДНК хорор приче хаха

Драго ми је да се завршило лепо. Јер сваки овај тест помаже нашем народу у знању итд. Ја чекам за пар недеља резултате па ћу да видим како и шта

Ван мреже kapri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • R1b-U152
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #39 послато: Мај 16, 2018, 11:31:24 поподне »
Kontinuacija agonije se nastavlja

U međuvremenu sam posle prvog (neuspešnog), koji se završio tako što su ''gospoda'' sa carine/pošte utvrdili da se radi o nedovozvoljenom uvozu, poručio još dva kit-a. Sa drugim ne znam tačno šta se dešava, ali mi je ovaj poslednji koji sam tražio broj za praćenje stigao za vikend kod nas, i prc -

11003 letters Belgrade,held in customs, your item is being held in customs

Da li da čekam još par dana na eventualne promene iako kažem pošiljka nije poslata na carinjenje, već je zadržana!

Postoji li način da ljudima tamo objasnim šta se nalazi u koverti, a da ne prođem kao prošli put kad su me glatko odj**** i vratili paket za hjuston.

« Последња измена: Мај 16, 2018, 11:33:45 поподне kapri »