Аутор Тема: Антропологија и људске расе  (Прочитано 114279 пута)

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #160 послато: Септембар 25, 2016, 04:08:27 поподне »
Концепт расе је превазиђен, постоји још само у теоријама научника са краја 19. и почетка 20. века. Морам да додам да су те теорије биле "научна" подлога националсоцијализма, у великом броју случајева. Нпр. ви имате аустралијске абориџине који су задавали главобоље тим расним теоретичарима и еугеничарима, јер по боји коже и још неким карактеристикама (коврџава коса, дебеле усне) они одговарали афричкој "раси", међутим доста њих је имало плаву боју косе, и то без икаквог уплива европеидних популација. Како то објаснити?  :) Самим тим, не постоје "расе", само различити антрополошки типови код којих може бити измешано више особина различитих "раса".

Значи, и код нас су се појавили SJW типови. Лепо, лепо.
Шта рећи на ово? Ништа, једноставно не желим више да расправљам с особом која тврди да не постоје расе.
Сад ћу мало претерати, али да ли то значи да ни код паса не постоје расе? Исто је то све - и булдог и пудлица. Хајте молим вас, уозбиљите се мало, а за овакве теорије да је раса само социјални конструкт можете слободно да идете на места и у државе које тврде да су азиланти сјајна ствар за државу и да ће помоћи домаћој економији. Ти људи се називају регресивном левицом. Увлаче се полако у неучна поља, и већ видимо неке универзитете на западу који уводе овакве предмете и оваква регресивна учења.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #161 послато: Септембар 25, 2016, 04:10:05 поподне »
Наравно да генотип има везе за фенотипом, али сам Y-хромозом има идентификованих тек неких 80-ак гена (од око 20-25000 у целом геному), и колико је мени познато ни један од њих није повезан са физичким особинама као што су боја коже, косе и очију. Гени значајни за фенотип се налазе на аутозомалним хромозомима, и могу се наследити од било ког претка из неколико задњих стотина година, тако да је вероватноћа да ћете те гене наследити од директног претка по мушкој линији изузетно мала. Већ смо установили да се плаве очи и коса јављају и код брдских племена која су Е-V13, тако да је јасно да се у данашње време те одлике на нашим просторима не могу значајније повезати ни са једном специфичном хаплогрупом, па тако ни са R1а и I1.

У прошлости је ситуација била другачија, јер су људи били далеко мање измешани и живели су у мање-више одвојеним групама, а у таквој ситуацији је много лакше да се нека фенотипска одлика прошири међу становништвом. Балто-Словени и Германи су били две такве популације, које су у једном тренутку започеле ширење из ранијих релативно малих прапостојбина, а како се за њих са великом сигурношћу могу везати хаплогрупе R1а и I2а (Словени) и I1 (Германи), може се рећи да су те хаплогрупе у одређеном степену донеле гене одговорне за плаве очи и косу, мада сигурно нису ни сви Словени и Германи били плавооки, плавокоси и риђокоси. Видимо да су у областима из којих су потекли Германи (Скандинавија) и Балто-Словени (Балтичке земље, Белорусија), и где није било значајнијег померања и досељавања новог становништва, гени за плаве очи и косу скоро фиксирани (90-98% становништва у Шведској, Финској, Естонији, Литванији, Летонији, Белорусији, северозападној Русији). Са друге стране преци Јужних Словена су се настанили међу многобројнијим староседелачким становништвом, мешали се са њим стотинама година, па та староседелачка генетика и данас преовладава код нас (у аутозомалном смислу).

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #162 послато: Септембар 25, 2016, 04:14:51 поподне »
Наравно да генотип има везе за фенотипом, али сам Y-хромозом има идентификованих тек неких 80-ак гена (од око 20-25000 у целом геному), и колико је мени познато ни један од њих није повезан са физичким особинама као што су боја коже, косе и очију. Гени значајни за фенотип се налазе на аутозомалним хромозомима, и могу се наследити од било ког претка из неколико задњих стотина година, тако да је вероватноћа да ћете те гене наследити од директног претка по мушкој линији изузетно мала. Већ смо установили да се плаве очи и коса јављају и код брдских племена која су Е-V13, тако да је јасно да се у данашње време те одлике на нашим просторима не могу значајније повезати ни са једном специфичном хаплогрупом, па тако ни са R1а и I1.

У прошлости је ситуација била другачија, јер су људи били далеко мање измешани и живели су у мање-више одвојеним групама, а у таквој ситуацији је много лакше да се нека фенотипска одлика прошири међу становништвом. Балто-Словени и Германи су били две такве популације, које су у једном тренутку започеле ширење из ранијих релативно малих прапостојбина, а како се за њих са великом сигурношћу могу везати хаплогрупе R1а и I2а (Словени) и I1 (Германи), може се рећи да су те хаплогрупе у одређеном степену донеле гене одговорне за плаве очи и косу, мада сигурно нису ни сви Словени и Германи били плавооки, плавокоси и риђокоси. Видимо да су у областима из којих су потекли Германи (Скандинавија) и Балто-Словени (Балтичке земље, Белорусија), и где није било значајнијег померања и досељавања новог становништва, гени за плаве очи и косу скоро фиксирани (90-98% становништва у Шведској, Финској, Естонији, Литванији, Летонији, Белорусији, северозападној Русији). Са друге стране преци Јужних Словена су се настанили међу многобројнијим староседелачким становништвом, мешали се са њим стотинама година, па та староседелачка генетика и данас преовладава код нас (у аутозомалном смислу).

Алал вера, Милане! Све ово покшавам да објасним у протеклих неколико постова, али ми очигледно не иде. :) Ти си све појаснио у неколико реченица.

То за Y хромозом са читао раније, не могу да се сетим где, да је јако "сиромашан" у погледу гена који одређују изглед.

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #163 послато: Септембар 25, 2016, 04:26:54 поподне »
Што се тиче хаплогрупа и антрополошких типова, логично је да код појединца хаплогрупа и изглед немају апсолутно никакве везе, али када се хаплогрупе упореде са антрополошким типовима неких већих популација, понекад се може извући нека веза, но и тада веома ријетко.

Концепт расе је превазиђен, постоји још само у теоријама научника са краја 19. и почетка 20. века. Морам да додам да су те теорије биле "научна" подлога националсоцијализма, у великом броју случајева. Нпр. ви имате аустралијске абориџине који су задавали главобоље тим расним теоретичарима и еугеничарима, јер по боји коже и још неким карактеристикама (коврџава коса, дебеле усне) они одговарали афричкој "раси", међутим доста њих је имало плаву боју косе, и то без икаквог уплива европеидних популација. Како то објаснити?  :) Самим тим, не постоје "расе", само различити антрополошки типови код којих може бити измешано више особина различитих "раса".
Концепт расе никада није превазиђен, сем код данашњих западњачких политички коректних "антрополога", који би сви редом изгубили послове да залијеве ка "расистичким антропометричким истраживањима".
Модерна наука се веома често ставља у службу политике, па тако са тврдњом да смо "сви ми исти" настоји и оправдати масовну имиграцију у Европу.

Треба поменути да и чувени Кун проналази много плавих типова (Бореби, Нордид, Норид, итд.) на северу Албаније.
За Бореби (или било који други кромањонски тип) се плава коса једноставно не може везати.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #164 послато: Септембар 25, 2016, 04:33:48 поподне »
За Бореби (или било који други кромањонски тип) се плава коса једноставно не може везати.

Има њих и плавих и риђих. Посебно на северу Европе.

За ову причу је битно да и они спадају у те "светлије" типове које Кун пронлази на северу Албаније, где је "северњачка" Y-DNA веома слабо заступљена.

Кад год видим шкрња, увек ми се дискутује о расном типу I2a, тј. о томе да ли су кромањонски облици на Балкан могли доћи на тај начин. Не знам колико је то реално (иако има смисла), зато што одудара прилично од ове везе са Словенима. Да I2a долази у некој посебној сеоби, имало би више смисла, признајем.

Мислим да смо дебело промашли тему, одавно. :)

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #165 послато: Септембар 25, 2016, 04:50:55 поподне »
Има њих и плавих и риђих. Посебно на северу Европе.

За ову причу је битно да и они спадају у те "светлије" типове које Кун пронлази на северу Албаније, где је "северњачка" Y-DNA веома слабо заступљена.

Кад год видим шкрња, увек ми се дискутује о расном типу I2a, тј. о томе да ли су кромањонски облици на Балкан могли доћи на тај начин. Не знам колико је то реално (иако има смисла), зато што одудара прилично од ове везе са Словенима. Да I2a долази у некој посебној сеоби, имало би више смисла, признајем.

Мислим да смо дебело промашли тему, одавно. :)
Плава коса је готово увијек утицај Нордида. За првобитни кромањонски тип карактеристична је тамна коса са честом риђошћу:
"By means of this study it is possible to reconstruct with some probability the living appearance of the Upper Palaeolithic men. [...]The hair was brown and wavy, frequently rufous..." (Расе Европе, поглавље 10, дио други)
А ево и из студије становника острва Фемарн сјеверно од Њемачке, које је Кун сматрао за најближе мезолитском бореби типу:
The hair is brown as a rule among adults; 54 per cent could be classed as dark brown (Fischer #27, 4-7); the rest are divided between golden and ashen shades of light brown and blond. The hair as a rule darkens steadily throughout life; at the onset of senility, 80 per cent of all non-white hair observed was dark brown

Што се тиче доласка овог антрополошког типа на Балкан, мислим да је најлогичније објашњење које сам одавно дао, јер тај тип не постоји ни међу Словенима, нити имамо доказа за његов континуитет на Балкану, тј. нема доказа да су његови носиоци овдје преживјели неолит.

А то да је одређена тема промашена се углавном констатује чим ја стигнем на њу. :D

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #166 послато: Септембар 25, 2016, 04:59:44 поподне »
Плава коса је готово увијек утицај Нордида. За првобитни кромањонски тип карактеристична је тамна коса са честом риђошћу:
"By means of this study it is possible to reconstruct with some probability the living appearance of the Upper Palaeolithic men. [...]The hair was brown and wavy, frequently rufous..." (Расе Европе, поглавље 10, дио други)
А ево и из студије становника острва Фемарн сјеверно од Њемачке, које је Кун сматрао за најближе мезолитском бореби типу:
The hair is brown as a rule among adults; 54 per cent could be classed as dark brown (Fischer #27, 4-7); the rest are divided between golden and ashen shades of light brown and blond. The hair as a rule darkens steadily throughout life; at the onset of senility, 80 per cent of all non-white hair observed was dark brown

Што се тиче доласка овог антрополошког типа на Балкан, мислим да је најлогичније објашњење које сам одавно дао, јер тај тип не постоји ни међу Словенима, нити имамо доказа за његов континуитет на Балкану, тј. нема доказа да су његови носиоци овдје преживјели неолит.

Занимљиво свакако. И код нас, у областима са појачаном концентрацијом хаплогрупе I2a, нема превише "плавушана". Више је присутан тај динарско-кромањонски тип. Е сад, да ли све то има везе само са Y-DNA о чему и причамо овде, ко зна.

А то да је одређена тема промашена се углавном констатује чим ја стигнем на њу. :D

 ;D

Ван мреже OlovniCovek

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 240
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #167 послато: Септембар 25, 2016, 05:06:20 поподне »
Они су помешани са моноголоидним народима и њихова раса је из корена промењена. Они су изгубили готово све своје антрополошке одлике које су некада имали, моноголоидни утицај је веома јак и оставља дубоки утицај.

Нису само Паштуни које деле антрополошке одлике са европским R1a. Већ и други народи истоимени Паштуни у Пакистану, Индијци и Иранци код којих је доста јака R1a-Z93.
<a href="https://www.youtube.com/v/URqN0Iu64D4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/URqN0Iu64D4</a>
Ово је доказ како су некада одприлике изгледали носиоци R1a. И код њих је плава боја очију и плава или смеђа коса присутна одвајкада. Јер раздвајање азијске R1a-Z93 од европске R1a десило се пре 6000 година.

Nije to nikakav dokaz, to je samo cherrypicking.

Bengali Bramini imaju 70 posto R1a:



Sindi pa prkeo 50 posto R1a:



Uzmite samo kod nas recimo EV-13 Vasojevice SLobu i Milu Jovovic kako izgledaju i sa druge strane garavog drobnajckog Vikinga Memedovica.

Ван мреже Ivan

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
  • J2a1 Z387 (L-70)
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #168 послато: Септембар 25, 2016, 05:21:35 поподне »
Сад ћу мало претерати, али да ли то значи да ни код паса не постоје расе?

Расе паса су настајеле укрштањем у сродству, с циљем потенцирања одређених расних одлика ка замишљеном ,идеалном типу одређене расе. Потенциране расне одлике су (боја длаке, висина...), такође и прама одређеним радним афинитетима (ловачки пси, пси ѕа борбу....).Па добро које смо расе? Моје питање је уколико постоје карактеристичне расе људи, што по хаплогрупи , што по фенотипу да ли су те расне одлике очуване размножавањем у сродству? можда је то био инцест? ,сигурно је да је инцест табу  и не прихватљива тема у  данашњој цивилизацији, али карктеристичне расне одлике њуди могу настајати само делимичним утицајем услова средине и генетским фактором, а потенцирање одређених расних одлика инцестом...,занимљива тема
Што се тиче Ердељановића и његове тврдње да су Кучи плавокоси људи округлих глава....(надам се да сам исцитирао добро тај пост), ако нисам извињавам се, јер ја то лично нисам нашао код Ердељановића ,а и мрзи ме да те његове наводе тражим, али ако је то истина ....не слажем се . Наиме мој таст је из старе или вековне породице из Куча рођен Лабовић у Пећи, раније Милачић, а још раније Дрекаловић ( укратко порекло ).... с обзиром да таст има још петоро браћа и сестара познавајући и њихове породице.....ради се о људима тамно смеђе боје косе и смеђе и тамне боје очију. Није ми намера да се с неким од вас спорим, па не замерите, моја констатација је лична...поздрав  за све  форумаше

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #169 послато: Септембар 25, 2016, 05:33:53 поподне »
Сад ћу мало претерати, али да ли то значи да ни код паса не постоје расе?

Расе паса су настајеле укрштањем у сродству, с циљем потенцирања одређених расних одлика ка замишљеном ,идеалном типу одређене расе. Потенциране расне одлике су (боја длаке, висина...), такође и прама одређеним радним афинитетима (ловачки пси, пси ѕа борбу....).Па добро које смо расе? Моје питање је уколико постоје карактеристичне расе људи, што по хаплогрупи , што по фенотипу да ли су те расне одлике очуване размножавањем у сродству? можда је то био инцест? ,сигурно је да је инцест табу  и не прихватљива тема у  данашњој цивилизацији, али карктеристичне расне одлике њуди могу настајати само делимичним утицајем услова средине и генетским фактором, а потенцирање одређених расних одлика инцестом...,занимљива тема
Што се тиче Ердељановића и његове тврдње да су Кучи плавокоси људи округлих глава....(надам се да сам исцитирао добро тај пост), ако нисам извињавам се, јер ја то лично нисам нашао код Ердељановића ,а и мрзи ме да те његове наводе тражим, али ако је то истина ....не слажем се . Наиме мој таст је из старе или вековне породице из Куча рођен Лабовић у Пећи, раније Милачић, а још раније Дрекаловић ( укратко порекло ).... с обзиром да таст има још петоро браћа и сестара познавајући и њихове породице.....ради се о људима тамно смеђе боје косе и смеђе и тамне боје очију. Није ми намера да се с неким од вас спорим, па не замерите, моја констатација је лична...поздрав  за све  форумаше
Ја знам за Лабовиће из Васојевића (Рајевићи-Дабетићи). Јел то са тим Лабовићима из Куча беше она прича о довотку кога је мајка довела са собом и да је узео презиме свог очуха. Мислим да је Видоје013 овде помињао ту причу?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #170 послато: Септембар 25, 2016, 05:34:16 поподне »

Што се тиче Ердељановића и његове тврдње да су Кучи плавокоси људи округлих глава....(надам се да сам исцитирао добро тај пост), ако нисам извињавам се, јер ја то лично нисам нашао код Ердељановића ,а и мрзи ме да те његове наводе тражим, али ако је то истина ....не слажем се . Наиме мој таст је из старе или вековне породице из Куча рођен Лабовић у Пећи, раније Милачић, а још раније Дрекаловић ( укратко порекло ).... с обзиром да таст има још петоро браћа и сестара познавајући и њихове породице.....ради се о људима тамно смеђе боје косе и смеђе и тамне боје очију. Није ми намера да се с неким од вас спорим, па не замерите, моја констатација је лична...поздрав  за све  форумаше

Драги Иване, ово су лична запажања, као што сви ми запажамо неке појединости. Ердељановић се вероватно мало озбиљније позабавио историјом (и изгледом) кучких Срба (теренски рад, итд.).

Његове констатације се на крају крајева не косе ни са закључцима осталих антрополога, пре свега Куна.

Ја нпр., познајем плавокосе и плавооке Дрекаловиће и Васојевиће/Радевиће. Ово наравно не значи да сви изгелдају тако, што на крају крајева не тврди ни Ердељановић. Тамо има више расних типова свакако, али очигледно постоји значајно присуство тог Норика, или неког блиског му типа.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #171 послато: Септембар 25, 2016, 05:37:48 поподне »
Значи, и код нас су се појавили SJW типови. Лепо, лепо.
Шта рећи на ово? Ништа, једноставно не желим више да расправљам с особом која тврди да не постоје расе.
Сад ћу мало претерати, али да ли то значи да ни код паса не постоје расе? Исто је то све - и булдог и пудлица. Хајте молим вас, уозбиљите се мало, а за овакве теорије да је раса само социјални конструкт можете слободно да идете на места и у државе које тврде да су азиланти сјајна ствар за државу и да ће помоћи домаћој економији. Ти људи се називају регресивном левицом. Увлаче се полако у неучна поља, и већ видимо неке универзитете на западу који уводе овакве предмете и оваква регресивна учења.

Не знам тачно шта је SJW тип, можеш ли ми појаснити?
Друго, не волим било какве врсте генерализације, или-или. Ако слушам турбо-фолк, онда сам екстремни десничар, ако слушам рок, техно, хеви метал, онда сам ултра левичар, или како то већ иде. Увек постоји златна средина, а екстреми ни у једном ни у другом смеру нису добри.  ;) Тако исто око расе, видим узбуркали су се духови. У реду, господо, значи постоје расе. Ја сам вам дао добар пример - аустралијски абориџини, чији су преци у Аустралију прешли пре 50 000 година преко копнене масе која је накнадно отишла под море, значи тотално изолована популација, изолованија чак и од америчких Индијанаца. Ипак, иако би "расни генетичари" и еугеничари њих недвосмислено сврстали у негроидну популацију, ти абориџини имају ген за плаву косу. Како ли се то поткрало, господо расни (пре ће бити расистички) генетичари, хм? Ја сам први против политичке коректности, али овде није то у питању, већ чисте научне чињенице, које очигледно нервирају "уберменшене".  :D Ја нисам негирао постојање антрополошких типова, али то је много специфичнији појам од општег појма црна, бела и жута раса. То је превазиђено, осим код кјуклусклановаца, неонациста и остале "дружине"...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #172 послато: Септембар 25, 2016, 05:54:35 поподне »
Ја сам вам дао добар пример - аустралијски абориџини, чији су преци у Аустралију прешли пре 50 000 година преко копнене масе која је накнадно отишла под море, значи тотално изолована популација, изолованија чак и од америчких Индијанаца. Ипак, иако би "расни генетичари" и еугеничари њих недвосмислено сврстали у негроидну популацију, ти абориџини имају ген за плаву косу. Како ли се то поткрало, господо расни (пре ће бити расистички) генетичари, хм?
Већина антрополога их не сврстава под негроиде, већ као засебну расу. Ген који изазива плаву косу код Абориџина је у потпуности другачији од онога који је изазива код Европљана, па се зна да је настао потпуно одвојеном, случајном мутацијом. Иначе, коса се састоји од мртвих ћелија, те плава коса не представља никакву адаптацију на одређену климу, већ само једну нефункционалну антрополошку особину:
"Black skin and a black eye, then, may be variables which are advantageous under hot, bright, equatorial light conditions. A partially depigmented skin and fundus condition can perhaps survive without disadvantage only in a climate where the light is weak. Blond hair, however, cannot be assigned any survival value of either a negative or a positive character." (Карлетон Кун, Расе Европе, поглавље VIII, одјељак V)

Још неких "необјашњивих питања"?

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #173 послато: Септембар 25, 2016, 06:05:33 поподне »
Не знам тачно шта је SJW тип, можеш ли ми појаснити?
Друго, не волим било какве врсте генерализације, или-или. Ако слушам турбо-фолк, онда сам екстремни десничар, ако слушам рок, техно, хеви метал, онда сам ултра левичар, или како то већ иде. Увек постоји златна средина, а екстреми ни у једном ни у другом смеру нису добри.  ;) Тако исто око расе, видим узбуркали су се духови. У реду, господо, значи постоје расе. Ја сам вам дао добар пример - аустралијски абориџини, чији су преци у Аустралију прешли пре 50 000 година преко копнене масе која је накнадно отишла под море, значи тотално изолована популација, изолованија чак и од америчких Индијанаца. Ипак, иако би "расни генетичари" и еугеничари њих недвосмислено сврстали у негроидну популацију, ти абориџини имају ген за плаву косу. Како ли се то поткрало, господо расни (пре ће бити расистички) генетичари, хм? Ја сам први против политичке коректности, али овде није то у питању, већ чисте научне чињенице, које очигледно нервирају "уберменшене".  :D Ја нисам негирао постојање антрополошких типова, али то је много специфичнији појам од општег појма црна, бела и жута раса. То је превазиђено, осим код кјуклусклановаца, неонациста и остале "дружине"...

Ако не можеш да поразиш некога - а ти га оптужи да је нациста и расиста. Где ли сам то већ чуо? А да! Код регресивних либерала на Западу!

SJW - Social Justice Warrior
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #174 послато: Септембар 25, 2016, 06:13:33 поподне »
Већина антрополога их не сврстава под негроиде, већ као засебну расу. Ген који изазива плаву косу код Абориџина је у потпуности другачији од онога који је изазива код Европљана, па се зна да је настао потпуно одвојеном, случајном мутацијом. Иначе, коса се састоји од мртвих ћелија, те плава коса не представља никакву адаптацију на одређену климу, већ само једну нефункционалну антрополошку особину:
"Black skin and a black eye, then, may be variables which are advantageous under hot, bright, equatorial light conditions. A partially depigmented skin and fundus condition can perhaps survive without disadvantage only in a climate where the light is weak. Blond hair, however, cannot be assigned any survival value of either a negative or a positive character." (Карлетон Кун, Расе Европе, поглавље VIII, одјељак V)

Још неких "необјашњивих питања"?

Самим овим си дао одговор на своје питање. Значи, када будемо нашли још неки нефункционални ген код неке популације коју смо првобитно сврстали у одређену расу (белу, жуту или црну), онда ћемо да правимо нову расу, па још једну, па још једну, и тако у недоглед? Нису абориџини једини, имаш и Аину народ који има специфичне антрополошке особине и не може потпуно да се сврста ни у "жуту" ни у "белу" расу; значи они су нова, Аину раса, по том размишљању?

Погледао сам шта значи скраћеница SJW, то би био Social Justice Warrior. Много ми је смешно што мене неко сврстава у левичара, заступника глобализације.  ;D Више пута сам на овом форуму писао о погубности комунизма, највише за наш српски народ, а додаћу да исту погубну улогу настављају синови и унуци титоистичких генерала и функционера, тзв. другосрбијанци. Тако да ни у лудилу не могу бити екстремни левичар, феминиста, и шта ти ја већ знам, што подразумева ова скраћеница SJW. Исто тако нисам ни присталица идеологије која је стрељала 100 недужних цивила Срба за једног убијеног немачког војника, напротив. Углавном присталице или симпатизери те идеологије и даље истрајавају на расним квалификацијама, али не због проучавања становништва, већ због тога да, као и њихови идеолошки очеви, истакну како постоје више вредне и мање вредне "расе". Недавно сам отишао на неки амерички или енглески "антрополошки" форум, и тамо сам затекао такве теме, да сам се згрозио. Толика количина анимализације  и мржње "раса" које нису "беле"...
Тако да господо, ја нисам из те ваше приче, нити сам екстремно леви, нити екстремно десни, јер сам мишљења да екстреми никоме никад добра нису донели...а историја Балкана то речито показује...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #175 послато: Септембар 25, 2016, 06:22:51 поподне »

Nije to nikakav dokaz, to je samo cherrypicking.

Bengali Bramini imaju 70 posto R1a:



Sindi pa prkeo 50 posto R1a:



Uzmite samo kod nas recimo EV-13 Vasojevice SLobu i Milu Jovovic kako izgledaju i sa druge strane garavog drobnajckog Vikinga Memedovica.

Није доказ? Молим да ми појасниш зашто није то доказ? Очекујем

Види се ти колико се упучен у генетику, а видим да си и промашио континенте за тебе су Европљани исто што и Азијци и њих упоређујеш смешан си  :D. Ти и не знаш да се чак и пре док није било ДНК анализе претпостављало да је велики део Азијаца има исто порекло са Балтословенима то су ти Индоевропљани, овде је пре неки месец неко окачио делове из књига руског аутора који је писао седадесетих година прошлог века о заједничком пореклу Балтословена са Азијцима и ево сад имамо потврду кроз ДНК да је заиста то тако.

Ја нисам нигде споменуо хаплогрупу Е1б-В13, она је одавно у Европи, а Р1а-З93 такође је давно у Азији и не разумем зашто скрећеш са теме и шта ти представља та упореда? Логично је да су носиоци Р1а-З93 тамног тена живе у Азији, а не у Европи, али и у Азији су сачували своје старе антрополошке одлике,  које несумљиво деле са европскима Р1а, ја не знам колико пара цвикера би неком затребало да то укапира. Наравно да нису доминантне те светлије антрополошке одлике код њих, али да су уочљиве ту нема дилеме. Мој циљ дискусије се односи управо на то, и ја сам то доказао, а ко ће како да мислим то ме не занима. Свако има право да се слаже или пориче.
« Последња измена: Септембар 25, 2016, 06:26:13 поподне Црна Гуја »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #176 послато: Септембар 25, 2016, 06:24:58 поподне »
Хајде да поновимо још једном:

Ако не можеш да поразиш некога - а ти га оптужи да је нациста и расиста. Где ли сам то већ чуо? А да! Код регресивних либерала на Западу!
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #177 послато: Септембар 25, 2016, 06:26:30 поподне »
Пошто си ти почео да паламудиш и да спомеињеш Црногорцр, ја ћу да те спустим на земљу и да задам ударац пошто се правиш нека фаца ти са тим твојим Васојевићи ткз. лажни Немањићи ни с од словенства немају, а пуна су им уста словенства, а сад видимо ко су они шиптарска браћа и без ДНК анализе се знало.

Аксо, ај ти мало у ћошак.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #178 послато: Септембар 25, 2016, 06:36:21 поподне »
Хајде да поновимо још једном:

Исто важи и за тебе, ти си мене оптужио да сам нешто што нисам. И то само због тога што сам написао да је концепт расе превазиђен. Само сам искористио твој концепт.  ;) Не знам зашто те та научна чињеница толико погађа; да реагују бесно на то сам приметио само код острашћених расних супрематиста. Искрено ти се извињавам ако ти то ниси, али треба избегавати површну генерализацију људи на основу њихових појединачних идеја и ставова.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #179 послато: Септембар 25, 2016, 06:41:36 поподне »
Исто важи и за тебе, ти си мене оптужио да сам нешто што нисам. И то само због тога што сам написао да је концепт расе превазиђен. Само сам искористио твој концепт.  ;) Не знам зашто те та научна чињеница толико погађа; да реагују бесно на то сам приметио само код острашћених расних супрематиста. Искрено ти се извињавам ако ти то ниси, али треба избегавати површну генерализацију људи на основу њихових појединачних идеја и ставова.

Зато што то није научна чињеница!!! Сада покушавају да то провуку као научну чињеницу, али она то није, и никад не може бити! Наука је једно, а ти си изгледа читао неке политичке памфлете. Научи да их разликујеш.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"