Аутор Тема: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета  (Прочитано 18242 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #40 послато: Април 02, 2017, 01:39:26 пре подне »
Приметио сам како се генетика врло политизиовала у региону и постала нека врста оружја у мирнодобском "рату" који никад није престао између неколико завађених и закрвљених балканских народа.
-Код Албанаца је обрнуто него код нас. Код њих је најнепожељнија хаплогрупа I2a па R1a, а најпожељнија E-V13 па J2b2.  Јасно је да желе да се разликују од Срба и да имају више "староседелачке" генетике, што је по мени релативан појам пошто може да се каже да се I2a са Словенима само вратила на подручје свог прапорекла.
-Бошњаци надувају проценат I2а и говоре (боље рећи хистеришу) на сва звона како је И2а илирска, староседелачка, да је преживела ледено доба у Босни и да су њени носиоци направили пирамиду код Високог.  Притом мисле да је само Р1а словенска тј. дошљачка и смањују проценар R1а.
-Хрвати су раније говорили исто што и Бошњаци, а данас преовладава сулуда усташка теорија да су I2-PH908 на Балкан донели Хрвати из данашње јужне Пољске тј. "Бијеле Хрварске" (усташко-хрватска митоманија).  Хрвати према R1а имају неутрално мишљење, а E-V13 им није по вољи и погрдно јед називају влашком хаплогрупом.
-Црногорци (Милогорци) говоре да су и I2а и Е-V13 илирски, староседелачки и влашки маркери.  Посебно се у томе истиче милогорски квази академик и велики србомрзац "Влахбанац" Мирослав Ћосовић.  Та сподоба говори да су Црногорци и други јужни Словени мешавина Влаха и Албанаца (Влахбанци). 
Обавештајне службе србомрзачких народа уз региону су уплеле прсте у све ово и користе то у свом анти-српском деловању и желе да унесу поделу међу Србе.  Делимо се на Делије и Гробаре, на Четнике и Партизане, на про-западно и про-руски орјентисане, на оне који слушају ову или ону музику, на Србе источно и Србе западно од Дрине односно на екавце и ијекавце, да не спомињем политичке тј. дневно политичке поделе.  Само нам још фали да се делимо по хаплогрупама, надам се да нећемо насести на провокације и смицалице које нам подмећу једнојезична западна бивша "браћа."
Политизација ове приче је само одраз незнања

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #41 послато: Април 02, 2017, 01:40:40 пре подне »
Од стране тих врхушки које то политизују...

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #42 послато: Април 02, 2017, 01:49:45 пре подне »
Него скупи храброст и тестирај се, кад тад ћеш то морати да урадиш :)
Већ сам једном рекао да покушавам да убедим неке рођаке по мушкој линији да се они тестирају, боље да они тоше паре него ја  ;D.  Ако не успем онда ћу морати ја.  Јесте да је криза али наће се 100 евра, трошио сам паре на много веће глупости.  Имам осећај са нисам E-V13, а све остало је отворено. 

Ван мреже П

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 109
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #43 послато: Април 02, 2017, 04:18:01 пре подне »
По мени тестирању треба приступити хладне главе.

Ако нисте спремни прихватити да можете добити било коју хаплогрупу, боље се немојте тестирати. Имали смо случајева гдје су људи добијали хапогрупу коју нису очекивали, па су онда сакривали резултате и чекали да се на нашим просторима појави још неко сродан да би се активирали.

Слажем се са мишљењима да је код већине људи који се нису тестирали највећи страх од хаплогрупе E1b.
Мислим да томе, поред неинформисаности и високог процента ове хаплогрупе код Албанаца, кумује још неколико разлога.
По мени је пресудна пасивност велике већине тестираних људи који припадају хаплогрупи E1b, који се као по неком неписаном правилу након добијања резултата или потпуно повлаче са форума, или добијају потребу да се додворавају и оправдавају људима који припадају "пожељним хаплогрупама" (то је било примјетно нарочито на почетку, када смо имали врло мало тестираних људи из Бјелопавлића, Васојевића и Куча).

Да скратим причу, будимо поносни и на своје ромејске и на своје варварске коријене, управо та мјешавина је створила српску нацију какву данас имамо и какву су некада поштовали како пријатељи тако и непријатељи.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #44 послато: Април 02, 2017, 07:55:13 пре подне »
 Кад сам се тестирао, био сам спреман  на било који резултат.   По саопштењу хг (први покушај није успио) било ми је мило што се разликујем од окружења, поготово, што родоначелника више  братстава ( и мојег) неки, у последње вријеме  покушавају  да присвоје.  ХГ је потврдила посебност из предања. Не наводим хг.  Број 1 зна. Резултати нијесу за објављивање. Има  нешто на заштићеном дијелу форума.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #45 послато: Април 02, 2017, 08:49:31 пре подне »
Нико ко се тестирао не објављује свој резултат, неко администратори, сваки нов резултат се објави уз анализу и повезивање са сличним резултатима...

Уколико неко баш не жели да му се маркери јавно приказују на сајту Српског ДНК пројекта, мислим да може контактирати админе и они ће те податке склонити.

Обавештајне службе србомрзачких народа уз региону су уплеле прсте у све ово и користе то у свом анти-српском деловању и желе да унесу поделу међу Србе.  Делимо се на Делије и Гробаре, на Четнике и Партизане, на про-западно и про-руски орјентисане, на оне који слушају ову или ону музику, на Србе источно и Србе западно од Дрине односно на екавце и ијекавце, да не спомињем политичке тј. дневно политичке поделе.  Само нам још фали да се делимо по хаплогрупама, надам се да нећемо насести на провокације и смицалице које нам подмећу једнојезична западна бивша "браћа."

Ма сличних подела има у свакој нацији. Није само до страних обавештајих служби.  ;D

Нисам мислио на оне који су се групно тестирали преко Порекла, као оних 300 и кусур Херцеговаца.  Ја например узмем 100 евра и тастирам се.  Да ли порекло по аутоматизму има увид у мој резултат кад стигну резултати или ја претходно морам да се сагласим са тим?  Мислим да је то приватна ствар сваког појединца и логично би ми било да се објављују резултати само оних који то желе, осим наравно оних који су се тестирали преко Порекла.

Увек постоји могућност самосталног приватог тестирања по пуној економској цени. Мислим да је ипак боље тестирати се преко Порекла. Овде има доста стручних људи који могу помоћи око анализе података и око повезивања са даљим или ближим рођацима. Само на тај начин резултати могу добити потпуни смисао.   :)



Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #46 послато: Април 02, 2017, 01:06:21 поподне »
Ко још увек није информисан, 25. априла ће за Светски ДНК дан бити могуће тестирати се упола цене, за 6500 динара, тј. мало више од 50 евра. Мислим да је то одлична прилика.

http://www.poreklo.rs/2017/03/19/iskoristite-veliki-popust-testirajte-se-na-svetski-dnk-dan-25-aprila-2017/
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #47 послато: Април 04, 2017, 06:36:09 поподне »
Сви волимо да се правимо како нам није важно којој ХГ припадамо, а мислим да приватно сви (мање више) придајемо значај томе и у својој глави имамо неку категоризацију себе и других на основу резултата теста. Нпр некога доживљавамо као правог Србина, некога као мање правог. Неког као брата, а другог као "усвојеног".

На основу породичне приче по којој смо пореклом од Васојевића очекивао сам да ћу бити Е в13. Међутим, како те приче ничим нису поткрепљене (нпр не славимо Аранђеловдан) надао сам се да ћу бити можда И2. Не зато што ми је "омиљена", него просто статистички - пореклом сам са територије жаришта И2, па су шансе за ту ХГ биле највеће. И2 ми је увек звучала боље него Е в13. О групама Ј, Г, Х нисам хтео ни да размишљам.

По отварању резултата теста на ФТДНА преда мном се створила велика мапа Африке, Блиског Истока... "Ваш резултат је E1b1b, преци су вам дошли из Африке, преко Блиског Истока...". Прогутао сам кнедлу и помислио "боље да се нисам ни тестирао". Да све буде горе, резултат ми је стигао у јеку мигрантске навале на Европу, оних дана када су стотине хиљада Пакистанаца, Сомалијаца и Сенегалаца марширало пешице од Будимпеште до Беча. Ни једног момента нисам имао симпатије за њих, а онда је изненада испало да су ми они ближи, него први комшија (то је наравно било бесмислено, али тада ми се тако чинило).

Е в13 није оно што сам прижељкивао из разлога које сте већ навели: повезаност са Албанцима и Африком. Како ми је Синиша објасно, моје порекло је негде између Куча, Бјелопавлића и оних њима сродним албанским племенима. Ништа од тога ме не одушевљава, а утицај појачава и генерално негативна слика о свему Црногорском која се код нас гради од момента њиховог осамостаљења.

Ни једног момента ми није падало на памет да кријем своје резултате, јер просто они су такви су какви су. Доставио сам их одмах по добијању пројекту Порекло јер желим да овде имамо што богатију и објективнију базу.

У међувремену сам се навикао на своју Е в13 ХГ и више ми није ни битно. Потомци мог мушког пра пра предака су на овим просторима већ хиљадама година, његови наследници су говорили многе језике и припадали многим народима. Краљевине, царства, републике на Балкану су се дизале и пропадале, а мој предак је увек био ту и успевао да преживи. Више ме занима лична историја свих тих људи (тј мојих предака) него колективна историја народа којима су припадали. Колико физички личим на мог предака од пре 200 генерација? Какав је човек био? Шта је волео, чега се плашио, од чега је боловао?

Модерне нације су настале пре око 200 година и сваку од њих формирају људи који носе различите ХГ. Не можемо порећи да су неке ХГ мање или више карактеристичне за неку нацију, али мислим да припадност неком народу није везан за одређену ХГ, нарочито ако су сви преци те особе из тог народа. Сви Срби имају предаке свих ХГ које су карактеристичне за наш народ. Отац нам је можда та и та ХГ, али мајчин отац је нека друга и тако у недоглед.




Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #48 послато: Април 04, 2017, 08:01:06 поподне »
Модерне нације су настале пре око 200 година и сваку од њих формирају људи који носе различите ХГ. Не можемо порећи да су неке ХГ мање или више карактеристичне за неку нацију, али мислим да припадност неком народу није везан за одређену ХГ, нарочито ако су сви преци те особе из тог народа. Сви Срби имају предаке свих ХГ које су карактеристичне за наш народ. Отац нам је можда та и та ХГ, али мајчин отац је нека друга и тако у недоглед.

Кључни део коментара. То је то. Браво.  ;)

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #49 послато: Април 04, 2017, 11:23:25 поподне »
По отварању резултата теста на ФТДНА преда мном се створила велика мапа Африке, Блиског Истока... "Ваш резултат је E1b1b, преци су вам дошли из Африке, преко Блиског Истока...".
FTDNА је пре свега тржишна фирма чији је основни циљ профит. Услед тога муштеријама представљају резултате на што бомбастичнији начин, па је тако теби искочила карта Африке. То што се не зна поуздано ни колико давно ни којим путем су преци Е-V13 дошли из Африке (неки кажу преко Шпаније, неки преко Блиског Истока), нема везе. Када човек види неко удаљено подручје то заиста оставља јак утисак, а онда ће вероватно и другима причати о томе. Још је горе са аутосомалним резултатима, људима приказују да су пореклом из Мале Азије, Блиског Истока итд. без икаквог објашњења како су дошли до тог закључка. Али треба имати разумевања за FTDNA, ипак је то америчка фирма. Већина муштерија су им тотални лаици који желе да чују нешто што могу да разумеју (нпр. да су "пореклом Италијани", шта год то значило), а не текст од неколико страна са детаљаним објашњењем и напоменама да поједине ствари још увек нису утврђене већ да су и даље само на нивоу више или мање основаних претпоставки.

На основу породичне приче по којој смо пореклом од Васојевића очекивао сам да ћу бити Е в13. Међутим, како те приче ничим нису поткрепљене (нпр не славимо Аранђеловдан) надао сам се да ћу бити можда И2. Не зато што ми је "омиљена", него просто статистички - пореклом сам са територије жаришта И2, па су шансе за ту ХГ биле највеће. И2 ми је увек звучала боље него Е в13. О групама Ј, Г, Х нисам хтео ни да размишљам.

Е в13 није оно што сам прижељкивао из разлога које сте већ навели: повезаност са Албанцима и Африком. Како ми је Синиша објасно, моје порекло је негде између Куча, Бјелопавлића и оних њима сродним албанским племенима. Ништа од тога ме не одушевљава, а утицај појачава и генерално негативна слика о свему Црногорском која се код нас гради од момента њиховог осамостаљења.

Код твог резултата је занимљиво је да иако си испао Е-V13, што си очекивао, ипак не припадаш роду Васојевића.

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #50 послато: Април 04, 2017, 11:49:53 поподне »
Слажем се Иване са свим што си рекао у вези са ФТДНА. Негде сам на овом форуму и ја писао о томе како су фокусирани на профит и резултате кроје тако да буду занимљиви становницима САД, који су им, свакако, и главне муштерије.

Јесте, занимљиво је то да у породици постоји прича да смо Васојевићи, али се испоставило да нисмо. Могуће да се неки мој предак прикључио Васојевићима или су моји живели на територији на коју су се Васојевићи проширили. Кроз неколико генерација могуће да су моји преци почели да се идентификују са Васојевићима, те онај мушкарац који је кренуо из Црне Горе у Босну можда и није знао да није Васов потомак. Ово би можда могао да зна неко ко се боље разуме у организацију и начин функционисања брђанских племена...


Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #51 послато: Април 05, 2017, 01:21:12 пре подне »
Сви волимо да се правимо како нам није важно којој ХГ припадамо, а мислим да приватно сви (мање више) придајемо значај томе и у својој глави имамо неку категоризацију себе и других на основу резултата теста. Нпр некога доживљавамо као правог Србина, некога као мање правог. Неког као брата, а другог као "усвојеног".

На основу породичне приче по којој смо пореклом од Васојевића очекивао сам да ћу бити Е в13. Међутим, како те приче ничим нису поткрепљене (нпр не славимо Аранђеловдан) надао сам се да ћу бити можда И2. Не зато што ми је "омиљена", него просто статистички - пореклом сам са територије жаришта И2, па су шансе за ту ХГ биле највеће. И2 ми је увек звучала боље него Е в13. О групама Ј, Г, Х нисам хтео ни да размишљам.

По отварању резултата теста на ФТДНА преда мном се створила велика мапа Африке, Блиског Истока... "Ваш резултат је E1b1b, преци су вам дошли из Африке, преко Блиског Истока...". Прогутао сам кнедлу и помислио "боље да се нисам ни тестирао". Да све буде горе, резултат ми је стигао у јеку мигрантске навале на Европу, оних дана када су стотине хиљада Пакистанаца, Сомалијаца и Сенегалаца марширало пешице од Будимпеште до Беча. Ни једног момента нисам имао симпатије за њих, а онда је изненада испало да су ми они ближи, него први комшија (то је наравно било бесмислено, али тада ми се тако чинило).

Е в13 није оно што сам прижељкивао из разлога које сте већ навели: повезаност са Албанцима и Африком. Како ми је Синиша објасно, моје порекло је негде између Куча, Бјелопавлића и оних њима сродним албанским племенима. Ништа од тога ме не одушевљава, а утицај појачава и генерално негативна слика о свему Црногорском која се код нас гради од момента њиховог осамостаљења.

Ни једног момента ми није падало на памет да кријем своје резултате, јер просто они су такви су какви су. Доставио сам их одмах по добијању пројекту Порекло јер желим да овде имамо што богатију и објективнију базу.

У међувремену сам се навикао на своју Е в13 ХГ и више ми није ни битно. Потомци мог мушког пра пра предака су на овим просторима већ хиљадама година, његови наследници су говорили многе језике и припадали многим народима. Краљевине, царства, републике на Балкану су се дизале и пропадале, а мој предак је увек био ту и успевао да преживи. Више ме занима лична историја свих тих људи (тј мојих предака) него колективна историја народа којима су припадали. Колико физички личим на мог предака од пре 200 генерација? Какав је човек био? Шта је волео, чега се плашио, од чега је боловао?

Модерне нације су настале пре око 200 година и сваку од њих формирају људи који носе различите ХГ. Не можемо порећи да су неке ХГ мање или више карактеристичне за неку нацију, али мислим да припадност неком народу није везан за одређену ХГ, нарочито ако су сви преци те особе из тог народа. Сви Срби имају предаке свих ХГ које су карактеристичне за наш народ. Отац нам је можда та и та ХГ, али мајчин отац је нека друга и тако у недоглед.
У сваком случају боље и Е-V13, него Ј2а, Ј1, R1а-Z93 или Q. 
E-V13 је на Балкану и на Медитерану присутна хиљадама година и изворно нема никакве везе са Шиптарима. Шиптари су само масовно асимилирали популацију која је била носилац E-V13 хаплогрупе.
Док је Ј1 семитско-арапски маркер који је врло егзотичан за Балкан.
Ј2а је анадолски маркер и да си испао Ј2а вероватно би мислио да је неки твој предак резултат "права прве брачне ноћи" односно да га је направио Турчин (Анадолац).
R1a-Z93 је најзаступљенији код туранских народа, па да си случајно испао то, закључак би био да ти је пра-предак био неки  Азијат рецимо Авар, прото-Бугарин, Куман, Татар, Огуз или Хазар.
Q је такође азијски маркер и потенцијални доносиоци у Европу су исто туранско-монголски народи као и у случају R1a-Z93.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #52 послато: Април 05, 2017, 02:32:28 пре подне »
У сваком случају боље и Е-V13, него Ј2а, Ј1, R1а-Z93 или Q. 
E-V13 је на Балкану и на Медитерану присутна хиљадама година и изворно нема никакве везе са Шиптарима. Шиптари су само масовно асимилирали популацију која је била носилац E-V13 хаплогрупе.
Док је Ј1 семитско-арапски маркер који је врло егзотичан за Балкан.
Ј2а је анадолски маркер и да си испао Ј2а вероватно би мислио да је неки твој предак резултат "права прве брачне ноћи" односно да га је направио Турчин (Анадолац).
R1a-Z93 је најзаступљенији код туранских народа, па да си случајно испао то, закључак би био да ти је пра-предак био неки  Азијат рецимо Авар, прото-Бугарин, Куман, Татар, Огуз или Хазар.
Q је такође азијски маркер и потенцијални доносиоци у Европу су исто туранско-монголски народи као и у случају R1a-Z93.
Хахаха :) јаој , хммм...Није ништа боље ни горе, то си што си, нећеш бити ни гори ни бољи у зависности шта испаднеш...

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #53 послато: Април 05, 2017, 02:53:29 пре подне »
Хахаха :) јаој , хммм...Није ништа боље ни горе, то си што си, нећеш бити ни гори ни бољи у зависности шта испаднеш...
Не бих волео да испаднем R1a-Z93, Q, J1 или J2a. Остале хаплогрупе су мање више ОК, па чак и E-V13.
Ником није свеједно у вези тога,  само неком је мање битно, а неко то схвата преозбиљно.
Они којима то није уопште није битно се не тестирају нити посећује овај форум јер на њему и без тестирања могу да сазнају којој хаплогрупи припадају, ако се тестирао неки рођак по мушкој линији.

Ван мреже Dalmati

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #54 послато: Април 05, 2017, 02:58:23 пре подне »
Не бих волео да испаднем R1a-Z93, Q, J1 или J2a. Остале хаплогрупе су мање више ОК, па чак и E-V13.
Ником није свеједно у вези тога,  само неком је мање битно, а неко то схвата преозбиљно.
Они којима то није уопште није битно се не тестирају нити посећује овај форум јер на њему и без тестирања могу да сазнају којој хаплогрупи припадају, ако се тестирао неки рођак по мушкој линији.

Majstore, R1a je najača , pa sad jel "Made in China" ili "Russia" nema nikakve veze  ;)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #55 послато: Април 05, 2017, 03:04:29 пре подне »
Majstore, R1a je najača , pa sad jel "Made in China" ili "Russia" nema nikakve veze  ;)
Најдоминантнија хаплогрупа у Европи је R1b.  Свет какав постој задњих неколико векова су углавном створи народи који доминантно припадају хаплогрупи R1b.

Ван мреже Dalmati

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #56 послато: Април 05, 2017, 03:16:42 пре подне »
Stojke, iskuliraj malo  :D
Može lako biti da imaš krvi i od tih grupa,jer se sve izmješalo. I ako uspiješ testirati žive pretke, one koji nisu sa nama nećeš moći i nikada nećeš saznati;)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #57 послато: Април 05, 2017, 03:23:37 пре подне »
Питање гласи: Најпожељније хаплогрупе код Срба.
-Све што пишем има  везе са питањем које је постављено.
-Ако модератор сматра да ова тема уноси поделе или свађе међу форумаше, онда нека је закључа или обрише.

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #58 послато: Април 05, 2017, 03:41:00 пре подне »
Питање гласи: Најпожељније хаплогрупе код Срба.
-Све што пишем има  везе са питањем које је постављено.
-Ако модератор сматра да ова тема уноси поделе или свађе међу форумаше, онда нека је закључа или обрише.

Нема потребе да се тема брише или закључава, довољно је обрисати поруке које нису у складу са правилима форума, у овом случају твоје.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Најпожељније хаплогрупе код Срба - анкета
« Одговор #59 послато: Април 05, 2017, 03:45:41 пре подне »
Нема потребе да се тема брише или закључава, довољно је обрисати поруке које нису у складу са правилима форума, у овом случају твоје.
Које моје поруке нису у складу са правилима форума?