Порекло становништва > Старе породице и племство

Потомци Твртка Боровинића?

<< < (3/3)

Jelic:

--- Цитат: vojinenad  Септембар 30, 2017, 04:03:32 поподне ---Нисам баш сигуран да суТребјешки Војводићи боравили у Морачи након разуре Требјесе, мислим да су они одмах прешли у Пиву, али ајде да проверимо. У Горњој Морачи је било Војводића, али не Тревјешких већ потомство војводе Мине Радовића, огранак доњоморачког братства Радовић, али обзиром да наводи да су из Мораче од Војводића а славе св. Луку, ту се нешто не уклапа. Или су од ових Требјешких а нешто побркали са местом порекла, или су од ових из Горње Мораче али из неког разлога су променили славу, што је ипак доста редак случај код Бигићеваца, поготово што је у питању војводска кућа.

--- Крај цитата ---

Мислио сам на то да се помињање Војводића као једног од главних требјешких братстава и Мораче као место где су требјешани неко време боравли може свакако везати за требјешане. Можда су Боровине као неки од огранака Војводића заиста неко време боравили у Морачи, а можда је и у питању неко саплемењивање Ровчана Гојаковића (слава Лучиндан) и Морачана Богићеваца. Ништа без тестирања.

Јовановић од Романије:

--- Цитат: Radul  Септембар 30, 2017, 12:17:35 пре подне ---Прије бих типовао Боровине из Сокоца, ови наши су дошли из ЦГ. Доктор Боровина рече да су они по његовом истраживању из Мораче од Војводића.

--- Крај цитата ---
Како мени рече мајка, они су на Романију дошли као Војводић, један од браће која су дошла населио око Милића и задржао презиме. Славе Св. Луку нико не зна да су мјењали славу.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију