Порекло становништва > Црна Гора

Грбаљ

<< < (3/6) > >>

DraganP-BG:
Za Ivana Vukićevića da li bi mogao nešto više da nam kaže o Boškovićima iz Grblja starom poreklu i migracijama? Preciznije da li ima u Sjeničkom i Novopazarskoj  oblasti po pitanju migracija tokom seobe Crnogoraca tokom srpsko turskih ratova u Srbiju?

Иван Вукићевић:

--- Цитат: DraganP-BG  Март 30, 2019, 02:13:01 поподне ---Za Ivana Vukićevića da li bi mogao nešto više da nam kaže o Boškovićima iz Grblja starom poreklu i migracijama? Preciznije da li ima u Sjeničkom i Novopazarskoj  oblasti po pitanju migracija tokom seobe Crnogoraca tokom srpsko turskih ratova u Srbiju?

--- Крај цитата ---

Накићеновић је почетком прошлог века записао следеће говорећи о становништву Загоре:
Још су били Страхиње и Бошковићи, који се истрачали, а спомињу се као приложници са Вучићевићима, Барбама, Поповићима и Марићима из 1803. год. за градњу иконостаса св. Јована Богослова у Загори.

Три од четири споменута братства славе Илиндан као и Бошковићи, тако да је врло могуће да су род са неким од њих. Није ми познато да се било ко бавио истраживањем порекла Грбљана сем Накићеновића који је тај посао обавио крајње површно, а камо ли да је неко обрадио миграције Грбљана.

Да ли се зна где данас живе ови Бошковићи ако се већ нису истражили као што наводи Накићеновић?

DraganP-BG:
Navodno jedan deo je otišao u oblast Mojkovca Jevtić koji je napisao knjigu nije dovoljno jasan naime Fuštići smatraju da potiču od njih zanimljivo Sasi od starosedeoca nelogično .Mada i sam Jevtić se suviše držao usmenog predanja naime tri grane od tri brata pripadaju različitim plemenima! Reč je o rodjenoj braći.....Fuštići slave Mratindan starosedeoci Boškovići sv.Iliju.....uredu promena slave i to je sve totalno nepouzdano .

Иван Вукићевић:

--- Цитат: DraganP-BG  Март 31, 2019, 01:46:20 пре подне ---Navodno jedan deo je otišao u oblast Mojkovca Jevtić koji je napisao knjigu nije dovoljno jasan naime Fuštići smatraju da potiču od njih zanimljivo Sasi od starosedeoca nelogično .Mada i sam Jevtić se suviše držao usmenog predanja naime tri grane od tri brata pripadaju različitim plemenima! Reč je o rodjenoj braći.....Fuštići slave Mratindan starosedeoci Boškovići sv.Iliju.....uredu promena slave i to je sve totalno nepouzdano .

--- Крај цитата ---

Да, то предање не звучи баш поуздано. У сваком случају, Бошковића у Загори очигледно више нема.

DraganP-BG:

--- Цитат: DraganP-BG  Март 31, 2019, 01:46:20 пре подне ---Navodno jedan deo je otišao u oblast Mojkovca Jevtić koji je napisao knjigu nije dovoljno jasan naime Fuštići smatraju da potiču od njih zanimljivo Sasi od starosedeoca nelogično .Mada i sam Jevtić se suviše držao usmenog predanja naime tri grane od tri brata pripadaju različitim plemenima! Reč je o rodjenoj braći.....Fuštići slave Mratindan starosedeoci Boškovići sv.Iliju.....uredu promena slave i to je sve totalno nepouzdano .

--- Крај цитата ---
Rod nije se istražio ima ih i danas u Grblju da li su u srodstvu sa rodom iz Zagore ili došli sa strane...konkretno mislim na Boškoviće

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију