Аутор Тема: Y-днк хаплогрупа R1а  (Прочитано 205896 пута)

Ван мреже pantelija

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #200 послато: Децембар 29, 2016, 06:21:45 поподне »
Pozdrav svima! Ja preko rođaka (isti čukundeda) sam R1a'280' rod L1280.
Videh negde da je Rurik (osnivač Rusije) R1a, to onda znači i da je jedan od mojih omiljenih i najvećih kompozitora Modest Petrovich Musorgski koji je direktni potomak Rurika R1a. Nigde ne mogu da potvrdim da li je to tačno, kad i gde je rađen taj test. Ako neko može da potvdi (a vrlo je velika mogućnost da je R1a) bilo bi mi jako drago, pa da ih stavimo pod poznate R1a ličnosti.
Takođe me zanima da li je košarkaš Marko Jarić R1a, ako je tačno da ga stavimo pod R1a poznate ličnosti.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #201 послато: Децембар 29, 2016, 06:27:48 поподне »
Pozdrav svima! Ja preko rođaka (isti čukundeda) sam R1a'280' rod L1280.
Videh negde da je Rurik (osnivač Rusije) R1a, to onda znači i da je jedan od mojih omiljenih i najvećih kompozitora Modest Petrovich Musorgski koji je direktni potomak Rurika R1a. Nigde ne mogu da potvrdim da li je to tačno, kad i gde je rađen taj test. Ako neko može da potvdi (a vrlo je velika mogućnost da je R1a) bilo bi mi jako drago, pa da ih stavimo pod poznate R1a ličnosti.
Takođe me zanima da li je košarkaš Marko Jarić R1a, ako je tačno da ga stavimo pod R1a poznate ličnosti.

Рјурик је највероватније био N
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Жељко Јарић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 108
  • R-BY68536 | карпатско-далматински
    • LinkedIn
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #202 послато: Децембар 30, 2016, 10:47:02 пре подне »
Takođe me zanima da li je košarkaš Marko Jarić R1a, ako je tačno da ga stavimo pod R1a poznate ličnosti.
Kолико ја знам нико од босанских Јарића се није тестирао али су готово сигурно R1a.
Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи

Ван мреже Жељко Јарић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 108
  • R-BY68536 | карпатско-далматински
    • LinkedIn
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #203 послато: Децембар 30, 2016, 10:51:46 пре подне »
Videh negde da je Rurik (osnivač Rusije) R1a,
По FTDNA Рурик је N1c1.
Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #204 послато: Децембар 30, 2016, 12:51:22 поподне »
Mongoloidni azijati sramno pokušavaju da ukradu čistu evropsku genetiku i istoriju hg R1b, R1a. Ne samo video već mnoštvo komentara laži mongoliodnih naroda o hg R1b, R1a.
R1b je čista evropska hg najstarija evropska hg prvi čovek u evropi na prostoru Španije, Portugala. Baski najstariji jezik na svetu 17.000 godina. Imaju genom star u evropi 50.000 godina, najređe i najstarije subcladove R1b prisutne samo u Baskima, Spanjardima i Portugalcima sa najvećim procentom neandertalne genetike u nekim delovima zemlje.
R1b su tvorci čovečanstava jer čovečanstvo kreće sa prvom umetnošću sa kojom kreće civilizacija, nauka i pismenost.
Prvo pećinsko slikarstvo na jugu Francuske Čavunet pećina staro 35.000 godina, R1b hg.
Prvi muzički instrument flauta od kosti pećinskog medveda u Nemačkoj pre 40.000 godina, R1b hg.
Iran ima najstariju civilizaciju 7.000 godina isključivo R1a, Persijska civilizacija isključivo R1a, pre početka mešanja sa drugim narodima.
Jedina bliže srodna hg R1b je hg R1a.
Bilo bi dobro neko da prouči na yt i obradi temu krađe ovih dveju evropskih hg od mongoloidnih naroda.
Коментари искомплексираних пан-тураниста не треба да вас брину.
Такође, јутјуб клипови и разни форуми на којима ''тролови'' покушавају само да изазову бурне реакције, што им је и циљ.
Оригиналним монголоидним хаплогрупама се могу сматрати C, Q, и О.
Уопштено, генетика као и остале науке које у себи садрже ''табу теме'' су врло често место за људе са злим намерама који своје виђење неких ствари покушавају да пласирају на штету других.
Хаплогрупу R1 су монголоидни народи врло вероватно ''апсорбовали'' у свој корпус, нешто слично као и са високим кастама Индије, њихове гране су имале заједничког претка са европским R1 много пре настанка модерних народа и већих идентитета попут ''европског'' и ''азијског''.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #205 послато: Децембар 30, 2016, 02:42:06 поподне »
Mongoloidni azijati sramno pokušavaju da ukradu čistu evropsku genetiku i istoriju hg R1b, R1a. Ne samo video već mnoštvo komentara laži mongoliodnih naroda o hg R1b, R1a.
R1b je čista evropska hg najstarija evropska hg prvi čovek u evropi na prostoru Španije, Portugala. Baski najstariji jezik na svetu 17.000 godina. Imaju genom star u evropi 50.000 godina, najređe i najstarije subcladove R1b prisutne samo u Baskima, Spanjardima i Portugalcima sa najvećim procentom neandertalne genetike u nekim delovima zemlje.
R1b su tvorci čovečanstava jer čovečanstvo kreće sa prvom umetnošću sa kojom kreće civilizacija, nauka i pismenost.
Prvo pećinsko slikarstvo na jugu Francuske Čavunet pećina staro 35.000 godina, R1b hg.
Prvi muzički instrument flauta od kosti pećinskog medveda u Nemačkoj pre 40.000 godina, R1b hg.
Iran ima najstariju civilizaciju 7.000 godina isključivo R1a, Persijska civilizacija isključivo R1a, pre početka mešanja sa drugim narodima.

Jedina bliže srodna hg R1b je hg R1a.
Bilo bi dobro neko da prouči na yt i obradi temu krađe ovih dveju evropskih hg od mongoloidnih naroda.

Скоро ништа од овог подебљаниг није тачно.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #206 послато: Децембар 30, 2016, 02:59:33 поподне »
Скоро ништа од овог подебљанoг није тачно.



Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #207 послато: Децембар 30, 2016, 03:14:57 поподне »
Sve što sam napisao ej 100% tačno.
Vi ste verovatno I hg i ne prihvatate ili ne znate istinu, ili pratite laži sa europedie. Europedia namerno piše laži i propagandu o hg R1b.
Proučavajte detaljno R1b i govorite sa nekoliko genetičara koji su proučavali R1b kao ja ako vas zanima prava istina.

Само ви знате праву истину.  ;D Зашто ми ово звучи познато?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #208 послато: Децембар 30, 2016, 03:21:54 поподне »
Sve što sam napisao ej 100% tačno.
Vi ste verovatno I hg i ne prihvatate ili ne znate istinu, ili pratite laži sa europedie. Europedia namerno piše laži i propagandu o hg R1b.
Proučavajte detaljno R1b i govorite sa nekoliko genetičara koji su proučavali R1b kao ja ako vas zanima prava istina.

Моју хаплогрупу можеш видети испод мог аватара.

И не бих се више освртао на овакве постове.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #209 послато: Децембар 30, 2016, 03:26:48 поподне »
Mongoloidni azijati sramno pokušavaju da ukradu čistu evropsku genetiku i istoriju hg R1b, R1a. Ne samo video već mnoštvo komentara laži mongoliodnih naroda o hg R1b, R1a.
R1b je čista evropska hg najstarija evropska hg prvi čovek u evropi na prostoru Španije, Portugala. Baski najstariji jezik na svetu 17.000 godina. Imaju genom star u evropi 50.000 godina, najređe i najstarije subcladove R1b prisutne samo u Baskima, Spanjardima i Portugalcima sa najvećim procentom neandertalne genetike u nekim delovima zemlje.
R1b su tvorci čovečanstava jer čovečanstvo kreće sa prvom umetnošću sa kojom kreće civilizacija, nauka i pismenost.
Prvo pećinsko slikarstvo na jugu Francuske Čavunet pećina staro 35.000 godina, R1b hg.
Prvi muzički instrument flauta od kosti pećinskog medveda u Nemačkoj pre 40.000 godina, R1b hg.
Iran ima najstariju civilizaciju 7.000 godina isključivo R1a, Persijska civilizacija isključivo R1a, pre početka mešanja sa drugim narodima.
Jedina bliže srodna hg R1b je hg R1a.
Bilo bi dobro neko da prouči na yt i obradi temu krađe ovih dveju evropskih hg od mongoloidnih naroda.

Кога тачно подразумевате под монголоидним азијатима? Како може да се украде генетика? Шта значе појмови чиста европска хаплогрупа и чиста европска генетика? Шта значи имати геном у Европи стар 50000 година? Можете ли навести извор за тврдњу да је језик Баска стар 17000 година? Које најређе и најстарије гране хаплогрупе R1b су заступљене само код Баска, Шпанаца и Португалаца? У којим су то деловима земље Шпаније највећи проценти неандерталске генетике и можете ли навести извор за то? Како може одређена хаплогрупа бити творац човечанства? Можете ли навести научни рад који је утврдио постојање хаплогрупе R1b у наведеној пећини у Француској, или у Немачкој? Можете ли навести научни рад који је утврдио постојање хаплогрупе R1a у Ирану пре 7000 година? Хвала унапред на одговорима.



Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #210 послато: Децембар 30, 2016, 03:47:15 поподне »
Поздрав за Пантелију од мене, најпрвијег I2a Европљанина!

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #211 послато: Децембар 30, 2016, 04:12:12 поподне »
Ne pada mi na pamet da tražim više od 150 studija koje sam tokom godina pročitao samo da odgovorim na pitanje Crnoj Guji.
Sami se obrazujte imate sve na internetu.
Za početak prestanite da čitate laži, propagandu i baljezgarije sa europedije da je R1b došla juče u evropu i nađite prave genetičare koji izučavaju najozbiljnije pojedine hg.
I hg nije starija od 20.000 godina, i nije najstarija u evropi. I hg je nastala u evropi i jedna je od najstarijih evropskih hg posle R1b.
I2a2 nije ni nastala u evropi i balkanu, već u istočnoj Turskoj, zato je najveća hg Kurda I2a2, i I2a2 nije starija od 2.500, 3.000 godina maksimum.
Najverovatnije razlog (nisam 100% siguran) zašto I2a2hg postoji na Balkanu je zbog migracije i progona ljudi I2a2 hg sa prostora Turske od strane drugih naroda, tj. I2a2 je progonjena iz Turske u davnoj prošlosti i naselila se na balkan, isti scenario se ponavlja i u današnje vreme 1990-ih Turci progone Kurde I2a2hg ponovo kao i u davnoj prošlosti.

Разумем, обимна је ипак то литература. Може ли онда само овај један рад где је R1b откривена у пећини у Француској, то је заиста епохално откриће, а и мени је древна ДНК посебно занимљива па бих био неизмерно захвалан? Заинтригирали сте ме са тим правим генетичарима који изучавају најозбиљније поједине хаплогрупе, увек сам рад учити нове ствари, па бих вас молио за њихова имена, да не лутам улудо и читам радове кривих генетичара који изучавају неозбиљне хаплогрупе.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #212 послато: Децембар 30, 2016, 05:11:31 поподне »
Ispod časti mi je da odgovaram Crnoj Guji s obzirom da izvrće moje reči i izrugava se. Ovo je moj poslednji komentar Crnoj Guji.
Kromanjonska dolina u Čevunet pećini je bila isključivo naseljena R1b hg populacijom i oni su započeli prvo slikarstvo i prvu umetnost, svaki stručnjak će potvrditi ovo.
Skoro svi veliki slikari (koji se nalaze u zapadnoj evropi) od renesanse do impresionizma, do modernog slikarstva su R1b hg.
I ja sam nekada verovao da je I hg najstarija evropska hg dok nisam počeo detaljnije da proučavam genetiku.
I2a2 je progonjena iz istočne Turske, kada je došla na balkan progonjena je od drugog naroda do Hercegovine, i da I2a2 nisu našli utočište na planinama bili bi istrebljeni.
I2a1 koja se nalazi samo u Sardiniji je takođe bila progonjena i da nije našla utočište na Sardiniji, taj narod danas ne bi postojao, bili bi istrebljeni.

Ово се дешава кад генетику конзумирате више од дневно прописане дозе. Појаве се контраинидикације... Код неких је то мучнина, код неких бол у стомаку, а код неких једноставно...

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #213 послато: Децембар 30, 2016, 05:13:10 поподне »
Ispod časti mi je da odgovaram Crnoj Guji s obzirom da izvrće moje reči i izrugava se. Ovo je moj poslednji komentar Crnoj Guji.
Kromanjonska dolina u Čevunet pećini je bila isključivo naseljena R1b hg populacijom i oni su započeli prvo slikarstvo i prvu umetnost, svaki stručnjak će potvrditi ovo.
Skoro svi veliki slikari (koji se nalaze u zapadnoj evropi) od renesanse do impresionizma, do modernog slikarstva su R1b hg.
I ja sam nekada verovao da je I hg najstarija evropska hg dok nisam počeo detaljnije da proučavam genetiku.
I2a2 je progonjena iz istočne Turske, kada je došla na balkan progonjena je od drugog naroda do Hercegovine, i da I2a2 nisu našli utočište na planinama bili bi istrebljeni.
I2a1 koja se nalazi samo u Sardiniji je takođe bila progonjena i da nije našla utočište na Sardiniji, taj narod danas ne bi postojao, bili bi istrebljeni.
Пантелија, да ли имаш на тастатури могућност да пишеш ћириличним писмом?

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #214 послато: Децембар 30, 2016, 05:20:50 поподне »
Mongoloidni azijati sramno pokušavaju da ukradu čistu evropsku genetiku i istoriju hg R1b, R1a. Ne samo video već mnoštvo komentara laži mongoliodnih naroda o hg R1b, R1a.
R1b je čista evropska hg najstarija evropska hg prvi čovek u evropi na prostoru Španije, Portugala. Baski najstariji jezik na svetu 17.000 godina. Imaju genom star u evropi 50.000 godina, najređe i najstarije subcladove R1b prisutne samo u Baskima, Spanjardima i Portugalcima sa najvećim procentom neandertalne genetike u nekim delovima zemlje.
R1b su tvorci čovečanstava jer čovečanstvo kreće sa prvom umetnošću sa kojom kreće civilizacija, nauka i pismenost.
Prvo pećinsko slikarstvo na jugu Francuske Čavunet pećina staro 35.000 godina, R1b hg.
Prvi muzički instrument flauta od kosti pećinskog medveda u Nemačkoj pre 40.000 godina, R1b hg.
Iran ima najstariju civilizaciju 7.000 godina isključivo R1a, Persijska civilizacija isključivo R1a, pre početka mešanja sa drugim narodima.
Jedina bliže srodna hg R1b je hg R1a.
Bilo bi dobro neko da prouči na yt i obradi temu krađe ovih dveju evropskih hg od mongoloidnih naroda.

Молим администраторе да реагују!

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #215 послато: Децембар 30, 2016, 05:33:40 поподне »
Ispod časti mi je da odgovaram Crnoj Guji s obzirom da izvrće moje reči i izrugava se. Ovo je moj poslednji komentar Crnoj Guji.
Kromanjonska dolina u Čevunet pećini je bila isključivo naseljena R1b hg populacijom i oni su započeli prvo slikarstvo i prvu umetnost, svaki stručnjak će potvrditi ovo.
Skoro svi veliki slikari (koji se nalaze u zapadnoj evropi) od renesanse do impresionizma, do modernog slikarstva su R1b hg.
I ja sam nekada verovao da je I hg najstarija evropska hg dok nisam počeo detaljnije da proučavam genetiku.
I2a2 je progonjena iz istočne Turske, kada je došla na balkan progonjena je od drugog naroda do Hercegovine, i da I2a2 nisu našli utočište na planinama bili bi istrebljeni.
I2a1 koja se nalazi samo u Sardiniji je takođe bila progonjena i da nije našla utočište na Sardiniji, taj narod danas ne bi postojao, bili bi istrebljeni.

Пантелија, извињавам се ако сам вас нечим увредио, али ја нисам извртао већ само дословно понављао изразе које сте ви писали у претходним порукама, и нисам се изругивао већ замолио да наведете изворе за своје тврдње што би требало да је најнормалнија ствар у дискусији. Ви да заиста имате било какво знање из генетике не бисте користили изразе "прави генетичари" или "сваки стручњак", већ бисте именом и презименом навели научника и научни рад у коме он тврди то и то. Начин вашег писања је толико ненаучан и одбојан здравом разуму, да би вам људи тешко поверовали чак и да је све ово што пишете 100% тачно.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #216 послато: Децембар 30, 2016, 07:50:27 поподне »
Neću postavljati nikakve studije, i ubeđivati vas za hg R1b i I2a2, imate sve na internetu i možete saznati čak i za nedelju dana proučavanja istinu o ovim hg. Ako budete čitali europediu samo ćete se zasipati lažima i dezinformacijama.
Ja nisam naučnik i ne izražavam se kao naučnik.
Evo pitam sve koji veruju da je hg I2a2 najstarija, dajte mi neku studiju ili vašu teoriju, koja ima veze s mozgom o I2a2 pošto ja mesecima nisam mogao da pronađem ni jednu.
Kad se pogledaju mape I2a2, I2a1 jasno je da je neki narod-narodi progonio I2 hg, nažalost je tako.
За почетак, назовите хаплогрупу о којој говорите правим називом.
Цитат
Ja smartam I2 hg jednu od najboljih evropskih hg, Nikola Tesla je najverovatnije I2a2, Martin Luther jedan od najobrazovanijih ljudi svog doba je I2a2, i ko zna koliko još najvećih ljudi, ali činjenica je da je I2 bila masakrirana od starne nekih naroda i jedino onaj deo I2 koji je izbegao i pronašao negde utočište je preživeo.
Класификација хаплогрупа на основу ''која је боља а која лошија'' је пре свега детињаста и нереална, а самим тим води и у неке ''мрачне'' стране науке, које одавно не постоје поразом нацизма.  :)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #217 послато: Децембар 30, 2016, 08:21:48 поподне »
Nije tako. Afrička haplogroupa A (od A00, Adamitske) je najbliža primatskom drvenom ljudskom pretku, to je najprimitivnija i najnerazvijenija, tj. najzaostalija haplogroupa, drga najzaostalija je hg B (afrička).
Pigmeji imaju najniži srednji IQ na svetu 56. Afrički bušmeni srednji IQ 59.
Negroidni narodi imaju 10-11% manji mozak od evropljana (po više merila, obim, težina), ovo je saznanje sa više studija na velikom uzorku populacije.
Postoje naučno objektivno više i manje razvijene hg, tj. objektivo bolje i gore hg, tj bolje i gore genetike i narodi.

Пантелија, уозбиљи се. Прва опомена, сљедеће неће бити...

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #218 послато: Децембар 30, 2016, 09:03:49 поподне »
Kad se pogledaju mape I2a2, I2a1 jasno je da je neki narod-narodi progonio I2 hg, nažalost je tako.

Ова је на месту. Прогонили су их R1b. Широм Европе.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #219 послато: Децембар 30, 2016, 09:06:00 поподне »
Пантелија, да ли имаш на тастатури могућност да пишеш ћириличним писмом?

Ацо, мислим да ту ћирилица није битна...
"Наша мука ваља за причешћа"