Порекло становништва > Србија

Село Дучина - Пантелићи-Ђокићи

(1/2) > >>

NatalijaDjokic:
Поштовани,
Занима ме да ли неко има информације о пореклу презимена Пантелић.
По сеоским записима, Ђорђе Пантелић наводно се из околине Тулежа (општина Аранђеловац) доселио у село Дучина (општина Сопот) половином 19. века. Једна генерација носила је по Ђорђу презиме Ђорђевић, касније Ђокић, презиме које ми данас носимо. Славимо Ђурђевдан. Унапред хвала

Amicus:
Према хроници села Дучина (Сопот, 2001, стр. 132-133), аутора Милоја М. Радојевића, није познато које је старије порекло Ђокића.




Ово стоји у књизи.

Генетичка анализа Y-хромозома неког од Ђокића би вероватно помогла у одгонетању њиховог даљег порекла.

Ми у Српском ДНК пројекту имамо пар тестираних Ђукића, али нажалост ниједног с том славом, и с Дучином као местом порекла.

https://dnk.poreklo.rs/Pregled-lica

NatalijaDjokic:
Ово се уклапа у нешто што смо имали записано, неке детаље нисам знала. Свакако, пуно хвала!

Amicus:

--- Цитат: NatalijaDjokic  Април 05, 2021, 10:32:21 поподне ---Ово се уклапа у нешто што смо имали записано, неке детаље нисам знала. Свакако, пуно хвала!

--- Крај цитата ---

Драго ми је да су ови исечци послужили неком новом сазнању. Можда бисте требали набавити ту књигу. Помињу се Пантелићи-Ђокићи на још неким местима, иако је ово главни део о њима. Помени из различитих пописа су и овде побројани.

NatalijaDjokic:
Покушаћу да пронађем књигу, до сада смо пронашли нешто само у књизи Б.Дробњаковића Космај, али опет без неких већих сазнања.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију