Аутор Тема: Племе Братоножићи  (Прочитано 17314 пута)

Ван мреже Мио

• Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Племе Братоножићи
« Одговор #60 послато: Октобар 17, 2021, 09:04:25 поподне »
Летос сам напокон посетио Брскут одакле ми је прадеда (Ђукић), а успут сам прошао поред Поткрша одакле ми је прабаба (Стефановић). Брскућани не знају за Стефановиће, чак неки тврде да то нису Братоножићи. Са друге стране човек који је тај дан кад сам био радио у Меморијалном музеју Марка Миљанова у Медуну ми рече да има Стефановића у Поткршу. Да ли неко на форуму зна нешто о њима? Да ли су то у ствари Баљевићи (Јован Стефанов Баљевић)? Био бих врло захвалан за било какву информацију о њима!
« Последња измена: Октобар 17, 2021, 09:09:39 поподне Мио »

Ван мреже Братоножић

• Гост
  • *
  • Поруке: 18
« Одговор #61 послато: Новембар 23, 2021, 09:14:25 поподне »
Племениче, овђе ћеш наћ одговоре на сва питања https://www.facebook.com/bratonozicibrda

;)

Ван мреже ПетарКучи

• Гост
  • *
  • Поруке: 2
  • Племе Кучи - E-V13>Z5018>Z16661>BY165837
« Одговор #62 послато: Новембар 24, 2021, 06:37:19 поподне »
Братоножићи се индиректно спомињу у Млетачком Кадастеру из 1416. године у селу Копеник (Данашњи Коплик) који је тада био претежно насељен Словенима/Србима, у селу Копеник се спомиње "Marco Bratonesso", познато је да су млечани мењали наше "вић" у њихове "и" и "о", зато и по имену можемо видјети да је човјек био словенског идентита, Марко Братоножић. Они записују да је тај Марко Братоножић уствари досељеник из Зете, и да се населио у Копеник због Турака. Сада вјероватно постоји остала родбина Марка у Зети, или да је он некакав предак, и да му је отац био Брато. Зато то остаје мистерија.