Аутор Тема: Савремена историја - сроднички односи америчких председника  (Прочитано 2895 пута)

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« послато: Новембар 01, 2016, 04:24:33 поподне »
Пратим дешавања око сваких америчких председничких избора - дакако неке ствари које се тамо дешавају имају и на нас утицај. Али то је нека друга тема.

Сваке четири године, пред изборе, медији повремено изађу са подацима о сродничким односима између кандидата и познатих личности, нарочито оног кандидата који на крају победи. Чак је једно време владала теорија завере да на изборима увек побеђује онај кандидат који има више "плаве крви" међу прецима, што је доказивано разним замршеним родословима. Наравно, родослови који сежу по 20-30 генерација у прошлост су у најмању руку дискутабилни, чак и да су потпуно документовани, а нису ни неки посебан куриозитет - ево и ми овде на форуму бисмо, да су нам подаци доступни, могли открити да рецимо, наизглед невезани, Форумаш А и Форумаш Б имају заједничку бабу у 15-ом колену исл.

Ево пар примера:

Двоје главних кандидата за ове изборе, Хилари и Трамп, су "19-ти рођаци" што би они рекли:

free image hosting

Обама и Бред Пит, "9-ти рођаци":

image upload no ads

Обама и Буш Млађи - "стриц и синовац":

photo upload sites

Чак су утврдили да су претходни супарници, Мит Ромни и Обама "ујак и сестрић", потомци краља Јована без Земље:

post images

Једна дванаестогодишњакиња, BridgeAnne d'Avignon, и њен деда, који би могли да се прикључе Пореклу  :) , тако су тражећи (опет кажем, по мом мишљењу, условно, јер није поуздано) открили да су 42 од 43 америчка председника потомци Јована без Земље (што и ако би било тачно није, чини ми се, тако изненађујуће, или можда јесте?). Једини који није потомак Јована Беземљаша је Мартин ван Бурен (углавном холандско порекло). 

upload images free




Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #1 послато: Новембар 01, 2016, 05:42:07 поподне »
Занимљиво. Баш ме занима има ли ико од америчких предсједника претке међу српским племством. Мислим да је то врло могуће.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #2 послато: Новембар 01, 2016, 06:40:19 поподне »
Занимљиво. Баш ме занима има ли ико од америчких предсједника претке међу српским племством. Мислим да је то врло могуће.

Могуће јесте, али не знам колико је вероватно. Ти српски племићки гени морали би бити не међу онима који су остали у нашој данашњој популацији, него међу онима који су се још пре 600-700 година отиснули ка западу Европе.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #3 послато: Новембар 01, 2016, 07:38:30 поподне »
Ова тема је чист промашај, и мислим да јој овдје мјесто није >:(.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #4 послато: Новембар 01, 2016, 07:50:05 поподне »
Могуће јесте, али не знам колико је вероватно. Ти српски племићки гени морали би бити не међу онима који су остали у нашој данашњој популацији, него међу онима који су се још пре 600-700 година отиснули ка западу Европе.

Негде прочитах пре неког времена да је Џорџ Вашингтон био потомак неког од српских владара?

Можда зна неко нешто више?



Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #5 послато: Новембар 01, 2016, 08:51:52 поподне »
Ова тема је чист промашај, и мислим да јој овдје мјесто није >:(.

Тимаре, ви сте помоћник уредника, уколико сматрате да је тема неприкладна молим да је обришете.
Сматрао сам да ће тематика родословцима бити занимљива.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #6 послато: Фебруар 09, 2017, 01:24:50 поподне »
Мало ми жао кварити Селаковићу тему, а опет вест је таква да би најбоље овде легла, па се надам да неће замерити на извору (нашем Charlie Hebdo-u). :D

Информер: ШОКАНТНО ОТКРИЋЕ, ТРАМП ЈЕ ШОП: Пола Србин, пола Бугарин, родом са Старе планине?! ;D



На мрежи Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 523
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #7 послато: Фебруар 09, 2017, 01:30:13 поподне »
Не желим ни да кликнем на вест  :D

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #8 послато: Фебруар 09, 2017, 02:36:26 поподне »
Мало ми жао кварити Селаковићу тему, а опет вест је таква да би најбоље овде легла, па се надам да неће замерити на извору (нашем Charlie Hebdo-u). :D

Информер: ШОКАНТНО ОТКРИЋЕ, ТРАМП ЈЕ ШОП: Пола Србин, пола Бугарин, родом са Старе планине?! ;D

Амико, тема је потпуно на месту  ;)

Ван мреже Iєшɑ

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 175
  • Припɑдник сɑȋтɑ: 6. XII 2018.−
    • Kotraža sajt
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #9 послато: Фебруар 20, 2022, 02:25:34 поподне »
Teodor Ruzvelt i Frenklin Ruzvelt su bili rođaci. Da li ste znali da su Frenklin Delano Ruzvelt i njegova supruga Eleonora bili rođaci?
Новɑковић / Iєшић – „Iєшɑ“.
Iєшић Новɑковoг Симонов (1795.−1853.) и Милєнин (1801.−1864.) потомɑк.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #10 послато: Фебруар 20, 2022, 02:46:35 поподне »
Teodor Ruzvelt i Frenklin Ruzvelt su bili rođaci. Da li ste znali da su Frenklin Delano Ruzvelt i njegova supruga Eleonora bili rođaci?

Јешо,

Направили сте за кратко време од форума политикин забавник. Занимљиво, морам признати.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Савремена историја - сроднички односи америчких председника
« Одговор #11 послато: Фебруар 20, 2022, 03:19:11 поподне »
Јешо,

Направили сте за кратко време од форума политикин забавник. Занимљиво, морам признати.
;D ;D ;D

Јеша цео дан васкрсава теме из мртвих.
Kамене рабъ и госодинъ