Аутор Тема: Активности портала Порекло на медијима  (Прочитано 90119 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #180 послато: Јануар 01, 2018, 08:15:50 поподне »
И ја исто тако размишљам. Помислим да одговорим, а некад чак и одговорим. И онда схватим да се расправљам с људима који вероватно сматрају да је Земља равна (јер је, ваљда ето, и то нека завера против Срба).

Реалније је да је Земља равна, него што би се овим ликовима који су оставили коментаре могло ишта доказати...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #181 послато: Јануар 01, 2018, 08:18:16 поподне »
Реалније је да је Земља равна, него што би се овим ликовима који су оставили коментаре могло ишта доказати...

Колико ти плаћа Сорош да причаш тако нешто?  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #182 послато: Јануар 01, 2018, 08:21:04 поподне »
Генијални коментари ''критичара''. Све пршти од знања и аргументације. ;)

Најбољи су ови што мисле да су све један Србин пореклом са истог простора, као да су хиљадама година били налемљени на Балкану, и као да и сад не мрдају са статичких тачака балканске матичне плоче, како је неки замишљају. ;D



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #183 послато: Јануар 01, 2018, 08:22:32 поподне »
Колико ти плаћа Сорош да причаш тако нешто?  ;D

Их, бар да плаћа нешто...  :D
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

симо

  • Гост
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #185 послато: Јануар 02, 2018, 11:44:42 пре подне »
Видим сад да су текст пренијели многи сајтови. Волим да читам коментаре. Ево један стручан коментар са srbin.info (преносим у оригиналу)

"Ovu temu iz genetike i istinu o najstarijem narodu u EVROPI A TO SU SRBI OBJAVIO JE DOKTOR KENET NORTETWELL DOBITNIK NOBELOVE NAGRADE ZA GENETIKU. Isttu ovu tezu još 2001 godine objavio je doktor ANATOLIJ KLJOSOV. Pa je pitanj ko sad hoće da obori tezu dva najveća doktora iz oblasti genetik u svetu. Čija je to ideja bez dokaza samo na osnovu proučavanj. Mislim da autor ovog teksta mora da objavi i jednu i drugu wegovu teoriju ali sa dokazima kao što su to uradili doktori Nortstwel i Kljosov."

Ово је напредак, од Кљосова се помакло и на Нордтведта (ма како да се спелује).

Наравно, Кљосов је и даље звијезда број један. Ипак је он први Србима ударио тапију на најстарије старосједилаштво. Мада морам признати Шарић га већ дебело угрожава. Уколико се Кљосов ускоро не очитује, преузеће му штафету.

Мене помињу као дио "црногорског лобија". Ајде, добро је и то, могло је и горе:

"Slucajno sam posetio sajt ovog DNK projekta. Koliko se meni cini, jedno 10 poreklom Crnogoraca i izvesni Sima se bave istrazivanjem koje se u 95 procenanta odnosi na Crnu Goru i na njihove plemenske delove. Njihova testiranja se vecinom odnose an Srbe koji su doselili iz Dinarskog regiona, a ostali delovi populacije su zapostavljeni. Izgleda Sinisi i drustvu se neuklapaju u vec predodredjene procente koji treba da pokazu da je I2 haplogrupa daleko najzastupljenija od svih."


Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #186 послато: Јануар 02, 2018, 11:49:17 пре подне »
Видим сад да су текст пренијели многи сајтови. Волим да читам коментаре. Ево један стручан коментар са srbin.info (преносим у оригиналу)
Србин.инфо пренео, видим да ''пуца'' од академских коментара попут ових.

smireno  Milutin • pre 4 sata
ja bih tebi preporucio da uradis DNK test i vidis da li pripadas ili ne. Nemoj da se zacudis kad ti dodju rezultati.
Kljosov je bazirao svoju teoriju o Srbima narodu najstarijem na osnovu R1a1 haplogrupe koja NIJE dominantna medju Srbima. Toga ima vise kod Hrvata i Slovenaca. A najvise kod Skandinavaca (Vikinga) sa preko 90% zastupljenosti.

Ћирко  smireno • pre 3 sata
Не лупај ко отворен прозор! Р1а1 јесте доминантан код Срба, а и код ових што су политички престали да буду Срби. Зашто Кљосов ту хаплогрупу није назвао скандинавски или хрватски, него "српски ген", шта мислиш? Мука ми је више од подметачина.

 :D
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Сигирија

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #187 послато: Јануар 02, 2018, 01:52:08 поподне »
Погледао сам интервју Горана Шарића на "Балкан Инфо" каналу. Доста критично прича о теорији "Српског ДНК пројекта". Има тезу о ранијем доселјаванју Словена на ове просторе (пре 6-7 века). Додуше оно како ја капирам ваша писанија је да се и Ви слажете како су најновија сазнанја таква да су Словени на просторе балкана дошли доста раније него што говори "званична историја".

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #188 послато: Јануар 02, 2018, 01:56:40 поподне »
Погледао сам интервју Горана Шарића на "Балкан Инфо" каналу. Доста критично прича о теорији "Српског ДНК пројекта". Има тезу о ранијем доселјаванју Словена на ове просторе (пре 6-7 века). Додуше оно како ја капирам ваша писанија је да се и Ви слажете како су најновија сазнанја таква да су Словени на просторе балкана дошли доста раније него што говори "званична историја".

Па, не. Почели су прелазити Дунав у 5-6. веку.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #189 послато: Јануар 02, 2018, 02:13:36 поподне »
Погледао сам интервју Горана Шарића на "Балкан Инфо" каналу. Доста критично прича о теорији "Српског ДНК пројекта". Има тезу о ранијем доселјаванју Словена на ове просторе (пре 6-7 века). Додуше оно како ја капирам ваша писанија је да се и Ви слажете како су најновија сазнанја таква да су Словени на просторе балкана дошли доста раније него што говори "званична историја".

Генетска истраживања су управо потврдила Шарићу и многим другима омражену "теорију званичне историје".  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #190 послато: Јануар 02, 2018, 05:56:41 поподне »


Ћирко  smireno • pre 3 sata
Не лупај ко отворен прозор! Р1а1 јесте доминантан код Срба, а и код ових што су политички престали да буду Срби. Зашто Кљосов ту хаплогрупу није назвао скандинавски или хрватски, него "српски ген", шта мислиш? Мука ми је више од подметачина.
[/i]
 :D

Добра фора. А заправо је обрнуто, проценат Р1а је у Србији још и мањи него што наше статистике показују, због планског тестирања одређених родова. У самој Србији је Е1б јача. Преко Дрине је Р1а јаче заступљена, близу 20%, али Е1б не заостаје пуно за њом.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #191 послато: Јануар 05, 2018, 02:53:31 поподне »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #192 послато: Јануар 05, 2018, 04:06:23 поподне »



Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #193 послато: Фебруар 11, 2018, 09:27:42 поподне »
Око двадесетог минута дневника, постоји њихова архива на нету... Мислим да је добар прилог :)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #195 послато: Март 13, 2018, 02:22:08 поподне »
https://www.intermagazin.rs/otkrice-srpskog-dnk-projekta-razbesnelo-bosnjake-bosnjaci-u-sandzaku-i-bosni-nisu-isti-narod-video/

Сензација... Генетски, то се знало или у најмању руку претпостављало, још пре једног века. То што су данас они део једне политичке опције, не може променити и прошлост, ни њима ни нама... С тим ће проблем имати само они који почетак света рачунају од пре 20 или седамдесет година.



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #196 послато: Март 13, 2018, 02:43:24 поподне »
Генетика данас само потврђује бесмисленост назива Бошњак за исламизирану популацију Рашке области, односно Санџака како они зову ову подручје.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #197 послато: Март 13, 2018, 02:55:19 поподне »
Генетика данас само потврђује бесмисленост назива Бошњак за исламизирану популацију Рашке области, односно Санџака како они зову ову подручје.

Биће бесмислено, ако не потраје, ако се људи коригују. ;)



Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #198 послато: Март 13, 2018, 05:18:45 поподне »
Генетика данас само потврђује бесмисленост назива Бошњак за исламизирану популацију Рашке области, односно Санџака како они зову ову подручје.

Боље је по мени да се везују за Бошњаке него за Албанце, који су им много ближи и генетски и географски. Надам се да вам је јасно због чега.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #199 послато: Март 14, 2018, 08:26:05 поподне »
Боље је по мени да се везују за Бошњаке него за Албанце, који су им много ближи и генетски и географски. Надам се да вам је јасно због чега.

Мени сад ништа није јасно. Зукорлић је отворио Пандорину кутију овим генетским тестирањима. Све ово наводи на озбиљну сумњу да у источном Санџаку постоји јака криптоалбанска опција закамуфлирана у бошњаштво. Санџаклије добро знају своја породична предања о поријеклу од малисорских племена и Куча, па и у Другом свјетском рату су углавном подржавали снаге које су се залагале за уједињење албанског етничког простора, за разлику од босанских муслимана, који су подржавали усташко-домобранску опцију и тежили уједињењу с Хрватима. Тако да је и сами Зукорлић одлично морао знати да ће генетика потврдити генеалошку дивергентност Санџаклија и босанских муслимана, те да то може довести до цијепања тек консолидованог бошњачког националног корпуса.
Муслимани из Новог Пазара, Рожаја, Тутина, Сјенице, Плава и Гусиња јако воле и цијене Албанце, поготово Косоваре, неријетко с њима склапају и бракове, тако да пада у воду та прича како се они стиде албанског поријекла, па како зато форирају бошњаштво. То једноставно није тачно. А и све се поклапа, источни Санџак се перфектно наслања на Косово и Метохију, што је јако погодно за ширење албанског етничког простора.