Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат- примједбе  (Прочитано 141034 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #100 послато: Мај 28, 2016, 04:21:18 поподне »
Хвала, Александре! Надам се да ће се јавити и Синиша, премда ово није ништа страшно (ако је грешка у питању за DYS19).

Исправљен је маркер 19 некидан, вјероватно је била грешка приликом уписа, за Х4 је већ објашњено због чега се смањује.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #101 послато: Јун 01, 2016, 02:53:49 поподне »
Једна од добрих последица постављања књиге "Македонизирање Јужне Србије" је што мислим да та књига доноси решење недоумице одакле је тестирани Јовановић који се на табели налази у роду Озринића, а као место порекла стоји Куново/Владичин Хан.

Раније сам писао о томе да сам слао друга да се распита и потврдио је да у Кунову код Вл. Хана никада није било Јовановића. Онда сам изнео претпоставку да је можда тестирани из расељеног села Куново код Кратова. Маркери су са јавне базе, а тестирани је тамо навео само да је пореклом из Србије.

У књизи Трифуноски пише о проти Младену Јовановићу из гостиварског села Куново. Његови синови били су официри на Солунском фронту а унук Павле је завршио Богословски факултет у Београду.

Могу само да претпоставим ко се тестирао у иностранству, јер је породица разграната, али изгледа да је вероватноћа да су у питању Јовановићи из Кунова код Гостивара много већа (99 посто) него да су  из Вл. Хана (0 посто) или Кратова (1 посто).


Ван мреже Dramicanin Alek

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #102 послато: Јун 02, 2016, 08:23:00 пре подне »
vraceni su mi uzorci koje sam poslao postom nepoznata adresa . na paketu sam napisao Drustvo srpskih rodoslovaca Poreklo ul Ljuba Vuckovica 11/2 Beograd . gde sam pogresio

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #103 послато: Јун 02, 2016, 08:37:55 пре подне »
vraceni su mi uzorci koje sam poslao postom nepoznata adresa . na paketu sam napisao Drustvo srpskih rodoslovaca Poreklo ul Ljuba Vuckovica 11/2 Beograd . gde sam pogresio

Погријешили сте. Адреса је

Библиотека "Милутин Бојић"

Јовица Кртинић (Порекло)

Илије Гарашанина 5, Београд

Ван мреже Dramicanin Alek

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #104 послато: Јун 02, 2016, 09:12:00 пре подне »
ok hvalaaaaaa

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #105 послато: Јун 02, 2016, 09:24:18 пре подне »
Погријешили сте. Адреса је

Библиотека "Милутин Бојић"
Јовица Кртинић (Порекло)
Илије Гарашанина 5, Београд

Тачно. Жао ми је што је дошло до овог пропуста, али још није касно ако данас, брзом поштом, пошаљете узорке и попуњен упитник. Сигурно ће стићи сутра на горе наведену адресу.

Jelic

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #106 послато: Јун 10, 2016, 03:51:24 поподне »
И ја сам,као и Селаковић,приметио грешку.У питању је маркер 570. где сам у резултату добио вредност 19. а у табели стоји вредност 18.


Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #107 послато: Јун 13, 2016, 02:51:36 поподне »
Мислим да је последњих месеци и дуже у табели Српског ДНК Пројекта све мање и мање чланака о презименима који изађу када се кликне на презиме тестираног. На форуму се обично прокоментарише када се појави нови тестирани али је после јако тешко наћи међу сто страница на форуму шта је писано о неком новотестираном.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #108 послато: Јун 13, 2016, 02:53:27 поподне »
Мислим да је последњих месеци и дуже у табели Српског ДНК Пројекта све мање и мање чланака о презименима који изађу када се кликне на презиме тестираног. На форуму се обично прокоментарише када се појави нови тестирани али је после јако тешко наћи међу сто страница на форуму шта је писано о неком новотестираном.

Мало руках, малена и снага...

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #109 послато: Јун 13, 2016, 03:02:32 поподне »
Мислим да је последњих месеци и дуже у табели Српског ДНК Пројекта све мање и мање чланака о презименима који изађу када се кликне на презиме тестираног. На форуму се обично прокоментарише када се појави нови тестирани али је после јако тешко наћи међу сто страница на форуму шта је писано о неком новотестираном.
Ђорђо, у праву си. Најидеалније би било да се одмах пошто се објави анализа на форуму иста постави и на страницу за то презиме на порталу. Потрудићемо се да уназад прођемо кроз тему нови тестирани на Српском ДНК пројекту и све што је од значаја објавимо на страницама за тестиране родове. Управо сам то урадио за презиме Шпањевић: http://www.poreklo.rs/2013/05/26/poreklo-prezimena-%c5%a1panjevi%c4%87/

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #110 послато: Јун 13, 2016, 04:59:57 поподне »
Ђорђо, у праву си. Најидеалније би било да се одмах пошто се објави анализа на форуму иста постави и на страницу за то презиме на порталу. Потрудићемо се да уназад прођемо кроз тему нови тестирани на Српском ДНК пројекту и све што је од значаја објавимо на страницама за тестиране родове. Управо сам то урадио за презиме Шпањевић: http://www.poreklo.rs/2013/05/26/poreklo-prezimena-%c5%a1panjevi%c4%87/

Ево ја пријављујем мој резултат за убацивање, не мора никакво коментарисање (није ни било посебног коментарисања), али мислим да би било добро да на страници о презимену Селаковић стоји један досадашњи резултат.

Ван мреже Valachorum

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 93
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #111 послато: Јул 03, 2016, 02:01:57 пре подне »
Добих данас потврду да Слијепчевићи I2a DS из Ровишке (општина Глина, Банија) славе Јовањдан.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #112 послато: Јул 31, 2016, 12:34:43 поподне »
Видех на FTDNA да је Здјелар E1b на мапи смештен у Карловац. У днк пројекту стоји само ХР. Можда Петар зна о којим Здјеларима је реч. Било их је на Кордуну колико знам.

Месаровић E1b (нови тестирани?) је из Србије (према подацима са FTDNA). У пројекту није уписано место порекла. Можда треба уписати Србија за сада, док се не пронађе одакле је конкретно.   

Militärgrenze

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #113 послато: Јул 31, 2016, 02:30:58 поподне »
Видех на FTDNA да је Здјелар E1b на мапи смештен у Карловац. У днк пројекту стоји само ХР. Можда Петар зна о којим Здјеларима је реч. Било их је на Кордуну колико знам.

Здјелара је било у више села општине Војнић (Кордун), тешко да можемо сазнати нешто више без тестираног човјека.
Сами Здјелари помињу се на Кордуну још 1725. године.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #114 послато: Јул 31, 2016, 02:38:52 поподне »
Koliko se ja sećam na nekom forumu je pisala neka ženska, a koja je sestra ili neka rođaka testiranog Zdrjelara i koliko sam ja shvatio testirani Zdjelar je iz nekog mesta u Dalmaciji. 

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #115 послато: Јул 31, 2016, 03:04:44 поподне »
Здјелара је било у више села општине Војнић (Кордун), тешко да можемо сазнати нешто више без тестираног човјека.
Сами Здјелари помињу се на Кордуну још 1725. године.

С обзиром да је сам тестирани на ЕМ35 Фтдна пројекту означио као мјесто поријекла Карловац, сасвим је извјесно да су тестирани Здјелари управо ови из околине Војнића.

Иначе Здјелари су генетски блиски Васојевићима, било би погрешно рећи да су они од Васојевића, већ би биље било рећи рођаци Васојевића. Постоји једна група крајишких српских породица која је блиска Васојевићима ( и Радуловићи из Далмације спадају ту, као и још неки необјављени). оно што их одваја од Васојевићког рода је прилично ниска вриједност на маркеру 458=13.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #116 послато: Јул 31, 2016, 04:04:20 поподне »
Месаровић E1b (нови тестирани?) је из Србије (према подацима са FTDNA). У пројекту није уписано место порекла. Можда треба уписати Србија за сада, док се не пронађе одакле је конкретно.
Mecapoвићa имa у Гopњoj Шaтopњи (Toпoлa) и Meђулужjу (Mлaдeнoвaц). Poд cу им Mилићи из Jaгњилa (Mлaдeнoвaц). Cлaвe Лaзapeвдaн. Moждa je Mecapoвић упpaвo oд oвиx, гope нaвeдeниx.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #117 послато: Јул 31, 2016, 04:12:51 поподне »
Mecapoвићa имa у Гopњoj Шaтopњи (Toпoлa) и Meђулужjу (Mлaдeнoвaц). Poд cу им Mилићи из Jaгњилa (Mлaдeнoвaц). Cлaвe Лaзapeвдaн. Moждa je Mecapoвић упpaвo oд oвиx, гope нaвeдeниx.

Можда. А опет, ко зна. Можда је човек и усвојен. Најбоље бити сигуран, па тек онда уписати.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже ВУЛИЋЕВИЋ (САВИЋ) З. ИГОР

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 35
  • I2-PH908 PH3310+ mtDNA V
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #118 послато: Август 04, 2016, 01:40:51 поподне »

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1285.msg22151#msg22151

Исправио бих господина Јерковића када каже: " Вулићевићи у Кијевчићима чак спомињу и да су од Милићевића који данас живе у Бишеву код Рожаја. Иначе ти бишевски мратинштаци су познати под називом Кулизе, о њима је већ писано. Кад су исламизовани Кучи доселили у Бишево затекли су овдје старији слој становништва-Кулизе. И саме Кулизе у Бишеву тврде да су давнашњи досељеници из Куча, али та прича ми је мало сумњива. "

Исправно је: " Вулићевићи у Кијевчићима су од Савића из Бишева, по предању Савићи су у роду са Милићевићима који данас живе у Бишеву код Рожаја.   Иначе ти бишевски *мратинштаци су познати под називом *Кулизе, о њима је већ писано. Кад су исламизовани Кучи доселили у Бишево затекли су овдје старији слој становништва-Кулизе. И саме *Кулизе у Бишеву тврде да су нај старији из племена Куча, ту причу треба проверити.
" Bez muke se pesma ne ispoja, bez muke se sablja ne sakova! "

Ван мреже ВУЛИЋЕВИЋ (САВИЋ) З. ИГОР

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 35
  • I2-PH908 PH3310+ mtDNA V
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #119 послато: Август 06, 2016, 03:24:19 поподне »
                           Такође бих замолио господина Јерковића да избаци термин "Мратинштаци" као ознаку за род, рекао бих да је прикладније СветоМратинци или Мратинци или род Светог Краља Стефана Дечанског, јер неживимо ми у Немачкој и непропагирамо Немачки језик да нам требају немачке кованице "Мратинштак", већ у Србији и говоримо Српски, а што се тиче нашег порекла, наших гена и наше халпогрупе ту је прича тек почела и тек треба да се исприча...
" Bez muke se pesma ne ispoja, bez muke se sablja ne sakova! "