Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Пописи Крајишника у Војној Крајини

<< < (35/36) > >>

Atlantische:

--- Цитат: Rimidalv  Фебруар 16, 2022, 03:10:54 поподне ---Требао би ми линк за мустер листе Шајкашког батаљона у којима се наводи напомена одакле је становиништво досељено.

--- Крај цитата ---
Musterlisten und Standestabellen, 1766-1820. Ово је линк ка скенираним оригиналима на Family Search-у. Паво, захваљујући коме се уопште сазнало да мормони чувају ту документацију и који су је на његову молбу и дигитализовали, је оно што је успео да преведе сабрао у четири ексела по пописима (1767, 1772, 1794 и 1819). Међу њима је превео немали број наведених места одакле су досељени уписани шајкаши. Ко је заинтересован за ове екселе нека ми пошаље мејл адресу у пп, како бих му их проследио. Иначе, чак ни историчари који се баве Шајкашком и историјом Срба у Војводини са којима сам у контакту нису знали за постојање ове документације.  ::)

Platin:
То јесте највећи проблем - ми још увек не знамо које све врсте докумената постоје, за које просторе и за које време.
Не може да се тражи оно што не знамо да постоји...

Доста среће могу да имају људи са простора бивше Аустроугарске, тамо је ипак владао ред, црквене књиге су се рано увеле, постоји још много тога.
Постоје документи и за друге крајеве, истина мање, али ни то немамо скупљено на једном месту.

Dule_c:
Поштовани,
од скоро на страници. истржујем порекло породице и делом историју Војне крајине где су моји живели и били под утицајем ратова, миграција и свега осталог у тм крајевима.
Шира породица мог оца је 1946 са Пркоса (Босански Петровац) колонизирала у Наково. По некој приче на Пркосе су дошли из Брувна (вероватно током 19 века).
Значи од интереса су Пркоси, Брувно , Чубрило. У склопу прикупљања чињеница нашао сам, између осталог и пописе
Први Шематизам ДаброБосански 1880
1,2,3, шематизам Бањалучко Бихаћке епархије (1900, 1910, 1923)
као и Аустроугарске пописе 1879, 1885, 1895, 1910....

оно што би било од интереса су изворне пописне листе за конкретна места (Пркоси).
КОнтактирао сам и Праволсавне парохије, за сада нема позитивног одговора
КОнтактирао сам и Архив БиХ, за сада нема одговора

Неке информације сам нашао у Архиву Хрватске (за Брувно - податке о присуству презимена у брувну почетком 18 и 19 века)
Нешто о презимену има и у попису Лике и Крбаве из 1712

Да ли је ико тражио и дошао до изворних пописних листа из горе поменутих пописа

Malesevic:
На које пописе конкретно мислите када наводите ове

--- Цитат ---као и Аустроугарске пописе 1879, 1885, 1895, 1910....
--- Крај цитата ---
?

Да ли се ту ради о пописима становништва или?

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Dule_c  Фебруар 09, 2023, 12:02:40 пре подне ---Поштовани,
од скоро на страници. истржујем порекло породице и делом историју Војне крајине где су моји живели и били под утицајем ратова, миграција и свега осталог у тм крајевима.
Шира породица мог оца је 1946 са Пркоса (Босански Петровац) колонизирала у Наково. По некој приче на Пркосе су дошли из Брувна (вероватно током 19 века).
Значи од интереса су Пркоси, Брувно , Чубрило. У склопу прикупљања чињеница нашао сам, између осталог и пописе
Први Шематизам ДаброБосански 1880
1,2,3, шематизам Бањалучко Бихаћке епархије (1900, 1910, 1923)
као и Аустроугарске пописе 1879, 1885, 1895, 1910....

оно што би било од интереса су изворне пописне листе за конкретна места (Пркоси).
КОнтактирао сам и Праволсавне парохије, за сада нема позитивног одговора
КОнтактирао сам и Архив БиХ, за сада нема одговора

Неке информације сам нашао у Архиву Хрватске (за Брувно - податке о присуству презимена у брувну почетком 18 и 19 века)
Нешто о презимену има и у попису Лике и Крбаве из 1712

Да ли је ико тражио и дошао до изворних пописних листа из горе поменутих пописа

--- Крај цитата ---

У овом чланку су сабрани подаци из пописа крајишких војника у Брувну и Рудопољу из 1807. године (помиње се и презиме Чубрило, укупно шест имена): https://www.poreklo.rs/2023/05/18/spisak-krajiskih-vojnika-iz-bruvna-i-rudopolja-iz-1807-godine/

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију