Аутор Тема: Малисори  (Прочитано 72993 пута)

Ван мреже Слатинац

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 375
  • R1b>Z2705>BY199059*
Одг: Малисори
« Одговор #180 послато: Мај 07, 2019, 03:35:33 поподне »
Мишљења сам да ношња не показује идентитет некој етничкој групи. Навешћу пример из мог окружења; наиме, у косовском вилајету једина ношња и Срба и Арбанаса је била бело кече или пљис, као и кожуља , прслук и чакшири. Само су одабрани могли носити фес. Тако постоји слика, коју тренутно не могу наћи да је поставим, где су Раденковићи из села Бугариће/Србовац, на северу Косова, сви обучени у арбанашку ношњу, изузев једног члана, народног посланика у Скопљу, Богдана Раденковића, који носи фес.
Петар Ж. Петровић у својој књизи "Рашка: антропогеографска проучавања" стр. 207 бележи да су сви Срби у Рашкој до 1912. године носили арбанашку тј. албанску ношњу.

Ван мреже Karadag

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 50
Одг: Малисори
« Одговор #181 послато: Јун 01, 2019, 10:24:22 поподне »
Груде

Јовићевић наводи три верзије порекла већине у племену. У све три верзије, та већина су родови братства „Вуксагељића“ који потичу од претка Вуксана Геље.
Према првој верзији, Вуксан је дошао у Груде из Суме код Скадра. Од његове тројице синова су Вуксагељићи: од Ника Никовићи, од Ивезе Ивезићи, од Вуца Вуцоки.
Према другој верзији у Груде се доселио Груд Сума, од племена Пуљта. Имао је синове Ђона, Бана и Вула. Ђон је имао сина Гељу, а овај Вуксана и Вучину. Од Вуксана су иста три братства Вуксагељића, као и Сиништовићи од четвртог сина Ногзе. Од другог Гељиног сина Вучине су Вучине. Од Бана су Љуљђуровићи, а од Вула Вуловићи.
Према трећој верзији, у Груде се доселио Ђон Сума, који је имао три сина: Гељу, Пала и Сокола. Геља је имао Вуксана и Вучину, и даљи распоред Вуксагељића је мање-више исти, с тим што су овде Ивезићи, Сиништовићи, Никовићи и од четвртог Вуксановог сина Доке - Ђолевићи. Од Сокола Ђоновог су исламизиранин Соколовићи у Скадру.

Дакле, можемо сабрати из ових предања братства која припадају једном кругу племеника, оних из Суме:

- Никовићи (Nikaj) и њихов огранак Лекићи (Lekaj)
- Ивезићи (Ivezaj) и њихови огранци Гримовићи (Grimaj), Пепићи (Pepaj) и Акшабановићи (Hakshabanaj, ранија презимена Ликовићи, Лекићи)
- Сиништовићи (Sinshtaj)
- Вучине / Вучинићи (Vucinaj)
- Љуљђуровићи (Lulgjuraj) и њихови огранци Фрључкићи (Ferluckaj), Кркановићи (Krkanај) и Пецевићи (Pecај)
- Вуловићи (Vulaј) и њихов огранак Становићи (Stanај)
- Ђолевићи / Ђољевићи (Gjolај)


Према родословима, може се закључити да је Ђон Сума живео у 16. веку, па се према овом податку може рачунати и време досељења.

Другу групу у Грудама чине Берише (Berisha), који су потомци Прифтаја из Шаље који се доселио пре досељеника из Суме (крај 15. / почетак 16. века).

У Тузима су од Груда Гиљићи (Gilaj), Крнићи (Krnaj), Љуљановићи (Lulanaj), Каљевићи (Kalaj), a у Диноши Кајошевићи (Kajoshaj) и њихов огранак Суковићи (Sukaj) у Тузима.

Ивезића има у Зети (Дајбабе и др), где су примили православну веру и славу Ђурђиц.

Ламбуљићи / Ламбулићи, раније Ламбуље (Никољдан) су у Вуковце у Зети дошли из Груда, с тим што имају предање да им је даља старина са Косова.

Стариначки род су Бојини / Бојовићи (Bojај).

Neka nova saznanja o Grudama, što možda i nije obilježeno u literaturi -

Od Nikovića su muslimani Lekići iz Krševa i Hakšabanovići (gledajući po rodoslovu, najprije su se prezivali Hakaj, pa su se kasnije prezivali Hakshabanaj). Ne bih rekao da su Hakšabanovići od Lekića, jer na njihovom rodoslovu nema Leka, već ide po redom: Hak (Hako) - Šaban - Perko - Vuksan. Ne znam odakle informacija da su Hakšabanovići od Ivezića. Čini mi se da Nikovića su sad pretežno svi muslimani.

Nikovića ima dvije nesrodne porodice u Grudama, jedna u Rogame (zaselak Milješa) i jedna u Dinoši.

Kajoševići su od Vuljevića i dobili prezime po mjestu zvanom Kajoš kod Dinoše.

Za Sukoviće se poneđe piše da su od Kaljevića.

Ljuljđurovići i Đokovići (u Milješu i Dinoši) potiču od tri braća. Đuro je imao tri sina - Đoka, Leka i Ljulja. Od Ljulja su Ljuljđurovići, a od Đoka i Leka Đokovići. Leka je bio prema predanju loš čovjek, pa je dao njegovom potomstvu prezime po bratu (postoji sličan slučaj kod Đoljevića, ogranak Nikolića (Nikđerkovića) iz Zatrijepča - o tome piše Jokanović). Đoko se doselio u Milješ, a Leka u Dinoši. Đokovići su sad pretežno muslimani, ali među njih još uvijek ima katolika (mislim da oni u Milješu su svi muslimani, a oni u Dinoši miješano).

Лековић, Никољдан, Годиње, Бар, R1b-Z2103>CTS9219
Lekovići, koji po predanju potiču od brata pretka Vuksangeljića, su testirani, i najvjerovatnije pripadaju rodu Cijevnjana kao što već pripadaju Ljuljđurovići i Vuljevići. Prema tome, mislim da možemo potvrditi da su Vuksangeljići dio tog roda. Kaljevići i Bojovići su testirani kao J2b-L283>Y23094>rod A, tako da su Kaljevići onda najvjerovatnije ogranak Bojovića. Prema ranijim (sada neobjavljenim rezultatima), moglo bi se reći da su Siništovići pribraćeni Grudama od Hota, kao i Đoljevići (koji su E-V13 - zna li iko kojoj grani pripadaju?).

Za druge rodove u Grudama:

Giljići su islamizirane Beriše (Berišići) iz Milješa.

Krnići (u Tuzima) i Bećovići (u Milješu) čine jedan rod, a ne pripadaju Grudima, već su doseljeni tamo iz Mataguža. Ovo je dostupno u literaturi, a među njih se spominju i Purovići iz Lopara u Kučima. Krnići i Bećovići su testirani J1-M267 na 23andme.

Ljuljanovići se smatraju kao Kuči-Mrnjavčići. Jedan ogranak njihov u Grudama jeste Jusuframić u Dinoši, a i Ćetkovići su povezani s Grudama iako su iz Ledina. Prema mojim saznanjima, postoji jedna familija Ljuljanovića koja potiče od nekog "katoličkog" prezimena, pa su se možda pribratili sa ostalim Ljuljanovićima, ali se zna među njih ko je od kojih...

Jedan rod koji nije bilježen ranije jeste Hakramaj iz Dinoše - da li iko zna išta o njima?

Ван мреже Цуце

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 131
  • J2a-M92
Одг: Малисори
« Одговор #182 послато: Јун 02, 2019, 12:40:06 пре подне »
Откуд толико "Преља" код Малисора? Да ли то име има неко значење на албанском?

Ван мреже Karadag

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 50
Одг: Малисори
« Одговор #183 послато: Јул 13, 2019, 05:30:33 поподне »
Ivezići (Ivezaj) testirani kao J2b-L283>Z597>Y23094>Y82533

Znači do sad testirani J2b iz Gruda:
Ivezići (Ivezaj) - J2b-L283>Z597>Y23094>Y82533
Bojovići (Bojaj) - J2b-L283>Z597>Y23094>Cluster A
Kaljevići (Kalaj) - J2b-L283>Z597>Y23094>Cluster A
Taljanovići - J2b-L283>Z597>Y23094 (prema predanju porijeklom iz Gruda)
Akšabanovići (Hakaj/Hakshabanaj) - J2b-L283 sa 23andme
Lekići (Lekaj) - J2b-L283 sa 23andme

Među ovih iz Cluster A je isto testiran Medja iz Skadra, rodom iz Podgorice (pa valjda i oni su porijeklom iz Gruda).
« Последња измена: Јул 13, 2019, 05:34:07 поподне Karadag »

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Малисори
« Одговор #184 послато: Јул 13, 2019, 07:24:02 поподне »
Ivezići (Ivezaj) testirani kao J2b-L283>Z597>Y23094>Y82533

Znači do sad testirani J2b iz Gruda:
Ivezići (Ivezaj) - J2b-L283>Z597>Y23094>Y82533
Bojovići (Bojaj) - J2b-L283>Z597>Y23094>Cluster A
Kaljevići (Kalaj) - J2b-L283>Z597>Y23094>Cluster A
Taljanovići - J2b-L283>Z597>Y23094 (prema predanju porijeklom iz Gruda)
Akšabanovići (Hakaj/Hakshabanaj) - J2b-L283 sa 23andme
Lekići (Lekaj) - J2b-L283 sa 23andme

Među ovih iz Cluster A je isto testiran Medja iz Skadra, rodom iz Podgorice (pa valjda i oni su porijeklom iz Gruda).

Дакле, и Груде су Y82533+, исто као и Никчи и Шкријељи.

Ван мреже RasoRaso

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
    • [Premier Сasual Dating  Living Women]
Одг: Малисори
« Одговор #185 послато: Јул 13, 2019, 07:45:13 поподне »
Hakramaj prezime potiče od (H)ake Ramovog Purovića iz Ledina u Fundini(Kuči). Imate u knjizi mog rođaka Miljana Jokanovića stablo Purovića među manjim bratstvima u Kučima. Naćete lako Aku Ramovog ima sina Sel(j)mana. Nadam se da sam vam pomogao.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk


Ван мреже Karadag

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 50
Одг: Малисори
« Одговор #186 послато: Јул 14, 2019, 01:21:54 пре подне »
Hakramaj prezime potiče od (H)ake Ramovog Purovića iz Ledina u Fundini(Kuči). Imate u knjizi mog rođaka Miljana Jokanovića stablo Purovića među manjim bratstvima u Kučima. Naćete lako Aku Ramovog ima sina Sel(j)mana. Nadam se da sam vam pomogao.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Upoznat sam s knjigom, no nemogahu naći pomen o Hakramajima u knjizi - Jokanović ima običaj da spominje i ogranke i trbuhe prezimena, posebno u rodoslove. Zaista me čudi zašto nije u ovom slučaju, ali vjerovatno da se prezime korišćelo zvanično u skorije vrijeme, tj. prezivali su se Purović do možda prije 30 godina, možda i više? Erdeljanović jeste zabilježio da su Hadžovići u Grudama rodom od Purovića, ali ti Hadžovići su ustvari porijeklom od Hota, pa je možda mislio je na Hakramaje i presefio je. Hvala na informaciji, zaista je dragocjena!

Ван мреже RasoRaso

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
    • [Premier Сasual Dating  Living Women]
Одг: Малисори
« Одговор #187 послато: Јул 14, 2019, 02:06:55 пре подне »
Upoznat sam s knjigom, no nemogahu naći pomen o Hakramajima u knjizi - Jokanović ima običaj da spominje i ogranke i trbuhe prezimena, posebno u rodoslove. Zaista me čudi zašto nije u ovom slučaju, ali vjerovatno da se prezime korišćelo zvanično u skorije vrijeme, tj. prezivali su se Purović do možda prije 30 godina, možda i više? Erdeljanović jeste zabilježio da su Hadžovići u Grudama rodom od Purovića, ali ti Hadžovići su ustvari porijeklom od Hota, pa je možda mislio je na Hakramaje i presefio je. Hvala na informaciji, zaista je dragocjena!
Komšija mi je Hakramaj zato i znam. On mi je rekao da su od Purovića iz Fundine ali da je Albanac musliman. Oni su se skorije tako prozvali jer su u njegovo mjesto gdje su se preselili sve prozvali kao Đokoviće. Kad je neki Đoković ubio nekog Kosovara oni bojeći se krvne osvete promijene prezime. Kako da uzmu ajde po nekom pretku. Kojem ajde po Haki Ramovom. To je sva priča a znam da je nema u knjizi Miljana Miloševa.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk


Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Малисори
« Одговор #188 послато: Јул 14, 2019, 08:21:41 пре подне »
Odakle su Hadzovici tacno? Da li ima vise rodova Hadzovica i da li je neko testiran?

Ван мреже Karadag

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 50
Одг: Малисори
« Одговор #189 послато: Јул 14, 2019, 04:02:22 поподне »
Odakle su Hadzovici tacno? Da li ima vise rodova Hadzovica i da li je neko testiran?

Kod Hota ima dva Hadžovići, prvi (zvanično Adžovići) su najvjerovatnije ogranak Ljucđonovića-Junčevića i žive u okolini Tuza, drugi su Hadžovići iz Plava, srodni s Mujovićima (Mujaj), Huseinovićima (Hyseni), Sinanovićima (Sinanaj) i drugi. Plavski Hoti su, čini mi se, rodom od Gojčevića (Gojčaj). Valjda ima drugih Hadžovića po Crnoj Gori, Miljanići bilježe da ih ima kod Bijelog Polja i kod Pljevalja.

Ван мреже RasoRaso

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
    • [Premier Сasual Dating  Living Women]
Одг: Малисори
« Одговор #190 послато: Јул 14, 2019, 04:04:43 поподне »
Kod Hota ima dva Hadžovići, prvi (zvanično Adžovići) su najvjerovatnije ogranak Ljucđonovića-Junčevića i žive u okolini Tuza, drugi su Hadžovići iz Plava, srodni s Mujovićima (Mujaj), Huseinovićima (Hyseni), Sinanovićima (Sinanaj) i drugi. Plavski Hoti su, čini mi se, rodom od Gojčevića (Gojčaj). Valjda ima drugih Hadžovića po Crnoj Gori, Miljanići bilježe da ih ima kod Bijelog Polja i kod Pljevalja.
Imam komšije oni se prezivaju Huseni. Godinama sam ljudima kazivao da su oni Albanci o slučajno prije nekog vremena nađem fudbalera koji igra u neki Maljsorski klub da se preziva Hyseni i otprilike sam pogodio. Da li neko zna odakle su oni i sa kim su srodni.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk


Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Малисори
« Одговор #191 послато: Јул 14, 2019, 04:51:55 поподне »
Imam komšije oni se prezivaju Huseni. Godinama sam ljudima kazivao da su oni Albanci o slučajno prije nekog vremena nađem fudbalera koji igra u neki Maljsorski klub da se preziva Hyseni i otprilike sam pogodio. Da li neko zna odakle su oni i sa kim su srodni.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Јел нема везе презиме Хисај са Хисени? Има фудбалер Наполија Елсеид Хисај (Hysaj), рођен у Скадру

Ван мреже RasoRaso

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
    • [Premier Сasual Dating  Living Women]
Одг: Малисори
« Одговор #192 послато: Јул 14, 2019, 04:54:28 поподне »
Јел нема везе презиме Хисај са Хисени? Има фудбалер Наполија Елсеид Хисај (Hysaj), рођен у Скадру
Ne taj već Klaudio ili kako već Hyseni. Igra u Burreli a to je FK iz Mata tog dijela Albanije.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk


Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Малисори
« Одговор #193 послато: Јул 14, 2019, 04:57:01 поподне »
Ne taj već Klaudio ili kako već Hyseni. Igra u Burreli a to je FK iz Mata tog dijela Albanije.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Знам , него етимолошки Hyseni Hysaj...Тачније, Хисај је рођен, у Malesi e Madhe
https://en.wikipedia.org/wiki/Elseid_Hysaj

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Малисори
« Одговор #194 послато: Јул 14, 2019, 05:02:51 поподне »
Plavski Hoti su, čini mi se, rodom od Gojčevića (Gojčaj).

Нигде до сада нисам успео да пронађем од кога потичу плавски Хоти. Сећаш ли се можда где си наишао на тај податак?

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Малисори
« Одговор #195 послато: Август 24, 2019, 10:48:54 поподне »
На албанском пројекту су објављена два резултата из Коћа, албанског племена у саставу Куча.

Gjeloshaj   Kuqi (Koje)   Koja e Kuqit, Mal i Zi   E1b-V13>Z5018>Z16661>BY165837

Миљан Јокановић је за њих забележио следеће:
Бакечевићи сада Ђељошевићи су најстарији становници у Коћима. Првобитно презиме су добили по неком далеком претку Бакечу, а сада Ђељошу Деде Зефова, који се налази на шестом кољену у њиховом родослову. Прије доласка наведених братстава у Коће, затечено становништво је било православне вјере, а касније су под утицајем нових досељеника пријешли у католичку вјеру. Према презимену дало би се закључити да су сродни са Бакочевићима на Косору. Стефан Дучић, у својој књизи: Живот и обичаји племена Куча на стр. 142. помиње вој. Амац Баку, који је живио 112 година. Исто тако се помиње Ахмед Бакоч. Од Бакечевића се у Штој иселило потомство Преље Јусуфова. Бакечевићи су првобитно славили св. Николу, затим св. Дмитра и Шћепана а сада св. Антона.

Ivanaj   Kuqi (Koje)   Koja e Kuqit, Mal i Zi   E1b-V13>Z5018>Z16661>BY165837

Ердељановић за Иванчевиће (сигурно се мисли на Иванаје) и Пуришиће наводи да су Срби старинци досељени из Кућишта код извора Рибнице, а Јокановић за ово братство пише следеће:
Ивановићи у Коћима или Иванај су досељеници из с. Кућишта, одакле су исељени због сметње Кучима у борби са Турцима. Били су насељени на Јабуци испод Личника. Одатле су пријешли у Коће. Преласком у Коће, из православне пријешли су у католичку вјеру. Називали су их раније Пуришићи. Презиме Ивановића су узели по свом претку Ивану, који се налази на почетном дијелу њиховог родослова. Славе св. Антона. Има их исељених на Омербожовиће.

Дакле, за још два староседелачка братства из Куча је утврђено да припадају истоименом роду. У овом случају се ради о поарбанашеним братствима српског порекла.

Ван мреже Vidak

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 360
Одг: Малисори
« Одговор #196 послато: Август 25, 2019, 07:11:13 пре подне »
На албанском пројекту су објављена два резултата из Коћа, албанског племена у саставу Куча.

Gjeloshaj   Kuqi (Koje)   Koja e Kuqit, Mal i Zi   E1b-V13>Z5018>Z16661>BY165837

Миљан Јокановић је за њих забележио следеће:
Бакечевићи сада Ђељошевићи су најстарији становници у Коћима. Првобитно презиме су добили по неком далеком претку Бакечу, а сада Ђељошу Деде Зефова, који се налази на шестом кољену у њиховом родослову. Прије доласка наведених братстава у Коће, затечено становништво је било православне вјере, а касније су под утицајем нових досељеника пријешли у католичку вјеру. Према презимену дало би се закључити да су сродни са Бакочевићима на Косору. Стефан Дучић, у својој књизи: Живот и обичаји племена Куча на стр. 142. помиње вој. Амац Баку, који је живио 112 година. Исто тако се помиње Ахмед Бакоч. Од Бакечевића се у Штој иселило потомство Преље Јусуфова. Бакечевићи су првобитно славили св. Николу, затим св. Дмитра и Шћепана а сада св. Антона.

Ivanaj   Kuqi (Koje)   Koja e Kuqit, Mal i Zi   E1b-V13>Z5018>Z16661>BY165837

Ердељановић за Иванчевиће (сигурно се мисли на Иванаје) и Пуришиће наводи да су Срби старинци досељени из Кућишта код извора Рибнице, а Јокановић за ово братство пише следеће:
Ивановићи у Коћима или Иванај су досељеници из с. Кућишта, одакле су исељени због сметње Кучима у борби са Турцима. Били су насељени на Јабуци испод Личника. Одатле су пријешли у Коће. Преласком у Коће, из православне пријешли су у католичку вјеру. Називали су их раније Пуришићи. Презиме Ивановића су узели по свом претку Ивану, који се налази на почетном дијелу њиховог родослова. Славе св. Антона. Има их исељених на Омербожовиће.

Дакле, за још два староседелачка братства из Куча је утврђено да припадају истоименом роду. У овом случају се ради о поарбанашеним братствима српског порекла.

Interesantna mi je ova zamršena etnogeneza Kuča, preplitanje i pretapanje jednih u druge. Pokazalo se da starosjedioci u Kučima koji su trebali po prethodnim teorijama pripadati slovenskim haplogrupama ipak pripadaju rodu Kuča. Zanemariću rod Tihomire o kojim si govorio na drugoj temi. U selima koja su katolička pored haplogrupe Kuča postoje i druge haplogrupe dok u selima koja su pravoslavna ima samo haplogrupa Kuča. Kod svih tih bratstava ne postoji predanje o zajedničkom porijeklu. Čini mi se da je rod imao usko grlo dugo vremena pa onda naglo širenje prije 600-700 godina zato sto nema bližiš rodjaka u okruženju.

Ван мреже RasoRaso

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
    • [Premier Сasual Dating  Living Women]
Одг: Малисори
« Одговор #197 послато: Септембар 07, 2019, 04:40:32 поподне »
Interesantna mi je ova zamršena etnogeneza Kuča, preplitanje i pretapanje jednih u druge. Pokazalo se da starosjedioci u Kučima koji su trebali po prethodnim teorijama pripadati slovenskim haplogrupama ipak pripadaju rodu Kuča. Zanemariću rod Tihomire o kojim si govorio na drugoj temi. U selima koja su katolička pored haplogrupe Kuča postoje i druge haplogrupe dok u selima koja su pravoslavna ima samo haplogrupa Kuča. Kod svih tih bratstava ne postoji predanje o zajedničkom porijeklu. Čini mi se da je rod imao usko grlo dugo vremena pa onda naglo širenje prije 600-700 godina zato sto nema bližiš rodjaka u okruženju.
Još samo Nuculocici i Gorvokovici i Koćani su završeni. Jer Ulaj odnosno Uljevići su os Nuculovica a Krcaji ili Koljčevići od Gorvokaja

Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

Ван мреже Vidak

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 360
Одг: Малисори
« Одговор #198 послато: Септембар 21, 2019, 07:21:56 поподне »
Još samo Nuculocici i Gorvokovici i Koćani su završeni. Jer Ulaj odnosno Uljevići su os Nuculovica a Krcaji ili Koljčevići od Gorvokaja

Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

Koći imaju veći procenat haplogrupe Kuča u odnosu na Zatrijebač. U selu Omerbožovići žive izmiješano ali imaju dva odvojena katolička groblja.

Ван мреже RasoRaso

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
    • [Premier Сasual Dating  Living Women]
Одг: Малисори
« Одговор #199 послато: Септембар 28, 2019, 02:30:23 пре подне »
Koći imaju veći procenat haplogrupe Kuča u odnosu na Zatrijebač. U selu Omerbožovići žive izmiješano ali imaju dva odvojena katolička groblja.
U Trieshi ili ti Zatrijebač osim Deljana i Bankanjasvi imaju Kučku haplogrupu a za Koćane ne znam jer imaju malo testiranih. Viđeh Destanovici u Prijepolju ne pripadaju više rodu Kučaa nekad su pripadali. Promijenjen im je snp ili kako se vec to zove

Послато са SM-A105F помоћу Тапатока