Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат - разно  (Прочитано 14493 пута)

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #60 послато: Март 14, 2018, 11:01:15 поподне »
Moželi neko da okači tabelu podjele markera na brze i spore...
Hvala

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #61 послато: Март 14, 2018, 11:16:36 поподне »
Moželi neko da okači tabelu podjele markera na brze i spore...
Hvala

Ја имам ово ако шта помаже:

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже spahibija

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 153
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #62 послато: Март 19, 2018, 12:32:29 поподне »
Kusturica se poprilično transparentno izjašnjava kao Srbin.
Može da svojata ko šta hoće, ali to je realnost.
Кустурица је сам истицао своје поријекло од Бабића из Плане код Билеће и то је код Билећана општепозната чињеница. Штета је што у новом тестирању Херцеговаца није узет узорак Бабића са Плане, да на основу њега претпоставимо хаплогрупу Кустурице. Видим да је тестиран Бабић из Требиња. Да ли су они исти као и ови Бабићи из Плане не знам.
« Последња измена: Март 19, 2018, 01:43:46 поподне НиколаВук »

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #63 послато: Март 19, 2018, 01:25:17 поподне »
Кустурица је сам истицао своје поријекло од Бабића из Плане код Билеће и то је код Билећана општепозната чињеница. Штета је што у новом тестирању Херцеговаца није узет узорак Бабића са Плане, да на основу њега претпоставимо хаплогрупу Кустурице. Видим да је тестиран Бабић из Требиња. Да ли су они исти као и ови Бабићи из Плане не знам.
Kusturica se sam testirao,mozda nekad objavi rezultat.
« Последња измена: Март 19, 2018, 01:43:58 поподне НиколаВук »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #64 послато: Март 19, 2018, 01:45:00 поподне »
Замолио бих вас да не објављујете јавно резултате са необјављеног ДНК истраживања Херцеговаца. Хвала на разумевању.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #65 послато: Април 07, 2018, 10:31:35 пре подне »
Nije se ni na srpskom DNK projektu imuno na autohtonizam, samo što se autohtonost Srba pomerila nekoliko milenijuma kasnije sa prostora Lepenskog vira na područje Crne Gore, i od Vinčanske kulture na crnogorska plemena. Ko god istražuje poreklo je u zamci da neki trenutak mora proglasti za nultu tačku od koje počinje njegovo postojanje, a koji će to trenutak biti nije nikakva objektivna činjenica, već skup vlastitih uverenja i društveno-političkih i kulturnih obrazaca u kojima je neko formiran.

Немој ни да покушаваш своје "аутохтонистичке" теорије да одбраниш тако што ћеш оптужити Порекло да своди читаву причу на Црну Гору. И ти родови који су досељени са тог подручја имају неку старију матицу и о томе се нашироко пише, само што ти то не можеш да видиш пошто си остао зацементиран код Црне Горе. Да ли због властитих комплекса, да ли због нечег другог, не бих улазио у то.

Још једном ти скрећем пажњу да не провоцираш на овај начин. Мада си већ добио довољно опомена и питам се зашто и даље редовно "тролујеш" на форуму. Имаш заиста пуно других сајтова где можеш радити сличне ствари, овде нам такве проповеди не требају.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #66 послато: Април 19, 2018, 10:15:00 пре подне »
Из радозналости питам, из тренутног броја тестираних - колико је тестираних београдском днк центру, а колико код иностраних фирми? Зна ли неко приближно неке цифре?

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #67 послато: Април 27, 2018, 09:04:45 пре подне »
До сада је било могуће да се код нас уради највише тест од 23 маркера и ништа више (колико знам увек је тако рађено). Остале "веће верзије" маркера нису рађене код нас, као ни друге врсте тестова (снп, аутосомални). По томе, врло је лако израчунати.
Ипак, постоји шанса да будемо боље опремљени. Видећемо.
« Последња измена: Април 27, 2018, 09:06:30 пре подне Platin »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #68 послато: Април 27, 2018, 10:09:40 пре подне »
До сада је било могуће да се код нас уради највише тест од 23 маркера и ништа више (колико знам увек је тако рађено). Остале "веће верзије" маркера нису рађене код нас, као ни друге врсте тестова (снп, аутосомални). По томе, врло је лако израчунати.
Ипак, постоји шанса да будемо боље опремљени. Видећемо.

Ако сам добро закључио, "београдских" 23 не упада у потпуности у YSEQ-ових и FTDN-ових 37. Тестирани код YSEQ на 37 маркера морају додатно радити пет маркера из београдског пакета уколико желе да буду упоредиви на сва 23 маркера са тестиранима у БГ. Ово је баш лоше...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Српски ДНК Пројекат - разно
« Одговор #69 послато: Април 27, 2018, 03:16:18 поподне »
Колико знам, маркери као такви имају стандардне ознаке, мада постоји пар њих који имају вишеструке вредности.

Безвезе је ако се неки маркери разликују (нисам упоређивао у табели), али... што више, то боље. Код странаца је могуће наручити сваку комбинацију, не знам за цене.