Науке и научне дисциплине > Физичка антропологија

Боја коже становника Европе пре 40, 30, 20 и 10 хиљада година

<< < (6/7) > >>

Милан Петровић:
"We found that vestonice43 in Czech is actually the real IJ*. It seems several sample's y results were misplaced ifuqiaomei's famous paper."
https://mp.weixin.qq.com/s/o7_xzrrKWlC-kHmOOHo-WQ?fbclid=IwAR31qhE6SxtuVklFHNU6JhxO-iXWv8e6882iqVQEb-R8lsBCD4-y9eIP7hA



Locked:

--- Цитат: Милош  Јануар 10, 2019, 08:55:28 поподне ---Јесте тако, гледајући у временском смислу. Али сви ми, па и ја који сам I2a-PH908>Y56203, највише позитивних СНП-ова имам у оквиру хаплогрупа A0-T,  A1, A1b, BT. Све "афричке" хаплогрупе, чији СНП-ови чине 50% укупног броја мојих СНП-ова, које је BigY исчитао. Као што сам рекао Африканци су се мешли са другом врстом архаичних људи, што је генетика доказала и који носе СНП ознаку A00. Негритоси и Абориџини имају гене Денисоваца, показале су студије, и они су први исељеници из Африке, који су пратили обалу и вероватно задржали ген за црну боју кожу (melanocortin 1 receptor). Чини ми се да су нагласили да су једни од "чистијих" хомо сапиенса Пигмеји.

У питању је дебља кожа. Нисам запазио да спомињу знојне жлезде.

--- Крај цитата ---

Ja mislim da je Odisej samo htio pobliže objasniti ove "klišeje" kako svi moderni ljudi potiču od modernih Afrikanaca, a to bi možda neki laici i zaključili jer među modernim Afrikancima i dalje postoji ta najstarija haplogrupa čovječanstva (A).

To je isto kada na nekim portalima kažu, "R" vodi porijeklo iz semitskog "F". Kojeg "semitskog" ako se sam hipotetički prasemitski nije govorio u vrijeme otcijepljenja haplogrupe "K" (predka "R") od zajedničkog imenitelja "F".

НиколаВук:

--- Цитат: Locked  Јануар 11, 2019, 05:34:02 поподне ---Ja mislim da je Odisej samo htio pobliže objasniti ove "klišeje" kako svi moderni ljudi potiču od modernih Afrikanaca, a to bi možda neki laici i zaključili jer među modernim Afrikancima i dalje postoji ta najstarija haplogrupa čovječanstva (A).

To je isto kada na nekim portalima kažu, "R" vodi porijeklo iz semitskog "F". Kojeg "semitskog" ako se sam hipotetički prasemitski nije govorio u vrijeme otcijepljenja haplogrupe "K" (predka "R") od zajedničkog imenitelja "F".

--- Крај цитата ---

Оно што је несумњиво је да је анатомски модеран човек потекао на афричком континенту, баш као и преци неандерталаца и денисованаца (вероватно од популација Homo erectus-a које су пре око 1,5-1 милион година напустиле Африку).

Мића:

--- Цитат: Црна Гуја  Јануар 10, 2019, 03:57:41 поподне ---Ево сјајног предавања професора Свантеа Паба о мешању неандерталаца и модерних људи, и још много чему:

https://www.youtube.com/v/R1R8yrEGAgw

--- Крај цитата ---
Заиста, изузетно занимљиво и информативно предавање

Небо_Сав:
Интересантни закључци са сајта ANTROPOGENEZ.RU

са референцом на сајт: https://hirisplex.erasmusmc.nl
With the advancement of DNA phenotyping as a tool in Forensic and Anthropological usage, we now provide an easy to use interactive website to predict eye, hair and skin colour from DNA using the IrisPlex, HIrisPlex and HIrisPlex-S systems.
This work is in collaboration with the Walsh laboratory of Indiana-University-Purdue-University-Indianapolis (IUPUI), USA.
Please see the manual for instructions. We hope you enjoy using this tool and find it a useful addition to your analyses.

Ево интересантних резултата:

В итоге получились довольно любопытные результаты, которые мы приводим ниже:

                                                           Глаза                                  Волосы                   Кожа
Неандерталец из Денисовой пещеры     Коричневые   Тёмно-коричневые / чёрные   Очень тёмная
Неандерталец из Виндии                           Коричневые    Тёмно-коричневые / чёрные     Очень тёмная
Денисовец                                           Коричневые    Тёмно-коричневые / чёрные      Очень тёмная
Кроманьонец из Усть-Ишима                    Голубые        Тёмно-коричневые                     Очень тёмная

Итак, оба неандертальца и денисовец, если верить программе (и если мы нигде не ошиблись) — черны как ночь. Кожа человека из Усть-Ишима столь же темна, зато древний сапиенс выделяется на общем фоне голубыми глазами.

Кстати, точно такими же — темнокожими и голубоглазыми — получались европейские мезолитические охотники, жившие значительно позднее — 7—8 тыс. лет назад (см. исследования 2014 и 2015 гг.). Совсем недавно, в начале года, активно обсуждался портрет человека из Чеддера (Британия) — 10 тыс. лет, тёмная кожа и волосы, голубые глаза.

Выходит, что голубой цвет глаз распространился у наших предков очень давно, задолго до того, как жители Европы «побледнели».




Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију