Науке и научне дисциплине > Шарже и ординарије

Дивљи човек у хералдици / Wild Man in Heraldry

<< < (2/6) > >>

Amicus:

--- Цитат: Slobodan  Јануар 28, 2019, 05:57:58 поподне ---Mene je mučilo da li se radi o divljaku ili varvarinu, pa sam na kraju jednostavno preveo kao divlji čovjek, ali bi najprije odgovaralo kao čovjek koji živi u skladu sa prirodom a ne u civilizaciji. Ne znam ima li kod nas riječ za to.
--- Крај цитата ---

То је најисправније. Нисам још стигао да је читам, али недавно сам нашао књигу занимљивог наслова: The Wild Man: Medeival Myth and Symbolism.

goca 11:

--- Цитат: Slobodan  Јануар 28, 2019, 05:57:58 поподне ---Mene je mučilo da li se radi o divljaku ili varvarinu, pa sam na kraju jednostavno preveo kao divlji čovjek, ali bi najprije odgovaralo kao čovjek koji živi u skladu sa prirodom a ne u civilizaciji. Ne znam ima li kod nas riječ za to.

--- Крај цитата ---
Mоже ли рурални, или ти сељак ( у најлепшем смислу)  :) ;)

Ojler:

--- Цитат: goca 11  Јануар 28, 2019, 06:39:21 поподне ---Mоже ли рурални, или ти сељак ( у најлепшем смислу)  :) ;)

--- Крај цитата ---

И село је некаква цивилизација па није баш одговарајуће.

Понекад се за дивљака каже и дивљанин што има можда мало мање погрдан призвук.

goca 11:
Па да, сељак је из села, а грађанин из града.
Али нисам мислила на то, већ на човека  (или породиц) који  је живео или још има таквих  да живе усамљено  далеко од села у брдима... У равници тога нема....

Андрић:
Jeli seljak nije onaj koji seljaka (seli)?Jeli ne bi bilo pravilno seljanin, kao što je građanin?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију