Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105673 пута)

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Обраћање уредницима форума
« послато: Јануар 18, 2013, 04:03:14 поподне »
Хоћу да скренем пажњу главном администратору сајта да покуша да наштима CSS задужен за приказивање цитираног текста и да увелича фонт или да једноставно инсталише другу тему која ће имати читљивије цитате.

Слова су стварно ситна и боле очи док се чита текст :)

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #1 послато: Јануар 18, 2013, 06:30:19 поподне »
Хоћу да скренем пажњу главном администратору сајта да покуша да наштима CSS задужен за приказивање цитираног текста и да увелича фонт или да једноставно инсталише другу тему која ће имати читљивије цитате.

Слова су стварно ситна и боле очи док се чита текст :)

Повећај величину у самом browser-у, онда је ОК (бар код мене, на 24" монитору).

Ван мреже dizajn123

  • Уредник
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 3
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #2 послато: Јануар 19, 2013, 12:52:58 поподне »
Добар дан свима, хвала на сугестији, биће сређено  :)
У међувремену, можете компензовати за ово, тако што ћете док држите CTRL Скроловати једном на горе, па ће се повећати сва слова.
Како је Layout форума флуидан, резултати ће бити крајње симпатични. А ресетовање оваквог зумирања, такође је једноставно, комбинацијом тастера CTRL + 0, где је 0 = нула на нумеричкој.
У здравље, хвала на стрпљењу.
« Последња измена: Јануар 19, 2013, 01:36:42 поподне admin »

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #3 послато: Јануар 19, 2013, 02:56:29 поподне »
То је све супер, само сада морам да се одмакнем једно 2м од монитора  ;D

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #4 послато: Јануар 21, 2013, 11:11:44 поподне »
Е сад су га баш повећали, нема шансе да не видиш.

Питање администратору сајта: је ли могу ова слова у цитатима да се сведу на нормалну мјеру тј. да буду приближно исте величине као слова у главном тексту?

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #5 послато: Јануар 22, 2013, 09:12:02 поподне »
админееее... оће ли то? )))

Ван мреже dizajn123

  • Уредник
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 3
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #6 послато: Јануар 22, 2013, 09:48:51 поподне »
Поздрав свима, ја сам наместио величину слова, али морао сам да рефрешујем и по неколико пута да бих видео промену. Пробајте и ви молим вас, па јавите како вам изгледа сада. Жао ми је што гњавим са овим, заиста сам био одсутан  :-\

Волео бих да свима буде што лакше читање и писање, ипак је цео овај форум и направљен за нас и због нас...
У здравље!
« Последња измена: Јануар 22, 2013, 09:57:05 поподне dizajn123 »

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #7 послато: Јануар 22, 2013, 11:04:14 поподне »
Поздрав свима, ја сам наместио величину слова, али морао сам да рефрешујем и по неколико пута да бих видео промену. Пробајте и ви молим вас, па јавите како вам изгледа сада. Жао ми је што гњавим са овим, заиста сам био одсутан  :-\

Волео бих да свима буде што лакше читање и писање, ипак је цео овај форум и направљен за нас и због нас...
У здравље!

Ово је сада знатно боље. Можда би још могао да мало посветлиш нијансу позадине цитата и да за 1 поинт повећаш фонт основног текста.

Ван мреже dizajn123

  • Уредник
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 3
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #8 послато: Јануар 23, 2013, 07:42:34 пре подне »
Чим се вратим са посла, сређујем и штелујем. Тема ми се јако свиђа, па је не бих мењао још неко време, што због изгледа, што због понашања на различитим екранима, резолуцијама. Да је све фиксно и закуцано са димензијма, било би доста другачије од екрана до екрана, ова му дође полу флуидна :)

Đorđo

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #9 послато: Фебруар 16, 2014, 06:46:10 поподне »
Хтео сам малопре преправити неку поруку али онда видех да нема нигде те опције, такође нема ни дугмета које је служило за брисање поруке, о чему се ради, јесу ли укинуте те опције?

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #10 послато: Фебруар 16, 2014, 08:37:40 поподне »
Ђорђо, морали смо да укинемо те опције јер је било свега (најпознатији је случај ПИБ-а, који је, кад је одлучио да оде, обрисао све своје постове и тиме обесмислио највећи део дискусија у којима је учествовао). Ако желите нешто да мењате обратите се администраторима форума и измене ће бити унете. Хвала на разумевању.

Ван мреже Драган Т. Мирило

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 40
  • Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #11 послато: Јануар 27, 2015, 07:53:35 поподне »
Поштовани администратори форума, имам проблем са променом података на свом профилу. Наиме када отворим профил и покушам да отворим опцију за промену података као што су име, потпис, место боравка и сл. избацује ми страницу 404 - not found profile.

Да ли неко зна у чему је проблем и постоји ли решење за измену података?

Свако добро,
Драган Мирило

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #12 послато: Јануар 27, 2015, 09:03:06 поподне »
Поштовани Драгане,
у питању је технички проблем на форуму, који покушавамо да решимо.
Ако је још неко уочио сличне проблеме нека их пријави.
Хвала на разумевању

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #13 послато: Јануар 31, 2015, 10:51:46 поподне »
Драгане, решен је овај као и остали проблеми на форуму. Сад можете да промените податке.
Хвала на стрпљењу.

Ван мреже Драган Т. Мирило

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 40
  • Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #14 послато: Фебруар 01, 2015, 01:48:47 пре подне »
Хвала на труду, управо сам успео да променим податке.

Крсто

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #15 послато: Април 11, 2015, 12:42:25 поподне »
Поздрав за управитеље форума.
Без намере да противречим одлуци о закључавању теме (http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=809.msg9564;boardseen#new) и без намере да ширим даљу дискусију, рекао би само пар речи Синиши и осталим администраторима.


Вјероватно бих и сам имао штогод рећи на тему вјере, али овдје на форуму нисам то чинио тежиште форума није на тим питањима. Мислим да је било доста простора да свако изнесе своје мишљење, али сад чини ми се да се ушло у расправу која не води никуда, а најмање се тиче наслова теме, креационизам и генетика. Из тог разлога закључавам ову тему до одлуке великог администратора да је закључа трајно или не.
Мислим да одлука о закључавању теме није на месту, али верујем да админи имају своје разлоге да се неке теме не промовишу на форуму. Видећемо да ли ћете ускоро откључати тему.

Не знам шта би могао рећи на тему вере (која је по мом мишљењу и тек како повезана са пореклом) док то не кажеш, али мислим да си довољно рекао закључавњем теме.

Крсти бих препоручио да, ако нема ништа више рећи по питању поријекла народа, презимена, генетичке генеаологије, не прелази на излагање свог вјероучења, јер овај форум није мјесто за то. Има форума општег типа, који имају подфоруме Религија, па нек тамо једноставно настави своју проповијед.
То си могао да препоручиш осталим члановима много раније, пошто сам се ја искључиво држао тема порекла, генетике и науке.
Као што је могао видети свако ко је читао да сам највише износио доказе (највише из референтних званичних научних часописа), које они коју су се упуштали у расправку нису могли да оповргну, па су бежали од одговора и од поштене дебате тако што су се служили неким непоштеним одговорима и тако што су потезали друге теме. Тада си требао да реагујеш и да кажеш да не отварају друге теме ако не могу да расправљају око одређене теме. Те друге теме су и тек како повезане са пореклом, али да не улазимо у дискусију сад о томе.



На крају крајева, зар не видите вам је порастао рејтинг, у другој половини марта и првој половини априла месеца, од када се на сајту мало почело бавити генетиком са истините тачке гледишта. Народ се мало заинтересовао за то шта нам генетика уствари говори.

Одговорио бих неким члановим и теби Јерковићу као админу на неке недоречене ствари, али боље да не ширим даљу дискусију, као што рекох нисам за то отворио ову тему.

« Последња измена: Април 11, 2015, 12:46:32 поподне Крсто »

Крсто

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #16 послато: Април 11, 2015, 05:56:00 поподне »
Ево само да додам још ово...



...Крсти бих препоручио да, ако нема ништа више рећи по питању поријекла народа, презимена, генетичке генеаологије, не прелази на излагање свог вјероучења...

Ево доказа да ли сам ја био за то да се прелази на то што ти називаш "мојим вјероучењем" (свако може да провери у теми):

Није проблем да дискутујемо о томе, али боље да си ме то питао у одвојеној теми.
Боље да се овде покуша да се људима покаже колико је апсурдна прича о еволуцији која се користи као основа за званичне моделе у генетици и друге битне ствари у генетици (и животу наравно).

Маргита Војвотк. Бањанска

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #17 послато: Мај 21, 2015, 09:44:32 поподне »
Молим администраторе форума да преименују тему "Турски дефтери" у "Дефтери и ДНК".

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #18 послато: Мај 21, 2015, 09:54:41 поподне »
Тема је управо преименована.

Маргита Војвотк. Бањанска

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #19 послато: Мај 21, 2015, 09:56:08 поподне »
Велико ХВАЛА!!! :)