Аутор Тема: Српски ДНК пројекат на YSEQ  (Прочитано 102141 пута)

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Српски ДНК пројекат на YSEQ
« послато: Децембар 14, 2015, 09:34:01 пре подне »
Наручио сам пре неки дан два пута по један маркер преко ове фирме, је ли неко куповао нешто од њих, је ли процедура иста као код фтдна? Чини ми се да им ради лабораторија од фтдна. Видим да у понуди имају доста занимљивих ствари у понуди. За варијанту мање маркера су јефтинији од фтдна, панел алфа (16 маркера) изађе 58$ а алфа и бета (30 маркера) 85$. Могу се тестирати појединачни снпови и маркери ту је понуда обилата

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #1 послато: Децембар 14, 2015, 09:49:35 пре подне »
Наручио сам пре неки дан два пута по један маркер преко ове фирме, је ли неко куповао нешто од њих, је ли процедура иста као код фтдна? Чини ми се да им ради лабораторија од фтдна. Видим да у понуди имају доста занимљивих ствари у понуди. За варијанту мање маркера су јефтинији од фтдна, панел алфа (16 маркера) изађе 58$ а алфа и бета (30 маркера) 85$. Могу се тестирати појединачни снпови и маркери ту је понуда обилата

Pored postojeće ponude, na yseq-u je moguće naručiti test za bilo koju poziciju na Y hromozomu, tako da ako je npr. potrebno testirati neki privatni SNP osobe A, jer se razumno očekuje da ga može da ima i osoba B, samo se definiše na kojoj je poziciji, koja mu je originalna, a koja izvedena vrednost i oni će testirati i to i nadalje uvrstiti u svoju ponudu.

Mislim da je procedura ista kao kod FTDNA, tj. da se uzima bris.

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #2 послато: Јануар 10, 2017, 11:42:04 пре подне »
Yseq је увео нови производ Whole Genome Test (15x)- Y-DNA / mtDNA / Autosomal DNA Test in one package.

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=29&products_id=42468&osCsid=fbaf0806190fce0abb76cc77564522dd

Цена не баш приступачна за наше услове $899.00

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #3 послато: Фебруар 23, 2017, 01:53:55 поподне »
Šta kažete za testiranje na YSEQ.net, je li dosada neko imao iskustvo, koliko se čeka i kakva im je baza testiranija ?

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #4 послато: Фебруар 23, 2017, 02:11:53 поподне »
Šta kažete za testiranje na YSEQ.net, je li dosada neko imao iskustvo, koliko se čeka i kakva im je baza testiranija ?

Искуство ми је веома добро. Од тренутка када наручите, коверта са четкицама стиже за недељу-две дана на вашу адресу. Када пошаљете, биће потребно исто толико да се узорак врати у Берлин. После тога, треба им око недељу дана да ураде тест (за појединачне СНП-ове и сличне ствари, код панела можда дуже). У принципу, за највише месец дана од наручивања треба да добијете резултат.

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #5 послато: Фебруар 23, 2017, 02:24:15 поподне »
Искуство ми је веома добро. Од тренутка када наручите, коверта са четкицама стиже за недељу-две дана на вашу адресу. Када пошаљете, биће потребно исто толико да се узорак врати у Берлин. После тога, треба им око недељу дана да ураде тест (за појединачне СНП-ове и сличне ствари, код панела можда дуже). У принципу, за највише месец дана од наручивања треба да добијете резултат.

Hvala, znači jeftinije i brže nego Ftdna, nego zar se šalje za Berlin ili za Houston, nijesam izgleda razumeo kako treba pošto na stranicu im piše:

Shipping and Handling

Item location: Houston, Texas, United States
Shipping to: Worldwide

Estimated delivery dates include YSEQ's handling time, and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment. Delivery times may vary, especially during peak periods.


Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #6 послато: Фебруар 23, 2017, 02:27:33 поподне »
Šta kažete za testiranje na YSEQ.net, je li dosada neko imao iskustvo, koliko se čeka i kakva im je baza testiranija ?

Код ФТдна се на резултат чека око 2-3 месеца (укључујући и време које узорак проведе у путу).
Док код YSEQ-а то траје доста краће, прибор за брис путује напред и назад око 10 дана. Када брис стигне у лабораторију око 7 дана се чека на резултат. Такође за свако наредно тестирање брис се не шаље, а резултати буду за око недељу дана.
Постоји већи избор СНП-ова по повољнијој цени, такође су панели јефтинији.
Мали недостатак је панел који укључује маркере од 37 до 111.
Што се тиче базе тестираних, ту су је YSEQ веома слабији од ФТдна.
Када добијеш резултат не обавештавају те о поклапањима у њиховој бази.
Постоје групе (пројекти) где се можеш учланити или отворити нову.
Свака група изгледа као једна табела, где се не види порекло тестираног, његово презиме и контакт, већ само ИД број. Слабо се тестирани пријављују у ове групе, вероватно и не знају да тако нешто постоји, а такође компанија не нуди да се учланиш у неки пројекат након добијања резултата.
База тестираних и пројекти је њихова најслабија тачка за сада, надам се да ће се то временом променити.

У сваком случају препоручио бих ти YSEQ због цене, великог избора СНП-ова, и брзине услуге.
Проћи ћеш дупло јефтиније и брже него код ФТдна.


Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #7 послато: Фебруар 23, 2017, 02:35:00 поподне »
Hvala, znači jeftinije i brže nego Ftdna, nego zar se šalje za Berlin ili za Houston, nijesam izgleda razumeo kako treba pošto na stranicu im piše:

Shipping and Handling

Item location: Houston, Texas, United States
Shipping to: Worldwide

Estimated delivery dates include YSEQ's handling time, and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment. Delivery times may vary, especially during peak periods.

Узорци из овог нашег дела света иду у Берлин.

Адреса се добија у коверти са четкицама за узорке.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #8 послато: Фебруар 23, 2017, 02:35:12 поподне »
Hvala, znači jeftinije i brže nego Ftdna, nego zar se šalje za Berlin ili za Houston, nijesam izgleda razumeo kako treba pošto na stranicu im piše:

Shipping and Handling

Item location: Houston, Texas, United States
Shipping to: Worldwide

Estimated delivery dates include YSEQ's handling time, and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment. Delivery times may vary, especially during peak periods.

Шaљe ce зa Бepлин. Cвe инфopмaциje ћeтe дoбити нa e-mail  пoштo нapучитe oдpeђeни тecт. Плaћa ce иcкључивo пpeкo PayPal-a. Oд нapучивaњa дo peзултaтa чeкa ce oкo 20 дaнa. Кaдa jeднoм пoшaљeтe узopaк, cвaкo cлeдeћe тecтиpaњe ce кopиcти тaj узopaк, пa je и jeфтиниje, a и peзултaти ce oбjaвљуjу зa нeдeљу дaнa. Taкo дa пpeпopучуjeм cвимa, пpe cвeгa oкo тecтиpaњa CНП-oвa.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #9 послато: Фебруар 23, 2017, 02:46:33 поподне »
тестирање СНП-ова траје краће него СТР маркера... за СТР резултате треба у просеку око месец дана чак ако је и 1 маркер у питању

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #10 послато: Фебруар 23, 2017, 02:52:22 поподне »
тестирање СНП-ова траје краће него СТР маркера... за СТР резултате треба у просеку око месец дана чак ако је и 1 маркер у питању

Из мог искуства је то далеко брже:
Цитат
11/11/2015   Waiting for sample   We're going to run YSEQ-Alpha and Beta.
Your sample kit has been mailed.
Thank you for your order.
11/27/2015   Processing   Your samples have been received at YSEQ.
12/02/2015   Delivered   Your results have been posted:
https://www.yseq.net/alleles.php

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #11 послато: Фебруар 23, 2017, 02:59:11 поподне »
тестирање СНП-ова траје краће него СТР маркера... за СТР резултате треба у просеку око месец дана чак ако је и 1 маркер у питању

Ja caм paдиo нajпpe тecтиpaњe SNP-a, a нaкoн тoгa и STR мapкep. Зa SNP je cвe тpajaлo 21 дaн, a зa STR нeдeљу дaнa, jep ниcaм cлao узopaк. Пpиjaтнo caм ce изнeнaдиo кaд cу зa jeдaн нapучeни мapкep, уpaдили цeo пaнeл мapкepa, тaчниje 7 мapкepa. Дa ли je тo пpaкca или je биo у питaњу нoвoгoдишњи пoклoн, зaиcтa нe знaм...

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #12 послато: Фебруар 23, 2017, 03:12:32 поподне »
немам појма, ја кад сам 4-5 пута наручивао да ми ураде по 1 маркер ни једном није трајало мање од три недеље то гарантујем, мрзи ме сад да тражим по мејловима, можда кад тражиш по 1 маркер није им приоритет па се развлачи толико... Једном је трајало и преко 5 недеља што су навели као крајњи рок

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #13 послато: Фебруар 23, 2017, 03:33:55 поподне »
Сад видим да су увели додатне панеле:
YSEQ-Delta https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45243
YSEQ-Gamma https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45242

Раније их нисам примећивао.

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #14 послато: Фебруар 23, 2017, 03:45:41 поподне »
Znači najbolje je za početak uraditi YSEQ-Alpha-Beta ?

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #15 послато: Фебруар 23, 2017, 03:48:52 поподне »
Znači najbolje je za početak uraditi YSEQ-Alpha-Beta ?

Да, ако се заједно наруче дођу јефтиније. Довољни су за почетак.
За касније одређивање подгране СНП-ови су важнији од ових додатних СТР-панела.

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #16 послато: Фебруар 23, 2017, 03:56:59 поподне »
Да, ако се заједно наруче дођу јефтиније. Довољни су за почетак.
За касније одређивање подгране СНП-ови су важнији од ових додатних СТР-панела.

Ako dobro razumijem kad uradim Alpha-Beta imam 37 markera i značu koja sam haplogrupa i mogao bi čak da saznam koja sam dalja podgrupa ako bi našao nekoga u svijetske baze koji je uradio dublji test a podudaraju nam se 37 prvi markera.

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #17 послато: Фебруар 23, 2017, 04:02:14 поподне »
Ako dobro razumijem kad uradim Alpha-Beta imam 37 markera i značu koja sam haplogrupa i mogao bi čak da saznam koja sam dalja podgrupa ako bi našao nekoga u svijetske baze koji je uradio dublji test a podudaraju nam se 37 prvi markera.

У праву си. Аку будеш има среће да нађеш неког са истим или приближним резултатом, а који је урадио дубље тестирање СНП-ова, одређивање подгране биће далеко лакше и јефтиније.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #18 послато: Март 11, 2017, 10:56:07 пре подне »
Сада и они имају групу на Facebook-у.  :)

Линк:

Facebook YSEQ

Претпостављам да ће ово олакшати комуникацију са муштеријама.   :P

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #19 послато: Мај 31, 2017, 03:31:51 поподне »
YSEQ kit: