Аутор Тема: Алексићи из Батковића I2-Y3120  (Прочитано 10727 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #40 послато: Мај 24, 2019, 03:12:13 поподне »
Баш је ово дивно .Ја немам намеру Паметовати .Али имам намеру спотакнути дискусију у правцу овога што сте сами рекли.Па сад се враћам на Алексиће .Ако имате неко објашњење У-ДНК тест какосе показао у Науци ко је то преносилац информација отац или мајка.Да ја сам у заблуди ако је и мајка и отац подједнако носилац ДНК.Ја сам пристао на оба тестирања само зато јер сам чуо да се У-ДНКодноси на МУШКАРЦЕ.Те да се на тај начин може јасно утврдити косте ви илиКО САМ ЈА.Ако знате нешто више пробајте ми објаснити, слушам вас!!!

Немам ни ја намеру паметовати али ако Вам нико не скрене пажњу да пишете бесмислице неко може помислити да су Ваши наводи тачни.

Да, Ви јесте у заблуди. Отац и мајка отприлике подједнако доприносе генетици својих потомака. Очито не правите разлику између појмова "ДНК" и "Y-DNA тест". Аутосомални ДНК тест и Y-DNA тест су две потпуно различите ствари и уопште немају исту намену.
Мени је јасно зашто нико са СДНК пројекта осим Милоша не жели да се упушта у овај разговор јер стварно нема смисла трошити време и енергију на објашњавање елементарних појмова које свако ко жели може да пронађе на интернету. Ево можете почети читањем овог водича за почетнике у генетичкој генеалогији: https://sites.google.com/site/wheatonsurname/beginners-guide-to-genetic-genealogy
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #41 послато: Мај 24, 2019, 06:26:09 поподне »
Док небудем изучио онај предлог молим све заинтересоване да погледају https://youtu.be/yj-uDZ1gubY Мало сам набацао детаља али онај детаљ како сам ја имао прилику да схватим поруку од Американаца је главна мојаприча а она се ослања на њихово истраживање.Чисто јер су тамо већу пажњу дали на област ван оних простора које обрађује ДНК Порекло.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #42 послато: Мај 24, 2019, 06:42:49 поподне »
Та вредност је добијена у свету више него код нас.А пошто сам ја радио тест Му Неритаге у Америци на тесту генеологије како тврде имају  10 милијарди урађених
узорака .

Свега пар милијарди више од компетне људске популације. Мора да су тестирали и пар милијарди покојника.

Док небудем изучио онај предлог молим све заинтересоване да погледају https://youtu.be/yj-uDZ1gubY Мало сам набацао детаља али онај детаљ како сам ја имао прилику да схватим поруку од Американаца је главна мојаприча а она се ослања на њихово истраживање.Чисто јер су тамо већу пажњу дали на област ван оних простора које обрађује ДНК Порекло.

Нисам знао да имамо и једног јутјубера међу нама. Сад боље разумем због чега се сваког минута на том сајту појави 300 сати новог садржаја...

Иако је тема врло поучна, није јој место у категорији "Старе породице и племство". Алексићи нису племство, а нису чак ни стара породица. Тема је премештена у одговарајућу секцију.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #43 послато: Мај 24, 2019, 06:53:41 поподне »
Данас је стигао ДНК резултат.Он је И2-У3120Резултат потврђује до сад све наведене предпоставке да су Алексићи пореклом од ДамјановићаОвакав резултат имају и тестирани Дамјановићи.Поред тога а у прилог истог става Дамјановић чије слагање помињем има исту славу као и јаЈовањдан.[/b

Иначе, Алексићи у Малинском у Ускоцима славе Ђурђевдан. Како то да славите Јовањдан?

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #44 послато: Мај 24, 2019, 07:12:35 поподне »
За мртве сте управу ,реченица у Е-маилу мени упућена се овако кретала:Mi ćemo tražiti vaše pretke i rođake u milionima globalnih porodičnih stabala i više od 10 milijardu istorijskih zapisa.А ја сам то и хтео рећи да располажу обимном материјом.Извините али мислим да је корисно.А везано за старост Алексићи као презиме датирају од 5.октобра 1840 везано са одсецањем Смаил-Агине главе одстране старог Мирка Дамјановић.По мени то је неких 179 година .Међутим породично стабло није настало из ничеганего од још старије Дамјановић.А како неки тврде а још старије је Косовицх Ђурјан учесник Косовске Битке.Значи ако тако гледамо порекло Алексића које се тако гледано види као део старог племства Косовића.Помињање хапло групе И2-У1320 је да би се од данас направила веза са далеком прошлошћу а наравно јер Генеологијаби то ваљда требала да уради.И ли је ово све ради забаве.?Опет сваки вас коментар је за мене драгоцен,хвала!!!

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #45 послато: Мај 24, 2019, 07:54:00 поподне »
Није ми било мрско да препишем вредности Ваших маркера из видеоклипа који сте поставили. Пошто сте их сами поставили и јавно поделили, претпостављам да није проблем да их овде поновим:

DYS393:13; DYS390:24; DYS19:16; DYS391:11; DYS385a:14; DYS385b:16; DYS439:13; DYS389i:13; DYS392:11; DYS389ii:31; DYS458:17; DYS437:15; DYS448:20; YGATAH4:10; DYS456:15; DYS576:17; DYS570:18; DYS438:10; DYS481:31; DYS549:11; DYS533:13; DYS635:22; DYS643:10

Ово су дакле резултати основног Y-DNA теста на 23 маркера. Претпостављам да ово није рађено у лабораторији у Бечу већ негде другде ако кажете да сте код њих радили тест од 188 евра на 99 маркера.

Елем, од тестираног Дамјановића из базе СДНК пројекта на којег се позивате, разликујете се на 9 од 23 упоредива маркера и то за 13 вредности. Колико је то много могу да Вам објасне колеге уредници са пројекта. Рећи ћу само да програм НЕВСКИ највећу вероватноћу до вашег заједничког претка процењује на 86. генерацији, а натполовичне шансе да сте имали заједничког претка поставља унутар 95 генерација. Ако је једна генерација 25 година, испада да сте удаљенији од Дамјановића него што је процењена старост заједничког претка целе гране I2-Y3120. Другим речима, удаљеност је толика да је програм једноставно не може израчунати. Ви сад сами извуците закључке о вашој вези са Дамјановићем и целокупном предању на које се позивате.
« Последња измена: Мај 24, 2019, 07:56:25 поподне Ojler »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #46 послато: Мај 24, 2019, 07:54:08 поподне »
Везано за славу следи ,у Батковићима код Бјељине има село а исто имено село има код Невесиња .У селу код Бјељине живи 20 -ак Алексићасви славе Свети Јован.Они тврде да је у време Невесињске буне (1875-1878)
Деда и унук дошли са још неким избеглицама и насељу дали име истоимено Батковићи.А моја је прича да су из Батковића два младићапрешли Дрину и један од њих мој предак оженио удовицу и ту остао.А једино нас везује прича и то да су деца 1911,1909 и 1907 годинерођенате да се поклапа са причом тих Алексића из Батковића и са Невесињском буном. Та деца (ови троје дечака),један је мој деда.Тако да слава Свети Јован датира од Невесињских дана по мом сазнању.А што се тиче Ђурђевданаон јесте задржан да се слави
код већине истих фамилија.Али слава која је предходила Ђурђевдану је Свети Сава.Постоји прича да су племенску традицију дапоштују Немањиће и да су им били јако верни и чак као властела сарађивали и једне друге помагали у знак поштовања су прво славилиСветог Саву.Азатим неки не сви,од победе над Турцима на Ђурђевдан они су почели славити Ђурђевдан.По мом мишљењу тако исто је настао иСвети Јован.А да су већ тада многи били толико удаљени да нису могли сви ни да прихвате промену славе.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #47 послато: Мај 24, 2019, 08:01:40 поподне »
Везано за тестирање већ сам рекао радио сам два теста .Један у Бечу други у Београду(ДНК Порекло) цитирао сам.ДНК у Београду је мени био важан да проверим тест у Бечу.Иако у Београду је само 23 маркера мени дубина тестирања
хапло групе нема важност кад сам урадио овај јачи тест у Бечу.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #48 послато: Мај 24, 2019, 08:05:27 поподне »
Везано за тестирање већ сам рекао радио сам два теста .Један у Бечу други у Београду(ДНК Порекло) цитирао сам.ДНК у Београду је мени био важан да проверим тест у Бечу.Иако у Београду је само 23 маркера мени дубина тестирања
хапло групе нема важност кад сам урадио овај јачи тест у Бечу.

ОК. Покушао сам Вам помоћи.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #49 послато: Мај 24, 2019, 08:12:41 поподне »
Ако сте приметили на оном брзо урадђеном видеу показао сам листинг резултатакада у Фамили Трее ДНА сајту упишете не (И-У1320 ) пошто немају резултата али
ако послушате НЕВГЕН калкулатор и један од нај сличнијих гена (И2-У4460) а закоје они имају тестиране избацује резултат истоветан као и Амерички тестГенеологи му херитаге резултат.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #50 послато: Мај 24, 2019, 08:18:12 поподне »
Ако сте приметили на оном брзо урадђеном видеу показао сам листинг резултатакада у Фамили Трее ДНА сајту упишете не (И-У1320 ) пошто немају резултата али
ако послушате НЕВГЕН калкулатор и један од нај сличнијих гена (И2-У4460) а закоје они имају тестиране избацује резултат истоветан као и Амерички тестГенеологи му херитаге резултат.

Не могу ја више ово пријатељу. Што би Енглези рекли, loose cannon...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #51 послато: Мај 24, 2019, 08:27:20 поподне »
Тамо на сајту Му Херитаге имате имена и презимена и сем страних имају и наши које кад укуцам у наш сајт Порекло даје хапло групу (И2-У1320).Мислим по презименима кад урадим претрагу.Ја сам Зато поверовао да је тачност 100% непогрешива.Јер сам упоређивао наше са страним резултатима.Наравно да тамо се појављују и жене.Али то су жене које су са истим И геном као и мој и оне само потврђују да су неки давни преци у тим далеким просторима отишли тамо да живе и попримили њихове обичаје и имена и презимена нису као наша сада.А знамо из историје да садашње именовање није старо код нас.Да смо и ми то мењали да би се као штитили од притисака са стране угњетача.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #52 послато: Мај 24, 2019, 08:44:51 поподне »
Презимена мушкараца сам само упоређивао.А везано за дуготрајност ланца.Ја сам вама рекао.Пошто су резултати на свим странама .ДНК Порекло једна страна,Му Херитаге другастрана и Фамили Трее ДНА трећа дали истоветан резултат ја се осећам задовољним јер сматрам нема у чега да сумњам.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #53 послато: Мај 24, 2019, 08:45:49 поподне »
Везано за славу следи ,у Батковићима код Бјељине има село а исто имено село има код Невесиња .У селу код Бјељине живи 20 -ак Алексићасви славе Свети Јован.Они тврде да је у време Невесињске буне (1875-1878)
Деда и унук дошли са још неким избеглицама и насељу дали име истоимено Батковићи.

Капирам, значи немате никакве везе са Алексићима из Ускока. Хвала на објашњењу.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #54 послато: Мај 24, 2019, 10:12:45 поподне »
Извињавам се саговорнику .Оно што сам ја утврдио да су Алексићи у време Ристе Дамјановића живели на Малинском-селишта у Рудинама
 у близини Шавника а да су ту дошли из Гацког 1795.  А моју везу са њима видим јер су њих називали други именом ,,Ускоци".А тако су и
Мирка (Дамјановића)Алексића називали ,,ускоком" али то је по његовој особини да је као такав дошао на простор и својим доласкомспречио турке а због истог дела добио епитет или тикету ,,ускок".А пошто је то први Алексић ја за ранијег нисам упознат.Закључујем да јеон доносилац мог презимена мени.Мишљења сам да појавом нових презимена није изгубљена чињеница да на географском теренуданашње Херцеговине су живели већином људи истог племена.Те да њима није смитало ако истога порекла син се зове Марић гледаноодмах на деду који се зове Зарић ,то је мој закључак после неког низа прочитаних информација за различита презимена.Нова имена за фамилијско имеимало је да забуни Турке.Да незнају ко је ко.Да лакше утекну Турцима.Мада нама данас који користимо технологију савремену ,,Имена" нису потребна
као крунска ствар него само да додатно појасни.Она може бити важна за особе који себе зову примером ,,Алексић" а њихов ДНК није из групе И него је рецимо Е.То значи да међу ,,Алексићи" имамо ,,лажног"Алексић.


Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #55 послато: Мај 24, 2019, 10:52:02 поподне »
Она може бити важна за особе који себе зову примером ,,Алексић" а њихов ДНК није из групе И него је рецимо Е.То значи да међу ,,Алексићи" имамо ,,лажног"Алексић.

То што не знате ништа о свом пореклу, па уместо тога нагађате и невиђено лупетате, не значи да су Алексићи који не припадају I2 хаплогрупи "лажни", већ само да нисте у стању да користите основну логику. Презиме Алексић је изузетно често и пристутно је широм српског ентичког простора, те самим тим потиче од великог броја родова (а самим тим и различитих хаплогрупа), а не од једног братства како сте умислили.

Дефинитивно сте промашили форум.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #56 послато: Мај 24, 2019, 11:22:47 поподне »
Ја сам на форуму да бих нешто научио.А зашто мислите да нисам достојан  хапло групе И2-У3120 иликоментарисања.Барем ми набројте хапло групе мојих Алексића јер сам ја још увек убеђен да су свиАлексићи настали из хаплогрупе (И)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #57 послато: Мај 24, 2019, 11:28:35 поподне »
Ја сам на форуму да бих нешто научио.А зашто мислите да нисам достојан  хапло групе И2-У3120 иликоментарисања.Барем ми набројте хапло групе мојих Алексића јер сам ја још увек убеђен да су свиАлексићи настали из хаплогрупе (И)
Вирус безкоординантног система и веровање у хаос се опасно шири (нисте једини који је у безтежинском стању боравио овде на форуму)...Да би Вам се помогло, морате да се спустите на земљу и да кажете себи "ја сам неупућен у ово, можете ли ми помоћи у откривању мог рода?" ...можда не тим речима , али тим ставом (иако ни тим речима није срамота рећи)...Али са таквим ставом, Ви нисте на форуму да би нешто научили, јер сте демантовали себе у овој поруци убеђењем да су сви Алексићи настали из хаплогупе И...Прво за почетак морате да одбаците то убеђење, јер то није тачно..Нису сви .Алексићи род, јер није постојао један једини Алекса код Срба...И нико није рекао да нисте достојни своје хаплогрупе, него форума, уколико своја убеђења не промените...Овде се почиње од нуле, па се онда гради прича, а Ви тонете у дебео минус таквим ставовима
« Последња измена: Мај 24, 2019, 11:33:52 поподне ДушанВучко »

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #58 послато: Мај 25, 2019, 12:22:20 пре подне »
Ја се стварно извињавам,у причу сам ушао са предубеђењем.Немогу то порицати.Само статус Алексићаје мој простор интересовања.Урадио сам оба теста остало је да дођем до везе Невесиње - Малинскои ја даље немам потребу висити на форуму.Ја имам списак Алексића у Батковићима а рекао сам да сам са оне стране Дринеа то је Засавица 1 где су се родили моји предци или мој деда.Планирам отићи у тај простор Малинског обићи гроб Миркови видети неке који су још увек остали да живе на том некада несигурном простору.Тако сам хтео само ми фали трунка информацијевезане за Невесиње.Мој став је био да то урадим преко форума.А вама запео мој сигурни већ донесени закључак.Ја сам део посебног племена који јенекада давно одржава јединство и своју заједницу.Постоју записи.Постоје песме.А сад постоји и ДНК.Пуно среће ...Алексић И2-У1320

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #59 послато: Мај 25, 2019, 12:45:19 пре подне »
Ја се стварно извињавам,у причу сам ушао са предубеђењем.Немогу то порицати.Само статус Алексићаје мој простор интересовања.Урадио сам оба теста остало је да дођем до везе Невесиње - Малинскои ја даље немам потребу висити на форуму.Ја имам списак Алексића у Батковићима а рекао сам да сам са оне стране Дринеа то је Засавица 1 где су се родили моји предци или мој деда.Планирам отићи у тај простор Малинског обићи гроб Миркови видети неке који су још увек остали да живе на том некада несигурном простору.Тако сам хтео само ми фали трунка информацијевезане за Невесиње.Мој став је био да то урадим преко форума.А вама запео мој сигурни већ донесени закључак.Ја сам део посебног племена који јенекада давно одржава јединство и своју заједницу.Постоју записи.Постоје песме.А сад постоји и ДНК.Пуно среће ...Алексић И2-У1320
Mислим да сте искрени...некада у претераној жељи може да се уђе у стање "делиријума" и то је донекле разумљиво, али је овде добро, да се на прву корекцију од стране стручних људи, који могу стварно да помогну и да вам "скрате пут" до циља, да се "спусти лопта"... Ако вам је неко упутио критику, верјуте да је то са разлогом...Превелике конструкције могу бити проблем у самом старту потраге, управо зато треба свако самог себе довести на "нулу" у смислу стартне позиције што се тиче потраге, јер све остало може довести само до фрустрација...са погрешним ставом, не могу Вам помоћи ни сви могући тестови...Али зато Вама може бити ближи неко са Вашим хаплотипом, истом славом , али са другим презименом...Треба да се фокусирате на Ваш потенцијални генетски род, а не само на презиме
« Последња измена: Мај 25, 2019, 12:47:32 пре подне ДушанВучко »