Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Porijeklo prezimena Gigovic slava Sv.Arhangel Mihailo,podrucje Stara Hercegovina

(1/2) > >>

Giga:
Mislim da porijeklo ide iz Crne Gore primorja, drugi kazu Podgorica, treci Albanija,Hrvatska... Pomoc bi dobro dosla ako neko nesto zna pouzdano, hvala unaprijed!

Amicus:

--- Цитат: Giga  Август 14, 2016, 10:53:10 поподне ---Mislim da porijeklo ide iz Crne Gore primorja, drugi kazu Podgorica, treci Albanija,Hrvatska... Pomoc bi dobro dosla ako neko nesto zna pouzdano, hvala unaprijed!
--- Крај цитата ---

А одакле су ваши Гиговићи, тј. које вам је познато порекло, јер ово Стара Херцеговина је ипак прешироко. :)

Giga:
Gorazde otac, deda i pradeda...

Amicus:

--- Цитат: Giga  Август 15, 2016, 12:00:30 пре подне ---Gorazde otac, deda i pradeda...
--- Крај цитата ---

Хм... нажалост, не нађох ништа, осим да у околини Горажда има Гиговића и муслимана. Али не треба очајавати, него ваља бити истрајан у истраживању порекла, јер ствар је и таква по природи да изискује стални рад и стпрљење. Ако се већ неко још не јави, евентуално са бољим подацима, ја могу само предложити да урадите ДНК тест, на основу кога би се потенцијално могла установити ваша веза са неким другим родовима.

По вашем месту становања, очигледно је да сте највероватније пореклом из Старе Херцеговине, али одакле тачно тешко је рећи.

Нађох сад рецимо помен извесног Ђуре Гиговића (тал. Giuro Gigovich) у Махини или Махинама, селу негде на граници са Будвом и Паштровићима, спомиње га François Lenormant у свом делу Turcs et Monténégrins (ко није погледао, моје препоруке), као извесног управитеља овог места које у том тренутку бројаше 120 кућа и 300 људи под оружјем, а реч је иначе о 1614. години.

Giga:
Nista, ni grb neki nemogu da nadjem na tragu sam da porijeklo vodi sa poteza Podgorica-Budva, sto se tice Djura Gigovica on je bio jedan od svestenika u Pravoslavnom Manastiru u mjestu Maine nadomak Budve, jedan od onih koji su sprijecili paljenje i rusenje od strane katolika u 16 vijeku ako se ne varam...

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију