ДНК порекло > Савети за тестирање

Увоз комплета за тестирање ФТДНА

(1/4) > >>

ssokolovic:
Поштовање добри људи, нисам нигде видео да има оваква тема па ћу овде да питам.
Наручио сам преко ФТДНА кит да тестирам Аутосомалну ДНА, али ту има проблем. Данас сам добио писмо од царине,
на коме пише да је забрањен увоз ДНК тестови. Знам да је забрањен извоз али за увоз стварно нисам знао.
Да ли има неки начин да се прими тај пакет или да баталим све и да тражим паре назад од ФТДНА?
У прилогу је и слика тог писма, на њему има као упутство али је све прешкрабано...

Ojler:

--- Цитат: ssokolovic  Јун 06, 2023, 10:16:49 пре подне ---Поштовање добри људи, нисам нигде видео да има оваква тема па ћу овде да питам.
Наручио сам преко ФТДНА кит да тестирам Аутосомалну ДНА, али ту има проблем. Данас сам добио писмо од царине,
на коме пише да је забрањен увоз ДНК тестови. Знам да је забрањен извоз али за увоз стварно нисам знао.
Да ли има неки начин да се прими тај пакет или да баталим све и да тражим паре назад од ФТДНА?
У прилогу је и слика тог писма, на њему има као упутство али је све прешкрабано...



--- Крај цитата ---

Ово је новост. Ето нама нових проблема...

Драган Обреновић:
Ово су заиста јако лоше вести, може се очекивати слична пракса царине и за приборе које шаљу Dante Labs, Nebula Genomics и сл.

ssokolovic:

--- Цитат: Драган Обреновић  Јун 06, 2023, 02:32:44 поподне ---Ово су заиста јако лоше вести, може се очекивати слична пракса царине и за приборе које шаљу Dante Labs, Nebula Genomics и сл.

--- Крај цитата ---

Биће тако сигурно.
Пробаћу контактирати царину па видети шта се може. Ако не пусте пакет мораћу онда контактирати ФТДНА, па да пошаљу тај прибор у Мађарску па ћу отићи аутом по исти.
Да ли неко зна да ли Мађари (њихова сарина) прави проблем што се тиче примања и слања пакета тог садржаја?

Exiled:

--- Цитат: ssokolovic  Јун 06, 2023, 02:44:28 поподне ---Биће тако сигурно.
Пробаћу контактирати царину па видети шта се може. Ако не пусте пакет мораћу онда контактирати ФТДНА, па да пошаљу тај прибор у Мађарску па ћу отићи аутом по исти.
Да ли неко зна да ли Мађари (њихова сарина) прави проблем што се тиче примања и слања пакета тог садржаја?

--- Крај цитата ---
Колико ја знам сами ми и С.Кореја не дозвољавамо, код свих осталих може😉

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију