Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Кувачић

(1/2) > >>

Blazhinho:
Prababa Stoja mi se prezivala ovako, a bila je udata za Jova Jarica - pradedu iz Bare kod Bosanskog Petrovca. Trebalo bi da su rodjeni izmedju 1900. i 1905. U knjizi Петар Рађеновић, Бјелајско Поље и Бравско za Kuvacice pise ovo: Кувачић — три куће у Подћуриновачи. Славе Јовањдан. Населили пре 100 година из Унца. Прозвани тако, јер су дошли у кување Буковачиној (беговој) матери. Knjiga je izdata 1925. godine, a oni su ziveli u Bukovaci, koja je selo do Bare. Verujem da mi je prababa odatle i dosla, a cuo sam da Kuvacica i danas ima u Bukovaci. Zna li neko nesto vise?

Vlax:
Ја сам из тог краја, али не могу да се сетим да сам чуо за Кувачиће у Буковачи, тј. да их је било у последњих 30-40 година. Мада негде дубоко у подсвести ми се врти то презиме. Распитаћу се свакако. Најбоље би било кад би могао да прибавиш књигу Душана С. Ковачевића - Села Бара, Буковача, Дринић, Ведро Поље. У књизи има неколико спискова становника, чини ми се и списак људи који су живели у овим селима 1991, па би могао видети да ли је још увек било Кувачића.

Зрно:
Било је 9 Кувачића у Буковачи 1991. године

Blazhinho:
Vlax, Zrno, hvala. Poslao sam Vam poruke.

Зрно:
Иначе, много бројнији су Хрвати Кувачићи из села Гата код Омиша/Сплита. Много их је страдало од четника 1942. који су под командом Италијана ишли у чишћење терена од партизана. То је био највећи покољ у Далмацији са четничке стране. Од тих Кувачића је племићка породица Деспалатовић из Сплита (de Spalato).

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију