Аутор Тема: Порекло српских спортиста  (Прочитано 106864 пута)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #100 послато: Фебруар 01, 2018, 01:10:25 поподне »
Zar nemamo na projektu Džajića koji je I2-PH908, 19=14 ?
Ja sam daleki rodjače  :D
Jos da stvar bude zanimljivija ovaj poznati džajić je preslikan kao moji djedovi, doduše oni su malo viši ali lice boja očiju I kose, velika sličnost...Još je iz zap.hercegovine vrlo moguce da bi imao neko poklapanje samo kada bi ga neko ubedio da se testira  :D

Ван мреже Ђока

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #101 послато: Фебруар 04, 2018, 12:51:00 поподне »
Мирослав Ђукић

Село Штитар у близини Шапца. Родитељи су му се доселили 1965. године из Љубовије. Слава Ђурђевдан.
извор: http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/58254/bozicni-intervju-miroslav-djukic-pecenje-prasica-zavrsio-sam-karijeru
Пошто је ово мој крај, једини Ђукићи су из села Горња Љубовиђа, настали од Татића.
Цитат
Татићи су из Пиве. Овде су дошла два брата, Иванча и Мијаило Татић, са удовом снахом Ђурђом. Нису се могли сложити са снахом, која је била џандрљива и свађалица, те је удаду и преселе у Трбосиље на Церу а они се поделе у селу. Мијаило узме онај крај до Глигорића и изворе под Козлицом а Иванча се спусти ближе реци па се после подигне и под стене. Од Мијаила су остали: Мијатовићи, Севићи и Мићановићи; од Иванче: Ивантићи, Симићи, *Ђокићи и Ранковићи. Много се селе по занатима и трговини а има их по многим градовима у Србији (32 к.; Св. Ђурђе).
*Треба да стоји Ђукићи, никакви Ђокићи не постоје, нити су постојали у овом селу. 

Значи, Ђука је Пивљанин. Једино, штета због погрешног одабира клупских боја.  :D

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #102 послато: Фебруар 04, 2018, 02:18:42 поподне »
Значи, Ђука је Пивљанин. Једино, штета због погрешног одабира клупских боја.  :D
Слажем се са тобом, потпуно погрешан одабир, али није једини, ево рецимо Небо.....добар момак, паметан, перспективан, али и он омануо по том питању. :D

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #103 послато: Фебруар 04, 2018, 02:23:46 поподне »
Слажем се са тобом, потпуно погрешан одабир, али није једини, ево рецимо Небо.....добар момак, паметан, перспективан, али и он омануо по том питању. :D
Има код њих и објективних људи  :)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #104 послато: Фебруар 04, 2018, 02:53:02 поподне »
Слажем се са тобом, потпуно погрешан одабир, али није једини, ево рецимо Небо.....добар момак, паметан, перспективан, али и он омануо по том питању. :D
Небо брате, покај се и све ти је опроштено. Водим те у будик "Делије" и бирај шта ти душа иште, па онда идемо заједно на текму!

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #105 послато: Фебруар 04, 2018, 10:20:30 поподне »
Небо брате, покај се и све ти је опроштено. Водим те у будик "Делије" и бирај шта ти душа иште, па онда идемо заједно на текму!

Што би рек'о Балашевић: "то не бира памет, него срце"  :D

Свака част Ђукићу, али мислим да он није добар избор за Партизан, а не обрнуто.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #106 послато: Фебруар 04, 2018, 10:26:51 поподне »
Иначе, код Миљанића стоји податак о неким Татићима у Бањанима, ту досељеним из Херцеговине.
Дедијер наводи Татиће у Ходбини, ту доселили из Невесиња, славе Ђурђевдан.
Можда имају неке везе с Ђукићевим Татићима...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Гргур

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • R1a-Z280>L366
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #107 послато: Фебруар 05, 2018, 08:37:54 пре подне »
Зна ли неко порекло Луке Миливојевића (Св.Никола) ?

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #108 послато: Фебруар 05, 2018, 01:00:27 поподне »
Ognjen Kuzmic,kosarkaski reprezentativac Srbije,trenutno igrac Real Madrida.Rodjen u Doboju,slava Jovandan.Na projektu imamo Kuzmica iz Kotor Varosi slava Jovandan R1a M458.


Ван мреже Ђока

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #109 послато: Фебруар 05, 2018, 01:34:52 поподне »
Иначе, код Миљанића стоји податак о неким Татићима у Бањанима, ту досељеним из Херцеговине.
Дедијер наводи Татиће у Ходбини, ту доселили из Невесиња, славе Ђурђевдан.
Можда имају неке везе с Ђукићевим Татићима...
У Горњу Љубовиђу (Азбуковицу), поменута двојица браће Татић, доселила су се средином 18. века, можда и мало раније. Цео један заселак и данас носи име по њима. Наравно, то презиме одавно не постоји због каснијих патронима. Од новонасталих презимена, Ђукићи су најбројнији, и данас их има 4 огранка у селу, са око 10-ак кућа. Не знам им хаплогрупу, али сви одреда навијају за Звезду.  :D

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #110 послато: Фебруар 07, 2018, 05:57:50 поподне »
Богавац, Лучиндан, Беране

Припада хаплогрупи I2-PH908, роду Никшића. Нема потпуних поклапања унутар самог рода, а по појединим вредностима маркера (18 на 458, 12 на 533), Богавци би можда могли бити унутар самог рода најближи Драшковићима и Шћепановићима.

У литератури, Богавци су се означавали као давнашњи исељеници из места Богутов До, где су насељени Влаховићи, један од огранака Ровачана Гојаковића. Влаховићи су их означавали као стариначко становништво Роваца које се иселило из Богутовог Дола, међутим на основу овог резултата биће да су ипак и Богавци прави Ровчани Гојаковићи.

Драган Богавац (Бијело Поље, 7. април 1980)
Прве фудбалске кораке начинио у ФК Брсково (1996—99), да би се потпуно афирмисао у пљеваљском Рудару (1999-2002).

Каријеру је наставио у београдској Црвеној звезди (2002—05), као звезда прелазног рока и велико појачање. Душан Савић, тада спортски директор Црвене звезде, на конференцији за штампу на којој је представљен Драган Богавац, без устезања је тврдио да је Звезда у „брзоногом Мојковчанину добила свог Мајкла Овена“. Међутим, није успевао да се, поред Пјановића, Пантелића и Жигића, избори за већу минутажу у екипи Црвене звезде.

Каријеру је наставио у немачким друголигашима Вакер Бургхаузен, ТуС 1911 Кобленц и Падерборн 07.

Брзо је стигао до А репрезентације Србије и Црне Горе, захваљујући наступу у младом тиму Југославије против Литваније када је постигао три гола. Уследио је позив за сениорску репрезентацију за коју је наступио само 17. априла 2002. против Литваније (4:1) у Смедереву.
« Последња измена: Фебруар 07, 2018, 08:08:38 поподне Лука »

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #111 послато: Фебруар 21, 2018, 08:59:09 поподне »
Тодоровић (Дугић) из Толисе код Модриче (хаплогрупа I1-P109) је FGC22045+.
Znaci mogu mom prijatelju,bivsem rukometasu Jugoslavije,dobojske Sloge i Skopskog Vardara itd. Aleksandru Dugicu javiti porijeklo.On je od ovih Dugica.

Jelic

  • Гост
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #112 послато: Фебруар 21, 2018, 10:33:06 поподне »
Хвала народе! :)

Требао би бити, његови су исто из Толисе, међутим слава им је друга.

Ако славе Игњатију онда су вероватно I2-PH908 "Малешевци".
« Последња измена: Фебруар 21, 2018, 10:37:03 поподне Amicus »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #113 послато: Фебруар 21, 2018, 10:44:35 поподне »
Ако славе Игњатију онда су вероватно I2-PH908 "Малешевци".

Славе Св. Игњатију. Ту је проблем тај, што 1851. године у Толиси постоји само једно домаћинство Дугића, моји се одатле селе највероватније 1858. у време оне неуспеле Посавско-требавске буне. Ови су, да ли остали, или се по околини кретали, па враћали, не знам... али сад славимо две различите славе, а у светлу мог резултата, чуднија је њихова слава. Најбоље би било да се неко од њих тестира.



Jelic

  • Гост
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #114 послато: Фебруар 21, 2018, 10:52:44 поподне »
Славе Св. Игњатију. Ту је проблем тај, што 1851. године у Толиси постоји само једно домаћинство Дугића, моји се одатле селе највероватније 1858. у време оне неуспеле Посавско-требавске буне. Ови су, да ли остали, или се по околини кретали, па враћали, не знам... али сад славимо две различите славе, а у светлу мог резултата, чуднија је њихова слава. Најбоље би било да се неко од њих тестира.

То је увек најбоље решење ;)

симо

  • Гост
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #115 послато: Март 08, 2018, 10:03:45 поподне »
Љубодраг Симоновић – Дуци (Врњачка Бања, 1. јануара 1949) је бивши југословенски и српски кошаркаш, филозоф, теоретичар спорта, књижевник и критичар капитализма. Изразито је критичан према капитализму и савременом олимпизму.


Отац Дуција Симоновића је из Колашина. Гледао сам баш који би то Симоновићи могли бити, и можда се ради о Симоновићима у Доњоморачком Јасенову. То је један род који је по предању поријеклом из Попова Поља у Херцеговини,а поред Симоновића припадају му још и породице: Илић, Радоњић, Радојевић и Радуловић. Колико се сјећам нисмо имали никог тестираног из овог рода. Мислим да славе Срђевдан.

Једини тестирани из Доње Мораче који слави Срђевдан био је Ковијанић Лијешњанин. Међутим по предању не би требали бити повезани.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #116 послато: Март 09, 2018, 02:26:43 поподне »
Отац Дуција Симоновића је из Колашина. Гледао сам баш који би то Симоновићи могли бити, и можда се ради о Симоновићима у Доњоморачком Јасенову. То је један род који је по предању поријеклом из Попова Поља у Херцеговини,а поред Симоновића припадају му још и породице: Илић, Радоњић, Радојевић и Радуловић. Колико се сјећам нисмо имали никог тестираног из овог рода. Мислим да славе Срђевдан.

Једини тестирани из Доње Мораче који слави Срђевдан био је Ковијанић Лијешњанин. Међутим по предању не би требали бити повезани.
Нисам знао да је Дуцијев отац из Колашина. Ако је то тачно онда је највероватније од Симоновића из Јасенове. Старина им је у Херцеговини, а колико сам разумео постоји један хаплотип из необјављених резултата који указује да би потомство Шћепана Херцеговца, од кога су Симоновићи, Илићи, Радојевићи, Радоњићи и Радуловићи, требало да су R1a. Лука то може појаснити.
Љешњани из Ђуђевине у Доњој Морачи једно време су боравили у Јасенови код своје ујчевине, где су примили славу Срђевдан.

Ван мреже spahibija

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 153
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #117 послато: Март 21, 2018, 01:14:40 поподне »

Спринтерка Милица Старовић

Морам признати да ми ово презиме однекуд звучи познато. ;D

Зна ли неко одакле је пореклом, осим што је рођена у Новом Саду? :)
Старовића има у Гацку. Да ли је Милица од њих не знам. Познати су брат и сестра одбојкаши Саша и Сања Старовић, некадашњи репрезентативци. Види се тај породични спортски ген. А и ако је Милица из Новог Сада није искључено да буде потомак колонизатора из Гацка.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #118 послато: Март 21, 2018, 01:18:07 поподне »
Старовића има у Гацку. Да ли је Милица од њих не знам. Познати су брат и сестра одбојкаши Саша и Сања Старовић, некадашњи репрезентативци. Види се тај породични спортски ген. А и ако је Милица из Новог Сада није искључено да буде потомак колонизатора из Гацка.

Сви су фамилија. :D



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5268
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Порекло српских спортиста
« Одговор #119 послато: Март 21, 2018, 04:00:54 поподне »
Старовића има у Гацку. Да ли је Милица од њих не знам. Познати су брат и сестра одбојкаши Саша и Сања Старовић, некадашњи репрезентативци. Види се тај породични спортски ген. А и ако је Милица из Новог Сада није искључено да буде потомак колонизатора из Гацка.

Богами, не бих се замерао Милици :)
Kамене рабъ и госодинъ