ДНК порекло > МтДНК

мт-ДНК неких славенских народа

(1/2) > >>

Муњени Ћелић:
Не знам где би сврстао ове податке, јер се не односе на један конкретан народ, па нека админи то разреше.....ако сматрају прикладном темом.
http://dienekes.blogspot.com/2013/01/complete-mtdna-sequences-and-history-of.html

Kor:
Нека за сада стоји овде. Видео сам то на сајту код Диенекеса али нисам имао времена да то мало више простудирам.

Мада сам ја у принципу скептик по свим питањима везаним за мтДНК због уједначених резултата широм Европе. Једино трагови неких ретких хаплогрупа могу довести до неких конкретнијих закључака.

Муњени Ћелић:
Ту се слажем.   :)

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Kor  Јануар 21, 2013, 08:36:49 поподне ---Нека за сада стоји овде. Видео сам то на сајту код Диенекеса али нисам имао времена да то мало више простудирам.

Мада сам ја у принципу скептик по свим питањима везаним за мтДНК због уједначених резултата широм Европе. Једино трагови неких ретких хаплогрупа могу довести до неких конкретнијих закључака.

--- Крај цитата ---

Да ли то значи да су жене у Европи сједиле и плеле и дочекивале нову туру мушкараца из разноразних праваца.

Александар Невски:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Јануар 22, 2013, 04:45:16 поподне ---Да ли то значи да су жене у Европи сједиле и плеле и дочекивале нову туру мушкараца из разноразних праваца.

--- Крај цитата ---

Не, то значи да су жене од давнина биле "потрошна роба" койу су мушкарци размѣњивали, као што то чине и данас. Жене су одувѣк биле покретљивийе од мушкараца, па йе то разлог што су женске лозне скупине много уйедначенийе од мужских у свѣту.
Погледаймо црногорска братства, па и племена., коя тешко мѣњайу своя станишта, и бар у оквиру братстава су сви мушкарци исте лозе (или бише бар трѣбали бити). Жене су им сакупљене са разних страна, многе из даљих крайева. Тако да йе мтДНК у племену веома промѣнљива, и тешко да ту може бити значайних разлика са сусѣднима братствима или племенима.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију