Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Колико мушких предака у низу знате?

<< < (3/34) > >>

вујас:

--- Цитат: Аксић  Септембар 24, 2014, 06:57:49 пре подне ---Прадед и чукундед носе исто име... Да ли ти је прадед посмрче..,рођен после очеве смрти? због тога је добио име по оцу или?

--- Крај цитата ---
Чукундед је умро пред други рат, а прадед почетком седамдесетих. Стварно не знам зашто су имали исто име.

Аксић:
Петре,

Брат од твог прадеде Ђуро, он се заувек одселио у Америку и тамо је умро? Да ли је имао са Американком потомство..., ако јесте има те ли ви некакав контакт са његовим потомцима,  знају ли они српски?

Аксић:

--- Цитат: Александар Невски  Септембар 23, 2014, 06:46:35 поподне ---Ево и мойе мушке лозе, почев од найстарийега поузданога:

поп Михаило (рођен у првой половини 17. вѣка на Кчеву)
Батрић
Пейо
Милош
Байо
Драго
Ђукан
Саво
Периша
Вуксан
Петар
Александар Невски
и има йош йедан иза мене (Владо).

Милоша и Бая са йош шесторицом браће и рођакъ су убили Турци Аровићи из Подгорице, негдѣ у другой половини 19 вѣка. А Ђукана Драгова су убили Радоњићи из Бандићъ.

Од другога са списка Батрића постойи друга грана, са другим презименом чийи припадник йе испитан, и слаже се по налазу са мном. Значи, прѣдање йе провѣрено и тачно.

--- Крај цитата ---

Презиваш се по предку из десетог појаса, зар не?

Александар Невски:

--- Цитат: Аксић  Септембар 24, 2014, 06:19:42 поподне ---Презиваш се по предку из десетог појаса, зар не?

--- Крај цитата ---

Йесте, Батрићевић.

Amicus:
По мушкој линији, до сада сам успео да прикупим податке за укупно седам генерација, од тога само она најстарија није неким писаним документом потврђена. Што се тиче имена, од шездесетак до сада прикупљених, необичнија су можда само Милић и Димшо, од којих је прво уједно и име најстаријег познатог претка.

Осим моје мушке лозе, радио сам још и мушку лозу оца моје мајке. Од њега до најстаријег познатог претка сам нашао податке за укупно шест генерација. Наравно, за неке његове млађе рођаке, та мушка линија расте за још две генерације. Име најстаријег познатог претка било је Милош, а од ређих имена јављају се још: Дионизије, Ижак, Хајдана, Омерка, Јустина и Низа.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију