Порекло становништва > Србија

Соколска нахија, Азбуковица - измене и допуне

<< < (11/13) > >>

Nikola Z.:
Одлично. Хвала. Послао сам мејл Архиву у мом крају па ћу полако ископати нешто тамо. Те информације би требало да попуне рупе где имам и надоместе поједине ситне грешке. Хвала свима на смерницама...  ;)

Ивица Јовановић:
Зна ли се можда ком братству припадају Суботићи, односно њихови потомци Перићи из Села Селенца код Љубовије? Перићи данас славе Ђурђевдан.

Ђока:

--- Цитат: Селаковић  Јануар 26, 2022, 10:11:17 пре подне ---Хвала ти много, Платине!

Милован по свему судећи није имао деце, а није ни Станка, која је била, по свим сведочењима, јако добра жена, професорка и преводилац са руског.

Остаје питање да ли је Миливој(е), који је као и Милован и Станка прешао у Београд, имао неко потомство. Станкина књига "Моје успомене" објављена је 1933, могуће да ту има неких занимљивих података.


Да ли можеш погледати јесу ли Милош и Софија имали деце? Мислим да је и Милош такође у једном тренутку прешао у Београд, где је умро 1907.

--- Крај цитата ---

Ево корисног детаља из једне емисије на РТС-у. Нажалост, лоша је резолуција на снимку, па није могло боље да се "скриншотује".

Селаковић:

--- Цитат: Ђока  Фебруар 13, 2023, 12:52:37 пре подне ---Ево корисног детаља из једне емисије на РТС-у. Нажалост, лоша је резолуција на снимку, па није могло боље да се "скриншотује".


--- Крај цитата ---

Одличан налаз, Ђоко! Дакле, мушки потомци постоје, барем ове најмлађе генерације чини ми се да успех да нађем и на интернету захваљујући овоме. У иностранству, као што се наслућује.

ДушанПан:
Да ли неко зна да ли су у литератури обрађени Панићи из Горњих Кошаља? Славе Светог Трифуна. Љуба Павловић их не спомиње у својим делима.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију