Аутор Тема: Едукативни филмови  (Прочитано 5447 пута)

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Едукативни филмови
« послато: Април 09, 2018, 05:42:04 поподне »
Раст људске популације је вртоглав последњих година
 сјајно одрађен филм - симулација <a href="https://www.youtube.com/v/PUwmA3Q0_OE" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/PUwmA3Q0_OE</a>


  Замолила бих уреднике ако сам омашила где треба да поставим да преместе
« Последња измена: Април 09, 2018, 09:56:15 поподне НиколаВук »

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #1 послато: Април 09, 2018, 06:24:58 поподне »
Нађох још један интересантан, мада са резервом узимајте те правце кретања
<a href="https://www.youtube.com/v/CJdT6QcSbQ0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/CJdT6QcSbQ0</a>
 Мени је било баш занимљив чланак о људима у југозападном делу Јужне Америке који су били налик Абориџинима. Чланак сам читала пре неких двадесетак година у неком прастаром издању Националне географије, тако да колико ме сећање служи...
 :) ( можда из тридесетих година прошлог века) Углавном разликовали су се итекако од Индијанаца, популација је била мала и ралативно брзо по отривању су и нестали. Предпостављсло се да су дошли преко Тихог океана
« Последња измена: Април 09, 2018, 10:25:47 поподне НиколаВук »

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #2 послато: Јул 24, 2020, 01:56:36 поподне »
YouTube канал "Geography Now!" о Србији:

<a href="https://www.youtube.com/v/1pxrIj9Xyps" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/1pxrIj9Xyps</a>

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #3 послато: Јануар 02, 2021, 10:11:11 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto</a>

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #4 послато: Јануар 02, 2021, 11:32:02 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/LYSNcMFYQxU&amp;ab_channel=pto</a>

Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?
« Последња измена: Јануар 02, 2021, 11:38:05 поподне wiola »

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #5 послато: Јануар 03, 2021, 09:15:06 пре подне »
Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?
I Isus je bio plavook...možda neko nije znao za ovaj podatak.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #6 послато: Јануар 03, 2021, 10:33:02 пре подне »
Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?

Ген за плаве очи нема никакве везе са хаплогрупама. И мислим да је већ стотине коментара написано о томе како хаплогрупе немају никакве везе са изгледом људи.

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #7 послато: Јануар 03, 2021, 11:00:52 пре подне »
Ген за плаве очи нема никакве везе са хаплогрупама. И мислим да је већ стотине коментара написано о томе како хаплогрупе немају никакве везе са изгледом људи.

Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #8 послато: Јануар 03, 2021, 11:21:08 пре подне »
Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

Први човек са плавим очима је могао бити жена.

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #9 послато: Јануар 03, 2021, 11:30:46 пре подне »
Први човек са плавим очима је могао бити жена.
То јест, али и она је имала оца, а можда и сина. Ал свакако би ми занимљиво, у праву сте, да је сувише уско посматрати генетику са аспекта  хаплогрупа, али чини ми се да је ширење људи највише анализирано управо кроз хаплогрупе, у сваком случају нисам довољно у материји, па је почетно питање било чисто аматерско, те се повлачим из логичке дискусије :-).
« Последња измена: Јануар 03, 2021, 11:33:07 пре подне wiola »

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #10 послато: Јануар 03, 2021, 11:35:59 пре подне »
Први човек са плавим очима је могао бити жена.
Čovečica  kako je nazva Adam  :)

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #11 послато: Јануар 03, 2021, 03:56:01 поподне »
I Isus je bio plavook...možda neko nije znao za ovaj podatak.
Извор???

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #12 послато: Јануар 03, 2021, 04:05:34 поподне »
I Isus je bio plavook...možda neko nije znao za ovaj podatak.

Ја сам убеђен да је имао јарко љубичасте очи. Разуверите ме!  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Бећар

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #13 послато: Јануар 03, 2021, 08:10:41 поподне »
Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

Па свакако да имају заједничког претка са плавим очима само то може бити пре неких 80000 година или више. Као на пример Денисован пра-човек или пра-жена.

Denisovan DNA still appears in people in east Asia, such as the (occasionally blonde-hair, blue-eyed) Melanesians of Papua New Guinea and the Solomon Islands in the Pacific.
https://qz.com/1367826/our-prehistoric-ancestors-all-mated-with-one-another/
« Последња измена: Јануар 03, 2021, 08:25:14 поподне НиколаВук »

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #14 послато: Јануар 03, 2021, 08:11:50 поподне »
Ја сам убеђен да је имао јарко љубичасте очи. Разуверите ме!  ;)
Драги Никола Вук, управо сам видела Ваш коментар и насмејали сте ме од срца, због љубичастих очију  :) :)
а и недостајете ....лепше је да се дружимо  ;)
Е сад озбиљно...... У време  римског цара Октавијана Августа сви управитељи разних римских области били су дужни да шаљу извештаје Сенату, о свим знаменитијим догађајима, у повереним им областима.Један од тих управитеља био је и Публије Лентул, проконзул Јудејски код цара Ирода,који је упутио Сенату следећи извештај о нашем Спаситељу:
Великом и славном Римском Сенату, Публије Лентул управитељ Јудеје желећи здравље:
У данашње време појавио се код нас и сад је жив, један човек, испуњен врлинама, име му је Исус Христос.Народ Га поштује као великог пророка, а његови ученици називају Га Сином Божјим. Он васкрсава мртве,исцељује од разних болести и телесних мана силом својих речи.Овај човек је високог и темељног стаса.Сам облик његов пун је озбиљности и нарочитом силом делује на све, тако да ко Га погледа осећа одмах љубав према њему, а у исто време нарочити страх. Боја његове косе слична је боји зрелог ораха, до ушију глатка али без сјаја, а од ушију и низ плећа, коса Му је сјајна и гргурава, средином главе је раздељена, по обичају Назарећана. Чело Му је глатко и ведро и никакве пеге нема на његовом лицу- које је украшено руменилом. Нос и уста суправилни. Боја браде Му је иста као боја косе на глави; густа, средње дужине,при крају раздељена. Његов поглед је тих, величанствен и пријатан. Његове очи су небеске боје и сјаја и прозиру до дубине душе.......

 

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #15 послато: Јануар 03, 2021, 08:17:56 поподне »
Извор???
Ђорђо, извор је:  Исус Христос Јеванђелски животопис 2002г.
Не знам, шта значе 3 знака питања?
Да ја пожурим са одговором или се Вама жури?
Свакако бих одговорила и да је један знак питања  и без знака питања... :)

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #16 послато: Јануар 03, 2021, 08:22:04 поподне »
У сваком случају требала сам прво да пожелим срећну Нову Годину...
Срећно и да  свима буде боља година  од претходне,па и нама на Форуму  ;)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #17 послато: Јануар 03, 2021, 08:22:21 поподне »
Драги Никола Вук, управо сам видела Ваш коментар и насмејали сте ме од срца, због љубичастих очију  :) :)
а и недостајете ....лепше је да се дружимо  ;)
Е сад озбиљно...... У време  римског цара Октавијана Августа сви управитељи разних римских области били су дужни да шаљу извештаје Сенату, о свим знаменитијим догађајима, у повереним им областима.Један од тих управитеља био је и Публије Лентул, проконзул Јудејски код цара Ирода,који је упутио Сенату следећи извештај о нашем Спаситељу:
Великом и славном Римском Сенату, Публије Лентул управитељ Јудеје желећи здравље:
У данашње време појавио се код нас и сад је жив, један човек, испуњен врлинама, име му је Исус Христос.Народ Га поштује као великог пророка, а његови ученици називају Га Сином Божјим. Он васкрсава мртве,исцељује од разних болести и телесних мана силом својих речи.Овај човек је високог и темељног стаса.Сам облик његов пун је озбиљности и нарочитом силом делује на све, тако да ко Га погледа осећа одмах љубав према њему, а у исто време нарочити страх. Боја његове косе слична је боји зрелог ораха, до ушију глатка али без сјаја, а од ушију и низ плећа, коса Му је сјајна и гргурава, средином главе је раздељена, по обичају Назарећана. Чело Му је глатко и ведро и никакве пеге нема на његовом лицу- које је украшено руменилом. Нос и уста суправилни. Боја браде Му је иста као боја косе на глави; густа, средње дужине,при крају раздељена. Његов поглед је тих, величанствен и пријатан. Његове очи су небеске боје и сјаја и прозиру до дубине душе.......

Драго ми је што сам вас насмејао, а имам и једно питање за вас - да ли ви мислите да је овако нешто заиста записано од стране јудејског проконзула и затим послато римском Сенату?  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #18 послато: Јануар 03, 2021, 08:31:01 поподне »
Е да, умало да заборавим, крвна група нашег Спаситеља је АБ. Не знам да ли је + или -.
За извор знам да сам гледала неки филм који су Руси снимили, а крвна група је откривена на основу платна у које је био Исус умотан после скидања са крста и које је сачувано у неким деловима.....Торински покров..

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #19 послато: Јануар 03, 2021, 08:40:15 поподне »
Драго ми је што сам вас насмејао, а имам и једно питање за вас - да ли ви мислите да је овако нешто заиста записано од стране јудејског проконзула и затим послато римском Сенату?  :)
Драги Никола, питате ме нешто.. а сад ћу Вам казати.
Ни до дана данашњег ја не могу да схватим ону руљу која је тако лако  ослободила разбојника а осудила Христа. Ја верујем да је било тако....и верујем за писмо.  :)

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #20 послато: Јануар 03, 2021, 08:41:43 поподне »
Драги Никола Вук, управо сам видела Ваш коментар и насмејали сте ме од срца, због љубичастих очију  :) :)
а и недостајете ....лепше је да се дружимо  ;)
Е сад озбиљно...... У време  римског цара Октавијана Августа сви управитељи разних римских области били су дужни да шаљу извештаје Сенату, о свим знаменитијим догађајима, у повереним им областима.Један од тих управитеља био је и Публије Лентул, проконзул Јудејски код цара Ирода,који је упутио Сенату следећи извештај о нашем Спаситељу:
Великом и славном Римском Сенату, Публије Лентул управитељ Јудеје желећи здравље:
У данашње време појавио се код нас и сад је жив, један човек, испуњен врлинама, име му је Исус Христос.Народ Га поштује као великог пророка, а његови ученици називају Га Сином Божјим. Он васкрсава мртве,исцељује од разних болести и телесних мана силом својих речи.Овај човек је високог и темељног стаса.Сам облик његов пун је озбиљности и нарочитом силом делује на све, тако да ко Га погледа осећа одмах љубав према њему, а у исто време нарочити страх. Боја његове косе слична је боји зрелог ораха, до ушију глатка али без сјаја, а од ушију и низ плећа, коса Му је сјајна и гргурава, средином главе је раздељена, по обичају Назарећана. Чело Му је глатко и ведро и никакве пеге нема на његовом лицу- које је украшено руменилом. Нос и уста суправилни. Боја браде Му је иста као боја косе на глави; густа, средње дужине,при крају раздељена. Његов поглед је тих, величанствен и пријатан. Његове очи су небеске боје и сјаја и прозиру до дубине душе.......

Гоцо, тзв. Лентулова посланица је добро познати фалсификат из 13. вијека, објављен први пут 1474. године. Јеванђеља нису оставила никакав траг на основу којег бисмо могли закључивати о физичком изгледу Господа Исуса Христа. Већина раних црквених отаца је сматрала да је Господ био сасвим неугледног физичког изгледа,а позивајући се на Исаијино пророштво: "Видесмо га и не имаше изгледа ни лепоте, него изглед његов ружан и унижен мимо синова људских" (Ис 53, 2-3) Тек је св. Јован Златоуст у 4. вијеку поменуо и стих из Псалама Давидових: "Красан лепотом изнад синова људских". Међутим, неријетко су се ова тумачења давала у пренесеном значењу, тј. да се не односе буквално на физички изглед.

Без обзира на ова тумачења рекао бих да је закључак да изворна свједочанстава о изгледу Господа Исуса Христа нису сачувана.

Ако вас интересује ова тема прочитајете краћи рад патријарха Павла под називом "Сликање лика Христовог и светих". Тамо су дати и веома конкретни извори.

Данас се нажалост штампа и продаје свашта. Треба сваки навод провјерити.

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #21 послато: Јануар 03, 2021, 08:42:54 поподне »
А можда је и писмо сачувано ....нисам се бавила тиме..

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #22 послато: Јануар 03, 2021, 08:52:50 поподне »
Гоцо, тзв. Лентулова посланица је добро познати фалсификат из 13. вијека, објављен први пут 1474. године. Јеванђеља нису оставила никакав траг на основу којег бисмо могли закључивати о физичком изгледу Господа Исуса Христа. Већина раних црквених отаца је сматрала да је Господ био сасвим неугледног физичког изгледа,а позивајући се на Исаијино пророштво: "Видесмо га и не имаше изгледа ни лепоте, него изглед његов ружан и унижен мимо синова људских" (Ис 53, 2-3) Тек је св. Јован Златоуст у 4. вијеку поменуо и стих из Псалама Давидових: "Красан лепотом изнад синова људских". Међутим, неријетко су се ова тумачења давала у пренесеном значењу, тј. да се не односе буквално на физички изглед.

Без обзира на ова тумачења рекао бих да је закључак да изворна свједочанстава о изгледу Господа Исуса Христа нису сачувана.

Ако вас интересује ова тема прочитајете краћи рад патријарха Павла под називом "Сликање лика Христовог и светих". Тамо су дати и веома конкретни извори.

Данас се нажалост штампа и продаје свашта. Треба сваки навод провјерити.
Драјвер, хвала на коментару ... Изгледа да се више ништа не зна, односно да ли је лаж,фалсификат, обмана или истина...Ја не могу да просуђујем о томе, ко пише или говори истину. Како сам пре 18 година прочитала, тако сам запамтила. Да, имам  дела од Патријарха Павла  и читала сам их пре 10 так година, али нисам сигурна да имам и ово које сте навели.
А ето ја увек сам мојој мами говорила да има тако лепе плаве очи као Спаситељ...

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #23 послато: Јануар 03, 2021, 09:00:41 поподне »
Ово су недавно избацили на једној Инстаграм страници, реконструкција Исусовог лица, мада су им "извори" у најмању руку - неубедљиви за икакву смислену "реконструкцију":

"Dutch photographer and digital designer Bas Uterwijk has used artificial intelligence to create a ‘photograph’ of Jesus…or what he could have looked like.⁣

He used ‘deep learning’ software called Artbreeder to recreate Jesus’ likeness. The software uses an approach that takes into account a wide number of data sources, including what people know of the subject.⁣

The Bible includes few descriptions of Jesus’ earthly appearance, other than to suggest that he would not have stood out from a crowd.⁣

The software concluded that Jesus would have had darker skin tones in keeping with those of the Galilean region.⁣
"

https://www.instagram.com/p/CJgVaALK3FO/
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #24 послато: Јануар 03, 2021, 09:08:15 поподне »
 Знате шта ми је ту чудно....да је пребројано и записано да је  Исус имао преко 500 рана на телу (не могу  сада да тражим ту књигу а имам је), када су га скинули са крста, а како баш нико не записа боју очију....

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #25 послато: Јануар 03, 2021, 09:18:45 поподне »
Драјвер, хвала на коментару ... Изгледа да се више ништа не зна, односно да ли је лаж,фалсификат, обмана или истина...Ја не могу да просуђујем о томе, ко пише или говори истину. Како сам пре 18 година прочитала, тако сам запамтила. Да, имам  дела од Патријарха Павла  и читала сам их пре 10 так година, али нисам сигурна да имам и ово које сте навели.
А ето ја увек сам мојој мами говорила да има тако лепе плаве очи као Спаситељ...

Ево нађох тај текст на мрежи:

https://svetosavlje.org/da-nam-budu-jasnija-neka-pitanja-nase-vere-knjiga-i/19/?pismo=cir

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #26 послато: Јануар 03, 2021, 09:23:37 поподне »
Да,хвала Драјвер, прочитала сам.. :)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #27 послато: Јануар 03, 2021, 09:29:19 поподне »
http://www.spc.rs/sr/likovne_predstave_isusa_hrista_kroz_istoriju_umetnosti_lice_mesije

Међу најстарије (неспорне) приказе Христа спадају представе из хришћанских катакомби.

Најбољи и вероватно најстарији очуван овакав пример је представа из Комодилиних катакомби (сл. 3).

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #28 послато: Јануар 03, 2021, 10:01:24 поподне »
http://www.spc.rs/sr/likovne_predstave_isusa_hrista_kroz_istoriju_umetnosti_lice_mesije

Међу најстарије (неспорне) приказе Христа спадају представе из хришћанских катакомби.

Најбољи и вероватно најстарији очуван овакав пример је представа из Комодилиних катакомби (сл. 3).
Управо сам прочитала послато.. Хвала Црвењска  :) да лик  и грађа нису  спорни по мени, али боја очију...све је записано, сви детаљи а овај важан детаљ не, ако је Лентулово писмо измишљено, а и не знам што би неко написао да је фалсификат ако другог писма нема,  ајде измислио га неко....па написао, а под условом да је  писмо постојало и да је  (НЕ) тачан опис, коме је тај опис  засметао, и то писмо,  да ли када је објављено пре 4-5 векова или касније...Ја имам књигу у којој је ово писмо,  штампану 2002 год. и то је штампао Глас Цркве, купљена уманастиру.
 

 

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #29 послато: Јануар 03, 2021, 10:17:47 поподне »
Управо сам прочитала послато.. Хвала Црвењска  :) да лик  и грађа нису  спорни по мени, али боја очију...све је записано, сви детаљи а овај важан детаљ не, ако је Лентулово писмо измишљено, а и не знам што би неко написао да је фалсификат ако другог писма нема,  ајде измислио га неко....па написао, а под условом да је  писмо постојало и да је  (НЕ) тачан опис, коме је тај опис  засметао, и то писмо,  да ли када је објављено пре 4-5 векова или касније...Ја имам књигу у којој је ово писмо,  штампану 2002 год. и то је штампао Глас Цркве, купљена уманастиру.
 

 

То је заправо велико питање које многе копка.


Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #30 послато: Јануар 03, 2021, 10:29:10 поподне »
То је заправо велико питање које многе копка.


Е па да се ја одмах изјасним, да  верујем овом писму и његовом садржају, јер  је објављено  у књизи Исус Христос  Јеванђелски животопис коју је  штампао наш Глас Цркве 2002 год. за време патријарха Павла.
Па нека ме прогласи ко хоће за шарлатана к`о Шарића.... :) :) :)

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #31 послато: Јануар 03, 2021, 10:48:17 поподне »
Ни до дана данашњег ја не могу да схватим ону руљу која је тако лако  ослободила разбојника а осудила Христа. Ја верујем да је било тако....и верујем за писмо.  :)
Bravo
Наша мука ваља за причешћа

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #32 послато: Јануар 03, 2021, 10:54:56 поподне »
Е па да се ја одмах изјасним, да  верујем овом писму и његовом садржају, јер  је објављено  у књизи Исус Христос  Јеванђелски животопис коју је  штампао наш Глас Цркве 2002 год. за време патријарха Павла.
Па нека ме прогласи ко хоће за шарлатана к`о Шарића.... :) :) :)

Човека често води и интуиција.
Све је могуће.

Ја сам читала исто што и ви. Али не бих могла да нађем где сам прочитала.


Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #33 послато: Јануар 03, 2021, 11:13:27 поподне »
Човека често води и интуиција.
Све је могуће.

Ја сам читала исто што и ви. Али не бих могла да нађем где сам прочитала.


Pa intuicija samo to.
Osporava  se ovo pismo kao jedna od 7 obmana...pa kao nije mogao da ima plave oči jer je sa Bliskog istoka...ali zapisana su tolika čuda koja su vidjena  i čuda posle raspeća i Vaznesenja, pa sve je oko nas čudo....zar je moguće da se to osporava..da nije mogao da ima plave oči...a mogao je  i može sve..

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #34 послато: Јануар 03, 2021, 11:22:33 поподне »
Pa intuicija samo to.
Osporava  se ovo pismo kao jedna od 7 obmana...pa kao nije mogao da ima plave oči jer je sa Bliskog istoka...ali zapisana su tolika čuda koja su vidjena  i čuda posle raspeća i Vaznesenja, pa sve je oko nas čudo....zar je moguće da se to osporava..da nije mogao da ima plave oči...a mogao je  i može sve..

Није до очију, већ до начина писања, тако се препознаје да је у питању фалсификат.  ;) Ја нисам знао за драјверов податак али сам одмах препознао да је у питању неко накнадно измаштавање, управо по начину писања. Мислио сам чак да је у питању каснији период од средњег века, када је фалсификат настао. Јасно се види да је писац био побожни хришћанин који је пред очима имао идеализовану представу Христа са неке иконе или фреске, а не његов савременик, па још Римљанин, па још паганин.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #35 послато: Јануар 03, 2021, 11:31:08 поподне »
Није до очију, већ до начина писања, тако се препознаје да је у питању фалсификат.  ;) Ја нисам знао за драјверов податак али сам одмах препознао да је у питању неко накнадно измаштавање, управо по начину писања. Мислио сам чак да је у питању каснији период од средњег века, када је фалсификат настао. Јасно се види да је писац био побожни хришћанин који је пред очима имао идеализовану представу Христа са неке иконе или фреске, а не његов савременик, па још Римљанин, па још паганин.  :)
Nikola Vuk, šta da radim kad mi se svideo opis  :)

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #36 послато: Јануар 19, 2021, 08:11:09 поподне »
о генским мутацијама које поседују неки људи
https://www.blic.rs/a-m-p-article?uuid=7dcb48ab-1dc9-40f5-b92d-93a82795ce41&type=video&id=PULS_CMS-Article-7dcb48ab-1dc9-40f5-b92d-93a82795ce41&gem_id=ctfqlgdE.6Nk_G5ZOBYX0vU3zZUpIVsNfHUNYXCA....U7&tpv=SLOBODNO_VREME/VESTI&tdv=BLIC_RS/blic/slobodno_vreme/vesti/WIDEO

нисам баш сигурна да су све проверене информације али је интересантно свакако

Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #37 послато: Март 01, 2021, 03:37:24 поподне »
"Едукативни филм за Бошњаке" - "Босански витез"

<a href="https://youtube.com/v/ZQ9Pvx6CKwk" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://youtube.com/v/ZQ9Pvx6CKwk</a>
Ekipa filma:

Producent: Adnan Ćuhara

Scenarij I režija: Tarik Hodžić

Direktor fotografije: Admir Švrakić

Kompozitor mezzo-sopran : Larisa Buro

Tonac: Adis Baždarević

Dizajn zvuka:  Nenad Kovačević

Kostim: Adnan Hajrulahović Haad

Scenografija: Edna Slipčević

Make-up & Maska : Edita Hajrulahovic

Rasvjeta: K Light

Asistenti: Damir Husremović, Adis Ćuhara

Fotograf: Amina Hodžić
« Последња измена: Март 01, 2021, 03:53:38 поподне НиколаВук »

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #38 послато: Децембар 23, 2022, 04:10:30 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/xU2KwlWL1Us" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/xU2KwlWL1Us</a>

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 511
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #39 послато: Јануар 05, 2023, 07:28:30 пре подне »
<a href="https://www.youtube.com/v/8xJFOeO20S0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/8xJFOeO20S0</a>

Не заборавите Велику и 1944.

Да ми није Дедеића био бих једна тука која ништа не зна. Остала су и сведочанства кога су они сакривали од пронацистичких Бихораца и ових лудака из 21ве Вафен планинске дивизије  СС Скендербег. И како су прошли због тога. Зна се ко је ту био за кога, а те фамилије и данас ординирају по Рашкој/Санџаку некажњене.
.
« Последња измена: Јануар 05, 2023, 07:36:48 пре подне НикПав »

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 511
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #40 послато: Јануар 05, 2023, 08:19:01 пре подне »
<a href="https://www.youtube.com/v/8xJFOeO20S0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/8xJFOeO20S0</a>

Не заборавите Велику и 1944.

Да ми није Дедеића био бих једна тука која ништа не зна. Остала су и сведочанства кога су они сакривали од пронацистичких Бихораца и ових лудака из 21ве Вафен планинске дивизије  СС Скендербег. И како су прошли због тога. Зна се ко је ту био за кога, а те фамилије и данас ординирају по Рашкој/Санџаку некажњене.
.

Нису Бихорци него Бишевци, моја грешка. И још пар неких презимена.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Едукативни филмови
« Одговор #41 послато: Април 23, 2023, 11:36:08 поподне »
"Бус 44"  је кратак кинески филм о мушком и женском херојству. (број 4 је иначе по кинеском обичају злокобан)

<a href="https://www.youtube.com/v/CK4TUP0VKLY" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/CK4TUP0VKLY</a>
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ