Порекло становништва > Старе породице и племство

Бранковићи

<< < (15/15)

ДушанВучко:

--- Цитат: Братоножић  Април 22, 2021, 05:03:52 поподне ---Ево да видимо кад буде више резултата.
Али прије 4000 година је дошла из африке ако је ово по гуглу тачно а ми јевреји :)

--- Крај цитата ---
Кад се будеш тестирао, знаћеш одакле је твоја грана (не треба ти више резултата, доста ти је твој да би сазнао прапорекло твоје гране)

Братоножић:
Наравно, тестираћемо се. Него мене више историја занима.
Волио бих да чујем коментар на овај резултат

 Балевић Никољдан БрдаОрах/БеранеI2 > I-Y3120

Exiled:

--- Цитат: Братоножић  Април 23, 2021, 04:06:51 поподне ---Наравно, тестираћемо се. Него мене више историја занима.
Волио бих да чујем коментар на овај резултат

 Балевић Никољдан БрдаОрах/БеранеI2 > I-Y3120

--- Крај цитата ---
Лепа грана, баш лепа , баш онако лепа и сам јој припадам али је много стара, баш баш стара🙂 Мора мало дубље да се зађе...

Ojler:

--- Цитат: Братоножић  Април 23, 2021, 04:06:51 поподне ---Наравно, тестираћемо се. Него мене више историја занима.
Волио бих да чујем коментар на овај резултат

 Балевић Никољдан БрдаОрах/БеранеI2 > I-Y3120

--- Крај цитата ---

На том нивоу информације може се једино рећи да им је предак на Балкан дошао са сеобама Словена. Мада, чак ни то није сасвим сигурно ако је нека од ређих подграна.

Nebo:

--- Цитат: Братоножић  Април 23, 2021, 04:06:51 поподне ---Волио бих да чујем коментар на овај резултат

Балевић Никољдан БрдаОрах/БеранеI2 > I-Y3120

--- Крај цитата ---

Један закаснели коментар (нисам видео овај пост):

Ради се о Балевићима из Ораха у Шекулару. Они имају предање да им је предак од братоношких Балевића, у Шекулар дошао у 18. веку. С обзиром на немирна времена у која се тај предак склонио у Шекулар, упитно је одакле је био и да ли је био Братоножић. У племенском смислу сигурно није. Нити у Братоножићима има утврђене хаплогрупе овог шекуларског Балевића. Презиме Балевић не можемо везивати искључиво за братоношке Балевиће, оно долази од надимка Бале. Са друге стране, можда је тај дошљак хтео себи дати на значају приликом досељења у Шекулар, те се представио као огранак знаменитог братоношког братства. Има разних могућности, али ово свакако није релевантан резултат за братоношке Балевиће.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију