Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Шта сте очекивали пре тестирања и како сте реаговали на свој резултат?

<< < (2/28) > >>

Atlantische:

--- Цитат: Sergio  Март 23, 2017, 08:42:46 поподне ---
Ја сам пре тестирања типовао на  I2a или Е1b (не због жеље, већ сам мислио да су ове две хаплогрупе најреалније с обзиром на поднебље на којем су одрастали моји преци). Рекао сам себи: "Шта год се "роди" нек' је живо и здраво!"  ;D

--- Крај цитата ---
Наравно, зашто би смо један хромозом, који су нам преци преносили хиљадама година, и који је преживео разне ратове, сеобе, политичке одлуке, епидемије... сада ми одбацили, пошто нам се, јелте, не свиђа његово етничко пра-порекло. Хвала Богу таквих примера је мање од 1%, али опет постоје.
Можда дискусија око овога заслужује и посебну тему, под називом '' Шта сте очекивали пре тестирања и како сте реаговали на резултат'' или нешто слично, верујем да би било занимљивих коментара. :)

Atlantische:

--- Цитат: radon  Март 23, 2017, 08:40:51 поподне ---Atlantische, hvala na zaista lepim rečima :) trudimo se da budemo što bolji.

--- Крај цитата ---
Нема на чему Радоне, само наставите тако! ;)
Теме и дискусије о вашој хаплогрупи биле су ми нека ''идеја водиља'' када сам почињао са изучавањем сопствене хаплогрупе и отварања тема о њој, а свакако ту је и ваша неизмерна помоћ, као једног од ретких који се интересовао за ''моју'' хаплогрупу и пре него што сам ја добио резултат.
Поздрав! :)

Be like Bill:

--- Цитат: Atlantische  Март 23, 2017, 08:52:09 поподне ---Нема на чему Радоне, само наставите тако! ;)
Теме и дискусије о вашој хаплогрупи биле су ми нека ''идеја водиља'' када сам почињао са изучавањем сопствене хаплогрупе и отварања тема о њој, а свакако ту је и ваша неизмерна помоћ, као једног од ретких који се интересовао за ''моју'' хаплогрупу и пре него што сам ја добио резултат.
Поздрав! :)

--- Крај цитата ---
;)

П:

--- Цитат: Atlantische  Март 23, 2017, 08:15:12 поподне ---Искрен да будем, пре тестирања сам желео неке раритете, попут западних грана I2a, северњачке R1a, западне R1b...жеља ми је делимично испуњена.  ;D
--- Крај цитата ---

Очекивао сам R1a (због неких Банијаца који су тестирани прије мене), а жеља ми је била E1b (због тога што волим римску и византијску историју).
Небојша је на основу фотографија мојих предака дао прогнозу да ћу вјероватно испасти нека предсловенска хаплогрупа и био је у праву, а на крају се испоставило да припадамо истој хаплогрупи (J2b-M205).
Самом хаплогрупом J2b-M205 сам више него задовољан, прије свега због тога што смо практично од нуле дошли до овога што данас знамо о њој, а уз то је и испливала врло лијепа прича о Кричима. Уз све то, показало се да је ова хаплогрупа прилично јака по мојој Крајини.

Atlantische:

--- Цитат: Петар Демић  Март 23, 2017, 09:01:26 поподне ---Очекивао сам R1a (због неких Банијаца који су тестирани прије мене), а жеља ми је била E1b (због тога што волим римску и византијску историју).
Небојша је на основу фотографија мојих предака дао прогнозу да ћу вјероватно испасти нека предсловенска хаплогрупа и био је у праву, а на крају се испоставило да припадамо истој хаплогрупи (J2b-M205).
Самом хаплогрупом J2b-M205 сам више него задовољан, прије свега због тога што смо практично од нуле дошли до овога што данас знамо о њој, а уз то је и испливала врло лијепа прича о Кричима. Уз све то, показало се да је ова хаплогрупа прилично јака по мојој Крајини.

--- Крај цитата ---
Слична је била прогноза и у мом случају од стране Небојше, а мислим да си и ти исто то био рекао. Код свих предака је уз доминантни кромањон/алпид утицај постојао/постоји и неки медитерански уплив (код мене је он доминантнам, вероватно због мојих година  ;D ) што може имати везе и са нашом Y-днк неолитском хаплогрупом.  :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију