Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Шта сте очекивали пре тестирања и како сте реаговали на свој резултат?

(1/28) > >>

Небојша:

--- Цитат: Свевлад  Март 23, 2017, 08:00:43 поподне ---Слажем се да је међу Србима најпожељнија хаплогрупа R1а, а после ње I2a Din.
--- Крај цитата ---

Стекао сам утисак да је код наших људи најпожељнија хг управо I2a, што је негде и логично.

П:
Жалосно је што се наши људи који испадну E1b, готово као по правилу, након добијања резултата или повлаче или имају потребу да се доказују и оправдавају људима који припадају "пожељним хаплогрупама". Наравно, има и пар позитивних примјера.

Atlantische:

--- Цитат: Sergio  Март 23, 2017, 07:52:32 поподне ---Негде прочитах да велик број Албанаца одмах тражи скидање резултата са јавног дела форума уколико резултат покаже R1a. Не знам да ли је то тачно, али не бих ме чудило да јесте. Код нас је тотално супротно. Имам утисак да овде сви желе да буду R1a па се разочарају када резултат покаже нешто друго. ;D

--- Крај цитата ---
Искрен да будем, пре тестирања сам желео неке раритете, попут западних грана I2a, северњачке R1a, западне R1b...жеља ми је делимично испуњена.  ;D
--- Цитат: Петар Демић  Март 23, 2017, 08:09:22 поподне ---Жалосно је што се наши људи који испадну E1b, готово као по правилу, након добијања резултата или повлаче или имају потребу да се доказују и оправдавају људима који припадају "пожељним хаплогрупама". Наравно, има и пар позитивних примјера.

--- Крај цитата ---
Истина...за свима треба да је за пример Ј1 екипа са форума, просто да сваки човек након читања њихових дискусија пожели да припада њиховој хаплогрупи.   :)

Be like Bill:

--- Цитат: Atlantische  Март 23, 2017, 08:15:12 поподне ---Искрен да будем, пре тестирања сам желео неке раритете, попут западних грана I2a, северњачке R1a, западне R1b...жеља ми је делимично испуњена.  ;DИстина...за свима треба да је за пример Ј1 екипа са форума, просто да сваки човек након читања њихових дискусија пожели да припада њиховој хаплогрупи.   :)

--- Крај цитата ---

Atlantische, hvala na zaista lepim rečima :) trudimo se da budemo što bolji.

Sergio:

--- Цитат: Петар Демић  Март 23, 2017, 08:09:22 поподне ---Жалосно је што се наши људи који испадну E1b, готово као по правилу, након добијања резултата или повлаче или имају потребу да се доказују и оправдавају људима који припадају "пожељним хаплогрупама". Наравно, има и пар позитивних примјера.

--- Крај цитата ---

Мислим да се E-V13 запоставља више него што би требало међу нама Србима. Сразмерно процентуалној присутности међу етничким Србима, заслужује већу пажњу.

Нпр. да није ентузијаста као Демић (Ј2) и Узи (N2), мислим да би се о Кричима и Р189.2 много мање причало.

Чини ми се да је убељиво најмање пожељна хаплогрупа H1-M82 због предрасуде према Ромима.


--- Цитат: Atlantische  Март 23, 2017, 08:15:12 поподне ---Искрен да будем, пре тестирања сам желео неке раритете, попут западних грана I2a, северњачке R1a, западне R1b...жеља ми је делимично испуњена.  ;D

--- Крај цитата ---

Ја сам пре тестирања типовао на  I2a или Е1b (не због жеље, већ сам мислио да су ове две хаплогрупе најреалније с обзиром на поднебље на којем су одрастали моји преци). Рекао сам себи: "Шта год се "роди" нек' је живо и здраво!"  ;D

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију