Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Програми за израду родослова

(1/16) > >>

Radul:
Ваша искуства, препоруке :)

My heritage family tree builder - добар програм, једноставан за коришћење.

Дробњак:
Family Tree builder је одличан за израду родослова и породичних стабала. Свиђа ми се што могу да се додају побочне гране и да се упише више података нпр. године рођења и смрти, место рођења и смрти, више бракова, религија. Једино ми се не свиђа што имена не могу да се уписују на ћирилици, бар не на овој варијанти коју ја имам. Или ја не знам. Почео сам да га користим пре три-четири године и у њега сам уписао између 700 и 800 имена. У међувремену ми се срушио Виндовс а ја пре тога нисам преузео адекватне мере, тако да морам поново да га израђујем. Срећом углавном имам све записано. Такође, за израду једноставнијих и мање обимних родослова може да послужи и Office word.

Ojler:
Пробао сам све што се дало наћи и преузети са интернета и на крају одлучио за Family Tree Maker. Можда није најједноставнији али је најмоћнији програм од свих које сам пробао, са мноштвом корисних опција.

Селаковић:
У принципу већина људи воли неку врсту програма тј неки софтвер у који се уносе подаци у за то већ предвиђена поља, из падајућих менија бирају се сроднички односи, а програм сâм педантно и прегледно исцртава стабло.

Ја сам старомодан. Стабло бих најрадије руком исцртао на великом папиру, па онда скенирао да га имам и у електронском облику. Међутим, пошто немам уметничког дара нити претерано умећа техничког цртања, а имам ~2500 имена Селакових потомака, онда сам све урадио у Photoshop-у, помињао сам на форуму и раније. Приступ ми јесте "староставан", јер све морам руком цртати, али могу да напишем, допишем шта год хоћу, да уређујем простор како ми се свиђа, да радим на јако великом формату папира, што ми је неопходно.

Селаковић:
Да додам да слично Photoshop-у постоји бесплатни Inkscape, који се лако може скинути са интернета, и у коме можете цртати стабла великих димензија у "векторском" облику тј. колико год да се такво стабло увелича, линије остају оштре.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију