Аутор Тема: Митоманија  (Прочитано 66811 пута)

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #200 послато: Децембар 21, 2017, 01:49:26 поподне »
Чекајте, зар и Сардинија није наша? И ми и они имамо преко 30% И2а (кажу Хашим Тачи, Наташа Кандић, Чеда Прашак и остали зли језици како су то огранци који су се раздвојили прије више од 10 хиљада година, али зна се да им је Ватикан платио да лажу), а сами топоним Сардинија показује да су ту живјели Срби, јер је само Б прешло у Д! Сардинија-Сарбинија-Србинија-Срби!

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Митоманија
« Одговор #201 послато: Децембар 21, 2017, 02:00:38 поподне »
Чекајте, зар и Сардинија није наша? И ми и они имамо преко 30% И2а (кажу Хашим Тачи, Наташа Кандић, Чеда Прашак и остали зли језици како су то огранци који су се раздвојили прије више од 10 хиљада година, али зна се да им је Ватикан платио да лажу), а сами топоним Сардинија показује да су ту живјели Срби, јер је само Б прешло у Д! Сардинија-Сарбинија-Србинија-Срби!
Имао Деретић некад издавачку кућу Сардонија - Деретић и партнер...

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Митоманија
« Одговор #202 послато: Децембар 21, 2017, 02:03:36 поподне »
Чекајте, зар и Сардинија није наша? И ми и они имамо преко 30% И2а (кажу Хашим Тачи, Наташа Кандић, Чеда Прашак и остали зли језици како су то огранци који су се раздвојили прије више од 10 хиљада година, али зна се да им је Ватикан платио да лажу), а сами топоним Сардинија показује да су ту живјели Срби, јер је само Б прешло у Д! Сардинија-Сарбинија-Србинија-Срби!
Ја волим сардину иначе...Чудило ме , с обзиром да не живим на мору, а ето, испоставило се да није то безвезе...

Босанац

  • Гост
Одг: Митоманија
« Одговор #203 послато: Децембар 21, 2017, 02:35:27 поподне »
Овај Деретић некад провали глупост да ти мозак стане, иако има неких пар занимљивих теорија.

"Немци су били једна мањина међу Србима, који су се звали Германи, Герми =Грмаљи"

ево доказ:
https://www.youtube.com/v/C1bMbr6kt7M

 ;D ;D ;D

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #204 послато: Децембар 26, 2017, 09:38:14 поподне »
Зукорлић се је сад знатно пацификовао кад је добио доказ о својој генетској некомпатибилности са босанским муслиманима. Више не говори о неким фиктивним огромним генетским разликама између Срба и Бошњака, већ се покушава одржати неутралним у овој позицији, говорити како хаплогрупе немају везе с нацијом, како смо сви измијешани итд.

"Санџачки ДНК пројекат" је преименован у "Бошњачки ДНК пројекат", што значи да ће се резултати босанско-херцеговачких Муслимана збрајати заједно са резултатима Санџаклија, то је трик да се не видело кад се помешају колико се Санџаклије и босанско-херцеговачки Муслимани генетских разликују.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #205 послато: Децембар 26, 2017, 09:51:45 поподне »
"Санџачки ДНК пројекат" је преименован у "Бошњачки ДНК пројекат", што значи да ће се резултати босанско-херцеговачких Муслимана збрајати заједно са резултатима Санџаклија, да се не видело кад се помешају колико се Санџаклије и босанско-херцеговачки Муслимани генетских разликују.

Они ни са старом Херцеговином не могу постићи то што желе, јер премда тамо нема албанских родова, има доста Дробњака, којих међу босанским муслиманима има само у траговима, ако и толико.
У суштини, није овдје толико поента висок проценат малисорске генетике колико екстремна одударања Санџаклија у односу на босанске муслимане.

Иначе, у бошњаштву су најекстремнији управо Малисори. :D

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #206 послато: Децембар 26, 2017, 10:18:06 поподне »
Они ни са старом Херцеговином не могу постићи то што желе, јер премда тамо нема албанских родова, има доста Дробњака, којих међу босанским муслиманима има само у траговима, ако и толико.
У суштини, није овдје толико поента висок проценат малисорске генетике колико екстремна одударања Санџаклија у односу на босанске муслимане.

Иначе, у бошњаштву су најекстремнији управо Малисори. :D

Малисори али и Геге генерално су и највећи Албанци, они су главни носиоци албанске националне свести.
Геге имају незгодан "брђански" менталитет, а обичаји које знамо код Албанцима као што су нпр. Крвна освета и Беса су везани за Геге.

Тоске имају другачији менталитет и обичаје од Гега.  Код њих не постоји култ насиља као код Гега, они имају "питомији" менталитет, склони су трговини итд.  Тоске су сваком смислу, чак и генетском сличније Цинцарима и Грцима из Епира него Гегама.
« Последња измена: Децембар 26, 2017, 10:21:16 поподне Свевлад »

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #207 послато: Децембар 28, 2017, 06:12:48 поподне »
Eво мало румунске митоманије www.vaseljenska.com/vesti/novorumunija-na-tlu-srbije/



<a href="https://www.youtube.com/v/Mx9ifhRWBf8" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/Mx9ifhRWBf8</a>
<a href="https://www.youtube.com/v/ejr0kHGhJx8&amp;t=4s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/ejr0kHGhJx8&amp;t=4s</a>

Власи нису аутохтоно становништво источне Србије које живи тамо још од пре Римљана и које су Римљани тамо затекли из романизовали, као што тврде великорумунски митомани.

Влахе су у источну Србију населили Аустријанци за време владавине Србијом јужно од Саве и Дунава (1718-1739) www.zajednicavlahasrbije.com/ko_su_vlasi.html

У источној Србији пре 18-ог века није било никаквог романофоног елемента.
« Последња измена: Децембар 28, 2017, 06:17:11 поподне Свевлад »

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #208 послато: Децембар 28, 2017, 06:36:07 поподне »
Једино за шта су Румуни заиста у праву, а ми нисмо, јесте то да су Власи источне Србије њихови сународници. Али је проблем што је тај елемент досељен, а они га покушавају представити као старосједилачки.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #209 послато: Децембар 28, 2017, 06:47:13 поподне »
Једино за шта су Румуни заиста у праву, а ми нисмо, јесте то да су Власи источне Србије њихови сународници. Али је проблем што је тај елемент досељен, а они га покушавају представити као старосједилачки.

Да су сународници то је тачно, међутим румунска нација и држава су створене средином 19-ог века, а Власи су дошли у источну Србију у првој половини 18-ог века. Пошто Влахе из источне Србије у 19-ом веку кад се стварала румунска нација тај процес није захватио (јер нису били у саставу државе Румуније, раније Влашке), код се није могло примити румунско име.  Међутим одређени кругови из Букурешта покушавају данас Власима из источне Србије да наметну румунско име.

Они су се доселили у источну Србију за време аустријске владавине (1718-1739), а тачно се зна и одакле. Буфани и Царани су дошли из Олтеније, а Мунћани и Унгурјани из темишварског Баната. 
« Последња измена: Децембар 28, 2017, 06:49:16 поподне Свевлад »

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: Митоманија
« Одговор #210 послато: Децембар 29, 2017, 08:43:56 пре подне »
Одисеј,
слажем се да су Румуни и Власи исти народ. Ово што Свевлад каже је исто тачно...сад су се сетили Влаха, из последњег реда Европске Уније, после апсолутне материјалне и духовне пропасти Румуније. Однос Срба и Влаха, бар од Милоша Обреновића наовамо је леп пример традиционалног суживота. Милош их је можда званично крстио српским именима, али нико им није забрањивао језик, и њихова имена у оквиру њихове, усмене сфере егзистирања. Припадност СПЦ је тек права посластица као из доба феудализма - део су наше цркве, врло су црквени а нико им не дира у њихову магију. Али, највећи доказ досадашњег влашког хипер-традиционализма је тај што су народ са највећим постотком четника у Другом светском рату. Већи проценат Влаха је био у четницима него ли самих Срба, наравно. Била би штета да их сада Румуни подбуне против Срба, када изворни национализам има мало смисла...

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Митоманија
« Одговор #211 послато: Јануар 01, 2018, 04:48:26 поподне »
Отворено морам рећи да ми се чини да губимо битку с овим људима који сматрају да су Срби староседеоци на Балкану. Изненадио сам се кад сам видео колико учених људи верује у тако нешто. Све више и више њих. То се људима сервира са свих страна, док ми с доказимо о томе да то није истина нико и не жели да саслуша.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #212 послато: Јануар 01, 2018, 06:10:08 поподне »
Читате ли ову дискусију на Бошњачком ДНК Пројекту? Зукорлић млађи почео пропагирати ону тезу насталу у великохрватским круговима, како су Срби изворно били блиски Бугарима и говорили торлачким, а онда по Вуковом наговору "украли" језик Хрватима и Бошњацима. Овај наш му не умије одговорити, а мени је заиста мука од тих расправа, тако да се не бих укључивао. Већина Срба се не зна аргументовано бранити од антисрпских подвала и клевета, а једини разлог за то је неукост и непознавање лингвистике, историје, сад и генетике. Није ни чудо што су код нас масовно популарни Шарић и остали манипулатори.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #213 послато: Јануар 01, 2018, 06:17:44 поподне »
Читате ли ову дискусију на Бошњачком ДНК Пројекту? Зукорлић млађи почео пропагирати ону тезу насталу у великохрватским круговима, како су Срби изворно били блиски Бугарима и говорили торлачким, а онда по Вуковом наговору "украли" језик Хрватима и Бошњацима. Овај наш му не умије одговорити, а мени је заиста мука од тих расправа, тако да се не бих укључивао. Већина Срба се не зна аргументовано бранити од антисрпских подвала и клевета, а једини разлог за то је неукост и непознавање лингвистике, историје, сад и генетике. Није ни чудо што су код нас масовно популарни Шарић и остали манипулатори.

Смешно је што то говори онај у чијој се породици до пре пар деценија говорио албански језик.

Већина Срба говори изворно источно-херцеговачким дијалектом, а не косовско-ресавским или торлачким.
Сад ће још испасти да су Срби украли језик Хрватима и Бошњацима, а заправо су Хрвати усвојили српски језик у 19-ом веку, а то што су га они прозвали хрватским је политика.
Хрвати и Бошњаци говоре српским језиком, исто као што Мексиканци говоре шпански, Аустријанци немачки а Американци и Аустралијанци енглески. Разлика је у томе што Мексиканци, Аустријанци, Американци и Аустралијанци нису језик којим говоре прозвали мексиканским, аустријским, аустралијским и америчким. 

Само 12% Хрвата данас говори чакавски (изворни хрватски језик).

« Последња измена: Јануар 01, 2018, 06:20:15 поподне Свевлад »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #214 послато: Јануар 01, 2018, 06:23:59 поподне »
Отворено морам рећи да ми се чини да губимо битку с овим људима који сматрају да су Срби староседеоци на Балкану. Изненадио сам се кад сам видео колико учених људи верује у тако нешто. Све више и више њих. То се људима сервира са свих страна, док ми с доказимо о томе да то није истина нико и не жели да саслуша.

Питање је у чему су то "учени", и колико познају материју о којој се говори, јер су те аутохтонистичке тврдње толико смешне и небулозне да било који разуман човек (не мора да буде нешто претерано "учен") може као такве да их препозна. Ако с друге стране материји приступају са предубеђењем, исто као и аутохтонисти, онда ту није проблем "ученост" већ комплекс ниже вредности, што је ипак посебна дијагноза.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #215 послато: Јануар 01, 2018, 06:25:35 поподне »
Читате ли ову дискусију на Бошњачком ДНК Пројекту? Зукорлић млађи почео пропагирати ону тезу насталу у великохрватским круговима, како су Срби изворно били блиски Бугарима и говорили торлачким, а онда по Вуковом наговору "украли" језик Хрватима и Бошњацима. Овај наш му не умије одговорити, а мени је заиста мука од тих расправа, тако да се не бих укључивао. Већина Срба се не зна аргументовано бранити од антисрпских подвала и клевета, а једини разлог за то је неукост и непознавање лингвистике, историје, сад и генетике. Није ни чудо што су код нас масовно популарни Шарић и остали манипулатори.

Употребићу као реплику наслов најновије серије Радоша Бајића: "Пси лају, каравани пролазе".  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Митоманија
« Одговор #216 послато: Јануар 01, 2018, 06:35:21 поподне »
Питање је у чему су то "учени", и колико познају материју о којој се говори, јер су те аутохтонистичке тврдње толико смешне и небулозне да било који разуман човек (не мора да буде нешто претерано "учен") може као такве да их препозна. Ако с друге стране материји приступају са предубеђењем, исто као и аутохтонисти, онда ту није проблем "ученост" већ комплекс ниже вредности, што је ипак посебна дијагноза.

Видео сам да, рецимо, многа удружења заступају такав став. Зачудио сам се кад сам видео да су међу њима и Veritas, Двери, итд.

А она изјава Бенјамина Нетанјахуа им је свима свето писмо.
И што је најгоре, не можеш се ни расправљати, јер одмах улети њих 50 са својим "аргументима".

Много помаже ово што Јовица гостује по емисијама или што се појави интервју с њим у неким новинама. Али, то исто тако и одмаже (не одмаже Јовица, него ти медији). Рецимо, у тим емисијама и новинама људи прво прочитају читаву студију о томе како су Срби дошли са Севера, а онда чују или прочитају изјаву премијера о томе како смо ми најразвијенија држава Европе. И логично, људи знају да то није истина, па се запитају: "Да ли је истина и ово остало што ове новине пишу?" И ту се јави став о томе како сви лажу, како је све завера, итд, итд...
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #217 послато: Јануар 01, 2018, 06:53:14 поподне »

Већина Срба говори изворно источно-херцеговачким дијалектом, а не косовско-ресавским или торлачким.



Тако је,  а торлачки у правом смислу, тј. онај дијалект у којем постоји само номинатив и гдје се јављају одређени чланови (књигата, човекот) није ништа друго осим штокавско-бугарски хибрид настао интензивним додирима тих двију популација. И такви се говори јављају само уз границу. Природни дијалекатски континуум какав повезује словеначке и хрватске кајкавске говоре између српских и бугарских говора не постоји. Торлачки је хибрид настао интензивним додиром Срба и Бугара, а не природни прелаз.
Друго, појам "торлачки" су популаризовали (иако је и прије кориштен) управо хрватски лингвисти како би доказали двојезичност Срба. И не само то, него су у "торлачки" утрпали све говоре у којима постоји какав-такав бугарско-македонски утицај, као што су староштокавски говор Ниша, Лесковца и Врања. У тим говорима постоји источни утицај, али не толико јак да би нарушио њихову штокавску физиономију, с обзиром да ти говори чувају барем 2 падежа, немају чланове итд... "Прави" торлачки говор би био само говор тимочко-лужничке зоне.

Цитат
Смешно је што то говори онај у чијој се породици до пре пар деценија говорио албански језик.

Жестоко се је он сукобљавао са људима који су му рекли истину у лице. Штовише, чим је видио да на тестирањима Клименте доминирају (а већина Санџаклија које ја познајем и које припадају јаким родовима потичу од тог фиса), одмах су почели искакати Кучи као што нама искаче Вучић из фрижидера. Он мисли да преко Куча обори проценат албанских хаплогрупа у источном Санџаку, чиме само прави још гору ствар, јер премда Кучи нису Малисори, њихов је удио у етногенези босанских муслимана скоро 0%. Свакако су више Малисори него Босанци, ако би морали бити класификовани у једну од поменутих група.

Иначе, логика бошњачких националиста је сљедећа - доласком Османлија, ислам само примају богумили (човјече, још увијек не знају да крстјани нису богумили), те сви муслимани потичу од њих. Ниједан Србин или Хрват не прима ислам, већ само богумили, који вјерују у једног Бога (дискутабилно), моле се пет пута и немају заређено свештенство (очајан покушај да теолошки приближе крстјанску јерес исламу).
« Последња измена: Јануар 01, 2018, 06:57:16 поподне Одисеј »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #218 послато: Јануар 01, 2018, 06:56:44 поподне »
Много помаже ово што Јовица гостује по емисијама или што се појави интервју с њим у неким новинама. Али, то исто тако и одмаже (не одмаже Јовица, него ти медији). Рецимо, у тим емисијама и новинама људи прво прочитају читаву студију о томе како су Срби дошли са Севера, а онда чују или прочитају изјаву премијера о томе како смо ми најразвијенија држава Европе. И логично, људи знају да то није истина, па се запитају: "Да ли је истина и ово остало што ове новине пишу?" И ту се јави став о томе како сви лажу, како је све завера, итд, итд...

Да, сензационализам је посебна прича. Маса ће увек пре да верује нечему што има предзнак "мистериозно", "забрањено", "ово нисте очекивали" и сл. Већини је увек лакше да чита сензационалистичке баљезгарије него лепо срочен историјски текст који је чак и "прилагођен" тим масама ("популарна наука", а не заморни научни чланци који су интересантни само уском кругу стручњака). Довољно је само да видиш како нпр. Блиц повећава читаност својих чланака - у наслове ставља великим словима следеће речи: "ШОК!", "ХОРОР!", "ХАОС!", итд; онда ти је јасно на шта "раја" "откида".  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #219 послато: Јануар 01, 2018, 07:21:05 поподне »

Тако је,  а торлачки у правом смислу, тј. онај дијалект у којем постоји само номинатив и гдје се јављају одређени чланови (књигата, човекот) није ништа друго осим штокавско-бугарски хибрид настао интензивним додирима тих двију популација. И такви се говори јављају само уз границу. Природни дијалекатски континуум какав повезује словеначке и хрватске кајкавске говоре између српских и бугарских говора не постоји. Торлачки је хибрид настао интензивним додиром Срба и Бугара, а не природни прелаз.
Друго, појам "торлачки" су популаризовали (иако је и прије кориштен) управо хрватски лингвисти како би доказали двојезичност Срба. И не само то, него су у "торлачки" утрпали све говоре у којима постоји какав-такав бугарско-македонски утицај, као што су староштокавски говор Ниша, Лесковца и Врања. У тим говорима постоји источни утицај, али не толико јак да би нарушио њихову штокавску физиономију, с обзиром да ти говори чувају барем 2 падежа, немају чланове итд... "Прави" торлачки говор би био само говор тимочко-лужничке зоне.

Жестоко се је он сукобљавао са људима који су му рекли истину у лице. Штовише, чим је видио да на тестирањима Клименте доминирају (а већина Санџаклија које ја познајем и које припадају јаким родовима потичу од тог фиса), одмах су почели искакати Кучи као што нама искаче Вучић из фрижидера. Он мисли да преко Куча обори проценат албанских хаплогрупа у источном Санџаку, чиме само прави још гору ствар, јер премда Кучи нису Малисори, њихов је удио у етногенези босанских муслимана скоро 0%. Свакако су више Малисори него Босанци, ако би морали бити класификовани у једну од поменутих група.

Иначе, логика бошњачких националиста је сљедећа - доласком Османлија, ислам само примају богумили (човјече, још увијек не знају да крстјани нису богумили), те сви муслимани потичу од њих. Ниједан Србин или Хрват не прима ислам, већ само богумили, који вјерују у једног Бога (дискутабилно), моле се пет пута и немају заређено свештенство (очајан покушај да теолошки приближе крстјанску јерес исламу).

Добро запажање, испада да ниједан једини Србин за 400-500 година османске владавине Балканом није прешао на Ислам.
Бошњачки националисти кукају над судбином муслимана из Србије који су се иселили за време Милоша и Михаила Обреновића.  Испада да су муслимани из Србије који су живели у Ужицу, Ваљеву, Шапцу. Лозници, Београду, Соколу, Крагујевцу, Руднику, Јагодини итд. били Бошњаци без обзира што они са Босном нису имали никакве везе и што су напустили Србији неких 130-160 година пре настанка бошњачке нације.
Породица Алије Изетбеговића потиче из Београда, а он је отац бошњачке нације. Додуше срео сам неке босанске муслимане који сматрају да Изетбеговићи не могу бити Бошњаци зато што су нису изворни Босанци/Бошњаци већ су дошли из Београда.

Цела западна Србија и добар део Шумадије и дан данас говоре као Херцеговци који причају екавски. Кад чујем акценат и начин говора Ужичана и Ваљеваца као да чујем Требињце.
За Србе западно од Дрине је још очигледније да говоре источно-херцеговачким дијалектом јер се код њих задржала ијекавица.

Овако су причали моји преци

<a href="https://www.youtube.com/v/uC6RDDjGH3s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/uC6RDDjGH3s</a>
<a href="https://youtube.com/v/yBHG2UY603A&amp;t=23s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://youtube.com/v/yBHG2UY603A&amp;t=23s</a>

Разлике у говору у односу на Херцеговце скоро да нема, једина разлика су били италијанизми којих је било пуно код Срба из Далмације, а у Херцеговини их није било, али то је последица млетачке владавине, остало је скоро идентично.
Моје чукунбабе вероватну нису у животу среле Хрвата, а камоли да усвоје хрватски језик.



 
« Последња измена: Јануар 01, 2018, 07:25:51 поподне Свевлад »