Порекло становништва > БиХ - Република Српска

poreklo familije marinkovic

(1/2) > >>

slave:
pozdrav svima, prvi put se javljam pa se ne snalazim bas najbolje te vas molim da mi ne zamerite eventualne greske,naime mene zanima poreklo familije marinkovic iz okoline samca(bivsi bosanski samac) pa ako iko raspolaze sa bilo kakvim podatcima zamolio bih ga da mi dostavi ili na ovaj forum ili na e¬mail [email protected] unapred zahvalan

Amicus:
Било би пожељно навести тачно место одакле воде порекло, ако је то познато, као што би било од значаја навести коју крсну славу славе. То су неки основни подаци без којих је тешко дати прави одговор.

slave:
slkavimo Djurdjevdan i

Amicus:

--- Цитат: slave  Март 22, 2015, 03:12:33 поподне ---slkavimo Djurdjevdan i
--- Крај цитата ---

Нисте навели место.

Елем, у књизи Монографија Шамца од Никше Незировића из 2013. године (стр. 479), помиње се извесни Јован Маринковић у Црквини.

Миленко Филиповић објавио је Попис пореских обезника Модриче и околине из 1851. године, у коме се између осталих помињу и порески обвезници Црквине, међу којима су поменути следећи Маринковићи: Марко Маринковић, Милоје Маринковић, са синовима Божом и Андријом Маринковићем, те Петар Маринковић, са сином Пантом Маринковићем.

Проблем је што тачно не знамо одакле су ти Маринковићи који вас интересују, као и то што не знамо коју славу славе ови Маринковићи из Црквине.

Ђорђе Јањатовић у свом делу Презимена Срба у Босни из 1993. године од Маринковића Ђурђевштака помиње Маринковиће из следећих места: Бастаси, Божићи, Вареш, Вишеград, Драксенић, Дубовик, Живиница, Кулин-Вакуф, Лакташи, Прибојевић; али то није ниједно место из околине Шамца. При том Црквину не спомиње (вероватно пропуст аутора).

slave:
hvala puno Amicus¬u na ovim podacim,ja sam upravo od Marinkovica iz sela Crrkvina i moj deda se zvaso Pan to ali prandeda se zvao Gavro. Marinkovici iz Crkvine slave Djurdjevdan,jos jednom hvala

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију