Аутор Тема: Порекло презимена Јокић из Кулен Вакуфа - Бихаћ ?  (Прочитано 6956 пута)

Милан М Јокић

  • Гост
Порекло презимена Јокић из Кулен Вакуфа - Бихаћ ?
« послато: Јануар 31, 2014, 03:44:26 поподне »
Интересује ме одакле су доселили Јокићи са крсном славом Св.Јован у село Островицу,Кулен Вакуф,општина Бихаћ.По причи наших старих доселили смо из Равни Котара али не знамо тачно одакле ? На цјелој Бихаћкој општини једини смо ми са презименом Јокић и то у селу Островици изнад Кулен Вакуфа.Село Островица је већински насељено муслиманским становништвом,српска презимена поред мојих Јокића су : Бјелић,Димић,Мајсторовић,Поткоњак а поред Островице се налази српско село Калати ..Ђед ми се звао Којо,пранђед Миле и чукунђед Петар који је вјероватно и доселио у Островицу

Замолио би све оне који знају нешто о овоме да ми се јаве овде на форуму или на мој мејл : [email protected]

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Порекло презимена Јокић из Кулен Вакуфа - Бихаћ ?
« Одговор #1 послато: Јануар 31, 2014, 06:27:07 поподне »
Поздрав, Милане.

У које вријеме су се Ваши доселили у Островицу?
« Последња измена: Јануар 31, 2014, 06:31:11 поподне Демић Петар »

Милан М Јокић

  • Гост
Одг: Порекло презимена Јокић из Кулен Вакуфа - Бихаћ ?
« Одговор #2 послато: Фебруар 01, 2014, 01:17:41 пре подне »
Не би вам то тачно знао рећи,знам да је ђед Којо рођен ( 1907-1973 ),у Островици а пранђед Миле је рођен око 1885 године,међутим нашао сам Шематизам Митрополије дабро-босанске за 1882 годину и у парохији Кулен вакуфској тада нису пописани Јокићи,вјероватно смо доселили послије 1882 и можда је пранђед Миле рођен у Островици или је доњет као беба ..А што је још занимљиво у том шематизму из 1882 г.као парох Кулен Вакуфски наводи се Божо Јокић,не мора значити да је он од наше лозе '? ..Мало знам јер наши су доста страдали од усташа 41-ве па тако да се предање изгубило.Чак не знам ни гдје је гроб од чукунђеда ми а пранђеда Милу су убиле усташе 41..Најстарији споменик на гробљу гдје се моји укопавају је од извјесне : Јоке Јокић рођене 1843 -умрла 1902 г. Стварно имам жељу да сазнам што више о досељавању мојих Јокића у Островицу тј,одакле су доселили ту ?

Поздрав за Петра ,

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Порекло презимена Јокић из Кулен Вакуфа - Бихаћ ?
« Одговор #3 послато: Фебруар 01, 2014, 10:50:51 поподне »
Према сајту "www.benkovac.rs", Јокићи са крсном славом Свети Јован постојали су на простору Обровца (Обровац и Затон Обровачки).

Покушаћу пронаћи нешто више у току ноћи.
« Последња измена: Фебруар 01, 2014, 10:54:44 поподне Демић Петар »

Милан М Јокић

  • Гост
Одг: Порекло презимена Јокић из Кулен Вакуфа - Бихаћ ?
« Одговор #4 послато: Фебруар 01, 2014, 10:59:49 поподне »
Да то ми је познато , Јокића са крсном славом Св.Јован има и у засеоку Кочевић,село Ервеник у Сјеверној Далмацији.Према досадашњем мом истраживању колико сам ја успио дознати да Јокићи ( Св Јован ),из Затона Обровачког и Обровца нису селили за Босну,бар ја нисам наишао ни на један податак да јесу ?*

Замолио би вас ако пронађете било какве податке везане за ову моју тему да их напишете овде или на мејл , срдачан поздрав