ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Грци

<< < (2/48) > >>

Kyrios:

--- Цитат: Kor  Јануар 18, 2013, 03:50:16 поподне ---Колико сам ја сећам, то је M269(L23).

Ваљало би да крене дискусија на теми посвећеној R1b па да се мало више позабавимо овим балканским R1b. Биће ту доста занимљивог материјала.

--- Крај цитата ---

Са ових слика, које смо и раније гледали, се лепо види које су варијанте R1b заступљене (ради се о истој слици која је приказана на два различита начина, па коме се шта више свиђа).




Kor:
Дакле, имају преко четвртине носилаца R1b који су условно речено, западноевропског порекла. Сада ми је дошло у главу да сам негде читао објашњење те појаве али нећу напамет да говорим пошто се не сећам.

Bozidar Stevana Ostojic:
Differential Y-chromosome Anatolian Influences on the Greek and Cretan Neolithic

A total of 32 binary polymorphisms were typed to define 24 informative haplogroups. Figure 2 illustrates the Y-chromosome haplogroup phylogenetic relationships and frequencies for the observed haplogroups in the three Greek regions and Crete. In the Greek data overall, the most frequent haplogroups include E3b1a2-V13 (28%), R1b3-M269 (13%), R1a1-M17 (11%), I2a-P37 (9.0%), J2b-M12 (6%). In Crete, the most frequent haplogroups are R1b3-M269 (17%), G2-P15 (11%), J2a1-DYS413*(9.0%) and J2a1h-M319 (9.0%).

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1469-1809.2007.00414.x/full

Kor:
Хвала за ову студију. Нисмо је нигде раније анализирали.

Повадио сам из дф фајла најзначајније моменте:


Kor:
И поред највеће воље нисам успео да разумем резултате показане на графикону где Крит спада у арапски кластер док остала три места иду у балкански. При томе видимо да је поклапање са Србима малтене стопроцентно.

Гледајући ове горње резултате, не знам како су дошли до оваквих закључака.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију