Аутор Тема: Светски ДНК месец 2021  (Прочитано 93806 пута)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5484
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #200 послато: Мај 01, 2021, 09:12:05 поподне »
45. Ристић, Св. Симеон Богопримац, Ражљево, Брчко

Припада хаплогрупи I2-PH908>Y56203>Y134578, роду Тарских Никшића. Рекло би сада већ очекивани резултат, и припадност роду који слави ретку славу Св. Симеона Богопримца, чија је матица на Влашићу. Ристић у овом роду поседује неке необичније вредности попут: 391=10, 481=27, 533=13, 635=25. Самим тим нема потпуних поклапања ни међу Тарским Никшићима ни међу слављеницима Св. Симеона Богопримца пореклом са Влашића.

Тестирани је писао о свом пореклу на следећој теми:

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=3387.0

Ван мреже nidzeta

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #201 послато: Мај 01, 2021, 09:36:35 поподне »
42. Поповић, Лазаревдан, Церовљани, Градишка

Припада хаплогрупи I2-PH908, роду означеном у табелу као род К. Немају посебно карактеристичан хаплотип. Сви славе Лазаревдан и налазе се на простору Далмације, Крајине и Кордуна. Поповићу су многи из овог рода блиски.

Тестирани је навео да су према предању пореклом из Црне Горе. Бољи познаваоци овог краја можда имају нешто више рећи, али чини ми се да је матично подручје овог рода у Далмацији, а даљом старином вероватно Херцеговина, иако таква потврда тренутно не постоји.

U šematizmu mitropolije Dabro-Bosanske iz 1882. se navode Popovici u Cerovljanima. Poslednji koga znamo iz nase loze se zvao Djordje, moj pračukundjed, ali on bi mogao biti rodjen izmedju 1880 i 1900. godine sto znaci da je prije njega bilo jos starijih clanova porodice. Po predanju su pricali da je iz CG  ali spisak iz Šematizma mu protuvriječi.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3423
  • Васојевић
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #202 послато: Мај 01, 2021, 09:56:10 поподне »
67. Вуковић, Соколац, Бијело Поље, Савиндан, E-V13>Z5018>S2979>FGC11450

Припада роду Д из табеле Српског ДНК пројекта. Припадност овом роду је утврђена за четворицу тестираних из околине Пријепоља и једног из околине Сјенице. Свима им је заједничка слава Савиндан, коју слави и Вуковић. Хаплотип Вуковића има потпуно поклапање са хаплотипом једног тестираног из околине Пријепоља.

Тестирани је навео да Вуковићи према предању потичу из Херцеговине.

Петар Мркоњић (Танасије Пејатовић) наводи Вуковиће из Премћана, Бушња, Потпећа и Стожера као једно братство, што је очигледно нетачно. У својој табели са породицама у пољу "одакле су се доселили" наводи следеће: "Шаранци; Морача; Југово; Бољенићи". Он наводи и да Вуковићи имају две славе: Лучиндан и Савиндан. Вуковићи из Премћана потичу од Вуковића из Шаранаца, за које је познато да славе Ђурђевдан. Лучиндан можда славе Вуковићи из Бушња. У сваком случају, очигледно се ради о разнородним породицама. То потврђује и Милета Јокнић у свом раду о становништву општине Пљевља.

Вуковића који славе Савиндан има још једино у Дробњаку, са матицом у Пошћењу. Још увек нису тестирани, али судећи по томе што према предању потичу од Грбовића који припадају роду Дробњака - Новљана, по свој прилици нису род са Вуковићима из Доњег Колашина.

Вуковићи су према црногорском попису из 1913. године живели у следећим селима у Доњем Колашину:
- Прошћење: 1 кућа
- Павино Поље: 1 кућа
- Граб: 1 кућа
- Стожер: 11 кућа
- Јелића Долина (данас део насеља Соколац): 1 кућа
- Горице (данас део насеља Коврен): 4 куће
- Обод (данас део насеља Потрк): 1 кућа
Тестирани Вуковић, иако то није прецизирао, по свој прилици потиче из засеока Јелића Долина.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5484
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #203 послато: Мај 01, 2021, 09:57:57 поподне »
50. Красић, Игњатијевдан, Шешковци, Лакташи

Припада хаплогрупи I2-PH908, роду М у табели Српског ДНК пројекта, који карактеришу слава Игњатијевдан, као и вредности маркера: 19=15, 389=12/30, као и нешто више вредности на 576. Најближи му је тестирани Шипрагић из, географски гледано, блиских Кокора, са којим има две разлике на упоредива 23 маркера.

Веома близак хаплотип овом роду има Акмаџић, пореклом из Далмације, који је тестиран преко FTDNA, па можда овај род припада грани Y144305.

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #204 послато: Мај 02, 2021, 11:43:50 пре подне »
65. Станковић, Врачевдан, Соколићи, Чачак, E-V13>Z5018>Z16661>BY165837

Припада роду Куча и први је тестирани припадник овог рода који слави Св. Враче.
Поседује карактеристичну вредност маркера DYS549=13, коју има још свега пар припадника овог рода.

Тестирани је навео да Станковићи потичу из села Лопаш у Драгачеву. Исто помиње и Радомир Илић у свом раду о љубићким селима.

Тестирани вероватно потиче од Комадинића из истог села, не верујем да је ово резултат репрезентативан за све Станковиће из Соколића.

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #205 послато: Мај 04, 2021, 05:17:23 поподне »
51. Јованчевић, Лазаревдан, Крупа, Обровац

Припада хаплогрупи I2-PH908, роду К у табели пројекта. Најближа поклапања унутар овог рода има са Поповићем из Церовљана код Градишке и са Јошићем из Баљака код Дрниша, од обојице се разликује на 1 маркеру од упоредива 23.

Јованчевићи су на попису из 1948. године најбројнији род из Крупе, и свакако су повезани по мушкој линији са родовима из суседних села који такође славе Лазаревдан.

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #206 послато: Мај 04, 2021, 05:19:47 поподне »
53. Марковић, Петковдан, Попадић, Мионица

Припада хаплогрупи I2-PH908. Нема конкретнијих поклапања на нашем пројекту, иако сам хаплотип не одступа значајније од модала.

У Попадићу Петковдан слави следећи род:

-Шушковићи, Обрадовићи, Милосављевићи и Јоксимовићи, уз Кочину Крајину избегла је из Црне Горе од братства Мартинића породица од четири брата и населили се у Попадићу под именом Шушковићи, којима су потомци: Обрадовићи, Милосављевићи и Јоксимовићи, славе Св. Петку.

https://www.poreklo.rs/2013/05/03/poreklo-prezimena-selo-popadi%C4%87-mionica/

Уколико Марковићи по мушкој линији предака припадају овом роду, онда је предање о пореклу из Мартинића у Бјелопавлићима упитно.
« Последња измена: Мај 04, 2021, 05:51:32 поподне Лука »

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #207 послато: Мај 04, 2021, 05:24:10 поподне »
56. Вучковић, Аранђеловдан, Велика Плана

Припада хаплогрупи I2-PH908. Нема ближих поклапања на нашем пројекту, а од специфичних вредности се издвајају 12 на 391 и 11 на 533.

Вучковићи су по свему судећи стара варошка породица у Великој Плани, а по предању се њен родоначелник Вучко у Велику Плану доселио из околине Видина.

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #208 послато: Мај 04, 2021, 05:33:04 поподне »
63. Јотић, Аранђеловдан, Крива Река, Брус

Припада хаплогрупи I2-PH908, роду А11 у табели нашег пројекта. Несумњиво је повезан са осталим припадницима овог рода, Трифуновићем из Тулара код Прокупља, Давидовићем из Венчаца код Александровца и са Трифуновићем из Криве Реке, из истог села из којег је и тестирани. Карактеристичне вредности овог рода су вредности 15-15 на 385 и 11 на 439.

У литератури о пореклу Јотића стоји:

-Врекићи: Милојевићи и Јотићи (8 кућа, Св. Архангел), избегли су “због крви” од Пећи, а даљом су старином од племена Куча. У Кучима су славили Св. архиђ. Стефана. Један род са мачковачким Врекићима су: Врекићи у Кривој Реци, као и Пршићи у Грачацу у Западноморавском Поморављу.

https://www.poreklo.rs/2018/07/24/poreklo-prezimena-selo-kriva-reka-brus/

Предање о пореклу из Куча је по свему судећи нетачно, јер Јотићи на подручју тог племена немају генетичких сродника.

Ван мреже HandsomestOfThemAll

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
  • I2 > PH908 > Y84307
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #209 послато: Мај 04, 2021, 09:18:51 поподне »
56. Вучковић, Аранђеловдан, Велика Плана

Вучковићи су по свему судећи стара варошка породица у Великој Плани, а по предању се њен родоначелник Вучко у Велику Плану доселио из околине Видина.

Не бих рекао да су стара породица, јер их у тексту из 1920их нема (нема ни Вучка): https://www.poreklo.rs/2013/08/15/poreklo-prezimena-varo%C5%A1-velika-plana/

Не верујем да се неко досељен из Видина звао Вучко. У листи се помиње доста породица досељених из околине Видина, тј Полетковаца, али они сви имају бугарска имена (Величко, Панча, Петко, Пане или Пана, Доне или Дона, или влашка: Првул, Врбан) на основу којих су настала презимена, а Вучко не бих рекао да је било име коришћено у Бугарској, па чак ни у делимично српском Видинском крају.

Заправо, чак и у српским торлачким дијалектима чува се вокално "л", не прелази у "у".

Ван мреже Јованчевић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #210 послато: Мај 04, 2021, 09:26:00 поподне »
Поштовање драги пријатељи,
ево први пут се оглашавам,концепт хаплогрупа ми је јасан,али ове подгрупе,маркери и чуда-знам да морам још пуно тога да учим.
Е сад,моје порекло по директној ђедовој и прађедовој линији је у подвелебитском селу Крупа у Сев.Далмацији,које се налази покрај манастира Крупа из 14-ог века.Слава нам је Лазарева субота.
Тестиран сам прошлог месеца и резултат је I2-PH908.Примећујем на пројекту да су сви који су тестирани из Далмације а славе Лазареву суботу(Јошићи,Комазеци,Кубати,Љубичићи,Милићи...)идентични као ја са резултатом.
Добио сам тумачење да сам подударан са Јошићем из околине Дрниша и Поповићем из околине Градишке као и да сам близак са овим комшијама што славе Лазара,али признајем да имам још питања која траже одговор.
Што се тиче предања оно говори о Црној Гори.Додатно,сасвим могуће натегнуто предање прича о Васојевићима.
Ствар је у томе да у Васојевићима,у околини Берана постоји наше,доста ретко презиме Јованчевић,које иако у основи има једно од најчешћих српских имена ипак је настало од надимка-Јованац или Јованче.Успут на сајту презимена у ЦГ Јованчевићи се стављају у Дробњаке(Добриловиће),а у Васојевићима кажу да припадају старој лози Мијомановића.
Оно што мене копка по тој линији је да смо у Крупи живели као класично братство са педесетак кућа и тристотинак,вероватно и више живих душа током 19-ог и прве половине 20-ог века.Ратовало се,и то не код Аустроугара,и није се повлачило.
Аутор Александар Бачко у својој књизи Крупа и Голубић у Далмацији,наводи да се сматра да Јованчевићи воде порекло из Земуника у Равним Котарима.Што ми је исто као да ми кажу да водим порекло из блока 70,јер је,бар по мени, Земуник морао бити пролазна станица.
Зато питам има ли још неко,додатно тумачење,нека конекција са Србијом(има нашег презимена у Жупи Александровачкој и Краљеву),Црном Гором,Херцеговином,има нас и у Босни..ишта прецизније?
Поздрав свима.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #211 послато: Мај 04, 2021, 09:49:48 поподне »
Поштовање драги пријатељи,
ево први пут се оглашавам,концепт хаплогрупа ми је јасан,али ове подгрупе,маркери и чуда-знам да морам још пуно тога да учим.
Е сад,моје порекло по директној ђедовој и прађедовој линији је у подвелебитском селу Крупа у Сев.Далмацији,које се налази покрај манастира Крупа из 14-ог века.Слава нам је Лазарева субота.
Тестиран сам прошлог месеца и резултат је I2-PH908.Примећујем на пројекту да су сви који су тестирани из Далмације а славе Лазареву суботу(Јошићи,Комазеци,Кубати,Љубичићи,Милићи...)идентични као ја са резултатом.
Добио сам тумачење да сам подударан са Јошићем из околине Дрниша и Поповићем из околине Градишке као и да сам близак са овим комшијама што славе Лазара,али признајем да имам још питања која траже одговор.
Што се тиче предања оно говори о Црној Гори.Додатно,сасвим могуће натегнуто предање прича о Васојевићима.
Ствар је у томе да у Васојевићима,у околини Берана постоји наше,доста ретко презиме Јованчевић,које иако у основи има једно од најчешћих српских имена ипак је настало од надимка-Јованац или Јованче.Успут на сајту презимена у ЦГ Јованчевићи се стављају у Дробњаке(Добриловиће),а у Васојевићима кажу да припадају старој лози Мијомановића.
Оно што мене копка по тој линији је да смо у Крупи живели као класично братство са педесетак кућа и тристотинак,вероватно и више живих душа током 19-ог и прве половине 20-ог века.Ратовало се,и то не код Аустроугара,и није се повлачило.
Аутор Александар Бачко у својој књизи Крупа и Голубић у Далмацији,наводи да се сматра да Јованчевићи воде порекло из Земуника у Равним Котарима.Што ми је исто као да ми кажу да водим порекло из блока 70,јер је,бар по мени, Земуник морао бити пролазна станица.
Зато питам има ли још неко,додатно тумачење,нека конекција са Србијом(има нашег презимена у Жупи Александровачкој и Краљеву),Црном Гором,Херцеговином,има нас и у Босни..ишта прецизније?
Поздрав свима.
Богами тешко питање🙂 Пошто си нов да ти бар неке детаље покушам приближити. Немиј се претерано ослањати на презиме јер није гарант сродства. Васојевићи нису опција јер те хг тамо нема, они су Е , даље ови Добриловићи у Дробњаку су наводно Новљани тј l1a значи и та опција отпада али Добриловићи из Пиве односно Голије би могли бити опција. Али како и сам припадам тој хг ништа није извесно без дубљих тестова... Сад зависи од заинтересованости и џепа...
« Последња измена: Мај 04, 2021, 09:55:26 поподне Bojan »

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2338
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #212 послато: Мај 05, 2021, 12:07:49 пре подне »
Поштовање драги пријатељи,
ево први пут се оглашавам,концепт хаплогрупа ми је јасан,али ове подгрупе,маркери и чуда-знам да морам још пуно тога да учим.
Е сад,моје порекло по директној ђедовој и прађедовој линији је у подвелебитском селу Крупа у Сев.Далмацији,које се налази покрај манастира Крупа из 14-ог века.Слава нам је Лазарева субота.
Тестиран сам прошлог месеца и резултат је I2-PH908.Примећујем на пројекту да су сви који су тестирани из Далмације а славе Лазареву суботу(Јошићи,Комазеци,Кубати,Љубичићи,Милићи...)идентични као ја са резултатом.
Добио сам тумачење да сам подударан са Јошићем из околине Дрниша и Поповићем из околине Градишке као и да сам близак са овим комшијама што славе Лазара,али признајем да имам још питања која траже одговор.
Што се тиче предања оно говори о Црној Гори.Додатно,сасвим могуће натегнуто предање прича о Васојевићима.
Ствар је у томе да у Васојевићима,у околини Берана постоји наше,доста ретко презиме Јованчевић,које иако у основи има једно од најчешћих српских имена ипак је настало од надимка-Јованац или Јованче.Успут на сајту презимена у ЦГ Јованчевићи се стављају у Дробњаке(Добриловиће),а у Васојевићима кажу да припадају старој лози Мијомановића.
Оно што мене копка по тој линији је да смо у Крупи живели као класично братство са педесетак кућа и тристотинак,вероватно и више живих душа током 19-ог и прве половине 20-ог века.Ратовало се,и то не код Аустроугара,и није се повлачило.
Аутор Александар Бачко у својој књизи Крупа и Голубић у Далмацији,наводи да се сматра да Јованчевићи воде порекло из Земуника у Равним Котарима.Што ми је исто као да ми кажу да водим порекло из блока 70,јер је,бар по мени, Земуник морао бити пролазна станица.
Зато питам има ли још неко,додатно тумачење,нека конекција са Србијом(има нашег презимена у Жупи Александровачкој и Краљеву),Црном Гором,Херцеговином,има нас и у Босни..ишта прецизније?
Поздрав свима.

Тешко да имате везе са Јованчевићима из Црне Горе. Ваше презиме би требало да је настало у Далмацији, као и бројна друга. Од неког Јованче, који нема никакве везе са другим Јованчом из Црне Горе. На млетачком катастру из 1709. је било више Иванчевића у Жегару, а Крупа тад није била самостално насеље, него је потпадала под Жегар.  За Стојака Иванчевића пок. Илије на том катастру јасно пише да је "преко Зрмање", а знамо да је Жегар с једне, а Крупа с друге стране Зрмање. Иванчевић је у ствари Јованчевић, написано на други начин. Повезани сте племенски са многим другима из Жегара који славе исту славу, а требало би да сте дошли из Херцеговине, односно тај предак, или је дошло више њих заједно у родбинским везама. У Баљцима код Дрниша су исто сродни с вама ти који славе Лазареву суботу, а има више презимена.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #213 послато: Мај 05, 2021, 06:20:54 поподне »
Поштовање драги пријатељи,
ево први пут се оглашавам,концепт хаплогрупа ми је јасан,али ове подгрупе,маркери и чуда-знам да морам још пуно тога да учим.
Е сад,моје порекло по директној ђедовој и прађедовој линији је у подвелебитском селу Крупа у Сев.Далмацији,које се налази покрај манастира Крупа из 14-ог века.Слава нам је Лазарева субота.
Тестиран сам прошлог месеца и резултат је I2-PH908.Примећујем на пројекту да су сви који су тестирани из Далмације а славе Лазареву суботу(Јошићи,Комазеци,Кубати,Љубичићи,Милићи...)идентични као ја са резултатом.
Добио сам тумачење да сам подударан са Јошићем из околине Дрниша и Поповићем из околине Градишке као и да сам близак са овим комшијама што славе Лазара,али признајем да имам још питања која траже одговор.
Што се тиче предања оно говори о Црној Гори.Додатно,сасвим могуће натегнуто предање прича о Васојевићима.
Ствар је у томе да у Васојевићима,у околини Берана постоји наше,доста ретко презиме Јованчевић,које иако у основи има једно од најчешћих српских имена ипак је настало од надимка-Јованац или Јованче.Успут на сајту презимена у ЦГ Јованчевићи се стављају у Дробњаке(Добриловиће),а у Васојевићима кажу да припадају старој лози Мијомановића.
Оно што мене копка по тој линији је да смо у Крупи живели као класично братство са педесетак кућа и тристотинак,вероватно и више живих душа током 19-ог и прве половине 20-ог века.Ратовало се,и то не код Аустроугара,и није се повлачило.
Аутор Александар Бачко у својој књизи Крупа и Голубић у Далмацији,наводи да се сматра да Јованчевићи воде порекло из Земуника у Равним Котарима.Што ми је исто као да ми кажу да водим порекло из блока 70,јер је,бар по мени, Земуник морао бити пролазна станица.
Зато питам има ли још неко,додатно тумачење,нека конекција са Србијом(има нашег презимена у Жупи Александровачкој и Краљеву),Црном Гором,Херцеговином,има нас и у Босни..ишта прецизније?
Поздрав свима.
Види Јованчевићу, погледах ти хаплотип и нас двојица заправо имамо 3 разлике на 23 маркера што може нешто да значи али и не мора, поготово што се ради о динарику јужном. Ево у овој теми можеш видети из које сам ја приче и моја грана па размисли да ли би могло бити неке генетичке везе...https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=6088.0
Да напоменем да имам неких "слутњи" да бих мого имати и неке рођаке у Пиви, додуше без генетичке потврде....
« Последња измена: Мај 05, 2021, 06:24:21 поподне Bojan »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8510
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #214 послато: Мај 06, 2021, 03:41:02 поподне »
Данас је однета и 5. тура узорака у лабораторију од укупно 36 кандидата. У току следеће недеље ће почети да пристижу резултати треће, вероватно и четврте туре. Следе подаци кандидата из 5. туре:

1. Гајдашевић, Никољдан, Тења, Осијек
2. Бижић, Ђурђевдан, Велика Дапчевица, Грубишно Поље
3. Купрешанин, Никољдан, Рамљане, Книн
4. Алексић, Јовањдан, Остружањ, Осечина
5. Јовановић, Аранђеловдан, Прокупље
6. Ћирић, Стевањдан, Горња Горевница, Чачак
7. Калајџић, Ђурђевдан, Ивица, Љубиње
8. Петровић, Ђурђиц, Врњачка Бања
9. Аврамовић, Никољдан, Челебићи, Коњиц
10. Илић, Петковдан, Кнежлаз, Котор
11. Тубић, Савиндан, Крстац, Сјеница
12. Матејић, Петковдан, Секурич, Рековац
13. Еспи Алемањ, католик, Аликанте, Шпанија
14. Маџовски, Петковдан, Габар, Крива Паланка
15. Рапајић, Јовањдан, Крбавица, Кореница
16. Васиљевић, Ђурђевдан, Правошево, Пријепоље
17. Ерић, Лучиндан, Лисовић, Барајево
18. Ђурић, Ђурђевдан, Врли Крај, Власеница
19. Дебељачки, Михољдан, Надаљ, Србобран
20. Карић, Никољдан, Рвати, Обреновац
21. Ћирић, Мратиндан, Влакча, Крагујевац
22. Жакула, Петровдан, Јасиковац, Кореница
23. Васић, Аранђеловдан, Доњи Вијачани, Прњавор
24. Живановић, Стевањдан, Црљенац, Мало Црниће
25. Ковачевић, Петковдан, Београд
26. Клашња, Ђурђевдан, Шегановац, Кореница
27. Дабић, Јовањдан, Тројеглава, Дежановац
28. Репац, Никољдан, Небљуси, Доњи Лапац
29. Хаџић, муслиман, Гујиће, Тутин
30. Мандарић, Стевањдан, Вребац, Госпић
31. Ђуран, Јовањдан, Чапразлије, Ливно
32. Ристић, Аранђеловдан, Гревци, Крушевац
33. Џоговић, Никољдан, Мужевине, Исток
34. Павић, Јовањдан, Рогача, Сопот
35. Даниловић, Јовањдан, Мајур, Шабац
36. Величковић, Јовањдан, Пећ
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 885
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #215 послато: Мај 06, 2021, 03:49:41 поподне »
13. Еспи Алемањ, католик, Аликанте, Шпанија, пореклом Сефард  са ових простора?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8510
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #216 послато: Мај 06, 2021, 03:53:00 поподне »
13. Еспи Алемањ, католик, Аликанте, Шпанија, пореклом Сефард  са ових простора?

Не, у питању је Шпанац из Шпаније.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 885
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #217 послато: Мај 06, 2021, 03:55:36 поподне »
Како је ли је он чуо за Порекло, чудни су путеви генетски. :D

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8510
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #218 послато: Мај 06, 2021, 04:01:00 поподне »
Како је ли је он чуо за Порекло, чудни су путеви генетски. :D

Пошиљка је послата из Крагујевца, тако да вероватно у Србији, барем привремено, живи.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 885
Одг: Светски ДНК месец 2021
« Одговор #219 послато: Мај 06, 2021, 04:19:51 поподне »
У том случају може  бити упосленик Фиата или неке друге фирме са запада. Фино што ћемо имати и тестираног Шпанца по први пут.