Аутор Тема: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837  (Прочитано 204854 пута)

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #560 послато: Јул 17, 2020, 01:56:02 поподне »
Резултат казује да Калачи нису Кучи а да ли су исто што и Милачићи знаће се кад се тестира неко од Милачића. Остало је све нагађање.

Ван мреже Saponjic

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #561 послато: Јул 17, 2020, 02:00:06 поподне »
Још бих пар ствари: Једна фамилија из села Сврке код Пећи са хаплогрупом Калача-Милачића I1Z63 такође имају предање дасу из Куча.Имају славу и преславу Стевањдан као моји Шапоњићи,то је преслава свих Куча.Родоначелник моје фамилије се звао Мартин то име је било често и код Куча.Значи Калачи бисе ипак могли повезати са Кучима.Што се тиче Милачића,у књизи од Пера Милачића он сам износи опречне податке о пореклу И од трећег или седмог Иликовог сина Мила,и од Милаче, Иликове служавке.Једно предање потире друго те оба испадају измишљена.

Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #562 послато: Јул 17, 2020, 02:07:28 поподне »
Још бих пар ствари: Једна фамилија из села Сврке код Пећи са хаплогрупом Калача-Милачића I1Z63 такође имају предање дасу из Куча.Имају славу и преславу Стевањдан као моји Шапоњићи,то је преслава свих Куча.Родоначелник моје фамилије се звао Мартин то име је било често и код Куча.Значи Калачи бисе ипак могли повезати са Кучима.Што се тиче Милачића,у књизи од Пера Милачића он сам износи опречне податке о пореклу И од трећег или седмог Иликовог сина Мила,и од Милаче, Иликове служавке.Једно предање потире друго те оба испадају измишљена.
Види ви бар имате неко историјско предање и везу са Кучима и том облашћу и знате где да истражујете , на пример онај феномен у Пријепољу је у најмању руку апсурдан , где пет и то звучнијих фамилија тога краја има предање о Кучима , а ниједна након днк тестирања то не испадне . Мада , на основу једног тестираног не може се донети закључак , и мислим да хаплогрупа , осим ако није модална за неко племе , не може пуно рећи , и онда остају многе опције отворене .

Ван мреже Saponjic

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #563 послато: Јул 17, 2020, 02:28:58 поподне »
Постоји резултат Милачића на 23маркера,E1b у Хрватској можда повезан са Милачићима из Далмације,из Биограда на Мору потомци Бошка Премова.Међутим није сигурно дали су ти тестирани Милачићи од оних пореклом из Куча,или евентуално из Далмације.Милачићи се помињу и у селу Средска као засеок,Средачка жупа??али и као велика фамилија у Биограду на Мору,од Божа Милачића.Па много више Милачићи својатају Калаче из Рожаја него ови њих.Немогу себи да објасним ову енигму.Надам се да неко може да одговори дали је овај резултат са 23маркера E1b тачан или ипак I1Z63.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #564 послато: Јул 17, 2020, 02:47:58 поподне »
1. Ja mislim da zbog brojnosti Kalača u Rožajama najpre će biti da se ta' Vušo pribio uz Kalače i da su Milačići preko toga počeli da svojataju sve Kalače.


2. U Kučima nije živeo samo jedan rod koji se danas označava kao Kuči već više rodova od kojih je jedan Z-2705 čije potomstvo su brojni današnji Bošnjaci i koji žive u selima mešano sa ovim prvim Kučima. Naprimer Radotina kot Rožaja. Da je ovo gore napisano tačno potrvđuju i Srbi koji žive po Sandžaku a u bliskom su srodstvu sa Zukorljićem i družinom.




Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #565 послато: Јул 17, 2020, 02:53:32 поподне »
1. Ja mislim da zbog brojnosti Kalača u Rožajama najpre će biti da se ta' Vušo pribio uz Kalače i da su Milačići preko toga počeli da svojataju sve Kalače.


2. U Kučima nije živeo samo jedan rod koji se danas označava kao Kuči već više rodova od kojih je jedan Z-2705 čije potomstvo su brojni današnji Bošnjaci i koji žive u selima mešano sa ovim prvim Kučima. Naprimer Radotina kot Rožaja. Da je ovo gore napisano tačno potrvđuju i Srbi koji žive po Sandžaku a u bliskom su srodstvu sa Zukorljićem i družinom.
Зар ови Зукорлићеви не би требали да буду Затријепчани , ту спадају и Бишевци колико ми се чини ?

Ван мреже Saponjic

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #566 послато: Јул 17, 2020, 03:14:54 поподне »
Колко сам прочитао у селу Засмрече пре Калача у том селу су живели Речковићи који се повезују са Кучима и Шаховићи,из Полимља.Село је прозвани Калачи по Вушу Милачићи Калачу из Рожаја,његов стриц Јован Мурат и браћа су се вратили у Куче.Калач и његови синови су дали ново име Засмречу.Има много Шаховића на Пештеру,у Сјеничким селима.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #567 послато: Јул 17, 2020, 03:32:35 поподне »
Види ви бар имате неко историјско предање и везу са Кучима и том облашћу и знате где да истражујете , на пример онај феномен у Пријепољу је у најмању руку апсурдан , где пет и то звучнијих фамилија тога краја има предање о Кучима , а ниједна након днк тестирања то не испадне . Мада , на основу једног тестираног не може се донети закључак , и мислим да хаплогрупа , осим ако није модална за неко племе , не може пуно рећи , и онда остају многе опције отворене .
Нема ту апсурда,не схвати ме погрешно не браним ја моје земљаке.Предања има оваквих и онаквих. Ово што Руговац каже је круцијално,Кучи нису истородни,слободарско племе,многима прибежиште,тако да и Пријепољци имају предање да су од Куча и јесу али територијално,организационо...али не крвно...Ја мислим да ту нема енигме.Шта је мени енигмс у овој дискусији јесте како се профилише род? Из досадашњег искуства реко бих да се изабере неко са најачом причом или неком врстом заслуге и потом се наставља даље.Ако је тачно да је на пројекту профилисан род  Дрекаловића онда су сва питања Шапоњића сувишна,понављам ако је род дефинисан..

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #568 послато: Јул 17, 2020, 03:58:05 поподне »
Зар ови Зукорлићеви не би требали да буду Затријепчани , ту спадају и Бишевци колико ми се чини ?


Mladi Zukorljić je sam odredio naziv Zatrijepčani jer mu se to više odgovara u odnosu na naziv Kuč. Bolje da je dao naziv Kuči br. 2 jer je reč Zatrijepačan nepoznat na tom prostoru kao i malo pleme koje ta' naziv nosi.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #569 послато: Јул 17, 2020, 04:09:42 поподне »
Колко сам прочитао у селу Засмрече пре Калача у том селу су живели Речковићи који се повезују са Кучима и Шаховићи,из Полимља.Село је прозвани Калачи по Вушу Милачићи Калачу из Рожаја,његов стриц Јован Мурат и браћа су се вратили у Куче.Калач и његови синови су дали ново име Засмречу.Има много Шаховића на Пештеру,у Сјеничким селима.


Suviše je Kalača da bi bili od našega Vuša koji je tamo osto 1774. Ima ih bar duplo više od Milačića koji su veliko bratstvo posle Ivanovića i Popovića najbrojnije u Kuče. Nije moglo od 1 čoveka da nastane veće bratstvo no od njegova 4 rodjaka koji su se vratili u Kuče. Do 1945 ni Maljezezi nisu planirali familiju no je svako imo dece koliko je mogo. Sve ovo ukazuje da je došlo do pribijanja. Ima toga puno po Sandžaku. Ima i kot  nas u Rugovo.




Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #570 послато: Јул 17, 2020, 04:12:53 поподне »

Mladi Zukorljić je sam odredio naziv Zatrijepčani jer mu se to više odgovara u odnosu na naziv Kuč. Bolje da je dao naziv Kuči br. 2 jer je reč Zatrijepačan nepoznat na tom prostoru kao i malo pleme koje ta' naziv nosi.

Зукорлић није пуно близак Затријепчанима, мислим да су им ближи Мараши из Зете (Срби).
Иван је о томе писао прије, Зукорлићи ваљда немају исти хаплотип као Мараши и Цијевњани.

Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #571 послато: Јул 17, 2020, 04:22:16 поподне »
Зукорлић није пуно близак Затријепчанима, мислим да су им ближи Мараши из Зете (Срби).
Иван је о томе писао прије, Зукорлићи ваљда немају исти хаплотип као Мараши и Цијевњани.
А Бишевци , јесу ли они блиски Затријепчанима ?

Ван мреже Saponjic

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #572 послато: Јул 17, 2020, 04:28:23 поподне »
Госп.Бојане прочитајте моје прво питање.Можда нисте баш разумели.Неради се овде о припадности племену Кучи.Питам за припадност једног великог братства које је потенцијално I1Z63 роду Дрекаловића за које се и њихови најстарији преци везују.Да ли постоје или су у Кучима постојали ,,старинци,, са хаплогрупама I1Z63,I1P109 невезано са Лалом Дрекаловим,који су боравили у Кучима.Ако Милачићи Нису E1bV13као што је речено у коментару за резулт.на 23маркера,ским се у Кучима могу повезати.И моја је слава Стевањдан,Кучка преслава,предак Мартин,могу да кажем моји су Шапоњићи из Куча,од ког братства?Иста сам хаплогрупа као Милачићи или Калачи,али дали су постојали конкретни родови у Старим Кучима дасу били I1Z63?Дрекаловићи су ген.профилисан род E1bV13,али сваки Милачић ће Вам рећи две тврдње:Ми смо Дрекаловићи и Калачи су наши потомци.Зар то није енигма,као и резултат Милачића на 23мар.Рекао сам да ми је јако велика енигма засеок Милачићи у селу Средска,по фамилији Милачићи коју повезују са Шиповом у Босни,а не са Кучима.Дрекаловићи су јасно профилисани као E1bV13.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #573 послато: Јул 17, 2020, 04:36:35 поподне »
А Бишевци , јесу ли они блиски Затријепчанима ?

Сви поменути су BY218801, али Зукорлићи не упадају у сами род Затријепчана као Љуљђураји и Мараши (ови други су православни Срби).
Као што је Јерковић близак Никшићима, али није дио тог рода, исто важи и за Зукорлиће.

Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #574 послато: Јул 17, 2020, 04:50:02 поподне »
Госп.Бојане прочитајте моје прво питање.Можда нисте баш разумели.Неради се овде о припадности племену Кучи.Питам за припадност једног великог братства које је потенцијално I1Z63 роду Дрекаловића за које се и њихови најстарији преци везују.Да ли постоје или су у Кучима постојали ,,старинци,, са хаплогрупама I1Z63,I1P109 невезано са Лалом Дрекаловим,који су боравили у Кучима.Ако Милачићи Нису E1bV13као што је речено у коментару за резулт.на 23маркера,ским се у Кучима могу повезати.И моја је слава Стевањдан,Кучка преслава,предак Мартин,могу да кажем моји су Шапоњићи из Куча,од ког братства?Иста сам хаплогрупа као Милачићи или Калачи,али дали су постојали конкретни родови у Старим Кучима дасу били I1Z63?Дрекаловићи су ген.профилисан род E1bV13,али сваки Милачић ће Вам рећи две тврдње:Ми смо Дрекаловићи и Калачи су наши потомци.Зар то није енигма,као и резултат Милачића на 23мар.Рекао сам да ми је јако велика енигма засеок Милачићи у селу Средска,по фамилији Милачићи коју повезују са Шиповом у Босни,а не са Кучима.Дрекаловићи су јасно профилисани као E1bV13.
Где Милачиће повезују са Шиповом , ово ми је ново ?

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #575 послато: Јул 17, 2020, 05:00:06 поподне »
Госп.Бојане прочитајте моје прво питање.Можда нисте баш разумели.Неради се овде о припадности племену Кучи.Питам за припадност једног великог братства које је потенцијално I1Z63 роду Дрекаловића за које се и њихови најстарији преци везују.Да ли постоје или су у Кучима постојали ,,старинци,, са хаплогрупама I1Z63,I1P109 невезано са Лалом Дрекаловим,који су боравили у Кучима.Ако Милачићи Нису E1bV13као што је речено у коментару за резулт.на 23маркера,ским се у Кучима могу повезати.И моја је слава Стевањдан,Кучка преслава,предак Мартин,могу да кажем моји су Шапоњићи из Куча,од ког братства?Иста сам хаплогрупа као Милачићи или Калачи,али дали су постојали конкретни родови у Старим Кучима дасу били I1Z63?Дрекаловићи су ген.профилисан род E1bV13,али сваки Милачић ће Вам рећи две тврдње:Ми смо Дрекаловићи и Калачи су наши потомци.Зар то није енигма,као и резултат Милачића на 23мар.Рекао сам да ми је јако велика енигма засеок Милачићи у селу Средска,по фамилији Милачићи коју повезују са Шиповом у Босни,а не са Кучима.Дрекаловићи су јасно профилисани као E1bV13.
Ако сад разумијем ишта бог ме убио.Али могу вам рећи да оно како ја видим да нема скоро ниједне хаплогрупе досад код нас тестиране да некако предањем мије везана посредно или непосредно са Кучима.Да ли су ваши старинци или младинци у Кучима и да ли су старинци вама блиски родови је питање од милион долара,а цијена ће падати како буде више тестираних.

Ван мреже Saponjic

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #576 послато: Јул 17, 2020, 05:41:48 поподне »
У селу Средска постоји црква Св.Ђорђа у засеоку Милачићи,у коме живе Совтићи и Шиповљани досељени из Босне од Шипова.Данас се фамилија Милачићи не помињу у Средској него као веома стари род по коме је засеок прозван.Могуће да су Милачићи градили ову цркву.У околини Шипова данас живе Миличићи са славом Ђурђевдан,који су I1Z63.Можда постоји веза са Милачићима из Средске,Средачка жупа?Нисам нашао податак да су Милачићи из Куча ишли у Средачку жупу,или је можда обратно?И данас има Совтића у Милачићима у Средској,из истог села су и Мандушићи.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8526
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #577 послато: Јул 17, 2020, 07:54:06 поподне »
Молим све учеснике дискусије да не скрећу са теме.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ivan

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
  • J2a1 Z387 (L-70)
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #578 послато: Јул 18, 2020, 12:26:54 пре подне »
Пратим расправу око хаплогрупе Милачића...моја жена се девојачки презивала Лабовић родом је из Пећи,тј мој таст се презива Лабовић по усменом и писаном предању (постоји писана књига о пореклу Лабовића) коју сам давно читао, по тој књизи Лабовићи су од Милачића, даљим пореклом од Дрекаловића, занимљиво је и то што и баба моје жене по оцу је од Петровића такође од Дрекаловића. Та књига о Дрекаловићима,Милачићима па завршно Лабовићима  је писана по пасовима од почетка , вековима у назад и односи се на простор Пећи и Косова. Не знам да ли је тестиран неки Лабовић али могу питати таста или шурака уколико су заитресовани да се тестирају.....па можда и допринесу решававању ове недоумице око хаплогрупе Милачића.

Ван мреже Saponjic

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Кучи E-V13>S2972>Z16661>BY165837
« Одговор #579 послато: Јул 18, 2020, 09:24:25 пре подне »
Госп.Иване,ја се искрено надам да се ускоро тестира неко од Милачића из Србије,пореклом из Куча или род који потврђено потиче од Милачића.Њихову историју припадност братству,племену,породичну традицију,традицију Лабовића ништа неће изменити.Сазнање о ДНК резултату,хаплогрупи Милачића може само да помогне да се неке недоумице разјасне и стекну нова сазнања и о Дрекаловићима и о потомцима Братства Милачића.Уз сво поштовање,волео бих да разговарате са Вашим тастом.Ово је наука,може само помоћи,породичну традицију ништа неможе изменити.