Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2524648 пута)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #860 послато: Јун 24, 2015, 02:58:37 поподне »
ОК крећем ових дана.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #861 послато: Јун 24, 2015, 08:10:29 поподне »
Бербер, Стевањдан, Билишане/Обровац/Далмација И2а Динарик Сјевер

Бачко наводи да постоји предање да су од покрштених муслимана. Иначе упадају у род В И2а Динарик Сјевера који има доста хаплотипова са подручја Крајине. Чини се да је хаплотипом најближи Ерору, мада није пуно далеко ни Вујасиновићу , који такође слави Стевањдан, а из Далмације је.

И2а Динарик Сјевер је заиста прилично присутан међу крајишким Србима.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #862 послато: Јун 25, 2015, 08:52:51 пре подне »
Ћетковићи славе св. Кирила Словенског 27. фебруара (14. фебруара по јулијанксом календару). Они су задржали стару славу коју је славио и кнез Богдан...

Познајем породицу Марковић из Берана, они славе Светог Кирила Словенског, што је ретка слава. Јесу ли они ваш огранак?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #863 послато: Јун 25, 2015, 11:14:43 пре подне »
Претпостављам да је та породица Марковић пореклом из села Старче у Горњој Морачи. Ако јесте онда су то ти Марковићи који припадају једном од огранака потомства кнеза Богдана Војинића. По слави коју славе рекло би се да јесу јер је доста ретка. У Старчу има Марковића, Мујовића, Павловића, Перутића, Стојановића, Кадића. Један огранак се јако давно одвојио и населио у селу Рашко у Доњој Морачи, и тамо има Ћетковића, Кљајића, Рашчана и Симовића. Овај Ћетковић чије смо резултате јуче добили, требало би да буде ближи за неколико генерација са тим Марковићима, него што смо то ја и Ћетковић. Било би феноменално када би неко из те гране горњоморачких потомака кнеза Богдана (Марковићи, Мујовићи итд.) урадио тест, пошто сам у преговорима са једним Ковијанићем који припада грани која је насељена у доњоморачком селу Ђуђевина, чиме би се добили резултати свих великих огранака потомства кнеза Богдана Војинића.   

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #864 послато: Јун 25, 2015, 11:44:19 пре подне »
Јесте, из Мораче су.
Видећу с некима од њих да ли би се тестирали.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #865 послато: Јун 25, 2015, 11:49:00 пре подне »
Било би добро када би урадили тест барем на 12 маркера преко ФТДНА, па би после некако организовао прикупљање новца за проширење на 37.

Маргита Војвотк. Бањанска

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #866 послато: Јун 25, 2015, 03:10:15 поподне »
Искрено не знам шта бих ти предложио обзиром да још увек нисам успео да докажем или оповргнем тврдње неких да кнез Богдан Војин(ов)ић води порекло од средњевековне властелинске породице Војиновић. Иначе бих ти најпре предложио да то буде управо род Војиновић. Овако може рецимо ''Љешњани'' или ''Љешњани-Војинићи''.
Било би стварно отковљење ако би успео упоредити ДНК властеле Војиновића са вашим родом. А дали знаш где су они били сахрањивани?

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 442
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #867 послато: Јун 25, 2015, 03:28:39 поподне »
Било би стварно отковљење ако би успео упоредити ДНК властеле Војиновића са вашим родом. А дали знаш где су они били сахрањивани?

Средњевјековни Војиновићи су сахрањивани у манастиру Св. Никола (манастир Бања) код Прибоја. То је био њихов маузолеј.

-   надгробна плоча Челника Димитрија, из 1359. величине 65х220 cm,
-   надгробна плоча Великог кнеза Војислава из 1363. величине 50х212 cm,
-   надгобна плоча мајке жупана Николе из 1363–1371. величине 50х130 cm,
-   надгробна плоча Марине Витосаве, XIV вијек, величине 50х65 cm,
-   надгробна плоча Данила – Радослава, XIV вијек, величине 100х66 cm,
-   надгробна плоча Челника Лазара, XIV вијек, величине 60х100 cm,
-   надгробна плоча јеромонаха Николе, XIV вијек, величине 57х211 cm,
-   надгробна плоча раба божијег Јована, XIV вијек, (из два дијела) вели- чине 56,5х38 и 44,5х38 cm.

Ван мреже resavac

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
  • I1
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #868 послато: Јун 27, 2015, 11:18:06 поподне »
Sta znaci "shared novel variants" na ftdna??


Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #869 послато: Јун 28, 2015, 03:29:27 поподне »
На ГЕДмечу налетех на особу Artur Mashkovich, хапловрсте R1b, тачније R1b1b2a.
« Последња измена: Јун 28, 2015, 04:25:04 поподне Муњени Ћелић »
Икавац

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13156
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #870 послато: Јун 28, 2015, 03:35:48 поподне »
На ГЕДмечу налетех на особу Artur Mashkovich, хапловрсте R1b.

Машковића је било у Морачи. Спадају у досељенике из Братоножића.

Мијушко Павићев имао је синове: Трипка, Машка, Стевана и Станка од којих су настала четири осредачка братства: Машковићи, Стевановићи и Станковићи а од најстаријег сина Трипка, који је имао синове Лазара и Милоша, развила су се братства Лазаревићи и Милошевићи.

Машковићи су се расељавали у околину Пећи, Колашина, Липова, Подгорице и Београда.

Било би добро када би сазнали одакле је тачно овај Артур Машковић и да ли има везе са Морачанима R1b.

« Последња измена: Јун 28, 2015, 03:38:24 поподне Небојша »

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #871 послато: Јун 28, 2015, 04:06:25 поподне »
Машковића је било у Морачи. Спадају у досељенике из Братоножића.

Мијушко Павићев имао је синове: Трипка, Машка, Стевана и Станка од којих су настала четири осредачка братства: Машковићи, Стевановићи и Станковићи а од најстаријег сина Трипка, који је имао синове Лазара и Милоша, развила су се братства Лазаревићи и Милошевићи.

Машковићи су се расељавали у околину Пећи, Колашина, Липова, Подгорице и Београда.

Било би добро када би сазнали одакле је тачно овај Артур Машковић и да ли има везе са Морачанима R1b.
Морачки Богићевци припадају Р1б, ако је веровати оном Ракочевићу који је то објавио на његовом ФБ профилу и на неким форумима. Нажалост човек изгледа не жели да сарађује и чак не одговара на поруке које смо му слали Млађо и ја. Нисам очекивао да и Братоножићи припадају овој хаплогрупи обзиром да сам овде на форуму наилазио на податке о томе како Братоножићи припадају И2а. Машковићи из Мораче заиста јесу по пореклу Братоножићи, а да ли овај Машковић има везе са њима било би добро некако проверити.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #872 послато: Јун 29, 2015, 08:20:22 пре подне »
Нисам очекивао да и Братоножићи припадају овој хаплогрупи обзиром да сам овде на форуму наилазио на податке о томе како Братоножићи припадају И2а.

Пре можемо да претпоставимо да су Братоножићи Е-в13, због оног Маљевића из Америке.
А и то порекло Машковића из Братоножића је магловито...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #873 послато: Јун 29, 2015, 08:24:28 пре подне »
Има неких Машковића Далматинаца (Хрвата). С обзиром да су се они доста селили за Америку можда је и Артур ипак Далматинац?

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #874 послато: Јун 29, 2015, 08:39:57 пре подне »
Пре можемо да претпоставимо да су Братоножићи Е-в13, због оног Маљевића из Америке.
А и то порекло Машковића из Братоножића је магловито...
Мислим да што се тиче Братоножића насељених у доњоморачком селу Осредци нема дилеме да то они заиста јесу. Дилема ми је једино којој хаплогрупи би Братоножићи могли да припадају. Мени је увек најлогичније било да су Е-В13, ваљда зато што су ту некако између Куча, Васојевића, и сама чињеница да су географски некако ближи источним границама ЦГ. Наравно, то не мора бити правило, али мени је то некако увек било највероватније. А онда сам прочитао податак на форуму да су Братоножићи И2а (ако се добро сећам?!). Признајем да је то било за мене помало изненађујуће. Претпостављам да је и међу Братоножићима доста измешаности, па је врло лако могуће да и међу њима има две или више хаплогрупа.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #875 послато: Јун 29, 2015, 09:40:47 пре подне »
Мислим да што се тиче Братоножића насељених у доњоморачком селу Осредци нема дилеме да то они заиста јесу. Дилема ми је једино којој хаплогрупи би Братоножићи могли да припадају. Мени је увек најлогичније било да су Е-В13, ваљда зато што су ту некако између Куча, Васојевића, и сама чињеница да су географски некако ближи источним границама ЦГ. Наравно, то не мора бити правило, али мени је то некако увек било највероватније. А онда сам прочитао податак на форуму да су Братоножићи И2а (ако се добро сећам?!). Признајем да је то било за мене помало изненађујуће. Претпостављам да је и међу Братоножићима доста измешаности, па је врло лако могуће да и међу њима има две или више хаплогрупа.

И то поглавито међу исељеницима из Братоножића. Зато и кажем да је порекло ових Морачких родова магловито. При том, мислио сам на порекло од главног братоношког стабла, потомака фамозног "Брата" Бранковића. Исељавали су се углавном родови другог порекла.
Нпр. многе фамилије у Полимљу (Берански крај) за себе говоре да су из Братоножића и то од тог главног братоношког братства. Али, нико не зна за јасну везу свог братства са матицом и зато је сумњиво који су заправо њихови корени. Можда је у том смислу предање Машковића и других морачких родова јасније, али не и сасвим поуздано.
А што рече Лепеничанин, да видимо прво да ли је човек уопште од тих Машковића. 
"Наша мука ваља за причешћа"

mladjo

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #876 послато: Јул 03, 2015, 06:32:41 поподне »
Кондић (Исић), Љубовија, Србија - старином из Петловаче, Србија - слава: Аврамијевдан, хаплогрупа R1a.

Опширније на теми о Аврамијевштацима.
Аврамијевдан ”Порекло.рс”: О св.Аврамију Затворнику
« Последња измена: Септембар 20, 2015, 02:33:13 пре подне млађо »

Аксић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #877 послато: Јул 03, 2015, 08:20:16 поподне »
Кондић (Исић), Љубовија, Србија - старином из Петловаче, Србија - слава: Аврамијевдан, хаплогрупа R1a.

Млађо, да ли водиш евиденцију о тестираним Србима са обе стране Дрине? Мислим на тестиране који живе ближе Дрини, попут твојих Зворничана, Сребреничана, Лозничана, Крупањаца итд.

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #878 послато: Јул 03, 2015, 09:16:28 поподне »
Каран ипак није од Мацура. Можда није чак ни Z63.
Икавац

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #879 послато: Јул 03, 2015, 09:31:31 поподне »
Каран ипак није од Мацура. Можда није чак ни Z63.

Је ли урадио више маркера?