Науке и научне дисциплине > Физичка антропологија

Физичка антропологија Рашке области

<< < (18/18)

barbarylion:

--- Цитат: Adnan_Bijedic  Април 08, 2019, 04:57:29 поподне ---Milose ista stvar vazi i za Srbe i Hrvate, Srbija je "pijemont" svim pravoslavnim na Balkanu nemoj da se pravimo ludi... U Bosni ste posrbili sve pravoslavne Bosnjake a da ne pricamo za Crnogorce, Vlahe, Cincare, Jermene itd.. Hrvati i Srbi su prosto razgrabili po Bosni sta su god mogli, naravno evo do dana danasnjeg se trudite i jedni i drugi, da i nas islamske vjeroispovjesti pridobijete jer smo mi kljuc da se dobije Bosna za kojom stalno zeljkuju i Srbija i Hrvatska. Evo vidimo na ovoj temi koliko se osprava sve u vezi Bosnjaka...

--- Крај цитата ---

Joj bože  :o

Malisori:
Не знам да ли је тема и даље релевантна, (иначе користим преводиоца) Али пронашао сам занимљиву мапу о Рашкој и околини која је додатак ономе што је професор Иљаз Рекха истраживао и заснивао на свом чланака, које је користио османске дефтере и друге доступне изворе, чини се да је можда постојало средњовековно становништво арбанаса у неким малим катунима у рашкој пре миграције малисорија? Каква су ваша размишљања о овоме. Градови су за референцу, али градови засновани на лингвистима имају албанску етимологију, а легенда је доле лево.
https://imgur.com/S8aVnQ0

vidoje 013:
[quote author=Bojan link=topic=2186.msg146682#msg146682 date=
 Вјероватно је Међедовић одговорио.   Франци су потомци војника Француза  који је прешао у ислам.

НиколаВук:

--- Цитат: Malisori  Мај 25, 2021, 12:53:56 пре подне ---Не знам да ли је тема и даље релевантна, (иначе користим преводиоца) Али пронашао сам занимљиву мапу о Рашкој и околини која је додатак ономе што је професор Иљаз Рекха истраживао и заснивао на свом чланака, које је користио османске дефтере и друге доступне изворе, чини се да је можда постојало средњовековно становништво арбанаса у неким малим катунима у рашкој пре миграције малисорија? Каква су ваша размишљања о овоме. Градови су за референцу, али градови засновани на лингвистима имају албанску етимологију, а легенда је доле лево.
https://imgur.com/S8aVnQ0

--- Крај цитата ---

Ова мапа је најобичнији пропагандни летак без икакве научне вредности. 99% топонима на овој карти су словенског порекла, дати у искривљеној албанизованој верзији. Саветовао бих вас да читате научне чланке и књиге који се баве палеобалканским језицима. Овај летак то свакако није.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију