ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Финци

<< < (3/4) > >>

Ojler:

--- Цитат: Небо_Сав  Децембар 21, 2023, 02:23:08 поподне ---...
Мене су неколико пута полицајци били  легитимисали на улици, и кад сам се био пожалио на то  својим московским  пријатељима, рекли су ми да је објашњење - да им ми личимо  на  кавкаске горштаке, и то баш на  Чечене.
...

--- Крај цитата ---

А јесмо мало квргави. Недостаје нам фина завршна обрада :)

Ваљевац:
На стадиону Зенита, на једној утакмици пре рецимо 15 година, обрела се неколицина студената из Новог Сада.
У једном моменту један Рус се залетео да бије једног Србина, и успели су да их раздвоје а Рус је викао "Турчине, ти си Турчин црни".

Дечко је био класични динароид крајишник из Новог Сада  :D тамнија коса, висок, мршав, сасвим регуларног изгледа за наше поднебље. А Рус је био надрогиран пијан, и напао га је због другачијег изгледа. Тих година су доста нацистичких испада имали. 

Христифор:
Ако су наши динарци за руске нацисте Турци и Чечени  то само показује колики им је мождани капацитет и да нису често били изван матушке Русије.

Небо_Сав:

--- Цитат: Ваљевац  Децембар 21, 2023, 03:01:37 поподне ---На стадиону Зенита, на једној утакмици пре рецимо 15 година, обрела се неколицина студената из Новог Сада.
У једном моменту један Рус се залетео да бије једног Србина, и успели су да их раздвоје а Рус је викао "Турчине, ти си Турчин црни".

Дечко је био класични динароид крајишник из Новог Сада  :D тамнија коса, висок, мршав, сасвим регуларног изгледа за наше поднебље. А Рус је био надрогиран пијан, и напао га је због другачијег изгледа. Тих година су доста нацистичких испада имали.

--- Крај цитата ---

Ваљевче, ако ниси знао, Зенит из СПб је (био)познат по својим расистичким ставовима, укључујући и управу и навијаче.  До скора је важило правило да у Зениту никада неће бити небелих играча (и то је почетком 2000-их изјавио био председник клуба), за управу се подразумева. То су знали сви познаваоци прилика у руском фудбалу и друштву. Ако су  и ангажовали тренере и играче - то су углавном били Холанђани, Енглези, Италијани,  Скандинавци (рецимо,  Дик Адвокат, наш некадашњи селектор, је био један од успешнијих тренера Зенита). Тек однедавно, од пре неколико година, под притиском јавности и критика са врха,  почели су са доводе Бразилце (Малком, на пример), и опет имају проблеме са повременим инцидентима навијача. А не само "тих година".

Savski:

--- Цитат: НиколаВук  Децембар 21, 2023, 01:10:38 поподне ---Не бих се сложио за те западњачке народе, поготово ове северније (Ирце), њих исто као и Русе по изгледу могу одмах да препознам да "нису наши". Чак ни Шпанци нам нису слични, и њих сада успем да препознам, у већини случајева, ако имају онај њихов стереотипни медитерански изглед. Најсличнији нама физички су Румуни, иако су у просеку нижи од нас, али не превише. То сам дефинитивно закључио након обиласка Румуније, буквално по изгледу људи исти Срби само што причају језиком који не разумем.  :)

--- Крај цитата ---

Истина, и Украјинци. Поготово код Украјинаца је видљиво да је тај нордијски вагнеровски мит, плавих и плавооких Словена промашен. Украјинаца има црних и тамнопутих, исто колико и нас. И ту мислим на етничке Словене, не Татаре, Грке, Јевреје, итд.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију