Аутор Тема: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)  (Прочитано 73027 пута)

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Да ли ми може неко одговорити (уколико се то не коси са правилима) који је резултат тестираног Доганџића (Сврке, Пећ, Стевањдан)?
Хвала!

Одговор на ово питање је исти као и на питање о другом тестираном са истог истраживања:

Косметски подухват је скоро па приведен крају али се не налази у јавном делу форума јер се ради о резултатима прикупљеним за научно истраживање, па тек када се оно објави ће и ти резултати постати јавни. Резултат испитаника о коме се распитујете јесте део истраживања али се његов хаплотип не може јавно коментарисати, због горе наведеног разлога.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1358
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Да ли је још увек актуелно бесплатно тестирање Срба са КиМ? Имам једног Вучића пореклом из Призрена који годинама бере код мене малине, он има предање да његови Вучићи потичу од Бјелопавлића па би волео да то испита.  :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Да ли је још увек актуелно бесплатно тестирање Срба са КиМ? Имам једног Вучића пореклом из Призрена који годинама бере код мене малине, он има предање да његови Вучићи потичу од Бјелопавлића па би волео да то испита.  :)

Ова акција, бар што се тиче прикупљања узорака, требало би да окончана предајом последње туре, када се дошло до магичног броја од 400 кандидата.

Провери међу до сада објављеним да ли је можда неко од тога рода посредно или непосредно већ тестиран.



Ван мреже mladend

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 22
  • I1-BY169301*
Горанци и остали муслимани:
14)   Хамза, Г. Крстац, Гора

Да ли је познат резултат тестираног Хамзе, који је тестиран крајем 2017. године у склопу бесплатног Y-ДНК тестирања 30 Горанаца?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Да ли је познат резултат тестираног Хамзе, који је тестиран крајем 2017. године у склопу бесплатног Y-ДНК тестирања 30 Горанаца?

Познат је, на делу форума намењеном члановима.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Pejinsko mahalka

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Видим да је доста села из Косовског Поморавља обухваћено тестирањем али нема ниједног узорка из села Коретиште, од староседелаца који су се доселили из Македоније, из околине Прилепа и ту направили село.

Ван мреже Krakostanin

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Тражим резултате ове студије, конкретно о Горанцима. Прочешљао сам форум али их нисам нашао. Може ли неко да ми пошаље линк? Хвала унапред!

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Тражим резултате ове студије, конкретно о Горанцима. Прочешљао сам форум али их нисам нашао. Може ли неко да ми пошаље линк? Хвала унапред!

Резултати овог истраживања још нису објављени.