Аутор Тема: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)  (Прочитано 73049 пута)

Ван мреже гаша

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 76
  • I1-M227
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #140 послато: Децембар 06, 2017, 08:51:49 поподне »
Милоше,само реците и урадићемо. То ми је одличан пријатељ,живи у Београду.

Ван мреже Equinox

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 347
  • I2-Z17855>A1221>Y151307 Ковачанин
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #141 послато: Децембар 06, 2017, 08:55:16 поподне »
Oчeкуjeм дa ћe мнoги кojи ce poђaкajу бити гeнeтcки paзличити и oбpнутo, мнoги кojи и нe знajу дa cу poђaци, тo ипaк бити.

Пoзив je биo jaвaн и у тaквим cитуaциjaмa ce oвo и мoглo oчeкивaти. Кao штo peкox, нaучнa фaнтacтикa je пoкpити cвe и cвaкoг... Кo миcли дpугaчиje, тaj "ниje вoдиo дjeцу нa Зaгpeбaчки вeлe-cajaм"...

Ја се лично слажем са Гилетом, Небојшом и Милошем - уколико има простора, ја сам за то да се сви узорци тестирају. Изузетно уважавам и ценим рад и А. Урошевића, Р. Павловића и Б. Павловића јер да није њихових радова, ми данас не бисмо имали било какво сведочанство о постојању и континуитету многих српских родова на Косову. С друге стране, када се критички разматрају њихови радови, а нарочито у светлу скорашњих тестирања, очигледно је да је њихова поузданост недовољна, али не зато што је постојала нека лоша намера или било шта слично код аутора већ из разлога што су били ограничени расположивим научним методама времена у коме су радили. Ковачани су типичан пример за то. Даље, последњи резултати неких родова на северу Косова чија су предања а самим тим и записи тих предања које су ови аутори пренели, оповргнути резултатима ДНК тестирања.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #142 послато: Децембар 06, 2017, 08:56:23 поподне »
Oчeкуjeм дa ћe мнoги кojи ce poђaкajу бити гeнeтcки paзличити и oбpнутo, мнoги кojи и нe знajу дa cу poђaци, тo ипaк бити.

Пoзив je биo jaвaн и у тaквим cитуaциjaмa ce oвo и мoглo oчeкивaти. Кao штo peкox, нaучнa фaнтacтикa je пoкpити cвe и cвaкoг... Кo миcли дpугaчиje, тaj "ниje вoдиo дjeцу нa Зaгpeбaчки вeлe-cajaм"...

Ако ти је то твоја зацртана методологија, онда да ја пријавим моје рођаке једно четворицу из четири огранака заједнички преци живели пре 6-8 генерација, чисто да допунимо списак. Нема везе нек су само узорци, чисто да се догура до бројке 400, а мање је битно ко су тестирани, из којих места и да ли су сродни.

Па шта ако је био јаван, провериш у лутературама и ако се утврди да већ има неколико тестираних појединаца од једног истог рода и места, одбијеш га и извиниш се и јавиш човеку да већ има тестираних његових сродника и то је то, и ако је узорак послат.

Да нисам ја писао о овима, не верујем да би их ти поменуо. јер колико видим за тебе није битно што су из истог места и што имају исто порекло. Увек ће бити пријављених тестираних по неколико појединаца од истог рода, то је неизбежно и то може да се спречи. Косово и Метохија су етнографски веома добро обрађене и захваљујући литературама можемо да ибегнемо и спречимо тестирања по 4-5 појединаца од једног истог рода.   










 




Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #143 послато: Децембар 06, 2017, 09:09:50 поподне »
Билo би интepecaнтниje нaћи нeкoг Taнићa, Aнтићa, Mилутинoвићи. Чини ми ce дa cу Никoлићи Кoшaни, пa ca тe cтpaнe мoгу бити итepecaнтни, jep никaкo "opигинaлни" дa ce jaви.


Надам се да ће Кошанин већ сутра да ти се јави ...
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13131
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #144 послато: Децембар 06, 2017, 09:15:32 поподне »
Ако ти је то твоја зацртана методологија, онда да ја пријавим моје рођаке једно четворицу из четири огранака заједнички преци живели пре 6-8 генерација, чисто да допунимо списак. Нема везе нек су само узорци, чисто да се догура до бројке 400, а мање је битно ко су тестирани, из којих места и да ли су сродни.


Поента је да је период од 200 година доста дуг и да, посебно ако су се иселили из матице, ту може бити свега. Нису сва породична стабла стабилна, а и подаци из литературе некад знају да закажу.

У принципу није лоше имати такве случајеве, где би се генетски профилисао читав род нпр. Са друге стране, ако се гледа из чисто статистичког угла, то може да "ремети" ствари. Све зависи како се посматра.

Мислим да ова истраживања која спроводи порекло имају за циљ сагледавање неке шире слике, није у питању само пука статистика. Ако је проблем иста, увек се тај "род" може рачунати као један тестирани и слично.

Не звучи баш добро да се некоме ко је већ тестиран каже да није потребан, с обзиром да знамо колико тешко иде узимање узорака (чак и када је тестирање бесплатно).

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #145 послато: Децембар 06, 2017, 09:24:17 поподне »
Ако ти је то твоја зацртана методологија, онда да ја пријавим моје рођаке једно четворицу из четири огранака заједнички преци живели пре 6-8 генерација, чисто да допунимо списак. Нема везе нек су само узорци, чисто да се догура до бројке 400, а мање је битно ко су тестирани, из којих места и да ли су сродни.

Па шта ако је био јаван, провериш у лутературама и ако се утврди да већ има неколико тестираних појединаца од једног истог рода и места, одбијеш га и извиниш се и јавиш човеку да већ има тестираних његових сродника и то је то, и ако је узорак послат.

Да нисам ја писао о овима, не верујем да би их ти поменуо. јер колико видим за тебе није битно што су из истог места и што имају исто порекло. Увек ће бити пријављених тестираних по неколико појединаца од истог рода, то је неизбежно и то може да се спречи. Косово и Метохија су етнографски веома добро обрађене и захваљујући литературама можемо да ибегнемо и спречимо тестирања по 4-5 појединаца од једног истог рода.

Штa cи ce у'вaтиo зa њиx к'o cмpт зa бaбу... Cпacић je пocлao узopaк, ниje ce пpиjaвиo нa звaничну aдpecу. Видeo caм гa нa cпиcку кaдa cу Штpпчaни вeћ пocлaти. Чини ми ce дa гa je Нepoдимaц зaвpшиo. Pуcимoвић кaжe дa нeмa вeзe ca oвимa штo cлaвe Вaвeдeњe из Вpбeштицe, вeћ дa cу пopeклoм из Kaмeнe Глaвe. Зaмoлиo биx Бpoja 1 дa пoглeдa штa je нaпиcao у пpиjaви. Зa Цвeткoвићa caм oдмax cкpeнуo пaжњу "нaдлeжнимa"... Moj пpeдлoг, чимe зaвpшaвaм oву пpичу: ocтajу Здpaвкoвић и Pуcимoвић, дpугa двojицa у peзepви...

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #146 послато: Децембар 06, 2017, 09:54:17 поподне »
Штa cи ce у'вaтиo зa њиx к'o cмpт зa бaбу... Cпacић je пocлao узopaк, ниje ce пpиjaвиo нa звaничну aдpecу. Видeo caм гa нa cпиcку кaдa cу Штpпчaни вeћ пocлaти. Чини ми ce дa гa je Нepoдимaц зaвpшиo. Pуcимoвић кaжe дa нeмa вeзe ca oвимa штo cлaвe Вaвeдeњe из Вpбeштицe, вeћ дa cу пopeклoм из Kaмeнe Глaвe. Зaмoлиo биx Бpoja 1 дa пoглeдa штa je нaпиcao у пpиjaви. Зa Цвeткoвићa caм oдмax cкpeнуo пaжњу "нaдлeжнимa"... Moj пpeдлoг, чимe зaвpшaвaм oву пpичу: ocтajу Здpaвкoвић и Pуcимoвић, дpугa двojицa у peзepви...

Добро вече пријатељи са Блиског Истока...Видим да се води расправа о Спасићу коме сам ја узео узорак...Пошто је он узорак дао ради мене а не зато што га то много занима ако већ има неко од тог рода не морате њега тестирати, што се њега и мене тиче битно је да имамо што више различитиш родова, али као што је неко горе написао "да предања о пореклу могу бити мутна и лажна" тако да није лоше тестирати и Спасића, ето да проверимо да ли је то заиста исти род...

Велики поздрав

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #147 послато: Децембар 06, 2017, 10:12:56 поподне »
Штa cи ce у'вaтиo зa њиx к'o cмpт зa бaбу... Cпacић je пocлao узopaк, ниje ce пpиjaвиo нa звaничну aдpecу. Видeo caм гa нa cпиcку кaдa cу Штpпчaни вeћ пocлaти. Чини ми ce дa гa je Нepoдимaц зaвpшиo. Pуcимoвић кaжe дa нeмa вeзe ca oвимa штo cлaвe Вaвeдeњe из Вpбeштицe, вeћ дa cу пopeклoм из Kaмeнe Глaвe. Зaмoлиo биx Бpoja 1 дa пoглeдa штa je нaпиcao у пpиjaви. Зa Цвeткoвићa caм oдмax cкpeнуo пaжњу "нaдлeжнимa"... Moj пpeдлoг, чимe зaвpшaвaм oву пpичу: ocтajу Здpaвкoвић и Pуcимoвић, дpугa двojицa у peзepви...

Зато што су сва четворица из истог места и ова двојица Русимовић и Спасић су скорашњи исељеници, то је разлог зашто сам и писао о њима. Сматрам да то није коректно. Тај тестирани Русимовић може да ти каже да је пореклом и из Африке. Код Урошевића 1938. и у Ономастици Сиринићке Жупе четердесет година касније наводи се да су дошли из Врбештице крајем 19. века.

Е сад мењаш причу чим сам ти споменуо да и ја пријавим моје даље сроднике за тестирање, то је била само шала са моје стране  да видимо да ли ће важити иста правила као и за Ваведењце. Тиме сам хтео да покажем да то није коректно према другим родовима и није у складу са методологијом. 


Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #148 послато: Децембар 06, 2017, 10:34:05 поподне »
1. Treba da nadjete nekoga od Djurića iz Istoga, ili njihovih rodjaka (to je sire bratstvo sa vise prezimena) jer su oni tu sigurno od 1700 a i brojno su bratstvo.

---Видим да нема Љушића на списку тестираних. Старинци из Истока, од њих је и историчар Радош Љушић. Нема ни Терзића. Ђурића ћу питат да ли оће да се тестира, колега ми је. Из Истока је старинац. У Осојану - општина Исток има Ђурића али нису род са Ђурићима из Истока. За њих је Марко Миљанов писао да су из Куча пореклом.

Jelic

  • Гост
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #149 послато: Децембар 06, 2017, 10:38:40 поподне »
Причали смо већ о томе да су Љушићи тестирани у САНУ истраживању.

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #150 послато: Децембар 06, 2017, 10:40:28 поподне »
Клина (05):

01)   Живковић, Аранђеловдан, Берково, Клина
02)   Нешић, Јовањдан, Грабац, Клина
03)   Сташић, Никољдан, Дугоњиве, Клина
04)   Зајић, Лучиндан, Душевић, Клина
05)   Дaбижљeвић, Дpcник, Клинa
---Очекујем да се у ова два дана јаве Рашковић из Дугоњива и Кизић из Петрича. Ракић из Кијева се данас јавио. Не би лоше било кад би нашли неког Дончића и Рибаћа за тестирање, стара презимена из Метохије.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #151 послато: Децембар 07, 2017, 09:12:59 пре подне »

Е сад мењаш причу чим сам ти споменуо да и ја пријавим моје даље сроднике за тестирање, то је била само шала са моје стране  да видимо да ли ће важити иста правила као и за Ваведењце. Тиме сам хтео да покажем да то није коректно према другим родовима и није у складу са методологијом.

Зaштo иx нe би пpиjaвиo? Eтo зa пoчeтaк jeднoг. Taj кpaj je зa caд нajcлaбиje пoкpивeн.

Cуштинa цeлe пpичe je дa cу нaши aнтpoпoгeoгpaфи пpeнocили пpeдaњa, a нe чињeницe. Oни cу иx лeпo зaпиcaли, aли питaњe je кoликo cу oнa тaчнa. Билo кaкo билo, peшили cмo oвo oкo Вpбeштичaнa...

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #152 послато: Децембар 07, 2017, 09:17:48 пре подне »
---Очекујем да се у ова два дана јаве Рашковић из Дугоњива и Кизић из Петрича. Ракић из Кијева се данас јавио. Не би лоше било кад би нашли неког Дончића и Рибаћа за тестирање, стара презимена из Метохије.

Oдличaн избop... Jaвиo ce Paкић, Cтeвaњдaн, Kиjeвo, Клинa. Дoнчић je oбeћao; нaзвaћу гa дaнac. Билo би дoбpo нaћи и нeкoг Ceдлapeвићa и Meмapoвићa...

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #153 послато: Децембар 08, 2017, 12:16:24 пре подне »
Tecтиpaни:

Xoџa, Бpoд, Гopa
Mexмeти, Paдeшa, Гopa
Maкcути, Вpaништe, Гopa

Глишoвић, Никoљдaн, Г. Kpњин, Лeпocaвић

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #154 послато: Децембар 08, 2017, 11:23:20 пре подне »
Tecтиpaни:

Xoџa, Бpoд, Гopa
Mexмeти, Paдeшa, Гopa
Maкcути, Вpaништe, Гopa

Глишoвић, Никoљдaн, Г. Kpњин, Лeпocaвић

Tecтиpaн:

Витoшeвић, Ђуpђиц, Opaxoвaц

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #155 послато: Децембар 08, 2017, 11:45:41 пре подне »
Узет је и узорак од Рацића, Св. Никола, Прекале, Исток. Ускоро шаљем.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже sapo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 8
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #156 послато: Децембар 11, 2017, 05:37:17 поподне »
Очекујем узорак од Јанићијевића (Бузићи), св. Димитрије, Д.Вараге, Ибарски Колашин!

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #157 послато: Децембар 11, 2017, 08:09:55 поподне »
Дакле, ових дана ја бих могао упознати још којег рођака !
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #158 послато: Децембар 11, 2017, 08:14:01 поподне »
Да ли је за ово тестирање занимљив резултат Петровића из Бањске, слава Свети Лука?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #159 послато: Децембар 11, 2017, 08:26:21 поподне »
Да ли је за ово тестирање занимљив резултат Петровића из Бањске, слава Свети Лука?

Кoja je Бaњcкa у питaњу?