Порекло становништва > Србија
Доганџићи
Кековац:
Доганџић је са тестираним Албанцем формирао ипак нову грану Y207627 која је судећи по броју дељених СНП-ова много млађа од антике, а сигурно и од средњег века. Видећемо процену старости ове гране када се ажурира стабло.
Милош:
--- Цитат: Кековац Јул 01, 2024, 06:53:57 поподне ---Доганџић је са тестираним Албанцем формирао ипак нову грану Y207627 која је судећи по броју дељених СНП-ова много млађа од антике, а сигурно и од средњег века. Видећемо процену старости ове гране када се ажурира стабло.
--- Крај цитата ---
Колико видим деле чак 18 новела, па самим тим Доганџићу остају само 2.
НиколаВук:
--- Цитат: Кековац Јул 01, 2024, 06:53:57 поподне ---Доганџић је са тестираним Албанцем формирао ипак нову грану Y207627 која је судећи по броју дељених СНП-ова много млађа од антике, а сигурно и од средњег века. Видећемо процену старости ове гране када се ажурира стабло.
--- Крај цитата ---
Грана осванула на Yfull Live стаблу тачно на Видовдан. :)
Милош:
Добили смо нову грану Y207627 коју Доганџић дели са Албанцем. Деле чак 18 СНП-ова. Остаје им у просеку 7 приватних, па је Yfull одредио TMRCA на 1100 година. Моја процена је да је ТMRCA мањи и да је негде 600-700 година.
Најинтересантнији податак је везан за Албанца. Он потиче из села Догановић код Качаника, удаљен 15 км од Штрпца, из рода Доган, што је јако индикативно и због чега мислим да је TMRCA нижи од тренутно представљене на Yfull стаблу.
https://www.poreklo.rs/2014/09/06/poreklo-prezimena-selo-doganovic-kacanik/?script=cir
Сама етимологија Доган/Доганџија указује да се ради о соколарима, иако може да представља и "царинике".
Знамо да осим Доганџића још неке породице из Сиринићке жупе припадају овој грани. Она је присутна и у Гори, као и код једног Бугарина. Када имамо њихове WGS резултате, слика ће бити јаснија. По мојој процени матица би заиста могла бити средњовековни Полог, како и каже предање Доганџића.
Навигација
[0] Индекс порука
[*] Претходна страна
Иди на пуну верзију