Вјера и култура Срба > Традиционална култура

Зашто су Херцеговци омиљени у Београду а омражени у Загребу?

<< < (2/13) > >>

Wolf Sagash:
Ево за Лечића

http://www.svet.rs/nas-svet/estrada/branislav-lecic-sa-bivsom-suprugom-sacuvao-sam-zdrav-odnos

А ево и за Цукића

http://www.popboks.com/article/9215

Лепеничанин:
За Лечића узми с резервом његову причу о пореклу. Тестирање 300 Херцеговаца ће нам свакако помоћи да убудуће раздвојимо машту од стварности када је реч о пореклу родова по Западној Србији.

У оквиру акције "тестирања знаменитих родова" покушаћу да тестирам Цукиће, само из искуства знам да преговори око тестирања умеју да се одуже.

Кад смо код тога, отац Радоја Домановића служио је код Цукића, они су га ишколовали и поставили за учитеља. Тако се и Радоје описменио, па смо донекле захваљујући Цукићима добили најбољу сатиру на нашем језику.

Има ли још Домановића у Херцеговини? Домановића има у Драгачеву, а преци Радоја Домановића би требало да су од тих, али све то би ваљало проверити ДНК тестом. Ако се потврди, додати и њега на списак уметника пореклом Херцеговаца.  ;)

Wolf Sagash:

--- Цитат: Лепеничанин  Фебруар 11, 2017, 10:35:37 пре подне ---За Лечића узми с резервом његову причу о пореклу. Тестирање 300 Херцеговаца ће нам свакако помоћи да убудуће раздвојимо машту од стварности када је реч о пореклу родова по Западној Србији.

У оквиру акције "тестирања знаменитих родова" покушаћу да тестирам Цукиће, само из искуства знам да преговори око тестирања умеју да се одуже.

Кад смо код тога, отац Радоја Домановића служио је код Цукића, они су га ишколовали и поставили за учитеља. Тако се и Радоје описменио, па смо донекле захваљујући Цукићима добили најбољу сатиру на нашем језику.

Има ли још Домановића у Херцеговини? Домановића има у Драгачеву, а преци Радоја Домановића би требало да су од тих, али све то би ваљало проверити ДНК тестом. Ако се потврди, додати и њега на списак уметника пореклом Херцеговаца.  ;)

--- Крај цитата ---
Има село Домановићи, између Стоца и Чапљине и ваљда је покојни Радоје говорио да су његови стари одатле одселили у Србију.

Лепеничанин:

--- Цитат ---Збогом Босно, одо у Сарајево!
--- Крај цитата ---


И Сарајево је некад било метропола.

Rimidalv:

--- Цитат: Wolf Sagash  Фебруар 11, 2017, 10:09:53 пре подне ---

Неретва комерц је власништво Стевића из Клепаца. Да има их у бизнису, али ипак претежу та нека занимања везана за умјетност.

На филму и телевизији падају ми на памет: Гордан Михић, Здравко Шотра, Драган Бјелогрлић, Бранимир Брстина, Наташа Нинковић, Небојша Глоговац, Бранислав Лечић... у музици су ту Иван Тасовац, Здравко Чолић, покојни Влада Дивљан, Цукић дијелом...ту је од књижевника био Момо Капор, Гојко Ђого, сад овај мали Табашевић. Од кошаркаша ту су Даниловић, Бодирога, Савић, Бјелица, Далипагић, Шилобад....онда познати београдски добротвор и задужбинар Лука Ћеловић...

--- Крај цитата ---
Од кошаркаша су ту још и Гуровић и Авдаловић.Од одбојкаша знам Ђурића и Козића, као и браћу Грбић.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију